Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРОКИНУВСЯ ВОДЯНИК
Наш╕ традиц╕╖


САВА ╤ ЛАВА
Наш╕ традиц╕╖


«20 ДН╤В У МАР╤УПОЛ╤», ДЖАМАЛА ╤ «КОНОТОПСЬКА В╤ДЬМА»:
Стали в╕дом╕ лауреати Шевченк╕всько╖ прем╕╖…


ПРАВДА ДВО╢СЛОВА
Наш╕ традиц╕╖


ОЧИМА БЕЛЬГ╤ЙСЬКОГО ФОТОГРАФА
На його зн╕мках - чорно-б╕ла пал╕тра Майдану…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 21.10.2016 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#37 за 21.10.2016
РЕЛ╤Г╤ЙН╤ ГРОМАДИ ПОВИНН╤ МАТИ ПРАВО ВИБОРУ КОНФЕС╤╥

Законопроект № 4128 ("Про внесення зм╕н до Закону Укра╖ни "Про свободу сов╕ст╕ та рел╕г╕йн╕ орган╕зац╕╖") допомага╓ розв'язати гостр╕ конфл╕кти, як╕ пост╕йно виникають м╕ж рел╕г╕йними громадами в Укра╖н╕.
Таке переконання висловив директор Департаменту у справах рел╕г╕й та нац╕ональностей М╕н╕стерства культури Укра╖ни Андр╕й Юраш п╕д час прес-конференц╕╖ в «Укр╕нформ╕».
"Зм╕ни до 8-╖ статт╕ (Закону Укра╖ни "Про свободу сов╕ст╕ та рел╕г╕йн╕ орган╕зац╕╖" - ред.) допомагають розв'язати одну з найконфл╕ктогенн╕ших точок у нашому сучасному рел╕г╕йному житт╕. Протягом останн╕х 1,5 року ми заф╕ксували 150 точок в Укра╖н╕, де громада намага╓ться знайти нову ╕дентичн╕сть. Так╕ переор╕╓нтац╕╖ в 20-30% в╕дбуваються безбол╕сно. Але в третин╕ точок виникли дуже драматичн╕ конфл╕кти. Цей законопроект спрямований на вир╕шення глобально╖ проблеми, яка ╓ в рел╕г╕йному середовищ╕ нашо╖ держави. А т╕, хто виступають проти цього законопроекту, насправд╕ хочуть, щоб ми зберегли конфл╕ктн╕сть", - сказав Юраш.
В╕н уточнив при цьому, що переор╕╓нтац╕я в╕дбува╓ться не т╕льки з УПЦ. "Це глобальна проблема. ╤ т╕, хто каже, що цей законопроект зор╕╓нтований т╕льки на одну конфес╕ю, св╕домо спекулюють ╕ ман╕пулюють", - п╕дкреслив в╕н. Водночас в╕н додав, що опоненти законопроекту у сво╖х судових р╕шеннях майже н╕коли не говорять про закон.
"Законодавчо╖ площини для них просто не ╕сну╓. Ус╕ судов╕ позови, в рамках яких зараз стих╕йно, хаотично вир╕шуються ц╕ питання, нанизан╕ навколо питань власност╕ на прим╕щення. Питання забезпечення прав в╕руючих, дотримання ╓вропейських стандарт╕в насправд╕ п╕дм╕няють питанням власност╕", - п╕дкреслив представник М╕нкультури.
Його також обурив факт, що з боку опонент╕в цього законопроекту ╓ спроба створити альтернативне експертне середовище.
"Це персонал╕╖, яких ран╕ше н╕коли не пом╕чали ╕ не знали у ц╕й сфер╕. Це штучна реальн╕сть, штучне заперечення, штучн╕ аргументи, штучн╕ репрезентанти, яких у сфер╕ наукового експертування н╕хто ран╕ше не бачив", - зазначив Юраш.

УПЦ МП ЧЕРЕЗ СУДИ БЛОКУ╢ ПЕРЕХ╤Д ЦЕРКОВ ДО КИ╥ВСЬКОГО ПАТР╤АРХАТУ

Законопроект № 4128 ("Про внесення зм╕н до Закону Укра╖ни "Про свободу сов╕ст╕ та рел╕г╕йн╕ орган╕зац╕╖"), що докладно пропису╓, в який спос╕б ма╓ в╕дбутися зм╕на п╕длеглост╕ рел╕г╕йно╖ громади, викликав великий спротив УПЦ в ╓дност╕ з Московським патр╕архатом.
Таке переконання висловив Олександр Саган - професор, пров╕дний науковий сп╕вроб╕тник ╤нституту ф╕лософ╕╖ ╕м. Г.Сковороди НАНУ - п╕д час прес-конференц╕╖ в «Укр╕нформ╕».
"Опоненти законопроекту нагн╕тають ситуац╕ю з тим, щоб максимально заблокувати прийняття зм╕н. Це наштовху╓ на думку, що законопроект надзвичайно точно в╕дпов╕да╓ реал╕ям ╕ створю╓ реальний механ╕зм переходу, коли ╓ великий оп╕р саме в╕д конфес╕╖, яка передбача╓ найб╕льший вих╕д ╕з ╖╖ юрисдикц╕╖. Це УПЦ в ╓дност╕ з Московським патр╕архатом. На сьогодн╕ це для них найб╕льша проблема", - п╕дкреслив Саган.
В╕н додав при цьому, що ╖м вдалося за цей р╕к фактично заблокувати перех╕д або вих╕д людей з юрисдикц╕╖ УПЦ. "Якщо тор╕к ми спостер╕гали хоч як╕сь порухи в цьому напрямку, то на сьогодн╕ це фактично заблоковано судами. Деяк╕ судд╕ працюють з перевантаженням, справи в╕дсовуються. ╢ села, як╕ судяться вже 1,5 року, як к╕лька с╕л у Терноп╕льськ╕й област╕", - сказав науковець.
За його словами, з 2005 року тягнуться судов╕ р╕шення в деяких громадах. Зокрема, в Остроз╕ майже 99% член╕в громади постановили перейти з Московського патр╕архату в Ки╖вський. ╤ дв╕ людини заблокували це р╕шення через суди ╕ позиц╕ю певних чиновник╕в. Тож люди не змогли за собою закр╕пити храм, фактично опинилися на вулиц╕ ╕ сьогодн╕ будують соб╕ ╕нший храм. ╤ под╕бн╕ ╕стор╕╖ в Укра╖н╕ - не р╕дк╕сть. Тому потреба в цьому закон╕ надзвичайно велика.
"Цей законопроект да╓ дуже реальний ╕ д╕╓вий механ╕зм щодо реал╕зац╕╖ ╕ вир╕шення саме таких проблемних питань", - наголосив Саган.
В╕н також зазначив, що УПЦ в ╓дност╕ з Московським патр╕архатом фактично заблокувала можлив╕сть реал╕зац╕╖ ╕ншо╖ норми закону - про почергове богослуж╕ння.
"Широко в╕дома ╕нструкц╕я з резолюц╕╓ю митрополита Онуфр╕я, яка забороня╓ так╕ богослуж╕ння, ╕ вони блокуються на територ╕╖ вс╕╓╖ Укра╖ни. Тобто, на сьогодн╕ склалася патова ситуац╕я, коли норма закону ╓, але нема╓ жодно╖ можливост╕ ╖╖ реал╕зувати. В селах це призводить до значно╖ напруги ╕ нав╕ть випадк╕в агрес╕╖, що не сприя╓ загальному моральному кл╕мату в сусп╕льств╕", - зазначив Саган.
Науковець також додав, що, протид╕ячи законопроекту, представники Московського патр╕архату протягують ╕дею отримання юридично╖ особи для церкви, що теж ╓ неприйнятним, тому що нав╕ть якщо 100% громади перейде в ╕ншу юрисдикц╕ю, вони залишаться без храму…

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 21.10.2016 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17542

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков