Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3132)
З потоку життя (6348)
Душі криниця (3489)
Українці мої... (1461)
Резонанс (1491)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1666)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ШЕВЧУКА ЗВ╤ЛЬНИЛИ З ПОСАДИ СУДД╤
Однак правових насл╕дк╕в це р╕шення не ма╓, оск╕льки у закон╕ "Про Конституц╕йний Суд" не...


ЧУБАРОВ АНОНСУВАВ ПАМ'ЯТН╤ ЗАХОДИ ДО РОКОВИН ДЕПОРТАЦ╤╥ КРИМСЬКИХ ТАТАР
У Ки╓в╕ на майдан╕ Незалежност╕ 18 травня пройде скорботний м╕тинг пам'ят╕ жертв депортац╕╖...


АРХ╤╢ПИСКОП КЛИМЕНТ: УРЯД Н╤ЧОГО НЕ РОБИТЬ ДЛЯ ВИР╤ШЕННЯ ПРОБЛЕМ ПЦУ В КРИМУ
Т╕ проблеми, як╕ я маю, саме через Адм╕н╕страц╕ю президента, М╕нкульт, бо вони не вир╕шували ц╕...


ПОРОШЕНКО ПРО ЗАХ╤ДН╤ САНКЦ╤╥: РОС╤Я ВЖЕ ВТРАТИЛА $150 М╤ЛЬЯРД╤В ╤ ДЕСЯТЬ РОК╤В РОЗВИТКУ
Президент Укра╖ни Петро Порошенко спод╕ва╓ться, що Зах╕д посилить санкц╕╖ проти Рос╕╖ ╕ вдячний...


ПОРОШЕНКО П╤ДПИСАВ ЗАКОН ПРО ДЕРЖАВНУ МОВУ
Законом передбачено, що кожен громадянин Укра╖ни зобов'язаний волод╕ти державною мовою як мовою...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #34 за 30.09.2016 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#34 за 30.09.2016
ДОПОВ╤ДЬ ЩОДО MH17 - КРОК ДО ПРИТЯГЕННЯ ВИННИХ ДО СУДУ

Держдеп США в╕та╓ пром╕жну допов╕дь М╕жнародно╖ сп╕льно╖ групи з розсл╕дування авар╕╖ "Бо╖нга" MH17 ╕ висловився за притягнення до в╕дпов╕дальност╕ винних у загибел╕ людей.
Про це йдеться в заяв╕ оф╕ц╕йного представника держдепартаменту США Джона К╕рб╕.
"Пром╕жн╕ висновки Групи п╕дтверджують заяву, зроблену Державним Секретарем Керр╕ у наступн╕ дн╕ п╕сля трагед╕╖, що МН17 був збитий ракетою класу земля-пов╕тря зен╕тно-ракетного комплексу "Бук", запущеною з територ╕╖ у сх╕дн╕й Укра╖н╕, яка була п╕дконтрольна пророс╕йським бойовикам", - заявив К╕рб╕.
В╕н п╕дкреслив, що у зв╕т╕ Сп╕льно╖ сл╕дчо╖ групи сказано, що зен╕тно-ракетний комплекс "Бук" був ввезений з територ╕╖ РФ на контрольовану сепаратистами територ╕ю на сход╕ Укра╖ни, а п╕сля збиття л╕така його знову вивезли в Рос╕ю.
 "Хоча н╕що не зможе пом’якшити сум тих, хто втратив сво╖х близьких у той траг╕чний день, це оприлюднення ╕нформац╕╖ ╓ ще одним кроком до встановлення правосуддя щодо ос╕б, в╕дпов╕дальних за вчинення цього жахливого нападу", - сказав К╕рб╕.
У Держдеп╕ запевнили, що США продовжать працювати з╕ Сп╕льною Сл╕дчою Групою над проведенням розсл╕дування ╕ закликали ╕нш╕ держави, як╕ можуть надати допомогу, також забезпечити повне сп╕вроб╕тництво з метою притягнення винних до в╕дпов╕дальност╕.
Як пов╕домлялося, м╕жнародна команда з розсл╕дування катастрофи л╕така "Бо╖нг" рейсу МН17, що сталася 17 липня 2014 року, д╕йшла висновку, що лайнер було збито ракетою, випущеною ╕з ЗРК "Бук", доставленого з територ╕╖ Рос╕╖.
Сл╕дч╕ збирають ╕нформац╕ю про двох ф╕гурант╕в справи ╕ називають ╖хн╕ ╕мена.
Катастрофа л╕така Boeing-777 рейсу MH17 забрала життя 283 пасажир╕в та 15 член╕в ек╕пажу, в тому числ╕ 80 д╕тей. Найб╕льше серед загиблих було громадян Н╕дерланд╕в, Малайз╕╖ та Австрал╕╖.
http://www.pravda.com.ua

У НАТО ПРИВ╤ТАЛИ ПЕРШ╤ РЕЗУЛЬТАТИ РОЗСЛ╤ДУВАННЯ КАТАСТРОФИ РЕЙСУ МН17
П╕вн╕чноатлантичний альянс заклика╓ до продовження незалежного ╕ повного розсл╕дування обставин катастрофи л╕така рейсу МН17.
Про це йдеться у поширен╕й у середу увечер╕ заяв╕ Генерального секретаря НАТО Йенса Столтенберга, пов╕домля╓ власний кореспондент «Укр╕нформу» у Брюссел╕.
«Я в╕таю перш╕ результати розсл╕дування Сп╕льно╖ сл╕дчо╖ групи», - заявив глава Альянсу.
В╕н в╕дзначив, що розсл╕дування розкрило причини ╕ обставини катастрофи МН17.
«Важливо, щоб сл╕дч╕ мали можливост╕ для проведення незалежного ╕ ретельного розсл╕дування», - йдеться у заяв╕ ╢. Столтенберга.
Глава Альянсу також наголосив, що пад╕ння рейсу MH17 стало глобальною трагед╕╓ю.
Як пов╕домлялося, у середу сп╕льна сл╕дча група оголосила, що л╕так Малайз╕йських ав╕ал╕н╕й рейсу MH17 був збитий 17 липня 2014 року ╕з ЗРК «Бук», яка була привезена з територ╕╖ Рос╕╖. Також розсл╕дування встановило докази, що л╕так було збито саме ракетою типу 9М38, що сто╖ть на озбро╓нн╕ модиф╕кац╕╖ рос╕йського ЗРК «Бук», якого в Укра╖н╕ нема╓.
М╕жнародне сл╕дство також наголосило, що пуск ракети було зд╕йснено з територ╕╖, яку не контролювали Збройн╕ сили Укра╖ни.

ЗВ╤Т ЩОДО МН17 ДОДАСТЬ ТИСКУ НА РОС╤Ю
Оприлюднена в середу допов╕дь у справ╕ про пад╕ння МН-17, на жаль, навряд чи ╕стотно зм╕нить ставлення зах╕дних держав до Москви, хоча тиск посилиться.
Таку думку в ексклюзивному коментар╕ кореспондентов╕ «Укр╕нформу» у ФРН висловив директор Федерально╖ академ╕╖ пол╕тики безпеки Н╕меччини Карл-Хайнц Камп.
«Думаю, це трохи п╕дсилить тиск на Рос╕ю, хоча основн╕ моменти результат╕в розсл╕дування були в╕дом╕ ╕ ран╕ше, так що все було досить зрозум╕ло», - сказав експерт.
В╕н нагадав, що ряд ╕нтернет-ресурс╕в ще ран╕ше зм╕г довести розм╕щення "Бука", зв╕дки в╕н прийшов, як виглядав. Проблема, на думку Кампа, в тому, що «в нин╕шн╕й ситуац╕╖ це вже не робить ск╕льки-небудь серйозно╖ р╕зниц╕, адже Рос╕я вир╕шила для себе н╕як не реагувати на ц╕ реч╕, а Заходу не з руки засуджувати те, що в╕н вже ╕ так засудив». Водночас експерт висловив серйозн╕ сумн╕ви в тому, що остаточний доказ коли-небудь буде знайдений. Але, на в╕дм╕ну в╕д пол╕тик╕в, для громадськост╕ ця допов╕дь ма╓ велике значення.
Що стосу╓ться позиц╕╖ Н╕меччини, то вона «дуже ч╕тка» – Берл╕н пост╕йно п╕дкреслю╓ факт втрати дов╕ри з урахуванням д╕й Рос╕╖ не лише в Укра╖н╕, але ╕ з тим, з чим вона з╕ткнулися нав╕ть у себе вдома. У цьому контекст╕ сп╕вбес╕дник агентства пригадав «знамениту справу д╕вчинки Л╕зи, в як╕й рос╕йський м╕н╕стр закордонних справ в╕дверто збрехав, насправд╕, нав╕ть дв╕ч╕».
Не покращу╓ в╕дносин ╕ те, що Рос╕я робить в Сир╕╖. Все це призвело до того, що «Н╕меччина достатньо жорстка щодо цих питань ╕ ч╕тко ставиться до питання п╕дтримки санкц╕й ╕ збереження ╖х до того часу, поки не будуть створен╕ належн╕ для того передумови».
Камп також звернув увагу на те, як «на подив добре ╕ злагодженого, в ╓диному ключ╕» в╕дреагували ╕ продовжують це робити з усього блоку питань, пов'язаних з Укра╖ною починаючи з весни 2014 року, НАТО ╕ ╢С, хоча в ╢С все йде трохи пов╕льн╕ше.
"При цьому обидв╕ структури в╕дреагували дуже сильно, що, зокрема, показали ╕ результати Варшавського сам╕ту НАТО", - зазначив експерт.

КАНАДА ЗАКЛИКАЛА СТОРОНИ СП╤ВПРАЦЮВАТИ З╤ СЛ╤ДСТВОМ
Ус╕ залучен╕ держави мають сп╕впрацювати з╕ сл╕дчими, як╕ розсл╕дують катастрофу Бо╖нгу-777 Малаз╕йських ав╕ал╕н╕й в неб╕ над Укра╖ною. Про це заявив м╕н╕стр закордонних справ Канади Стефан Д╕он, переда╓ кореспондент «Укр╕нформу».
«Канада ц╕нить роботу та повн╕стю п╕дтриму╓ Об’╓днану сл╕дчу групу, яка продовжу╓ викривати факту та закладати основи для притягнення винних у цьому напад╕ до в╕дпов╕дальност╕. В╕дпов╕дно до Резолюц╕╖ Радбезу ООН 2166 (2014), ми заклика╓мо ус╕ залучен╕ держави до повно╖ сп╕впрац╕ заради цього», - сказав Д╕он.
В╕н п╕дкреслив, що пром╕жн╕ висновки сл╕дчих розкривають ключову участь Рос╕╖ у збитт╕ л╕така.
«Пром╕жн╕ висновки явно св╕дчать, що виготовлена у Рос╕╖ ракети була випущена ╕з системи «БУК», розм╕щено╖ на контрольован╕й повстанцями територ╕╖ на сход╕ Укра╖ни. Висновки також показують, що пускова установка, з яко╖ було зд╕йснено запуск ракети, була переправлена з Рос╕╖ ╕ повернута туди п╕сля запуску», - наголосив м╕н╕стр закордонних справ Канади.
Д╕он додав, що оприлюднення пром╕жних висновк╕в стосовно пад╕ння л╕така рейсу МН17 Малаз╕йських ав╕ал╕н╕й «нагаду╓ нам про невимовн╕ страждання, спричинен╕ ц╕╓ю трагед╕╓ю».
«Конфл╕кт на Сход╕ Укра╖ни, найб╕льший вплив якого в╕дчуло цив╕льне населення, мав траг╕чн╕ насл╕дки, в╕дчутн╕ в ус╕х к╕нцях земно╖ кул╕», - зазначив Д╕он.

КАТАСТРОФА МН17 КВАЛ╤Ф╤КУ╢ТЬСЯ ЯК ВО╢ННИЙ ЗЛОЧИН
Катастрофа "Бо╖нга" МН17, який був збитий ╕з рос╕йського зен╕тно-ракетного комплексу "Бук", за м╕жнародним правом квал╕ф╕ку╓ться як во╓нний злочин.
Про це в еф╕р╕ Громадського заявив Володимир Василенко, суддя М╕жнародного крим╕нального трибуналу ╕з колишньо╖ Югослав╕╖.
"Рос╕я ╓ державою агресором, вона вчинила акт агрес╕╖ проти Укра╖ни ╕ в ход╕ ц╕╓╖ агрес╕╖ було знищено рос╕йським ЗРК цив╕льний л╕так ╕ вбито близько 300 мирних громадян – це м╕жнародний злочин ╕ це складова агрес╕╖. За м╕жнародним правом це квал╕ф╕ку╓ться як во╓нний злочин, також його можна квал╕ф╕кувати як злочин проти людяност╕", – сказав Василенко.
При цьому, в╕н в╕дзначив як╕сть роботи м╕жнародно╖ сл╕дчо╖ групи, яка проводить розсл╕дування катастрофи л╕така: "Вона обробила колосальний обсяг матер╕алу. Висновки сл╕дчо╖ групи не дають п╕дстав, щоб ставити п╕д сумн╕в результати ╖╖ роботи. Сл╕дча група довела, що л╕так було знищено рос╕йською ракетою, яка знаходилася на територ╕╖, яку контролювали бойовики".
"За цей злочин Рос╕я ма╓ в╕дпов╕сти як держава. Рос╕я повинна понести правову в╕дпов╕дальн╕сть, пол╕тичну в╕дпов╕дальн╕сть ╕ матер╕альну в╕дпов╕дальн╕сть", – переконаний Василенко.

СЛ╤ДСТВО ЩОДО МН17 ПРИЗВЕДЕ ДО БАГАТОМ╤ЛЬЙОННИХ ПОЗОВ╤В ДО РФ
Рос╕йський анал╕тик професор Валер╕й Соловей вважа╓, що одним з п╕дсумк╕в довгого ретельного розсл╕дування трагед╕╖ рейсу МН17 стануть масов╕ ф╕нансов╕ позови до Рос╕йсько╖ Федерац╕╖. Про це в╕н написав у сво╓му Facebook.
«Мова (при розмов╕ про несп╕шний х╕д розсл╕дування, - ред.) йде скор╕ше про ретельне закр╕плення доказ╕в, як╕ будуть представлен╕ в суд. Результатом судового вердикту можуть стати багатом╕льйонн╕ позови родич╕в загиблих та ╕нш╕ вкрай малопри╓мн╕ м╕жнародно-правов╕ насл╕дки», – пише Соловей.
На його думку, рос╕йська влада "якраз все добре розум╕╓ ╕ бачить, що ц╕ жорна мелють пов╕льно, але в╕рно". В ╕ншому випадку вона б "так не метушилися, пропонуючи верс╕ю за верс╕ю".
Нагада╓мо: у середу н╕дерландськ╕ сл╕дч╕ п╕дтвердили, що ракетний комплекс «Бук», з якого був збитий л╕так Малайз╕йських ав╕ал╕н╕й МН17, був доставлений з Рос╕╖ ╕ п╕сля запуску ракети з окуповано╖ територ╕╖ вивезений назад до РФ. За ╕нформац╕╓ю голландського прокурора Фреда Вестербеке, запуск був зд╕йснений з територ╕╖ б╕ля м╕ста Первомайськ, яке у момент катастрофи було п╕д контролем бойовик╕в.

СПРОБИ РОС╤╥ ПРИХОВАТИ ПРАВДУ ПРО МН17 РОЗВ╤НЧАН╤
Пост╕йний представник США при ООН Саманта Пауер п╕дкреслила, що у випадку з МН17 Рос╕я намагалася ввести в оману м╕жнародне сусп╕льство так само, як вона це робить п╕д час усього конфл╕кту на сход╕ Укра╖ни. Вт╕м ╖╖ спроби виявилися марними. Про це йдеться в заяв╕ американського дипломата, оприлюднен╕й у середу, переда╓ власний кореспондент «Укр╕нформу».
"У допов╕д╕ (Сп╕льно╖ сл╕дчо╖ групи – ред.) серед ╕ншого мають м╕сце об'╓мн╕ висновки, що вказують на спроби з боку Рос╕╖ ╕ п╕дтримуваних Рос╕╓ю сепаратист╕в приховати рух ц╕╓╖ ракетно╖ системи ("Бук", - ред.) на утримувану сепаратистами територ╕ю на сход╕ Укра╖ни та з не╖ п╕сля атаки", - зазначила представник США.
Вона назвала зв╕т "важливим кроком у напрям╕ в╕дпов╕дальност╕". При цьому, за ╖╖ словами, "не дивно, що Рос╕йська Федерац╕я прагнула дискредитувати попередн╕ висновки ще до того, як вони були оприлюднен╕, ставлячи п╕д сумн╕в як╕сть сл╕дства та поширюючи консп╕ролог╕чн╕ теор╕╖, як╕ вже давно були вщент розв╕нчан╕".
"Така повед╕нка Рос╕╖ в╕дпов╕да╓ ╖╖ спробам ввести в оману щодо озбро╓ння, проведення навчань, а також участ╕ в бойових д╕ях разом ╕з сепаратист╕в на сход╕ Укра╖ни", - наголосила Пауер.
Вона нагадала, що через чотири дн╕ п╕сля ╕нциденту з MH17, члени РБ ООН, включаючи Рос╕ю, одностайно прийняли резолюц╕ю 2166. Документ висловлював п╕дтримку проведенню незалежного м╕жнародного розсл╕дування та закликав ус╕ держави в повн╕й м╕р╕ сп╕впрацювати з ц╕╓ю метою.
"Ми продовжу╓мо п╕дтримувати повне виконання резолюц╕╖ 2166 ╕ заклика╓мо Рос╕йську Федерац╕ю зробити те ж саме", - наголосила представник США.

ЕКС-ПРЕМ'╢Р АВСТРАЛ╤╥ ЗАКЛИКАВ РОС╤Ю ВИЗНАТИ ПРИЧЕТН╤СТЬ ДО ЗБИТТЯ МН17
Колишн╕й прем'╓р-м╕н╕стр Австрал╕╖ Тон╕ Ебботт заклика╓ Рос╕ю визнати причетн╕сть до збиття MH17 на тл╕ нових доказ╕в. Про це пов╕домля╓ news.com.au. "Я переконаний, що чим ран╕ше Рос╕я визна╓ свою участь у всьому цьому ╕ запропону╓ компенсац╕ю родинам жертв, тим краще", - наголосив Ебботт. При цьому екс-прем'╓р Австрал╕╖ не поклада╓ провину за катастрофу особисто на Пут╕на, однак заявив, що рос╕йський президент несе велику в╕дпов╕дальн╕сть. Кр╕м того, як пишуть австрал╕йськ╕ ЗМ╤, в Рос╕╖ стверджують, що ракету, яка влучила у л╕так Malaysia Airlines, запустили з-за меж контрольовано╖ пророс╕йськими бойовиками територ╕╖. У свою чергу Ебботт в╕дкида╓ таку ╕нформац╕ю. Нагада╓мо, в Рос╕╖ стверджували, що один укра╖нський л╕так був у безпосередн╕й близькост╕ в╕д MH17 у день катастрофи. Це було "п╕дтверджено" даними рос╕йських рад╕олокатор╕в ╕ дек╕лькома св╕дками з м╕сцевих, як╕ зум╕ли розглед╕ти в пов╕тр╕ на висот╕ 10 км "один, а може ╕ два Су-25". Генеральний конструктор л╕така спростував рос╕йську верс╕ю катастрофи MH17 ╕ наголосив: Су-25 не може збити л╕так, що летить на висот╕ 10,500 метр╕в.
26 вересня у РФ заявили, що у район╕ катастрофи MH17 не спостер╕галося н╕яких сторонн╕х об'╓кт╕в, як╕ могли стати причиною руйнування лайнера. Сл╕дство, проведене Радою безпеки Н╕дерланд╕в, д╕йшло висновку, що л╕так "Малаз╕йських ав╕ал╕н╕й" рейсу МН17 був збитий у пов╕тр╕ над сх╕дною Укра╖ною ракетою "Бук".
Дов╕дка УН╤АН. 17 липня 2014 року в неб╕ над Донецькою областю п╕дтримуван╕ Рос╕╓ю терористи збили л╕так "Бо╖нг-777" компан╕╖ Malaysia Airlines, що виконував рейс Амстердам - Куала-Лумпур. Л╕так був збитий ╕з зен╕тно-ракетного комплексу "Бук". Вс╕ 298 ос╕б, як╕ перебували на борту, загинули. Переважна б╕льш╕сть з них - 194 пасажира були громадянами Н╕дерланд╕в. 38 загиблих були громадянами Австрал╕╖. Л╕так впав у район╕ Шахтарська в зон╕, яка контролю╓ться бойовиками. Т╕ла загиблих перевезли в Н╕дерланди для проведення вп╕знання ╕ експертиз. 24 липня Укра╖на делегувала розсл╕дування катастрофи л╕така Н╕дерландам.

ТИМ ЧАСОМ…
НАВ╤ТЬ НЕ ПОЧЕРВОН╤ЛИ: МОСКВА ПЕРЕДБАЧУВАНО НАЗВАЛА ДОПОВ╤ДЬ ЩОДО ЗБИТОГО "БО╥НГА" ПОЛ╤ТИЧНО МОТИВОВАНОЮ
У Рос╕╖ прокоментували зв╕т Об'╓днано╖ сл╕дчо╖ групи про катастрофу Boeing 777 на Донбас╕, назвавши "упередженими" докази про причетн╕сть РФ до загибел╕ рейсу. Про це заявила представник МЗС РФ Мар╕я Захарова, пов╕домляють у прес-служб╕ рос╕йського зовн╕шньопол╕тичного в╕домства.
"Рос╕я розчарована тим, що ситуац╕я довкола розсл╕дування катастрофи "Бо╖нга" не зм╕ню╓ться. Висновки голландсько╖ прокуратури п╕дтверджують те, що сл╕дство упереджене й пол╕тично мотивоване. Самов╕льно призначати винного й вигадувати бажан╕ результати перетворилося на норму для наших зах╕дних колег. Хочеться запитати: ск╕льки можна?" - висловила вона прокремл╕вську позиц╕ю. Захарова нар╕ка╓, що Рос╕я спочатку пропонувала працювати сп╕льно ╕ опиратися т╕льки на факти, зам╕сть цього м╕жнародн╕ сл╕дч╕ н╕бито зв╕льнили Москву в╕д повноц╕нно╖ участ╕ у сл╕дчому процес╕. Захарова переконана, що Рос╕я "фактично ╓дина, хто направля╓ достов╕рну ╕нформац╕ю ╕ розкрива╓ все нов╕ дан╕", при цьому вона назвала Укра╖ну "зац╕кавленою стороною". Зг╕дно з╕ зв╕том першого етапу роботи Сп╕льно╖ сл╕дчо╖ групи (Joint Investigation Team, JIT), зен╕тно-ракетна установка "Бук" прибула в Укра╖ну з Рос╕╖ ╕ п╕сля того, як випустили ракету по MH17, повернулася назад до РФ.
УН╤АН

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #34 за 30.09.2016 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17464

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков