Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3755)
З потоку життя (6958)
Душі криниця (3741)
Українці мої... (1518)
Резонанс (1628)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1763)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
АБО УКРА╥НА ╤СНУВАТИМЕ ЯК УКРА╥НСЬКИЙ ПРО╢КТ, АБО НЕ ╤СНУВАТИМЕ ВЗАГАЛ╤
Напередодн╕ круглого столу ми вир╕шили обговорити з ╤ваном Патриляком можлив╕сть та пл╕дн╕сть...


Ярослав Грицак, ╕сторик, професор Льв╕вського католицького ун╕верситету: УКРА╥НСЬКА НАЦ╤Я В╤ДБУЛАСЯ. НАЙКРАЩИЙ ДОКАЗ – КРАХ «РОС╤ЙСЬКО╥ ВЕСНИ»
Сьогодн╕ в Укра╖н╕ не так багато людей, чи╖ думки так важать для сусп╕льства ╕, саме завдяки...


ДИВЕРС╤Я
Под╕╖ останнього тижня вихлюпнули на наш╕ голови надто багато матер╕алу для серйозних роздум╕в,...


РОЗДОР╤ЖЖЯ "КРИМСЬКО╥ СВ╤ТЛИЦ╤": ЧИ ПОТР╤БНЕ ОКУПОВАНОМУ П╤ВОСТРОВУ УКРА╥НСЬКЕ ВИДАННЯ?
Ки╖вське видання «Кримсько╖ св╕тлиц╕» вигляда╓ як прив╕т ╕з 70-х рок╕в минулого стол╕ття


ГОВОР╤ТЬ ╤З КРИМОМ!
П╕сля публ╕кац╕╖ результат╕в скандального опитування ВЦ╤ОМ, проведеного в Криму з приводу умов...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:
Click for Simferopol, Ukraine Forecast
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 08.07.2016 > Тема "Бути чи не бути?"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#27 за 08.07.2016
ГАЗЕТУ «КРИМСЬКА СВ╤ТЛИЦЯ» ЗНИЩУ╢ НЕ ОКУПАНТ, А Р╤ДНЕ М╤Н╤СТЕРСТВО

╢дине у Криму укра╖нське за мовою ╕ духом видання – «Кримська св╕тлиця» фактично уже знищене. У вс╕ часи (газета виходила ╕з початку 90-их, ╕з 2000 року редактор – В╕ктор Качула) ╖й доводилось нелегко.

Адже вижити за рахунок тиражу у рос╕йськомовному Криму просто неможливо, реклама теж не рятувала, ╖╖ було замало. Рятували друз╕, пожертви небайдужих людей, деяка п╕дтримка держави. У 2006 сп╕взасновником газети стало М╕н╕стерство культури, що, здавалося б, мало дати виданню над╕йний ф╕нансовий фундамент. Та ╖╖ становище залежало в╕д того, хто саме очолював державне п╕дпри╓мство «Газетно-журнальне вилдавництво», яке конкретно оп╕кувалось виданням. Траплялися р╕зн╕ часи – ╕ конструктивно╖ сп╕впрац╕ та розвитку, ╕ наклеп╕в та судово╖ тяганини. Та завжди газета була центром об’╓днання не лише для укра╖нсько╖ громади, а й для кримських татар, примудрялася проводити п╕знавальн╕ та просв╕тницьк╕ конкурси для д╕тей, фестивал╕ укра╖нсько╖ бард╕всько╖ п╕сн╕, пропагувати укра╖нську музику.

Здавалося б, усе мало зм╕нитися з моменту окупац╕╖ Криму. Зокрема, посилитися державна п╕дтримка, адже тим к╕льком журнал╕стам, як╕ залишились на п╕востров╕, доводиться працювати у дуже важких, фактично нап╕влегальних умовах. З початку 2015 року «Кримська св╕тлиця» у друкованому вигляд╕ на п╕востр╕в не доставля╓ться, вона виходить у електронному вигляд╕. Але редакц╕я вперто надсила╓ до Ки╓ва друкарськ╕ принт-файли кожного номера. Чому не ч╕па╓ ╖х пророс╕йське кер╕вництво п╕вострова? Мабуть, тому, вважа╓ редактор, що «Кримська св╕тлиця» зор╕╓нтована на ╕нтелектуального читача, а так╕ ╖х не дуже ц╕кавлять.

Якщо зайти на ╖хн╕й сайт, можна переконатися, що газета робиться профес╕йно, як╕сно, краще багатьох видань-одноденок, як╕ видаються на материку у зовс╕м не екстремальних умовах. Минулого року журнал╕сти «Кримсько╖ св╕тлиц╕» робили це практично на ентуз╕азм╕ – дев’ять м╕сяц╕в не отримували зароб╕тно╖ плати, пот╕м, правда, ╖╖ видали. Але й вона м╕зерна.

Натом╕сть уже нове кер╕вництво ДП «Газетно-журнальне видавництво», яке очолю╓ Андр╕й Щекун, зам╕сть того, аби допомогти редакц╕╖ «Кримсько╖ св╕тлиц╕», видав наказ …про ╖╖ переведення до Ки╓ва. Це сл╕д було зробити до травня. Але хто ╖╖ чека╓ у столиц╕? Кому вона там потр╕бна? Якщо це видання втратить св╕й, кримський (для чиновник╕в уже не укра╖нський?) грунт ╕ тих к╕лькох журнал╕ст╕в-ентуз╕аст╕в, як╕ продовжують творити ╖╖ у просто нелюдських умовах, воно практично зникне. Чи саме цього й добива╓ться кер╕вництво ДП? М╕ж ╕ншим, утримання редакц╕╖ за нин╕шнього р╕вня зарплат сп╕вроб╕тник╕в кошту╓ держав╕ десять тисяч гривень у м╕сяць!

— Н╕хто не пережива╓ про арх╕в газети, — констату╓ В╕ктор Качула. — а це ж кор╕ння наше укра╖нське, яким два десятил╕ття вростали-ч╕плялися у цю кримську ц╕лину! Я самотужки почав оцифровувати п╕дшивки, у нас з 1993 по 2003 р╕к – десять рок╕в — провалля, електронно╖ верс╕╖ нема, а це ж ╕стор╕я боротьби ╕ становлення укра╖нства в Криму. Чому про це н╕хто в Ки╓в╕ нав╕ть не за╖кнеться? Якщо ми це загубимо тут, в окупац╕╖, це непростимий гр╕х буде.

Звернення редактора до м╕н╕стр╕в культури – ╕ до Вячеслава Кириленка, ╕ до ╢вгена Н╕щука залишились гласом волаючого у пустел╕. Натом╕сть прийшов наказ директора ДП про зв╕льнення редактора з посади за …прогули. Мовляв, не з’являвся на роботу. А що, у Ки╓в╕ була облаштована нова редакц╕я? Чи у ДП не отримали щотижнев╕ pdf-файли нових номер╕в? Чи Андр╕й Щекун ╕нкогн╕то побував у С╕мферопол╕ ╕ в╕дсл╕дкував присутн╕сть редактора на робот╕? Глум та й год╕! Фактично М╕н╕стерство культури знищу╓ ╓диний, хоч ╕ нап╕влегальний, центр укра╖нства у Криму

Св╕тлана ОРЕЛ
http://rk.kr.ua/gazetu-krimska-svitlitsja-znischue-ne-okupant-a-ridne-ministerstvo

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 08.07.2016 > Тема "Бути чи не бути?"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17306

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков