Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2798)
З потоку життя (5924)
Душі криниця (3319)
Українці мої... (1432)
Резонанс (1445)
Урок української (985)
"Білі плями" історії (1631)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (259)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
В╤Д ПОРОШЕНКА ВИМАГАЮТЬ ПОЗБАВИТИ В╤ТАЛ╤Я КОЗЛОВСЬКОГО ЗВАННЯ «ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРА╥НИ»
Льв╕вська облрада прийняла звернення до Президента щодо позбавлення сп╕вака В╕тал╕я Козловського...


Н╤ХТО НЕ ЗАБУТИЙ?
“Н╕хто не забутий. Н╕що не забуто”. Це - улюблен╕ слова рос╕йських передач, та ще...


ГЕРО╥ УКРА╥НИ: ДОСТОЙНИКИ, НОМЕНКЛАТУРНИКИ ТА НЕГ╤ДНИКИ
А разом ╕з тим Героями Укра╖ни стало чимало номенклатурних д╕яч╕в, грошовитих б╕знесмен╕в,...


УКРА╥НА НЕ Б╤ДНА, А ОБКРАДЕНА ДЕРЖАВА
Коловорот конвертац╕╖ влади у ф╕нансов╕ ресурси ма╓ бути зупинений


П╤СЛЯ СКАЗАНОГО, або «БАРИН ВСЁ НЕ ЕДЕТ…»
Коментар до звернення до Президента Укра╖ни та Генерального прокурора, в╕дправленого ще 5 м╕сяц╕в...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #30 за 02.09.2016 > Тема "Ми єсть народ?"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#30 за 02.09.2016
«╤МЕНЕМ УКРА╥НИ» — НАПЛЮВАТИ В ДУШУ Й Б╤ОГРАФ╤Ю?!

Шановн╕ читач╕! Упродовж останн╕х майже п╕втора десятка л╕т створений на недержавн╕ кошти сайт «Кримсько╖ св╕тлиц╕» щотижня в╕дкривався для вас черговим номером газети. Нав╕ть п╕сля сумнов╕домих под╕й 2014 року, коли умови прац╕ для невеличкого колективу «св╕тличан» у Криму стали екстремальними, наш кримський укра╖нський ╕нформац╕йний ╤нтернет-ресурс функц╕онував безпереб╕йно. Нам регулярно й наполегливо не платили зарплату (тор╕шн╕й «рекорд» — аж дев’ять м╕сяц╕в), то видавали, то скасовували наказ про «депортац╕ю» редакц╕╖ «КС» «на материк», але ми вперто продовжували робити те, що було можливим у кримських умовах, щиро вважаючи, що наша праця потр╕бна людям ╕ В╕тчизн╕.

Та ось цього року — дисонансом високотрибунним заявам ╕ закликам до укра╖нських громадян у Криму: «ви там тримайтеся, скоро деокупац╕я!», з-п╕д тор╕шнього сукна було витягнуто ╕ запущено в д╕ю отой, вже колись скасований, «депортац╕йний» наказ. Нав╕ть не вислухавши, не взявши до уваги позиц╕ю прац╕вник╕в редакц╕╖, котр╕, на в╕дм╕ну в╕д видавця та сп╕взасновник╕в – Нац╕онального газетно-журнального видавництва, М╕н╕стерства культури Укра╖ни та Всеукра╖нсько╖ «Просв╕ти», впродовж останн╕х рок╕в ╓дин╕ реально виконували сво╖ сп╕взасновницьк╕ обов’язки, п╕дтримуючи у «Кримськ╕й св╕тлиц╕» життя, ╖х оголосили… прогульниками та зв╕льнили. А перед тим, напевне, для того, аби були б╕льш згов╕рливими ╕ слухняно виконували будь-як╕ накази, з початку року взагал╕ перестали виплачувати зарплату. Щоб обезголовити колектив, наприк╕нц╕ травня, наплювавши в душу ╕ трудову книжку, «за прогули» (бо не по╖хав до Ки╓ва, а продовжував працювати в Криму) ки╖вськ╕ чиновники зв╕льнили з посади головного редактора «Кримсько╖ св╕тлиц╕» заслуженого журнал╕ста Укра╖ни В╕ктора Качулу, який очолював редакц╕ю понад п╕втора десятка л╕т.

Ось у таких умовах «Кримська св╕тлиця» протрималася до к╕нця п╕вр╕ччя. Трималася б ╕ дал╕, але всьому ╓ межа. Зневажливе, по сут╕, совкове ставлення до колективу редакц╕╖ в стил╕ «я начальник — ти дурак», порушення умов трудового договору — безп╕дставне припинення друку газети, зрив передплатно╖ кампан╕╖ «на материку» (не забуваймо, «КС» ╓ газетою всеукра╖нською, ╖╖ матер╕али н╕коли не обмежувались виключно кримською тематикою), неодноразов╕ брехлив╕ заяви про те, що редакц╕я, буц╕мто, припинила випуск газети ╕ сво╓ ╕снування — не могли не пригн╕чувати колектив «св╕тличан», викликаючи нерозум╕ння, несприйняття тако╖ «державницько╖» пол╕тики з боку НГЖВ та М╕н╕стерства культури. Чи приходила у св╕дом╕сть наших ки╖вських кер╕вник╕в думка про те, що багатом╕сячна затримка нав╕ть то╖ м╕зерно╖ зарплати ставила «св╕тличан» на межу виживання, адже б╕льш╕сть ╕з них з╕ сво╖м укра╖нським паспортом не мали тут альтернативних способ╕в заробити соб╕ на шматок хл╕ба? Чи здогадувались, що такою сво╓ю пол╕тикою д╕яли в ун╕сон директивам ново╖ кримсько╖ влади по зачистц╕ ╕нформац╕йного поля п╕вострова?  В╕нцем ╖хньо╖ «державницько╖» пол╕тики став отой н╕ж в спину — безп╕дставне, формал╕стичне зв╕льнення головного редактора, член╕в кримсько╖ редакц╕╖ за бажання — вдумайтесь лишень! — чинити ╕нформац╕йний спротив на «проворонен╕й» територ╕╖.

╤ це роблять т╕, хто звуться тво╖ми  сп╕вв╕тчизниками, одноплем╕нниками, земляками?! Саме вони, волею дол╕ п╕днесен╕ до можливост╕ вир╕шувати тепер долю «Кримсько╖ св╕тлиц╕» та ╖╖ прац╕вник╕в, п╕дтяли ╖╖, посп╕вши нав╕ть ран╕ше за в╕дпов╕дних всюдисущих «фах╕вц╕в» ╕ншо╖ держави…

Не згодний з таким брутальним ставленням до себе ╕ колег, з несправедливим р╕шенням, що перекреслю╓ роки непросто╖ кримсько╖ журнал╕стсько╖ прац╕ заради держави, заради р╕дного краю, головний редактор «Кримсько╖ св╕тлиц╕» звернувся до суду. Як в╕домо, кожне високе судове р╕шення розпочина╓ться словами — «╕менем держави Укра╖на». Нехай же «╕менем Укра╖ни» буде п╕дтверджено (чи заперечено?), що чесна праця в ╖╖, Укра╖ни, ╕м’я може заслуговувати саме тако╖ «оц╕нки», як записано у «прогульному» наказ╕ ки╖вських начальник╕в. А ми, укра╖нц╕, ╕ не лише кримськ╕, з того всього будемо мати ще один показовий урок: як жити, як працювати ╕ яку Укра╖ну будувати.

«Св╕тличани»

P.S. Про переб╕г цього судового процесу будемо регулярно й оперативно ╕нформувати читач╕в. ╤ як би в╕н не завершився, будемо продовжувати шукати ус╕ можлив╕ ресурси для в╕дновлення повноц╕нно╖ роботи нашого сайту.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #30 за 02.09.2016 > Тема "Ми єсть народ?"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17304

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков