Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3656)
З потоку життя (6876)
Душі криниця (3699)
Українці мої... (1507)
Резонанс (1600)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1755)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВАЛЕНТИН БУТ: ОБЛУДА
Останн╕м часом у в╕тчизняних ЗМ╤ знову спливла тема т. зв. "здач╕ Криму".


РОС╤ЙСЬК╤ П╤ВТОРА М╤ЛЬЯРДИ НЕ ВРЯТУЮТЬ БАТЬКА Б╤ЛОРУСЬКО╥ АВТОКРАТ╤╥
Але це продовження шляху, тупикового для ╕мперського центру


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ДАНАЙЦ╤ З ╥ХН╤МИ ДАРАМИ
На патр╕отичн╕й хвил╕, на початку в╕йни, Львову запропонували побалакати московською.


ВАЛЕНТИН БУТ: НА ПЕРЕЛАМ╤
В р╕чницю зв╕льнення кримських пол╕тв'язн╕в побито Володимира Балуха. Побито жорстоко: зламано,...


Люк Гард╕нг: НЕ ВАРТО СПРИЙМАТИ ПУТ╤НА ЯК ВСЕЗНАЮЧОГО «ЗЛОГО ГЕН╤Я». ЦЕ КЛАСИЧНИЙ КДБШНИЙ АВАНТЮРИСТ
Люк Гард╕нг - ╕ноземний кореспондент газети Guardian, якого вислали з Рос╕╖ у 2011 роц╕ за...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 24.06.2016 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#26 за 24.06.2016
«ПЛАВИЛЬНИЙ КОТЕЛОК»...

ЯК НЕ ПЕРЕТВОРИТИ УКРА╥НУ НА ЩЕ ОДНУ — ПАРАЛЕЛЬНУ — РОС╤Ю

...Я не проти того, щоб давати притулок рос╕янам, як╕ стали жертвами пут╕нського режиму, але з обов’язковою забороною на втручання в пол╕тичне життя Укра╖ни. На жаль, рос╕яни, як правило, геть позбавлен╕ тактовност╕ по в╕дношенню до нашого народу й нашо╖ кра╖ни. Тому ╖х необх╕дно одразу, вв╕чливо, але жорстко ставити в певн╕ рамки пошани до Укра╖ни. Сам╕ вони про це, як св╕дчить досв╕д, можуть ╕ не здогадатися. Боюся, що ц╕ рос╕яни можуть стати потужним чинником посилення русиф╕кац╕╖ Укра╖ни, вит╕снення на узб╕ччя всього власне укра╖нського. Укра╖нц╕ й так не дуже затишно почуваються у власн╕й кра╖н╕. Чи потр╕бн╕ нам нов╕ агресивн╕ й ╕деолог╕чно мотивован╕ русиф╕катори?
Кисельов виступив з ╕ще одн╕╓ю спробою перетворити Укра╖ну на базу рос╕йсько╖ демократ╕╖ з сумн╕вними насл╕дками для самих укра╖нц╕в. Ц╕лком ╕мов╕рно, що засилля рос╕йськомовних ЗМ╤ стане ще загрозлив╕шим, укра╖нську мову зроблять ще марг╕нальн╕шою, р╕вень пров╕нц╕йност╕ (всупереч зарозум╕лост╕ рос╕ян) ще б╕льш зросте. До реч╕, на «малому Шустер╕» укра╖нську мову вже майже не почу╓ш, вона там якось непом╕тно стала persona non grata. Чи не зак╕нчиться все тим, що на вс╕х наших телеканалах ╕ рад╕останц╕ях учорашн╕ москвич╕ й петербуржц╕ м╕ркуватимуть про долю Укра╖ни, а укра╖нським експертам не дадуть ╕ слова вставити? ╤ навряд чи влада Порошенка, Гройсмана та Паруб╕я, що «примкнув до них», цьому протистоятиме. До реч╕, х╕ба масове десантування рос╕йських журнал╕ст╕в у наш╕ ЗМ╤ за останн╕ роки додало щось корисного нашому ╕нформац╕йному простору?
Демарш Кисельова демонстру╓, що чимало рос╕йських демократ╕в не в╕дмовилися в╕д ╕де╖ перетворення Укра╖ни на ще одну, паралельну Рос╕ю. Думка самих укра╖нц╕в ╕з цього приводу ╖х, як завжди, не ц╕кавить. ТРК «Чорноморська» дала слово ректоров╕ Тавр╕йського ун╕верситету ╕м. Вернадського В. П. Казар╕ну. Ун╕верситет, професори й студенти були вимушен╕ п╕сля окупац╕╖ й анекс╕╖ Криму покинути С╕мферополь ╕ пере╖хати на материкову Укра╖ну. А частина залишилася в Криму вже в нов╕й якост╕. Те, що нин╕ говорить Володимир Павлович, мене при╓мно диву╓. Н╕коли ран╕ше я в╕д нього н╕чого под╕бного не чув. ╤ в пер╕од сво╓╖ роботи в╕це-прем’╓ром уряду Автономно╖ Республ╕ки Криму з гуман╕тарно╖ пол╕тики, ╕ працюючи заступником глави Севастопольсько╖ м╕сько╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖, пан Казар╕н залишався активним ╕ пристрасним пропагандистом «русского мира». Зокрема, сам в╕н високо оц╕нював те, що, будучи заступником глави кримського уряду, не допустив масового в╕дкриття на п╕востров╕ укра╖номовних шк╕л. У Севастопол╕ в приватних ╕нтерв’ю м╕ськ╕й газет╕ «Слава Севастополя» розпов╕дав журнал╕стц╕ ╢лизавет╕ Юрздицьк╕й про «велич рос╕йсько╖ мови ╕ ╖╖ переваги перед укра╖нською, про досто╖нства «руського мира» тощо. В╕н не «просихав» в╕д ус╕ляких рос╕йських культурницьких ╕ осв╕тн╕х делегац╕й, декад, м╕сячник╕в рос╕йсько╖ культури й ╕нших русиф╕каторських зусиль. Я особисто на стор╕нках газети «Флот Укра╖ни» з укра╖нських позиц╕й к╕лька рок╕в в╕в непримиренну полем╕ку з паном Казар╕ним.
А тепер, коли бажаний «русский мир» до нього прийшов, в╕н змушений був з р╕дного С╕мферополя перебиратися до Ки╓ва. ╤ сьогодн╕ пан Казар╕н — посл╕довний укра╖нський патр╕от. Чи в╕дчува╓ Володимир Павлович жаль з приводу усього ран╕ше ним зробленого й не зробленого в Криму? Дай Боже, щоб його нин╕шня позиц╕я була щир╕шою, усв╕домлен╕шою й природн╕шою.
У мене ж залиша╓ться в╕дчуття г╕ркоти: якби ран╕ше пан Казар╕н ╕ багато його колег працювали на Укра╖ну, а не на «русский мир», то, можливо, й доля Криму склалася б ╕накше.

╤гор ЛОС╢В
(Повний текст статт╕ за посиланням — http://day.kyiv.ua/uk/article/media/plavylnyy-kotelok)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 24.06.2016 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17291

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков