Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3175)
З потоку життя (6386)
Душі криниця (3502)
Українці мої... (1463)
Резонанс (1499)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1671)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
Л╤ТН╢ СОНЦЕСТОЯННЯ
З 20 по 22 червня наста╓ пер╕од найвищого сонцестояння, коли день удв╕ч╕ перевищу╓ н╕ч, а сонце...


«╤ ОБР╤Й, ЩО ЛАВАНДОЮ ПРОПАХ…»
Крим… Червень 2019-го… На могил╕ Данила Кононенка у С╕мферопол╕ розцв╕ла...


ДЕ ВИ, УКРА╥НЦ╤, В СВО╥Й УКРА╥Н╤?
Де ви, укра╖нц╕, в сво╖й Укра╖н╕? Хто править над вами у ваш╕м краю?


ПЕРЕВ╤ЗНИК МР╤Й
«╤гор Павлюк. Перев╕зник мр╕й: Книга л╕рики. – Харк╕в: Майдан, 2019. – 352...


ДО ТР╤ЙЦ╤ Л╤ТА НЕ БУВА╢...
На 50-тий день п╕сля Великодня християни в╕дзначають величне свято З╕слання Святого Духа на...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #25 за 17.06.2016 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#25 за 17.06.2016
«КОРОНАЦ╤Я СЛОВА-2016» В╤ДКРИВА╢ НОВ╤ ╤МЕНА

Джерела

14 червня в прес-центр╕ ╕нформац╕йно╖ агенц╕╖ «Укр╕нформ» засновники М╕жнародного л╕тературного конкурсу «Коронац╕я слова» п╕двели п╕дсумки 16-го конкурсу роман╕в, п’╓с, к╕носценар╕╖в, п╕сенно╖ л╕рики та оголосили ╕мена нових лауреат╕в л╕тературно╖ в╕дзнаки «Золот╕ письменники Укра╖ни».
За словами засновник╕в конкурсу Юр╕я та Тетяни Логуш╕в, вже 16 рок╕в «Коронац╕я слова» збер╕га╓ свою ун╕кальн╕сть ╕ розвива╓ нов╕тню укра╖нську культуру.
«Я час в╕д часу переглядаю, як╕ ╕снують л╕тературн╕ конкурси в ╕нших кра╖нах, ╕ в жодн╕й з них (╕ це мен╕ п╕д-твердив Паоло Коельо в приватн╕й розмов╕) нема╓ в╕д-критого конкурсу рукопис╕в, як це ╓ у нас в Укра╖н╕, — зазначив Юр╕й Логуш. — Наша мета – в╕дкривати нових письменник╕в, щоб в жодному раз╕ не повторилась ╕стор╕я 90-х рок╕в, коли укра╖нська книжка майже зникла з полиць кра╖ни, а видавництва зачинялись. Саме тод╕ ми придумали цей конкурс з абсолютно ун╕кальними умовами: твори анон╕мно оц╕нюються компетентним жур╕ та експертами в дек╕лька етап╕в, а з автором твору-переможця знайомляться лише п╕д час Церемон╕╖ нагородження. За 16 рок╕в «Коронац╕я слова» стала сво╓р╕дною б╕ржею, де видавництва змагаються м╕ж собою за право видати тв╕р переможця. ╤ якщо на початку 2000-х рок╕в ц╕ твори видавалися невеликими тиражами (╕нод╕ по два романи в одн╕й книжц╕), то сьогодн╕ ми ма╓мо тираж╕ в сотн╕ тисяч. «Коронац╕я слова» пиша╓ться, що за 16 рок╕в в╕дкрила Укра╖н╕ та св╕тов╕ 550 укра╖нських автор╕в. Лауреати нашого конкурсу видали 700 роман╕в ╕з сукупним накладом понад 15 м╕льйон╕в прим╕рник╕в, ╕ це без державно╖ п╕дтримки, прямим шляхом «письменник-читач».
Начальник в╕дд╕лу гуман╕тарно╖ пол╕тики Департаменту соц╕ально╖ та гуман╕тарно╖ пол╕тики М╕н╕стерства оборони Укра╖ни Олекс╕й Серг╕╓нко подякував в╕д ╕мен╕ в╕йськовослужбових засновникам конкурсу за гуман╕тарну книжкову допомогу та по-просив письменник╕в якомога б╕льше висв╕тлювати подвиги солдат, ╖х геро╖зм та мужн╕сть.
Засновниця конкурсу Тетяна Логуш п╕дтвердила, що саме тема в╕йни, АТО, Революц╕╖ Г╕дност╕, зароб╕тчанства вже дек╕лька рок╕в змальову╓ ╕сторичний та сучасний портрет сучасно╖ Укра╖ни. Ще цього року з’явилось багато твор╕в на ╕сторичну тематику (про Довбуша, Степана Бандеру, Солом╕ю Крушельницьку, геро╖в Крут та ╕нших).
Андр╕й Кокотюха – письменник, сценарист, лауреат в╕дзнаки «Золот╕ письменники Укра╖ни» п╕дняв гостру тему якост╕ та гостроти сюжетност╕ укра╖нських твор╕в. На його думку, треба вже сьогодн╕ привчати починаючих автор╕в, що вони будуть створювати продукт з метою його продажу та прибутку, а отже цей продукт ма╓ бути найвищо╖ якост╕, ╕ працювати над ним сл╕д в рази серйозн╕ше.
Письменниця, к╕носценарист, лауреат в╕дзнаки «Золот╕ письменники Укра╖ни» ╤рен Роздобудько побажала держав╕ розвивати к╕но╕ндустр╕ю та видавництво, а «Коронац╕╖ слова» — продовжувати в╕дкривати нов╕ ╕мена в укра╖нськ╕й л╕тератур╕. В╕дома укра╖нська письменниця запропонувала робити ви╖зн╕ конкурси «Коронац╕╖ слова», зокрема, на Донеччин╕, бо там, за ╖╖ словами, уже зрозум╕ли, що укра╖нське слово вкрай потр╕бне.
Головним оч╕куванням прес-конференц╕╖ стало оголошення ╕мен цьогор╕чних лауреат╕в л╕тературно╖ в╕дзнаки «Золот╕ письменники Укра╖ни». Ними стали Тимур Литовченко, Серг╕й Пономаренко, Любко Дереш, Дара Корн╕й, Володимир Лис, Алла С╓рова, Ганна Чубач та Серг╕й Ухачевський.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #25 за 17.06.2016 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17269

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков