Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3476)
З потоку життя (6713)
Душі криниця (3636)
Українці мої... (1489)
Резонанс (1551)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1733)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«ЧИГРИНЕ, ЧИГРИНЕ...»
В╕чно актуальний (особливо у День Незалежност╕) наш Укра╖нський Пророк Тарас ШЕВЧЕНКО


ВСТУПНА КАМПАН╤Я-2018 ДЛЯ АБ╤ТУР╤╢НТ╤В З КРИМУ
Для молод╕ з тимчасово окупованого Криму ╕сну╓ два шляхи вступу до укра╖нських виш╕в: спрощена та...


ПРИЩЕПИТИ Г╤ЛОЧКУ СМЕРЕКИ В ДОНЕЦЬКОМУ ПОЛИННОМУ КРАЮ
Дехто люто ненавидить «сепар╕в», а ╕нш╕ ж - просто не в╕рять, що на Донбас╕ можна...


КОЛОМИЯ ГОТОВА СП╤ВПРАЦЮВАТИ З ДОНБАСОМ У СФЕР╤ КРА╢ЗНАВСТВА
Нац╕я повинна модерн╕зуватися ╕ в перспектив╕ стати монол╕том. Зробивши висновки з под╕й...


ЯК ЛЕСЮ УКРА╥НКУ НА КОНГРЕС НЕ ПУСКАЛИ...
Прикрий ╕нцидент трапився з кримською делегац╕╓ю в перший день роботи Всесв╕тнього форуму...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #23 за 03.06.2016 > Тема ""Будьмо!""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#23 за 03.06.2016
«БАХМУТ УКРА╥НСЬКИЙ» ПРО ТЕ, ЩО НАКИП╤ЛО…

Укра╖на – ╓дина !

Описавши зустр╕ч льв╕в’ян з актив╕стами «Бахмута укра╖нського», я не встиг викласти на папер╕ все, про що говорилося. А ╕нформац╕я була ц╕кавою. Тому зараз хочу дещо надолужити. Отже, нижче подаю виступи бахмутчан стосовно деяких проблем. На жаль, не вс╕х виступаючих вдалося ╕дентиф╕кувати, прослуховуючи диктофонн╕ записи, але суть викладених проблем в╕д цього не зм╕ниться. Отже, слуха╓мо про те, що найб╕льше непоко╖ть волонтер╕в-бахмутчан.

* * *
«…╤сну╓ проблема такого плану: ╓ Збройн╕ сили Укра╖ни (ЗСУ) ╕ ╓ Нац╕ональна гвард╕я. Якщо захвор╕в бо╓ць з Нацгвард╕╖, то у л╕кувальн╕ заклади Збройних Сил його не беруть. ╤ навпаки. Ось конкретний приклад: бо╓ць ЗСУ захвор╕в по л╕н╕╖… ну, скаж╕мо, ЛОР. Або щось ╕нфекц╕йне у нього. В Часов Яр╕ ╓ в╕йськовий госп╕таль, дуже добре оснащений. Але ж там все л╕кування ор╕╓нтоване на поранення, отриман╕ у бойових умовах. Тож б╕йця туди не везуть, бо там нема в╕дпов╕дного фах╕вця, а в╕двозять у звичайну м╕ську л╕карню. ╤ в╕н там може лежати нав╕ть м╕сяць. Бюджет м╕сько╖ л╕карн╕ такий, що хворий може розраховувати лише на… 1 грн. 50 коп╕йок в день. Вистачить на чай з хл╕бом. Погодьтеся, доросл╕й людин╕ цього мало. Хто його буде годувати? Два роки ми, волонтери, году╓мо цих людей. ╤нколи це може бути п’ять-ш╕сть чолов╕к щоденно, а бува╓ ╕ по 60 чолов╕к! Ми писали в М╕ноборони, депутатам Верховно╖ Ради, начальнику сектора «С», нашому губернатору, але все лиша╓ться без зм╕н. Ви, мабуть, зна╓те, що кожен солдат ма╓ ╕з собою «продатестат», куди б в╕н не йшов – продатестат сл╕ду╓ за ним. Але це лише тод╕, якщо госп╕таль в╕йськовий. Тод╕ за ним ╕де продатестат. Але якщо у цив╕льну л╕карню, то тут… стоп! Виявля╓ться, нема╓ тако╖ домовленост╕. М╕н╕стерство охорони здоров’я ╕ М╕н╕стерство оборони н╕як не можуть м╕ж собою залагодити це питання. ╤ у хлопц╕в наших виб╕р невеликий: або добре харчуватися ╕ не л╕куватися, або л╕куватися фахово, але… сид╕ти голодним. Потр╕бен механ╕зм передач╕. Уявля╓те, як╕ кошти при наявн╕й систем╕ можуть йти нал╕во? Якщо людина п╕шла з в╕йськово╖ частини – його продатестат там уже не знаходиться. В цив╕льну м╕ську л╕карню його також не пересилають. То де в╕н? Хто його використову╓? Чи нема╓ тут зловживань? Допомож╕ть нам вир╕шити це питання! Бо ми году╓мо б╕йц╕в, але це, пов╕рте, дуже серйозне навантаження на наших волонтер╕в…»
* * *
«…До нас звернулися хлопц╕ з батальйону «Донбас» ось з якого приводу. В нашому С╤ЗО сидять четверо хлопц╕в. Серед них Коростильов Юр╕й з позивним «Якут»… В╕н п╕втора року воював, пот╕м по╖хав у в╕дпустку в Запор╕жжя. А туди, уяв╕ть соб╕, при╖хали донецьк╕ м╕л╕ц╕онери ╕… його заарештували. В╕йськову людину м╕л╕ц╕онери не мали права заарештовувати. Тим паче, з ╕ншо╖ област╕. Привезли його сюди ╕ закрили на 60 дн╕в. Тепер продовжили це утримання п╕д вартою ще на ст╕льки ж. Суди, як╕ в╕дбувалися (ми в╕дстежу╓мо ╖х з громадськ╕стю), ╓ просто знущанням над законом…»
* * *
«Один з аргумент╕в утримування «Якута» п╕д вартою в тому, що в╕н… може вплинути на св╕дк╕в. Але ж покази св╕дк╕в ╕ так на його користь! Абсурд… ╥м приписують те, що наш╕ б╕йц╕ взяли в полон сепаратиста-«нав╕дника» (разом з речовими доказами: б╕ноклем, системним диском, блокнотом тощо) ╕ здали його СБУ. А через р╕к того сепаратиста знайшли… мертвим. ╤ тепер навколо ц╕╓╖ ╕стор╕╖ крутиться справа. А головне, що «Якут», як командир групи, розсл╕дував дерибан вуг╕лля у зв╕льнених районах Донбасу. Тому й «закрили» його, бо надто активно себе проявляв. «Якута» хот╕ли взяти на поруки чотири депутати Верховно╖ Ради, але суддя в╕дмовила. ╤ в╕н знову п╕д вартою…»
* * *
«Ми заре╓стрували на сайт╕ Президента петиц╕ю такого зм╕сту: треба заборонити розглядати вс╕ карн╕ справи в╕йськовослужбовц╕в, як╕ тут воюють з сепаратистами, в зон╕ АТО. А за межами АТО – можна. Бо саме правоохоронн╕ органи Донбасу орган╕зовували цю в╕йну. Вони хот╕ли зробити з восьми областей свою державу. То невже вони тепер будуть толерувати укра╖нських патр╕от╕в? Н╕, вони будуть мстити ╖м за те, що т╕ не дали ╖м утворити свою державу. Вони «вибивають» з обойми найбо╓здатн╕ших, наймотивован╕ших б╕йц╕в - б╕льше 400 чолов╕к уже ув’язнено з добровольц╕в… Заодно п╕дрива╓ться бойовий дух оточення, у близьких ╕ р╕дних опускаються руки... Знев╕рюються в Укра╖н╕ вс╕, хто зна╓ про це беззаконня. Це звичайна терористична, диверс╕йна операц╕я, причому, дуже вдала... Отже, судити наших б╕йц╕в можна лише в сус╕дн╕х областях (Дн╕пропетровськ╕й, Запор╕зьк╕й, Харк╕вськ╕й, тощо) або по його м╕сцю проживання. Ми ж не кажемо, що вони свят╕, ╕ ╖х взагал╕ не треба судити! Можна! Але судити треба лише там, де ╓ шанс на справедливий суд. А сепаратисти апр╕ор╕ не можуть судити справедливо. Тут буде лише помста…»
* * *
«Пост╕йно пишу у ФБ, що Укра╖н╕ ще вчора треба було прийняти два закони. Про це ╕ Семен Семенченко говорив, ╕ Собол╓в говорив. Позбавлення громадянства за сепаратизм (нав╕ть за побутовий) ╕ позбавлення права брати участь у виборах. Не можна жодних вибор╕в проводити на Донбас╕, поки ц╕ два закони не будуть проголосован╕. ╤ друге – закон про допомогу при переселенн╕ на ╕сторичну Батьк╕вщину. Якщо людину верне в╕д споглядання голубого неба ╕ соняшникового поля, ╖й не варто тут жити! Бо надто дискомфортно. Треба допомагати таким переселитися в Рос╕ю. А квартиру викупити ╕ в╕ддати пот╕м во╖ну АТО. Або укра╖нцям з Рос╕╖. Дехто каже, що це надто дорого… А воювати через велику к╕льк╕сть сепаратист╕в на Донбас╕ х╕ба недорого? Ми ж знали, що вони ╓, але н╕чого не робили…»
* * *
«Ми виросли в окупац╕╖. В крим╕нальн╕й окупац╕╖. Нас ще в 90-т╕ роки здали повн╕стю крим╕нальному плану. Я будував св╕й д╕м б╕льше 10 рок╕в ╕, коли починав, м╕г слухати по приймачу укра╖нський перший канал. Але останн╕ в╕с╕м рок╕в я вже його не чую… Рос╕ян хочеш слухати – будь-ласка! Нав╕ть китайц╕в можна знайти на приймач╕. А Укра╖ну чомусь – н╕. Оця «совков╕сть» насаджувалась на Донбас╕ крим╕нальними угрупуваннями. Адже електорат потр╕бен! Протистояння на чомусь же треба робити… Оц╕ бригади «т╕тушок», як╕ ╖здили на Майдан, вони починалися зовс╕м безневинно. Спочатку на футбольн╕ матч╕ людей збирали. Пляшка гор╕лки, к╕льце ковбаси ╕ - на автобус. ╤ возили… Так ╕ привчили, починаючи, з 90-х рок╕в. ╤ пот╕м коли якась акц╕я, з╕брати людей дуже просто: свисток ╕ - вс╕ уже в машинах. Привчили. А були ж наш╕ земляки колись нормальними, ц╕лком незалежними хлопцями… ╤ роб╕тнича горд╕сть у них була! А пот╕м усе зм╕нилося. ╤ винен у цьому не так Донбас, як Ки╖в…»
* * *
«На кого ми спира╓мося в Бахмут╕? Коли м╕сто зв╕льнили, ми дуже обережно ходили п╕дгодовувати наших б╕йц╕в, Всього остер╕галися, хот╕ли, щоб якомога менше м╕сцевих знали про це. Але коли запросили президентський оркестр на р╕чницю визволення, то ця под╕я сколихнула Бахмут. Влада м╕сцева також заметушилася ╕ при╓дналася до нас, бо зрозум╕ли, що ми й без них можемо провести. Все пройшло нормально, ми за пальму першост╕ не боролися, нам аби результат був! Так ось, п╕сля цього в м╕ст╕ почали з’являтися… люди у вишиванках. Бо пов╕рили, що ця влада за Укра╖ну! Що повороту назад уже не буде, що нас б╕льше бандитам не «здадуть». Це говорить про те, що для поступового виправлення ситуац╕╖ достатньо й поштовху. Тепер кожно╖ нед╕л╕ ми робимо автопроб╕ги – машин п’ять-ш╕сть, а ╕нколи й десять. Ось цей прапор – ви бачите, в╕н нав╕ть трохи обтр╕пався на в╕трах… Ми демонстру╓мо присутн╕сть укра╖нського духу. Бо не вс╕ можуть ходити на м╕тинги, на жаль… Дехто дос╕ вол╕╓ бути в т╕н╕. Але коли почу╓ така людина, як сигналить колона авт╕вок з синьо-жовтими прапорами, то ╖й ста╓ легше на душ╕. Так ми зм╕цню╓мо наш проукра╖нський таб╕р. А якби ще й влада м╕сцева була на нашому боц╕, то все рухалося б швидше. ╤ тод╕ ╕нтегрувати тимчасово окупован╕ територ╕╖ було б набагато легше!»

Серг╕й ЛАЩЕНКО

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #23 за 03.06.2016 > Тема ""Будьмо!""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17199

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков