Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3239)
З потоку життя (6464)
Душі криниця (3517)
Українці мої... (1465)
Резонанс (1508)
Урок української (990)
"Білі плями" історії (1675)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«ДИВОВИЖН╤ ╤СТОР╤╥ КРИМУ» У МИСТЕЦЬКОМУ АРСЕНАЛ╤
26 лютого у Мистецькому арсенал╕ в╕дкри╓ться виставка «Дивовижн╕ ╕стор╕╖ Криму».


УРОКИ КРИМУ: ПОПРИ ТРАВМУ, МИ МА╢МО ЗНАЙТИ СИЛИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Виступ учасника Нестор╕всько╖ групи ╢вгена Гл╕бовицького у Кримському дом╕ п╕д час вечора,...


ОДИНОЧН╤ П╤КЕТИ В КРИМУ: ВИКЛИК ОКУПАНТАМ
Б╕льше 80 суд╕в у справах кримськотатарських патр╕от╕в провела в один день т.зв. "кримська влада"...


ЗА «КРИМСЬКУ СВ╤ТЛИЦЮ» В КРИМУ!
Поширюйте цього листа. Ма╓мо застоювати себе, св╕й Край. Хто, як не ми?


КОР╤ННЕ НАСЕЛЕННЯ ВИТ╤СНЯЮТЬ З КРИМУ
Про це йдеться в допов╕д╕ "Пол╕тичн╕ пересл╕дування в Рос╕╖": ш╕сть м╕сяц╕в 2017 року.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 06.02.2004 > Тема "Крим - наш дім"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#6 за 06.02.2004
НЕВЖЕ З КИЄВА ВИДНІШЕ?
"Контекст-медіа".

Голова Державного комітету України у справах національностей і міграції Геннадій Москаль вважає, що конфлікт у селі Веселому відбувся на побутовому ґрунті і не є міжнаціональним. Про це він заявив на прес-конференції в Сімферополі 30 січня.
"Почитайте зведення - таке буває сотнями за добу в Україні, - підкреслив Г. Москаль. - Не треба робити з цього міжнаціональні конфлікти. Я не бачу тут міжетнічного, міжнаціонального підґрунтя".
Глава Держкомнацу також відзначив, що не можна "подавати як міжнаціональний конфлікт" вимоги кримських татар про виділення землі. "Маршрутники" у Львові перекривають дорогу, у Миколаєві немає тепла, у Херсоні ще якісь проблеми, <...> але ніхто не подає це як міжнаціональний конфлікт", - підкреслив Г. Москаль.
Як уже повідомлялося, у ніч з 9 на 10 січня в селі Веселому під Судаком відбулася масова бійка між членами Сурозької козачої громади і кримськими татарами. За деякими оцінками, від кожної сторони в інциденті брало участь до 50 чоловік. За інформацією козаків, вони прибули у Веселе, щоб розібратися по факту побиття декількома кримськими татарами в місцевому барі жителя села слов'янської національності.
Потерпілий - 39-літній М. Писанов був доставлений у приймальне відділення судацької лікарні з попереднім діагнозом "відкрита черепно-мозкова травма і струс головного мозку". 27 січня він помер.

ТИМ ЧАСОМ...

На думку голови Верховної Ради Криму Бориса Дейча, ні влада, ні правоохоронні органи, ні суди, ні виконавчі служби виявилися не готовими до розвитку подій у Судаку, де відбулося протистояння на міжнаціональному ґрунті. Про це Б. Дейч заявив на засіданні президії ВР Криму 3 лютого.
На думку спікера, події в Судацькому регіоні показали, що застосовані владою заходи не дають належних результатів. "Нерозв'язання назрілих питань чи затримка рішень призводить до того, що ситуація в регіоні дійшла до тієї критичної межі, за якою вже біда", - відзначив Б. Дейч.
За його словами, одним з невирішених залишається земельне питання. Як вважає кримський спікер, порушення земельного законодавства в Судацькому регіоні набули масового характеру, причому в акціях самозахоплення беруть участь представники як кримськотатарського народу, так і інших національностей.
"Силові рішення, помножені на масу інших невирішених питань, викликають тривогу в населення і породжують міжнаціональну напруженість, - вважає Б. Дейч. - У такій ситуації будь-яка надзвичайна подія моментально набуває міжнаціонального забарвлення <...>, що охоче використовують різні політичні сили, намагаючись заробити собі політичний капітал".


Кримськотатарські письменники вимагають публічних вибачень

Кримськотатарські письменники вважають недоцільним подальше перебування голови Державного комітету України у спра-вах національностей і міграції Геннадія Москаля на цій посаді. Про це говориться в заяві, ухваленій на загальних зборах кримськотатарських літераторів.
"Ми, кримськотатарські письменники, глибоко обурені безвідповідальним висловлюванням голови Державного комітету України у справах національностей і міграції Геннадія Москаля на прес-конференції в Криму 30 січня цього року, - говориться в заяві. - Його висловлювання було опубліковане газетою "Крымская правда" (№ 19 від 31.01 2004 р.) на першій полосі:
"Г. Москаль: "У циганів, ассирійців і кримських татар немає історичної батьківщини, а в Криму немає міжетнічних конфліктів"".
Автори документа розцінюють дане висловлювання як "образу кримськотатарського народу", який, на їхню думку, є корінним народом у Криму, тобто Крим є його історичною батьківщиною. "Такою свідомо помилковою заявою голова Державного комітету України у справах національностей і міграції явно викли-
кає міжетнічний конфлікт напередодні 60-річчя депортації кримських татар, і це на руку деяким шовіністично налаштованим проти кримських татар газетам для розпалення міжнаціонального конфлікту", - відзначається в заяві.
На завершення кримськотатарські письменники вимагають від Г. Москаля публічного вибачення перед кримськотатарським народом.
Як повідомив агентству "Контекст-медіа" голова Ради з кримськотатарської літератури Кримської республіканської організації Національної Спілки письменників України Шакір Селім, під цим документом поставили свої підписи 23 кримськотатарських літератори. Текст заяви направлений Президенту України Леонідові Кучмі, Прем'єр-міністру Віктору Януковичу, народним депутатам України Мустафі Джемілєву і Рефату Чубарову, а також Геннадію Москалю.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 06.02.2004 > Тема "Крим - наш дім"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1718

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков