Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 27.05.2016 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#22 за 27.05.2016
В╤ЙНА ОЧИМА Д╤ТЕЙ

В актов╕й зал╕ церкви Священомученика Йосафата м. Червонограда в╕дбулися презентац╕я зб╕рки дитячих в╕рш╕в «Укра╖на у в╕йн╕», присвячено╖ под╕ям на сход╕ Укра╖ни, во╖нам — учасникам АТО, ╕ нагородження переможц╕в — кращих юних поет╕в. ╥╖ авторами стали учн╕ м╕сцевих шк╕л. ╤н╕ц╕атором видання та упорядником виступив депутат Льв╕всько╖ обласно╖ ради Михайло Нискогуз, а добирали в╕рш╕ до друку вчител╕-ф╕лологи.
Дата презентац╕╖ вибрана не випадково. 22 травня — День Геро╖в Укра╖ни. ╤ хоч не вс╕ т╕, що тримали ╕ тримають зброю в руках, стоять на захист╕ В╕тчизни, не вс╕ т╕, хто поклав голову за нашу державу, удосто╖лися цього звання, але так чи ╕накше, вони — наш╕ Геро╖!
— Знаменно, що 22 травня — це ще й день перепоховання на Чернеч╕й гор╕ Тараса Шевченка — найвидатн╕шого укра╖нського ем╕гранта, — згодом зазначила у виступ╕ науковець ╤рина Фар╕он.
В╕йна очима д╕тей, емоц╕╖, переживання — все це образно в╕добразилося у поетичному слов╕, хвилюючих, зворушливих рядках юних автор╕в (а ╖х у зб╕рц╕ — 62). «Власне ця книжка, — пише у передмов╕ пол╕толог-м╕жнародник Тарас Стародуб, — саме юними дитячими в╕ршами покликана попередити грядущий армагедон для матер╕ально здичав╕ло╖ убого╖ укра╖нсько╖ душ╕. Покликана стрясти укра╖нське сумл╕ння та ╕сторичну пам’ять, щоб дух козак╕в великий воскрес знову серед меч╕в». Гортаючи стор╕нки зб╕рки, вчитуючись у в╕рш╕, вража╓шся в╕дверт╕стю, щир╕стю думок школяр╕в:

«Як плаче дощ журливо...
Так у душ╕ мо╖й
Б╕ль за Вкра╖ну милу,
За те, що важко ╖й...» (Ал╕на Лаба, школа №1).

«Що за правда така ╓?
Брат на брата ╕де...» (Тетяна Ратушинська, школа №7).

╤ все ж у б╕льшост╕ в╕рш╕в пафосний мотив ╕ гасло: «Пам’ятаймо — Геро╖ не вмирають!» (Юл╕я Таточенко, школа №14).
Обдаровану юнь, батьк╕в в╕тали в актов╕й зал╕ параф╕яни греко-католицького храму, члени осередку ВГО «Сок╕л». А почалося все з хвилини мовчання, якою в╕ддали шану полеглим укра╖нським б╕йцям в зон╕ АТО, ╕ молебню, який в╕дправив о. Мирослав Банах. Звертаючись до присутн╕х, в╕н закликав збер╕гати укра╖нську мову ╕ культуру. ╤ цей заклик звернено не т╕льки до д╕тей, а, насамперед, до батьк╕в. У виступ╕ нав╕в аналог╕╖ м╕ж минулим ╕ сучасн╕стю.
— В╕йна на Сход╕ Укра╖ни — це в╕йна не за окрем╕ територ╕╖, — сказав духовний отець, — а в╕йна проти всього укра╖нського. Рано чи п╕зно ми в╕дновимо сво╖ кордони, збережемо той спадок, який д╕стався нам в╕д д╕д╕в-прад╕д╕в.
Роль добровольчих батальйон╕в у протистоянн╕ рос╕йському агресору проанал╕зував у сво╓му виступ╕ учасник АТО, бо╓ць-доброволець Михайло Нискогуз. Також подякував ус╕м, хто долучився до написання ╕ видання зб╕рки, допом╕г в орган╕зац╕╖ заходу — школярам, учителям, м╕ському в╕дд╕лу осв╕ти, членам осередку ВГО «Сок╕л» та ВО «Свобода».
На високому патр╕отизм╕ ╕ духовност╕ укра╖нсько╖ молод╕ (щастя, що не втрача╓ ╖╖) наголосила у промов╕ методист ╤МЦО Любов Хляка.
Пом╕ж виступами, промовами юн╕ автори читали на сцен╕ сво╖ в╕рш╕, а ╖х ╕ вс╕х присутн╕х у зал╕ в╕тали п╕снями Яна Сн╕гур ╕ Св╕тлана Зар╕чна.
— В╕йна, яка трива╓ з Рос╕╓ю, — висловила думку доктор ф╕лолог╕╖, доцент НУ «Льв╕вська пол╕техн╕ка» ╤рина Фар╕он, — розпочалася ще з 1654 року. Не про мирн╕ угоди з рос╕йським агресором ми повинн╕ думати, бо з них ╕ так толку не буде, про це добре зна╓ увесь св╕т, але чомусь часто мовчить, а про обороноздатн╕сть нашо╖ арм╕╖, б╕льше дбати про укра╖нське в╕йсько.
Для нагородження вона обрала тринадцять автор╕в. (Скаж╕ть, що це нещасливе число!..). Юн╕ поети виходили на сцену ╕ зачитували сво╖ в╕рш╕. А якщо хтось ╕ не зм╕г прибути на урочистост╕, то ╤рина Фар╕он сама зачитувала твори.
— Не можу стриматись в╕д позитивних емоц╕й, порад╕ти за юн╕ обдарування, — прокоментувала мовознавець.
Отож переможцями стали: Дмитро Пелип, Христина П╕стун (г╕мназ╕я), Тимоф╕й Михалець, Натал╕я Кривицька (школа №5), Анна Дмитрук (школа №3), Олена Кайсим (школа №10), Валер╕я Василишин, Уляна Фесина (школа №2), Ольга Гура (школа №14), Тетяна Коляда (школа №13), Тетяна Коваль (школа №8), Над╕я Конончук (школа №7) ╕ також в╕дзначено колективний в╕рш десятикласник╕в школи №14.
Як нагороду, вони отримали сувен╕ри, книги й зб╕рку «Укра╖на у в╕йн╕» з власними в╕ршами — найкращий подарунок для вс╕х автор╕в, що взяли участь у конкурс╕. Але дай Бог, щоб в╕йна зак╕нчилася!

Тарас ЛЕХМАН, журнал╕ст
Льв╕вська область


ТИМ ЧАСОМ...
За пер╕од бойових д╕й в Донецьк╕й област╕ загинуло 50 д╕тей, 138 отримали поранення, 20 неповнол╕тн╕х через обстр╕ли залишилися сиротами. Про це пов╕домля╓ В╕дд╕л комун╕кац╕╖ Головного управл╕ння Нацпол╕ц╕╖ у Донецьк╕й област╕.
Як пов╕домив на конференц╕╖ з питань безпеки д╕тей в зон╕ бойових д╕й начальник Донецького обласного главку пол╕ц╕╖ В’ячеслав Аброськ╕н, всього на п╕дконтрольн╕й територ╕╖ прожива╓ 312 тис. д╕тей - це майже половина вс╕х д╕тей, як╕ жили в Донецьк╕й област╕ до в╕йни. Кожна п’ята дитина - переселенець, в результат╕ терористично╖ агрес╕╖ р╕дн╕ дом╕вки втратили 69 тис. д╕тей.
Дос╕ обстр╕лу бойовик╕в п╕ддаються Мар’╖нка, Авд╕╖вка, Красногор╕вка, Гран╕тне та ╕нш╕. У безпосередн╕й близькост╕ в╕д л╕н╕╖ розмежування продовжують працювати 37 шк╕л, в яких навчаються 6,5 тис. д╕тей.
У зв’язку з ушкодженнями ╕ небезпекою для д╕тей 13 шк╕л довелося закрити. Одна з них - в Павлопол╕, куди дос╕ прил╕тають снаряди. Проте в сел╕ продовжують жити 25 д╕тей, як╕, незважаючи на обстр╕ли, щодня ╖здять на навчання у сус╕дн╓ село.
Всього на п╕дконтрольн╕й територ╕╖ зараз працю╓ 556 шк╕л, де знання отримують 149 тис. д╕тей. На окупован╕й територ╕╖ залишилося 537 шк╕л, з них не працюють 23 школи.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 27.05.2016 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17175

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков