Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2113)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОС╤Я НАМАГА╢ТЬСЯ ПОШИРИТИ СВОЮ ЗЛОЧИННУ СУТЬ НА ╤НШ╤ КРА╥НИ
Рос╕я – це велика тюрма. Нин╕ рос╕яни намагаються загнати в цю тюрму ╕ укра╖нц╕в…


НЕМА╢ СИЛ ТЕРП╤ТИ: НОБЕЛ╤ВСЬК╤ ЛАУРЕАТИ ВЛАШТУВАЛИ МАН╤ФЕСТ ПУТ╤НУ
П╕д зверненням п╕дписалося 39 ос╕б, всесв╕тньо в╕домих св╕тил науки…


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРО ЗВ╤ЛЬНЕННЯ ДАН╤ЛОВА:
В╕н переводиться на ╕нший напрямок…


ПУТ╤Н ЗАГНАВ СЕБЕ У ПАСТКУ:
Дан╕лов попередив про наближення катастрофи в Рос╕╖…


УКРА╥НА ПРОТИ РАШИЗМУ
Рашизм – це як╕сно нова форма тотал╕тарно╖ ╕деолог╕╖ ╕ практики…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 27.05.2016 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#22 за 27.05.2016
СВОБОДА ЧИ ГАМАНЕЦЬ?

«Покращення» по-кримськи

Соромно з╕знатися, але за нин╕шн╕х кримських реал╕й я б пром╕няла ефемерн╕ залишки свободи на спок╕йне, не отру╓не страхами ╕ матер╕альними проблемами життя, яким воно було у 70–80-т╕ роки. Тод╕ м╕ж громадянами ╕ владою д╕яв сво╓р╕дний пакт про ненапад, зг╕дно з яким ми не пхали свого носа туди, куди нас не просили, слухняно брали участь у виборах без вибору, а студенти-гуман╕тар╕╖ чи не з ус╕х предмет╕в вивчали «Малу землю», «Ц╕лину», «В╕дродження» та ╕нш╕ труди, присвячен╕ генсеку Брежн╓ву (сама такою була), натом╕сть н╕хто не голодував, можна було за коп╕йки, а то ╕ безкоштовно в╕дпочивати часом в санатор╕ях ╕, живучи за правилами, мати все те, про що сьогодн╕ багатьом доводиться т╕льки мр╕яти.
Скажете, х╕ба не принизливо говорити фальшив╕ промови, писати нещир╕ статт╕ ╕ сп╕вати при цьому: «Я другой такой страны не знаю, где так вольно дышит человек…»? Звичайно, принизливо. А тепер ╕люстрац╕я ╕з сьогодення. Зайшовши в г╕пер-маркет, як завжди, одразу ж вирушаю в куток, де лежать прострочен╕ або майже прострочен╕ продукти. Тут маю шанс придбати щось, хоч ╕ не св╕же, але «суперове» зам╕сть со╖ у форм╕ ковбаси. Б╕ля зеленкуватих ковбас чату╓ якась ж╕нка. «Це вже треба викидати, а не уц╕няти, - зверта╓ться до мене вона. – Х╕ба ж можна таким тру╖ти людей?» «Д╕йсно, - погоджуюсь, - краще сид╕ти на одн╕й картопл╕, н╕ж це ╖сти». Зустр╕ча╓мося на кас╕. ╤ в мо╓му, ╕ в ╖╖ кошику по шматку зелено╖ ковбаси. Обидв╕ червон╕╓мо. Боже, як незручно! А в Рос╕╖ для таких, як ми, ╓ ще ╕ спец╕альний терм╕н: «нищеброди». Його регулярно вживають по телев╕зору, ╕ звучить це ганебн╕ше ╕ принизлив╕ше, н╕ж «крад╕й», «бандит», «аферист», бо останн╕ сприймаються сусп╕льством як джентельмени удач╕, а нищеброд – це лох ╕ лузер.
Укра╖на не д╕йшла до такого цин╕зму. ╤ ображеним долею там дозволя╓ться «випускати пару». А Рос╕я порушила пакт про ненапад в односторонньому порядку. В╕д громадянина вимага╓ться все те, що ╕ за радянсько╖ доби, а у в╕дпов╕дь – повний нуль. ╤ це ще не межа. Сусп╕льство шокували т╕ поправки до закону про карну в╕дпов╕дальн╕сть, що перебувають зараз на стад╕╖ затвердження. Тут для невдоволених ╓ особлив╕ «антиекстрем╕стськ╕» статт╕. Наприклад, 282 («Возбуждение ненависти либо вражды, а равно унижение человеческого достоинства»). А як же людина, що потерпа╓ в╕д соц╕ально╖ несправедливост╕, той самий «нищеброд» може говорити про тих, хто призв╕в ╖╖ до такого життя, з любов’ю ╕ вдячн╕стю? Трактування ц╕╓╖ статт╕ може бути абсолютно дов╕льним, як ╕ низки ╕нших, що входять до антитерористичного пакету. Скаж╕мо, заявивши, що Крим було анексовано Рос╕╓ю два роки тому, людина ста╓ порушником закону, за що може бути покарана. А якщо кримський депутат Серг╕й Шувайников неодноразово назива╓ у прямому еф╕р╕ передачу Криму до складу Укра╖ни в межах одн╕╓╖ держави ╖╖ оч╕льником анекс╕╓ю, тут все правильно ╕ похвально.
Лише в 2014 роц╕ за статтею 282 було засуджено 264 людини, хоча реальне позбавлення вол╕ оч╕кувало усього 4,9% в╕д ус╕х засуджених. Зг╕дно з новим законопроектом «╓динорос╕в», на нарах опинилися б ус╕ засуджен╕ ╕ в╕дбували б реальне покарання в╕д 2 до 5 рок╕в, оск╕льки альтернативних форм покарання б╕льше не передбача╓ться.
Карний кодекс плану╓ться також поповнити новим пунктом: «Содействие экстремистской деятельности», смисл якого ще б╕льше розмитий. Експерти вважають, що цей злочин полягатиме в словах, статтях, книгах, ╕нтернет-пов╕домленнях. Серед покараних вже ╕ сьогодн╕ б╕льше половини тих, хто просто циту╓ чийсь текст ╕ таким чином н╕бито публ╕чно заклика╓ чи то до «повалення конституц╕йного ладу», чи то до тероризму. ╤ не дай, Боже, послатися на щось, пов’язане ╕з забороненими в Рос╕╖ «Правим сектором», а тепер вже ╕ Меджл╕сом!
Зм╕ни щодо антитерористичного пакету не були схвален╕ Радою при з розвитку громадянського сусп╕льства ╕ прав людини при президент╕. А в газет╕ «Московский комсомолец» у статт╕ «Продается свобода. Цена договорная» ╖╖ автор Олександр М╕нк╕н доречно процитував роман Салтикова-Щедрина «Сучасна ╕дил╕я», що пересв╕дчу╓: те, що в╕дбува╓ться сьогодн╕, в╕дпов╕да╓ давн╕м рос╕йським традиц╕ям.
Не можу утриматися, аби, в свою чергу, не навести витяг ╕з цього ген╕ального твору:
«Однажды заходит ко мне Алексей Степанович Молчалин и говорит:
- Нужно, голубчик, погодить!
Разумеется, я удивился. С тех самых пор, как я себя помню, я только и делаю, что гожу. Вся моя молодость, вся жизнь исчерпывается этим словом.
- Да что вы хотите сказать?
- Русские вы, а по-русски не понимаете. Погодить – ну, приноровиться, что ли, уметь вовремя помолчать, позабыть кой об чем, думать не об том, об чем обыкновенно думается. Например, гуляйте больше, в еду ударьтесь, папироски набивайте, письма к родным пишите…»
Але ж ╕ «удариться в еду», яка ╓ найпоширен╕шою п╕гулкою в╕д стресу, теж проблематично, бо сво╖ харч╕ ми пром╕няли на свободу, а тепер лишилися без того ╕ без ╕ншого. Зараз к╕нець весни, п╕к ав╕там╕нозу. Хоча вже давно з’явилися суниця та черешня (по 300 рубл╕в за к╕лограм), про них ╕ не йдеться. Не йдеться вже ╕ про трухляв╕ яблука, ц╕на на як╕ ще з початку зими перевалила за 100 рубл╕в. Трохи дешевш╕ апельсини, але там – одна жмиха, бо ╖хали вони ще нестиглими з далеких кра╖н ╕ витримали не один кастинг, де виставлялися за б╕льш високим ц╕нами.
До середини кв╕тня безальтернативним джерелом в╕там╕ну С був лимон, що завозився в Рос╕ю ╕з Туреччини попри економ╕чн╕ санкц╕╖, накладен╕ Рос╕╓ю через збитий винищувач, бо надто великим стресом для гаманц╕в рос╕ян було б одразу в╕дс╕кти усю турецьку продукц╕ю.
Але т╕льки-но запахло в╕тчизняною фруктою, лимонам теж перекрили кисень, а заодно ╕ рос╕йським споживачам. На ринок прийшли ╕спанськ╕ лимони – по 300 рубл╕в за к╕лограм, а коли б╕льша частина ╖х благополучно згнила, з’явилися ╕зра╖льськ╕, рубл╕в на 50 дешевш╕.
╤ як тут не думати про пол╕тику, коли ╖╖ вуха стирчать з кожного лимона! Тим не менше, мусимо вчитися «не думать о том, о чем обыкновенно думается». Ми ж не хочемо бути н╕ екстрем╕стами, н╕ терористами, н╕ путчистами, н╕ ворогами народу. Хочемо просто спок╕йного життя без принижень, голоду ╕ страху, зг╕дно з «пактом про ненапад»…

Тамара ФЕДОРЕНКО
м. С╕мферополь

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 27.05.2016 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17161

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков