Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2113)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРОКИНУВСЯ ВОДЯНИК
Наш╕ традиц╕╖


САВА ╤ ЛАВА
Наш╕ традиц╕╖


«20 ДН╤В У МАР╤УПОЛ╤», ДЖАМАЛА ╤ «КОНОТОПСЬКА В╤ДЬМА»:
Стали в╕дом╕ лауреати Шевченк╕всько╖ прем╕╖…


ПРАВДА ДВО╢СЛОВА
Наш╕ традиц╕╖


ОЧИМА БЕЛЬГ╤ЙСЬКОГО ФОТОГРАФА
На його зн╕мках - чорно-б╕ла пал╕тра Майдану…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #18 за 29.04.2016 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#18 за 29.04.2016
╤КОНА ПОВЕРНЕТЬСЯ... РАЗОМ З КРИМОМ!

Вербна нед╕ля у С╕мферопол╕, де у кафедральному храм╕ святих Володимира ╕ Ольги Укра╖нсько╖ православно╖ церкви Ки╖вського патр╕архату з╕бралося цього дня ще б╕льше прихожан, н╕ж бувало в «доанекс╕йн╕» роки, ознаменувалася символ╕чною под╕╓ю: с╕мферополець Микола Йосипович Москаленко («Кримська св╕тлиця» наприк╕нц╕ минулого року здоровила його з 85-л╕ттям) вир╕шив передати в дарунок Укра╖нськ╕й церкв╕ старовинну родинну ╕кону, яка передавалася Москаленками в╕д покол╕ння до покол╕ння ще з XIX стол╕ття. «Хочу залишити цю ╕кону в храм╕ святих Володимира ╕ Ольги, щоб прихожани молилися на не╖ ╕ дал╕», — сказав Микола Москаленко, вручаючи с╕мейну рел╕кв╕ю арх╕╓пископу С╕мферопольському ╕ Кримському Клименту.
Арх╕╓пископ Климент подякував прихожанину ╕ попросив його скласти список ус╕х тих, хто збер╕гав ╕ передавав з глибини стол╕ть цю древню святиню, щоб згадувати ╖х п╕д час служби. «Прад╕д ╖╖ передав сво╓му синов╕, тобто мо╓му д╕дов╕. Може, вона ╕ ще древн╕ша, просто вже п╕сля прад╕да згадок про наших предк╕в, на жаль, не збереглося», — сказав М. Москаленко. ╤ додав: «Думаю, фах╕вц╕ розберуться, ск╕льки насправд╕ ╖й рок╕в. Знаю т╕льки, що дуже древня, тому через кордон ╖╖ з╕ мною точно з Криму не випустять, тож хай краще прислужиться людям у наш╕й церкв╕».
«Св╕тлиця» вже не раз розпов╕дала на сво╖х стор╕нках про вих╕дця з К╕ровоградщини Миколу Йосиповича Москаленка — в╕н постать колоритна, пом╕тна в наш╕й кримськ╕й укра╖нськ╕й «д╕аспор╕», учасник ус╕х наших «св╕тличних» п╕сенних конкурс╕в, записав сво╖м коштом диск найпопулярн╕ших укра╖нських п╕сень у власному виконанн╕. Справд╕, на такий широкий ╕ жертовний жест здатна т╕льки тако╖ ж широко╖ ╕ щедро╖ душ╕ людина. Бо ц╕нн╕сть його подарунка — не лише в якомусь матер╕альному екв╕валент╕ старовинно╖ реч╕. Вдумайтеся лише: ця ╕кона пережила громадянську ╕ дв╕ св╕тов╕ в╕йни, революц╕ю, голодомори, колектив╕зац╕ю, розкуркулення ╕ розцерковлення, вс╕ от╕ культи, войовнич╕ ате╖зми, совдеп╕вське мракоб╕сся ╕ т. ╕н. Щонайменше через два стол╕ття отаких випробувань Москаленки пронесли, вберегли родинну рел╕кв╕ю, а ╕кона з ликом Христа, н╕би в╕ддячуючи за таку в╕рн╕сть, увесь цей час берегла ╖хн╕й р╕д. «У мене дос╕ сто╖ть перед очима картина, — згаду╓ Микола Йосипович, — як бабуся, а вона дуже богом╕льна була, кожного вечора перед сном на кол╕нах молиться перед ц╕╓ю ╕коною, ц╕лу╓ ╖╖. Вона вже так намолена нашим родом за ц╕ довг╕ роки, що, мабуть, справд╕ ма╓ якусь силу...».
Шкода, що р╕д╕ють наш╕ кримськ╕ укра╖нськ╕ ряди — ось ╕ Микола Йосипович зазбирався на материк. Хоча б на схил╕ л╕т хоче дихнути в╕льного пов╕тря, бо бачить, що оте все в Криму закрутилося надовго, його в╕ку може й не вистачити... Власне, через в╕к ╕ кличе р╕дня — до К╕ровограда чи Дн╕пропетровська, бо хто ж п╕дтрима╓, допоможе, якщо, не дай, Боже, раптом щось...
«А за ╕кону нашу я тепер не переживаю, навпаки, вона тут, у Криму, потр╕бн╕ша, он ск╕льки укра╖нц╕в, а д╕твори ск╕льки було сьогодн╕ в церкв╕! — каже Микола Йосипович. — А ми ╖╖ там, за Перекопом, будемо виглядати — ╕ чогось мен╕ зда╓ться, що вона до нас ще повернеться, й обов’язково — з Кримом!».

В╕ктор РУДЕНСЬКИЙ
Фото В. КАЧУЛИ

ШАНОВН╤ ЧИТАЧ╤!
Оск╕льки жодних оф╕ц╕йних наказ╕в або розпоряджень, що стосуються зм╕ни формату випуску «Кримсько╖ св╕тлиц╕», з моменту окупац╕╖ Криму ми не отримували (а зг╕дно з укра╖нським законодавством, так╕ р╕шення узгоджено приймаються лише сп╕взасновниками засоб╕в масово╖ ╕нформац╕╖ або судом), продовжу╓мо готувати до друку щотижнев╕ номери газети ╕ направляти ╖х до ки╖всько╖ друкарн╕. Як ╕ ран╕ше, починаючи з 2002 року, на редакц╕йному сайт╕ щоп’ятниц╕ виставля╓ться електронна верс╕я тижневика, зокрема у pdf-формат╕. Розм╕щену нижче ╕нформац╕ю про умови передплати «Кримсько╖ св╕тлиц╕» та ╕нших культуролог╕чних видань продовжу╓мо публ╕кувати як нагадування «борцям» за ╕нформац╕йний прост╕р Укра╖ни про ╖хн╕ держслужбов╕ зобов’язання перед читачами ╕ державою.
Редакц╕я «КС»

ОФОРМИТИ ПЕРЕДПЛАТУ на всеукра╖нську загальнопол╕тичну ╕ л╕тературно-художню газету «Кримська св╕тлиця» та ╕нш╕ культуролог╕чн╕ видання ДП «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво» (газету «Культура ╕ життя», журнали «Укра╖нська культура», «Укра╖нський театр», «Театрально-концертний Ки╖в», «Музика», «Пам’ятки Укра╖ни: ╕стор╕я та культура») можна в будь-якому поштовому в╕дд╕ленн╕ зв’язку Укра╖ни. У кра╖нах далекого заруб╕жжя оформити передплату на ц╕ видання можна через сайт www.presa.ua на стор╕нц╕ «Передплата On-Line». Передплатити та придбати окрем╕ прим╕рники видань в електронн╕й верс╕╖ можна за адресою - http://presspoint.ua/. Така послуга доступна в будь-як╕й кра╖н╕ св╕ту. Дов╕дки за тел.: (044) 498-23-64; e-mail: nvu.kultura@gmail.com

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #18 за 29.04.2016 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17032

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков