Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3139)
З потоку життя (6354)
Душі криниця (3492)
Українці мої... (1462)
Резонанс (1492)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1669)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
МИКОЛА ВЕСНЯНИЙ
22 травня Сх╕дна Церква неодм╕нно в╕дзнача╓ свято Перенесення мощей Миколая Чудотворця з М╕р...


Есма Аджи╓ва, радник м╕н╕стра культури Укра╖ни: КРИМСЬКОТАТАРСЬКИЙ ОРНАМЕНТ ОРЬНЕК МОЖНА ЧИТАТИ ЯК КНИГУ ПРО ╤СТОР╤Ю НАШО╥ ЗЕМЛ╤
Про те, як пам'ятати про минуле, але встигати рухатися вперед, про символи кримськотатарсько╖...


БАТЬКИ СЛОВ'ЯНСЬКО╥ АБЕТКИ
24 травня вшанову╓мо р╕вноапостольних брат╕в Кирила ╕ Мефод╕я, просв╕тител╕в, вчител╕в...


УРЯД ПРИСУДИВ ПРЕМ╤Ю ╤МЕН╤ МАКСИМА РИЛЬСЬКОГО ЮЛ╤╥ ДЖУГАСТРЯНСЬК╤Й
Книга вийшла у видавництв╕ «Навчальна книга - Богдан» у Тернопол╕. «К╕м»...


ШАНУЙМО НЕВТОМНИХ МАТЕР╤В!
Ц╕каве, зворушливе л╕тературно-мистецьке д╕йство «Весна сплела в дарунок ╖м в╕нок»,...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #15 за 08.04.2016 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#15 за 08.04.2016
КРИМЧАНИ НОСИЛИ Б НАЦ╤ОНАЛЬНИЙ ОДЯГ...

Джерела

Якби нац╕ональний одяг був зручним ╕ практичним, продавався у крамницях, коштував недорого, ╕ головне — його б носили вс╕, то кожний кримчанин готовий за допомогою вбрання продемонструвати свою етн╕чну належн╕сть. Нав╕ть б╕льше, картину кримських м╕ст ╕ с╕л, що рясн╕ють як м╕н╕мум 175 р╕зновидами нац╕ональних костюм╕в, кримчани вважають красивою ╕ ун╕кальною. Таких висновк╕в д╕йшли журнал╕сти ╕нформац╕йного в╕дд╕лу «Центу ╕нформац╕йних ╕ соц╕альних технолог╕й розвитку м╕жнац╕ональних комун╕кац╕й у Республ╕ц╕ Крим», як╕ провели анкетоване опитування мешканц╕в Криму, щоб д╕знатися, чи мають кримчани у сво╓му гардероб╕ нац╕ональний одяг, чи хочуть його носити, а також чи знають вони, ск╕льки народностей мешкають у Криму.
Чолов╕ки й ж╕нки вс╕х в╕кових категор╕й, у тому числ╕ молодь, охоче в╕дпов╕дали на питання анкети, залишаючи м╕н╕мальн╕ дан╕ про себе: стать, в╕к ╕ нац╕ональн╕сть.
Опитування проводилося переважно п╕д час заход╕в Дому дружби народ╕в. Журнал╕сти намагалися охопити якомога б╕льше представник╕в етн╕чно╖ сп╕льноти. Таким чином, серед опитаних опинилися представники б╕льше н╕ж 50 нац╕ональностей.
Виходячи з отриманих даних, можна зробити висновок про те, що кримчани знають про багатонац╕ональний склад населення п╕вострова, але точно╖ к╕лькост╕ народностей не назвав н╕хто. Т╕льки 10% опитаних назвали приблизно правильну цифру (зг╕дно з даними останнього перепису населення — 175 етнос╕в), решта або називали н╕чим не об╜рунтован╕ цифри, або лишали питання без в╕дпов╕д╕.
На питання: чи можливо в╕зуально визначити нац╕ональну належн╕сть людини, десята частина опитаних в╕дпов╕ла ствердно. При цьому т╕льки половина з них робить це. ╤нш╕ вважають, що явно окреслен╕ нац╕ональн╕ риси т╕льки в деяких. У той же час б╕льш╕сть респондент╕в ╕дентиф╕кувати чиюсь нац╕ональн╕сть не ма╓ необх╕дност╕.
Ус╕ опитан╕ з╕йшлися на думц╕, що нац╕ональний одяг зробив би належн╕сть людини до етносу очевидною, при цьому н╕хто не вдягнув би вбрання народу, до якого не належить.
Однак б╕льш╕сть кримчан в особистому гардероб╕ не ма╓ нац╕онального одягу. Т╕льки п’ята частина респондент╕в ма╓ деяк╕ аксесуари, що символ╕зують нац╕ональн╕сть.
У той же час дв╕ третини опитаних висловили готовн╕сть носити нац╕ональне вбрання, щоправда, на свята. При цьому воно ма╓ бути зручним ╕ практичним, пристосованим до сучасного життя, продаватися в крамницях ╕ коштувати недорого. Кр╕м того, дуже важливо, щоб нос╕ння нац╕онального одягу не викликали посиленого зац╕кавлення оточуючих, краще, щоб його вдягала б╕льш╕сть.
Незважаючи на те, що традиц╕йне нац╕ональне вбрання в сучасному житт╕ не ╓ практичним, ус╕ респонденти вважають, що Крим ма╓ ун╕кальну можлив╕сть прикрасити повсякденне життя яскравим нац╕ональним вбранням або хоча б деякими його елементами.
Опитування не ╓ репрезентативним ╕ не може розглядатись як наукове соц╕олог╕чне досл╕дження.
http://cistrc.ru

24 серпня 2015 р. цього укра╖нця у вишиванц╕ б╕ля пам’ятника Т. Шевченку у С╕мферопол╕ затримала пол╕ц╕я. Надто вид╕лявся?

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #15 за 08.04.2016 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16965

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков