Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #15 за 08.04.2016 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#15 за 08.04.2016
ПОВЕРНУЛИСЯ Д╤ВЧАТА З В╤ЙНИ...

Слово – зброя!

В столичн╕й книгарн╕ «╢» в рамках мереженого проекту «В╕йна» в╕дбулася зустр╕ч ╕з Оксаною Роман╕в ╕ Оленою Максименко, як╕ повернулися ╕з зони АТО. Модератором заходу виступила Олена Задорожна.
Для Олени Максименко в╕йна почалася з Криму. Вона журнал╕стка ╕ коли намагалася потрапити до Криму, була заарештована. За р╕к п╕сля того вона п╕шла на фронт. В арм╕╖ ╖╖ погоджувалися взяти на кухню. Оксана Роман╕в порадила ╖й стати парамедиком. Парамедик – це людина, яка нада╓ першу медичну допомогу при пораненнях, травмах. У зах╕дних арм╕ях так╕ вм╕ння мають ус╕ солдати. А наш╕ солдати цього робити не вм╕ють. Олена ╖здила на фронт з госп╕таль╓рами. Водночас зняла три короткометражн╕ документальн╕ ф╕льми про роботу медик╕в, написала статт╕.
Оксана Роман╕в до в╕йни працювала зав╕дуючою терапевтичним в╕дд╕ленням загального проф╕лю районно╖ л╕карн╕ в Хмельницьк╕й област╕. На фронт п╕шла добров╕льно. Вона переконалася, що цив╕льних л╕кар╕в треба спец╕ально вчити працювати в умовах во╓нних д╕й. Оксана Роман╕в говорить:»У мене таке враження, що я воюю все життя». ╤ дода╓:»На в╕йн╕ нема╓ н╕чого красивого ╕ романтичного, як у ф╕льмах».
Олена Максименко пригаду╓:»Мен╕ добре писалося у Широкиному. Там обгор╕л╕ ру╖ни ╕ росте шалена к╕льк╕сть троянд р╕зних сорт╕в, р╕зних розм╕р╕в. Хлопц╕ носили мен╕ ц╕ троянди. Я отримала б╕льше кв╕т╕в, н╕ж на цив╕лц╕».
Оксана Роман╕в зазнача╓, що у 2014 роц╕ б╕льш активн╕ були добровольч╕ батальйони. Було багато ж╕нок. У Збройних Силах Укра╖ни теж було б╕льше добровольц╕в. Було б╕льше в╕ри, що в╕йна скоро зак╕нчиться.
Олена Максименко назива╓ ╕мена людей, як╕ брали в╕дпустку за власний рахунок ╕ ╖хали на фронт. У л╕каря-анестез╕олога Лариси Кирикович син п╕шов добровольцем захищати Укра╖ну. За ним по╖хав чолов╕к. А за ними подалася ╕ сама Лариса. ╢ люди 20 ╕ менше рок╕в, як╕ залишили навчання ╕ по╖хали на фронт.
Олена Задорожна:»Як до вас ставилися чолов╕ки?»
О.Р.:»Ми надихали чолов╕к╕в. Коли ми при╖жджали на л╕н╕ю розмежування, там ходили як╕сь загиблими, ╕ враз вони ставали героями. Одну б д╕вчину на батальйон, ╕ вс╕ були б героями».
О.М.:»Там, де ╓ ж╕нки, дисципл╕на краща. Ж╕нки трималися ст╕йк╕ше. Хлопц╕в, бувало, п╕сля обстр╕л╕в вивозили з нападами тах╕кард╕╖».
О.Р.:»Тепер у мене багато справжн╕х друз╕в по вс╕й Укра╖н╕».
О.З.:»Як╕ у вас були стосунки з м╕сцевим населенням?»
О.Р.:»Я ╖здила по селах л╕кувати цив╕льних. Вони пригощали мене черешнями, борщем. Мо╖ побратими з Донецька воюють за Укра╖ну, а ╖хн╕ родич╕ – за ДНР».
О.М.:»Там живуть люди, як╕ нас п╕дтримують. ╥х мало. На них доносять. Але вони ╓. Якось ми по╖хали в генделик, де ╓ Wi-Fi. До нас п╕д╕йшов якийсь чолов╕к ╕ тихенько запитав:»Д╕вчата, ви з Правого сектора?» - «Так» - в╕дпов╕ли ми. В╕н говорить:»У мене ╓ берц╕ нат╕вськ╕ сорокового розм╕ру. Б╕льш╕ розм╕ри я вже в╕ддав нашим солдатам. А ц╕ можу в╕ддати вам». Ми з ним пот╕м зустр╕лися. В╕н п╕д,╖хав на автомоб╕л╕, передав мен╕ чорний пакет ╕ в╕дразу по╖хав. Наш╕ хлопц╕ з автоматами п╕дстраховували мене, боялися, що мене вкрадуть. Пот╕м мен╕ не радили в╕дкривати цей пакет. Мовляв, хтозна, що там. Але я в╕дкрила. Берц╕ мен╕ п╕д╕йшли. Кр╕м берц╕в, там були ще накол╕нники, балаклава ╕ жменька грушок. Я ╖здила в Попасну. Там наш╕ хлопц╕ розпов╕дали, що коли вони при╖хали, то м╕сцев╕ зустр╕ли ╖х агресивно. Але хлопц╕ п╕дтримували порядок. Пот╕м ╖х в╕двели, а згодом повернули назад. М╕сцев╕ ╖м говорили:»Ми н╕коли не думали, що рад╕тимемо поверненню бандер╕вц╕в».
О.Р.:»Мене прохали:»Оксаночка, расскажи нам о себе». Я говорила, що я з╕ Львова, бандер╕вка. Була на Майдан╕. М╕сцев╕ мало знали про Льв╕в. Вони не були за кордоном, не були у столиц╕. .
О.З.:»Чому навчила вас в╕йна?»
О.М.:»В╕йна навчила мене казати св╕тов╕ «Дякую» за кожний день. Нас накривали САУ 150-го кал╕бру. Я не знала, чи залишусь живою».
О.Р.:»Я навчилася водити буса. З Артем╕вська до Ки╓ва до╖хала за 7 годин».
О.М.:»Я навчилася водити автомоб╕ль швидко╖ допомоги. Ми навчилися кидати гранати, стр╕ляти з РПГ».
О.З.:»Чи зм╕нила вас в╕йна?»
О.М.:»Я стала жорстк╕шою».
О.Р.:»Загострилося почуття справедливост╕, власно╖ г╕дност╕. Людям з фронту однаково з ким розмовляти – з генералом, президентом. У нас нема╓ страху перед начальником».
 Д╕вчата прочитали сво╖ в╕рш╕. Оксана Роман╕в, кр╕м того, виконала п╕сн╕, акомпануючи соб╕ на г╕тар╕.

Анатол╕й ЗБОРОВСЬКИЙ
м. ╤рп╕нь

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #15 за 08.04.2016 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16954

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков