Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ДМИТРО КАПРАНОВ: БРАТ, ЯКОГО НЕ СТАЛО
З╕ смертю Дмитра не стало ╕ явища Брат╕в Капранових…


УКРА╥НУ МА╢ ЗАХИЩАТИ КОЖЕН, А Н╤ – ТО МОЖНА В╤ДМОВИТИСЯ В╤Д ГРОМАДЯНСТВА
Дмитро Курилович, «Дронго», во╖н-доброволець…


«Я ПРЕДСТАВНИК БОГООБРАНОГО НАРОДУ, ЯКИЙ МА╢ ПОК╤НЧИТИ З НАЙБ╤ЛЬШИМ ЗЛОМ»
Капелан ПЦУ про служ╕ння в окоп╕, РПЦ та м╕с╕ю укра╖нц╕в…


СТЕПАН РУДАНСЬКИЙ: ПРОЧИТАНИЙ, АЛЕ ДО К╤НЦЯ НЕ ОСМИСЛЕНИЙ
Твоя слава у могил╕/А воля в Сиб╕ру/Ось що тоб╕, матусенько/Москал╕ зробили!..


ПОМЕР ДИСИДЕНТ СТЕПАН ХМАРА
«В╕н так любив Укра╖ну ╕ укра╖нц╕в. В╕н рвав свою душу ╕ серце за не╖…»




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 01.04.2016 > Тема "Українці мої..."
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#14 за 01.04.2016
Л╤КАР З ЛАСКИ БОЖО╥

Цього року у пам’ятному «св╕тличному» календар╕ значиться ще одна дата, яку не ма╓мо права оминути увагою:
29 липня виповнилося б 70 рок╕в Володимиру Сильвестровичу Миткалику, другому — п╕сля О. П. Кулика — головному редактору «Кримсько╖ св╕тлиц╕».
Виповнилося б... В╕д минуло╖ осен╕ п╕шов уже 16-й р╕к, як Володимира Сильвестровича нема╓ з нами. Але його ╕м’я вписане нав╕чно в ╕стор╕ю кримсько╖ укра╖нсько╖ журнал╕стики, власне, в саму кримську укра╖нську ╕стор╕ю, бо Володимир Миткалик сам творив ╖╖ — палким публ╕цистичним газетним словом на шпальтах р╕дного часопису. В╕н очолював «Св╕тлицю» з весни 1995-го до осен╕ 2000-го року — до само╖ смерт╕ в╕д розриву серця... Його нема, але залишилися десятки, сотн╕ публ╕кац╕й, як╕ в╕ддзеркалюють кримську минувшину ╕ залишаються актульними й сьогодн╕. ╤ якби свого часу дослухалася до газетного слова наша в╕чно недолуга влада, може, й не сталося б нин╕ з Кримом н╕яко╖ анекс╕╖?
Ми публ╕ку╓мо сьогодн╕ уривок ╕нтерв’ю, яке у кв╕тн╕ 1993 року дав Володимиру Миткалику знаменитий кримський х╕рург, учений, новатор, винах╕дник, зав╕дувач кафедри травматолог╕╖ ╕ ортопед╕╖ Кримського мед╕нституту Олександр ╤ванович Блискунов. Мало хто знав тод╕ (та й тепер), що мама ╕ бабуся О. Блискунова були укра╖нками, ╕ в╕н себе, коли отримував паспорт, записав укра╖нцем...

Л╤КАР З ЛАСКИ БОЖО╥

«Чи не найголовн╕шою в╕хою мого життя ╓ те, що я взагал╕ народився. Це перша велика перемога Сашка Боброва (не Блискунова, завважте, це пр╕звище мого в╕тчима, але то окрема розмова). Дитяч╕ роки пров╕в у Воронезьк╕й област╕. З 1945 року жив з мамою ╕ в╕тчимом у Криму. Зак╕нчивши школу, подався у св╕т. Перш╕ грош╕ заробив на завод╕, що випускав… вила для с╕льчан. 1955 року вступив до Кримського мед╕нституту, а через два м╕сяц╕ полишив навчання, в╕дчувши, що не готовий стати л╕карем. Служив у арм╕╖, працював фрезерувальником, осво╖в токарну справу.
1963 року поновився у Кримському медичному, на четвертому курс╕ «воював» з групою професора, бо не взяв одного з них у сп╕вавтори новаторсько╖ розробки... Отак все життя — у мене завжди вистачало недруг╕в, щоб вважати себе порядним. Адже ще древн╕ греки казали: «Коли не ма╓ш ворог╕в, ти не можеш бути доброю людиною».
...М╕г би спок╕йн╕с╕нько жити в США лише на проценти ╕ н╕чого не робити до к╕нця життя. Та х╕ба грош╕ — то все? Вважаю, людина прикраша╓ м╕сце, а не навпаки. Бо у них, хто кого обманув, той ╕ правий — на соб╕ в╕дчув у Штатах. До реч╕, це одне з мо╖х сьогоденних нещасть: дехто для себе мр╕╓ в╕д-крити Америку, а я поки що не можу ╖╖ «закрити». Справа у т╕м, що в Бостон╕ стр╕вся з недоброчинцями, як╕, зрозум╕вши, що завдяки мо╖м винаходам можна одержати 7,3 млн. долар╕в прибутку лише на сам╕й патолог╕╖, то, як кажуть, ╕ «дах по╖хав». Почалося ошукування. Тому хочу закрити свою ф╕л╕ю ф╕рми «Дженез╕с Техноложн груп». Отож, звертаючись до молодих, кажу ╖м: ринок не терпить обману. Все з часом буде ╕ в нас, бо про жодну жебрацьку ринкову кра╖ну я не чув. Хот╕лося б швидше прийти до стаб╕льност╕ життя, для цього, мабуть, треба, щоб слов’яни об’╓дналися. Що можна було — вже под╕лили...
А мен╕ що д╕лити, нап╕вкровнику? Н╕коли не соромився ╕ не крився, що мама й бабуся мо╖ — укра╖нки. Пр╕звище ╖хн╓ Бондаренко, б╕льш укра╖нського важко придумати. А батькове — Бобров, що вказу╓ на його рос╕йське походження. ╤ я не пам’ятаю, щоб пом╕ж мо╖ми земляками росли зерна нац╕онально╖ неприязн╕ — н╕хто н╕ на кого не ходив з косою. Бабуся сп╕вала мен╕ мелод╕йних п╕сень, розпов╕дала мудр╕ казки, й дос╕ сняться хати п╕д стр╕хою, хоч ск╕нчив я рос╕йську школу. Чи ж так я винуватий, що не балакаю чисто по-укра╖нськи?
Коли отримував паспорт, мама, Палажка ╤ван╕вна, вже давно розвелася з батьком. Записав себе укра╖нцем — по мам╕. А вона, член парт╕╖, секретар парткому, каже: зараз, синку, краще бути рос╕янином... Три роки минуло, як померла, сердешна, а я в цей час був у Вашингтон╕.
До реч╕, вперше побував у США разом з професором Г. А. ╤л╕заровим. Ще за життя називав його ген╕╓м, а в╕н при цьому терп╕ти Блискунова не м╕г ╕ ст╕льки йому напакостив, що н╕кому й не снилося. Винуватцем був не ╤л╕заров, а система. Парт╕йний демцентрал╕зм, що пропов╕дував: д╕стався гори — усе п╕д себе. З ╤л╕заровим я зустр╕вся у в╕дкритому «бою» на вчен╕й рад╕ галузевого м╕н╕стерства в Москв╕. Ф╕нал був такий: в╕н програв ╕ закотив ╕стерику. Було в╕д чого — за методикою професора Г. А. ╤л╕зарова результату треба було чекати чотири роки, а в мене — ш╕сть м╕сяц╕в…».

Записав
Володимир МИТКАЛИК
«Кримська св╕тлиця»
за 17 кв╕тня 1993 року
* * *
Повн╕стю прочитати цей та ╕нш╕ матер╕али можна в pdf-арх╕в╕ «Кримсько╖ св╕тлиц╕», куди ми щойно виклали номери за кв╕тень 1993 року. Заглядайте до нашого арх╕ву — там ╕стор╕я боротьби за Укра╖нський Крим, як ╕ в╕дпов╕дь на запитання, чому ж за вс╕ ц╕ роки, як╕ заф╕ксован╕ на пожовклих в╕д часу «Св╕тличних» стор╕нках, Крим так ╕ не став справд╕ Укра╖нським...
Адреса електронного арх╕ву «Кримсько╖ св╕тлиц╕» —
http://svitlytsia.crimea.ua/pdf.html

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 01.04.2016 > Тема "Українці мої..."


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16915

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков