Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРИЙДЕ СВЯТИЙ МИКОЛАЙ...
У н╕ч на 19 грудня до слухняних д╕точок нав╕ду╓ться Святий Отець Миколай ╕ потайки кладе п╕д...


КРИМСЬКОТАТАРСЬКИЙ ПИСЬМЕННИК БЕК╤Р АБЛА╢В ПРЕЗЕНТУВАВ КНИГУ «ТРИВОЖН╤ ЧАСИ»
А В╤ДТОЧУВАВ СВ╤Й Л╤ТЕРАТУРНИЙ ХИСТ ЩЕ У НАШОМУ «ДЖЕРЕЛЬЦ╤»!


СОБОР УПЦ КП ВИЗНАЧИВСЯ З КАНДИДАТОМ НА ПОСАДУ ОЧ╤ЛЬНИКА ПОМ╤СНО╥ ЦЕРКВИ
Один з╕ сп╕врозмовник╕в розпов╕в журнал╕стам, що процедура голосування була в╕дкритою. На собор╕...


ПОЕТИЧНА СВ╤ТЛИЦЯ
Сьогодн╕ Поетична Св╕тлиця представля╓ сво╓му шановному читачев╕ доб╕рку прекрасних, напо╓них...


ЧИ ПОТР╤БНА ДИТЯЧА ПРЕСА УКРА╥Н╤?
Дитяча преса потр╕бна вс╕м – ╕ юним читачам, ╕ батькам, ╕ осв╕тянам.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 25.03.2016 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#13 за 25.03.2016
У КИ╢В╤ НАГОРОДИЛИ ПЕРЕМОЖЦ╤В КОНКУРСУ УЧН╤ВСЬКО╥ ТА СТУДЕНТСЬКО╥ ТВОРЧОСТ╤ «ЗМАГАЙМОСЬ ЗА НОВЕ ЖИТТЯ!»

Лесин конкурс

20 березня в Ки╓в╕ в╕дбулася церемон╕я нагородження переможц╕в ╤-го Всеукра╖нського (Х╤╤ Всекримського) конкурсу учн╕всько╖ та студентсько╖ творчост╕ ╕мен╕ Мар╕╖ Ф╕шер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лес╕ Укра╖нц╕.
У 145-ту р╕чницю народження велико╖ поетеси Всекримський конкурс став Всеукра╖нським. Цього року в ньому взяли участь понад 2500 д╕тей ╕з вс╕х рег╕он╕в Укра╖ни, в тому числ╕ в очн╕й частин╕ в Полтав╕ близько 500. Конкурс в╕дбувався вже традиц╕йно в семи ном╕нац╕ях: «Тв╕р», «Декламац╕я», «╤нсцен╕зац╕я», «Науково-пошукова робота», «Малюнок», «Ауд╕ов╕зуальний тв╕р» ╕ «Вокал». Роботу конкурсант╕в оц╕нювало профес╕йне жур╕, до складу якого ув╕йшли в╕дом╕ письменники, поети, журнал╕сти, актори та науковц╕. Головою жур╕ була професор, доктор ф╕лолог╕чних наук, сп╕ворган╕затор та екс-директор Музею Лес╕ Укра╖нки в Ялт╕ Св╕тлана Кочерга.
Орган╕затори заходу – ДП «Кримський д╕м», ДП «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво», Федерац╕я профес╕йних сп╕лок Укра╖ни, арт-центр «SweetArt-Знання» (Черн╕вц╕), громадськ╕ орган╕зац╕╖: Педагог╕чний центр «Академ╕я» (Полтава), Кримський центр д╕лового ╕ культурного сп╕вроб╕тництва «Укра╖нський д╕м», «Союз вимушених переселенц╕в», «Тавр╕йська гуман╕тарна платформа». Багатол╕тн╕м головою орган╕зац╕йного ком╕тету конкурсу ╓ заслужений вчитель Укра╖ни Тетяна Захарова.
Орган╕затори заходу ╕з задоволенням зазначають, що серед понад 300 переможц╕в конкурсу ╓ представники абсолютно╖ б╕льшост╕ рег╕он╕в нашо╖ держави, в тому числ╕ з АР Крим. Особливу активн╕сть проявили школяр╕ з Донецько╖, Лугансько╖, Сумсько╖, Одесько╖, Дн╕пропетровсько╖, Волинсько╖, ╤вано-Франк╕всько╖, Полтавсько╖ та деяких ╕нших областей. Був також учасник з Рос╕╖.
20 березня у церемон╕╖ нагородження переможц╕в взяли участь понад 500 ос╕б ╕з б╕льшост╕ рег╕он╕в Укра╖ни. Символ╕чно, що гала-концерт, у якому була представлена творч╕сть конкурсант╕в, розпочався ╕з виступу кримського школяра Камаля Шаллала, який прочитав в╕рш Л. Укра╖нки «Завжди терновий в╕нець…». Юний кримчанин ╓ вихованцем зразково╖ театрально╖ студ╕╖ «Св╕танок» (м. С╕мферополь, кер╕вник Алла Петрова).
Зворушливо прозвучали й слова чар╕вно╖ ведучо╖ концертно╖ програми Мар╕╖ Гавви: «Так само 2004 року на м╕ському етап╕ конкурсу в невеличкому каб╕нет╕ укра╖нсько╖ мови Тетяни Захарово╖ с╕мферопольсько╖ загальноосв╕тньо╖ школи № 29 декламувала конкурсну поез╕ю ╕ я. В╕дв╕дини Музею Лес╕ Укра╖нки в Ялт╕ були для нас величезним подарунком та прив╕ле╓м. Тод╕ ще нав╕ть ╕ не мр╕ялося, що сьогодн╕ матиму за величезну честь та не менший прив╕лей стояти на столичн╕й сцен╕…».
Серед багатьох яскравих виступ╕в переможц╕в конкурсу можна згадати, зокрема, блискуче декламування перлини ╕нтимно╖ л╕рики — поеми «Сон л╕тньо╖ ноч╕» п’ятикласницею ╕з с. Лучки Сумсько╖ област╕ Ганною Пономар та довершений виступ Юл╕╖ Лук╕но╖ з м. Путивль Черн╕вецько╖ област╕ й Стеф╕н╕в Руслани з м. Калуш ╤вано-Франк╕всько╖ област╕, проникливе виконання п╕сень школяркою з Дн╕пропетровщини Кариною Плак╕дою, ученицею ╕з м. Краснолиманськ Донецько╖ област╕ В╕ктор╕╓ю Тихою, школяркою з м. Олександр╕вка Донецько╖ област╕ Олесею Мелешко, студенткою ╕з Полтави Ганною Семеренко. Чудовим ╕ незабутн╕м ╓ виконання п╕сн╕ на слова Лес╕ Укра╖нки «Безсонн╕╖ ноч╕» колективом «Браво» з м╕стечка Зал╕щики Терноп╕льсько╖ област╕, як╕ вже стали з╕рками в YouTub╕.
Тепло зал зустр╕чав ╕ покази уривк╕в з драми-фе╓р╕╖ «Л╕сова п╕сня» у виконанн╕ студент╕в Полтавського ун╕верситету економ╕ки ╕ торг╕вл╕ та народного театру «Арлек╕н» ╕з м. Кременчук Полтавсько╖ област╕.
Кримського колориту надали заходу й виступи у кримськотатарських нац╕ональних костюмах Ем╕не Шукурджи╓во╖ разом ╕з сестрою, як╕ прочитали в╕рш Л. Укра╖нки «Татарочка».
Заступник м╕н╕стра культури Укра╖ни Андр╕й В╕тренко тепло прив╕тав переможц╕в конкурсу ╕ сказав, що «це т╕льки початок». «Конкурс буде збирати тисяч╕, десятки тисяч представник╕в творчо╖ молод╕», — впевнений представник орган╕в влади.
Заступник голови Федерац╕╖ профсп╕лок Укра╖ни ╢вген Драп’ятий згадав про сп╕впрацю в орган╕зац╕╖ конкурсу в Криму ╕ нагадав про значення творчост╕ Лес╕ Укра╖нки для сучасних укра╖нц╕в. За його словами, поетеса, попри хворобу, мала «небесн╕ крила», тому в╕н закликав причаститися до джерел р╕дно╖ культури, щоб оновити нац╕ональн╕ ц╕нност╕ та знайти спас╕ння для нашо╖ кра╖ни.
Голова жур╕ конкурсу С. Кочерга наголосила, що «ми потр╕бн╕ Лес╕, а ще б╕льше — вона нам, потр╕бн╕ ╖╖ талант, оптим╕зм, в╕ддан╕сть, непафосний патр╕отизм».
Член жур╕ конкурсу, координатор ГО «Тавр╕йська гуман╕тарна платформа» Андр╕й ╤ванець висловив тверде переконання, що конкурс з часом у нов╕й якост╕, як всеукра╖нський, повернеться у Крим ╕ що його переможц╕ зможуть, як ╕ ран╕ше, в╕дв╕дувати прекрасний Музей Лес╕ Укра╖нки в Ялт╕. В╕н також висловив спод╕вання на б╕льш ефективну сп╕впрацю з центральними органами влади у проведенн╕ конкурсу. А. ╤ванець подякував заслуженому вчителю Укра╖ни Т. Захаров╕й, завдяки самов╕ддан╕й прац╕ яко╖ це мистецько-осв╕тн╓ д╕йство в╕дбува╓ться ось уже дванадцять рок╕в.
Голова оргком╕тету конкурсу Тетяна Захарова подякувала вс╕м, хто доклав зусиль для проведення ╤ Всеукра╖нського ╕ Х╤╤ Всекримського конкурсу, присвяченого Л. Укра╖нц╕. Вона п╕дкреслила, що без допомоги директора ДП «Кримський д╕м» Леся Скорика, директора ДП «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво» Андр╕я Щекуна, громадсько-пол╕тичного д╕яча Олекс╕я Бурбака, заступника голови ФПУ ╢. Драп’ятого, голови Державного ком╕тету з питань телебачення та рад╕омовлення Укра╖ни Олега Наливайка, виконавчого директора ГО «Союз вимушених переселенц╕в» Володимира Ляшенка та ╕нших небайдужих сп╕вв╕тчизник╕в, серед яких Маргарита Араджион╕, Олег Смирнов, Валентина Потапенко, Василь Овчарук, провести зах╕д цього року не вдалося б.
«К╕лька м╕сяц╕в посп╕ль конкурс спонукав школяр╕в та студентську молодь у багатьох великих м╕стах ╕ маленьких селах Криму та Укра╖ни загалом перечитати й осмислити творч╕сть ген╕ально╖ укра╖нсько╖ письменниц╕, по-сво╓му передати захоплення вишуканим словом Лес╕ Укра╖нки, в╕ддати належне ╖╖ титан╕чн╕й прац╕ й мужност╕ ж╕нки-«ломикаменя». ╤ найкращим дарунком для поетки в 145-й день ╖╖ народження ╓ ╓днання д╕тей ╕ дорослих, викладач╕в, учител╕в, батьк╕в навколо любов╕ до укра╖нського слова ╕ нашого ген╕я», — сказала Тетяна Захарова.
Нагада╓мо, що Всекримський конкурс учн╕всько╖ та студентсько╖ молод╕ «Змагаймось за нове життя!» ╕м. М. Ф╕шер-Слиж був започаткований у 2004 роц╕. Уперше в╕н в╕дбувся одночасно в С╕мферопол╕, Севастопол╕ та Ялт╕. Тод╕ в ньому взяло участь дек╕лька десятк╕в д╕тей. За роки проведення к╕льк╕сний та як╕сний р╕вень змагання зростав, розширювалася географ╕я конкурсу. У 2014 роц╕ на конкурс у р╕зних ном╕нац╕ях ╕ в╕кових категор╕ях подало заявки близько 1500 учасник╕в. Конкурс в╕дбувся т╕льки в ном╕нац╕╖ «Малюнок» (в очному ╕ заочному тур╕ взяло участь близько 500 конкурсант╕в). ╤нш╕ ном╕нац╕╖ проведен╕ не були. У 2015 роц╕ конкурс в╕дродився на теренах Полтавщини, де виявили особисте бажання позмагатися в р╕зних ном╕нац╕ях близько 400 учасник╕в. Новац╕╓ю конкурсу стало проведення змагання ще за одн╕╓ю ном╕нац╕╓ю – «Вокал». 2016 року М╕н╕стерство культури Укра╖ни та ГО «Педцентр «Академ╕я» (Полтава) виступили з пропозиц╕╓ю в╕дродити конкурс у Всеукра╖нському масштаб╕.
Прес-служба оргком╕тету конкурсу «Змагаймось за нове життя!»

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 25.03.2016 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16888

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков