Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ФРАНЦ╤Я ПОЧАЛА РОЗСЛ╤ДУВАННЯ ЩОДО ПРИЧЕТНОСТ╤ РОС╤╥ ДО ПРОТЕСТ╤В «ЖОВТИХ ЖИЛЕТ╤В»
«Зараз ведеться розсл╕дування», — сказав м╕н╕стр закордонних справ Ле Др╕ан.


ПУТ╤Н «ПООБ╤ЦЯВ ПОДУМАТИ» ПРО ЗВ╤ЛЬНЕННЯ СЕНЦОВА
Про це в╕н сказав у в╕дпов╕дь на прохання к╕норежисера Олександра Сокурова


ПАЛАТА ПРЕДСТАВНИК╤В США ВИЗНАЛА ГОЛОДОМОР ГЕНОЦИДОМ УКРА╥НСЬКОГО НАРОДУ
Таким чином, на сьогодн╕ обома палатами Конгресу США ухвалено р╕шення, у яких Голодомор визнано...


НИЖНЯ ПАЛАТА КОНГРЕСУ США ЗАСУДИЛА АГРЕС╤Ю РОС╤╥ НА МОР╤
Про це пов╕домило Посольство Укра╖ни в Вашингтон╕


М╤ЖНАРОДНИЙ СУД У ГААЗ╤ П╤ДТВЕРДИВ: АНЕКС╤Я КРИМУ – М╤ЖНАРОДНИЙ КОНФЛ╤КТ
Канцеляр╕я Прокурора М╕жнародного крим╕нального суду оприлюднила зв╕т ╕з попереднього...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 25.03.2016 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#13 за 25.03.2016
КРИМСЬКЕ ПИТАННЯ В ООН

За що ж нам «брат» такий?!

До других роковин окупац╕╖ Рос╕╓ю Криму 18 березня 2016 року в Нью-Йорку у штаб-квартир╕ ООН з ╕н╕ц╕ативи Укра╖ни в╕дбулося зас╕дання Ради Безпеки ООН у формат╕ Арр╕а, присвячене питанню дотримання прав людини на п╕востров╕. Про це пов╕домля╓ департамент пол╕тики ╕ комун╕кац╕й М╕н╕стерства закордонних справ Укра╖ни.
Як зазнача╓ться в пов╕домленн╕, зах╕д, в якому взяли участь Верховний ком╕сар ООН з прав людини За╖д Аль-Хусейн, Уповноважений Президента Укра╖ни у справах кримськотатарського народу Мустафа Джем╕л╓в, президент «Freedom House» Марк Лагон, голова Кримсько╖ правозахисно╖ групи Ольга Скрипник та кер╕вник укра╖нсько╖ неурядово╖ орган╕зац╕╖ «Центр ╕нформац╕╖ про права людини» Тетяна Печончик, викликав високий р╕вень ╕нтересу серед делегац╕й держав-член╕в ООН. У сво╓му виступ╕ Верховний ком╕сар ООН з прав людини зазначив, що ситуац╕я з дотриманням прав людини в Криму залиша╓ться критичною ╕ вимага╓ пост╕йного мон╕торингу з боку м╕жнародного сп╕втовариства.
М. Джем╕л╓в по╕нформував держави-члени ООН про пересл╕дування, яких зазнають представники кримськотатарського народу з боку окупац╕йно╖ рос╕йсько╖ влади, окремо привернувши увагу до намагань рос╕йсько╖ сторони в судовому порядку визнати Меджл╕с кримськотатарського народу екстрем╕стською орган╕зац╕╓ю та заборонити його д╕яльн╕сть на територ╕╖ окупованого Криму. Представники громадських орган╕зац╕й у сво╖х виступах привертали увагу до численних порушень прав людини в Криму, в╕дзначивши повну безкарн╕сть д╕й окупац╕йно╖ влади.
В обговореннях також взяли активну участь делегац╕╖ США, Велико╖ Британ╕╖, Франц╕╖, ╤спан╕╖, Литви, Латв╕╖, Естон╕╖, Н╕меччини, Польщ╕, Груз╕╖, Япон╕╖, Ново╖ Зеланд╕╖, Туреччини, Австр╕╖, ╢С, Швец╕╖, Дан╕╖, Молдови та ╕нших кра╖н.
Характерним елементом ус╕х виступ╕в було одностайне засудження окупац╕╖ АР Крим та Севастополя Рос╕йською Федерац╕╓ю та зд╕йснення нею пол╕тики репрес╕й проти пол╕тичних та громадських актив╕ст╕в. Зазначено, що яскравим св╕дченням тако╖ пол╕тики ╓ несправедливий вирок укра╖нському режисеру Олегу Сенцову та громадському актив╕сту Олександру Кольченку. Рос╕йську сторону було закликано негайно зв╕льнити незаконно утримуваних укра╖нських громадян, як╕ ╓ фактично заручниками Кремля.
Обмеження громадянських та пол╕тичних прав мешканц╕в п╕вострова, фактична в╕дсутн╕сть свободи слова, атмосфера страху та нетерпимост╕, агресивне просування рос╕йського шов╕н╕зму викликають особливе занепоко╓ння держав-член╕в ООН. Учасники зас╕дання наголосили, що РФ як держава-окупант несе повну в╕дпов╕дальн╕сть за забезпечення дотримання прав людини в Криму в╕дпов╕дно до чинних м╕жнародних зобов’язань у сфер╕ гуман╕тарного права.
Зас╕дання РБ ООН за формулою Арр╕а з проблематики Криму засв╕дчило незм╕нн╕сть позиц╕╖ м╕жнародного сп╕втовариства щодо незаконно╖ окупац╕╖ Криму, а також глибоку занепоко╓н╕сть стосовно критично╖ ситуац╕╖ з дотриманням прав людини в Криму, п╕дкреслю╓ться в пов╕домленн╕.
(УН╤АН)

РОС╤╥ НЕ ВДАЛОСЯ З╤РВАТИ ЗАС╤ДАННЯ РАДБЕЗУ ООН ЩОДО КРИМУ

Рос╕йськ╕й Федерац╕╖ не вдалося з╕рвати зас╕дання Ради Безпеки Орган╕зац╕╖ Об’╓днаних Нац╕й у формат╕ Арр╕╖, присвячене питанню дотримання прав людини в Криму, зазнача╓ пост╕йний представник Укра╖ни при ООН Володимир ╢льченко.
«Незважаючи на вс╕ спроби рос╕йсько╖ делегац╕╖ в ООН в╕драдити ╕нш╕ делегац╕╖ в╕д участ╕ в зас╕данн╕, це не дало результату. Сама рос╕йська делегац╕я не прийшла на цю зустр╕ч, що було не дивно для мене. А сьогодн╕шн╕й в╕зит президента Рос╕╖ Пут╕на до Криму — це дуже дивний спос╕б в╕дзначати другу р╕чницю анекс╕╖», — сказав в╕н на бриф╕нгу п╕сля зас╕дання в Нью-Йорку минуло╖ п’ятниц╕.
В. ╢льченко пов╕домив, що на зас╕данн╕ були 11 ╕з 15 член╕в Радбезу ООН. Були в╕дсутн╕ представники Рос╕╖, Китаю, Анголи та Венесуели.
За його словами, головний сигнал ╕з ц╕╓╖ зустр╕ч╕ — Укра╖на, як ╕ ран╕ше, ма╓ високий р╕вень п╕дтримки з боку м╕жнародного сп╕втовариства щодо позиц╕╖ про незаконн╕сть анекс╕╖ Криму.
Посол вказав на к╕лька проблем, як╕ порушували п╕д час зустр╕ч╕. Зокрема, в╕н зазначив, що якщо якась особа заре╓стрована в Криму, то вона ма╓ подавати заявку на отримання рос╕йського громадянства. «На перший погляд, це вигляда╓ як добров╕льний крок, але якщо ви заглибитеся в цю ситуац╕ю, то побачите, що без рос╕йського паспорта ви н╕чого не можете робити в Криму. Ви не можете п╕ти в л╕карню, вступити до ун╕верситету, в╕дправити д╕тей до школи, купити автомоб╕ль, заре╓струвати майно. Вас наче не ╕сну╓. Людям треба або отримувати громадянство РФ, або в╕д’╖жджати з Криму», — пояснив В. ╢льченко.
Постпред Укра╖ни в ООН також звернув увагу на те, що якщо т╕ люди, як╕ покинули Крим до того, як були призван╕ до рос╕йсько╖ арм╕╖, ╕ т╕, як╕ вже служили в укра╖нськ╕й арм╕╖, повернуться назад, то п╕д час перетину адм╕н╕стративного кордону з п╕востровом одразу будуть заарештован╕ лише тому, що порушили рос╕йське законодавство.
В. ╢льченко вказав ╕ на закриття практично вс╕х основних кримськотатарських рад╕останц╕й, телеканал╕в, газет та ╤нтернет-сайт╕в. «Залишилися буквально одна або дв╕ газети, як╕ доступн╕ лише в ╤нтернет╕, ╕ т╕льки якщо вони не використовують два слова — «окупац╕я» та «анекс╕я», — сказав в╕н.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 25.03.2016 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16872

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков