Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3080)
З потоку життя (6289)
Душі криниця (3459)
Українці мої... (1456)
Резонанс (1483)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1661)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У РОС╤╥ ПРИЗНАЧИЛИ ПСИХ╤АТРИЧН╤ ЕКСПЕРТИЗИ ВС╤М 24 В╤ЙСЬКОВОПОЛОНЕНИМ МОРЯКАМ
Про це адвокат Микола Полозов пов╕домив на стор╕нц╕ в Facebook.


У Р╤ЧНИЦЮ ОКУПАЦ╤╥ КРИМУ В РОС╤╥ ПРОВЕЛИ П╤КЕТИ - В╤СЬМОХ АКТИВ╤СТ╤В ЗАТРИМАЛИ
У Санкт-Петербурз╕ на Невському проспект╕ актив╕сти провели ╕мпров╕зоване голосування з питанням...


АНЕКС╤╢Ю КРИМУ РОС╤Я ЗРУЙНУВАЛА ДОВ╤РУ
М╕н╕стр закордонних справ Н╕меччини Гайко Маас у п'яту р╕чницю незаконно╖ анекс╕╖ Криму Рос╕╓ю...


РОС╤ЙСЬКИЙ ╤НЖЕНЕР ПОПЕРЕДИВ ПРО ЗАГРОЗУ ЗНИКНЕННЯ АЗОВСЬКОГО МОРЯ ЧЕРЕЗ КРИМСЬКИЙ М╤СТ
Причина поляга╓ в тому, що дно в Керченськ╕й протоц╕ шорстке, а м╕ст призведе до зб╕льшення...


«РОС╤Я - БРУДНА, КРИМ╤НАЛЬНА КРА╥НА»: «УЛЮБЛЕНИЙ АКТОР» ПУТ╤НА ПОШКОДУВАВ, ЩО П╤ДТРИМАВ ОКУПАЦ╤Ю КРИМУ
За словами Пан╕на, влада налаштувала проти РФ весь цив╕л╕зований св╕т. "На нас дивляться як на...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 25.03.2016 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#13 за 25.03.2016
«ВИРОКОМ МЕН╤ ВОНИ П╤ДПИСАЛИ СМЕРТНИЙ ВИРОК СОБ╤...»

Суд час╕в Стал╕на...

22 березня Донецький м╕ський суд Ростовсько╖ област╕ Рос╕╖ засудив громадянку Укра╖ни Над╕ю Савченко до 22 рок╕в позбавлення вол╕. Також Над╕╖ Савченко присуджений штраф у сум╕ 30 тисяч рубл╕в за «незаконний перетин кордону». Перед тим суд визнав Савченко винною у вбивств╕ двох рос╕йських журнал╕ст╕в.
Ран╕ше рос╕йська прокуратура вимагала засудити Над╕ю Савченко до 23 рок╕в ув’язнення, а захист – повн╕стю виправдати.
Над╕ю Савченко в╕д липня 2014 року утримують у С╤ЗО в Рос╕╖. ╥╖, зокрема, обвинувачують у вбивств╕ двох сп╕вроб╕тник╕в рос╕йського телебачення, як╕ вл╕тку 2014 року, без дозволу укра╖нсько╖ влади, перебували п╕д Луганськом. Савченко ╕ ╖╖ захист звинувачення в╕дкидають ╕ стверджують, що на момент загибел╕ рос╕йських журнал╕ст╕в ╖╖ вже захопили сепаратисти, як╕ пот╕м примусово переправили ╖╖ до Рос╕╖, але суд нав╕ть не взяв до уваги наведен╕ захистом беззаперечн╕ докази невинуватост╕ укра╖нки.
* * *
Адвокат Марк Фейг╕н оприлюднив у сво╓му Twitter лист сво╓╖ п╕дзахисно╖ Над╕╖ Савченко, написаний нею п╕сля ухвалення вироку рос╕йським судом. У цьому текст╕ Н. Савченко дяку╓ «депутатам Укра╖ни ╕ вс╕м людям з Укра╖ни ╕ Рос╕╖, як╕ прийшли мене п╕дтримати в день вироку».
«Це було класно! Ми зробили вс╕м очевидне в╕дкриття, що суд у Рос╕╖ це не закон, а цирк шап╕то», – зазначила укра╖нка.
«Судд╕ ╕ прокурори виглядали просто жалюг╕дно ╕ п╕сля суду п╕шли заливати сво╓ горе гор╕лкою. В╕дмучились, думають вони. Насправд╕ ж, вироком мен╕ вони п╕дписали смертний вирок соб╕», – стверджу╓ Над╕я Савченко.
У зверненн╕ до сп╕вв╕тчизник╕в вона висловила спод╕вання, що «разом ми не покинемо в б╕д╕ наших укра╖нц╕в, полонених у Рос╕╖».

Також у цьому лист╕ Н. Савченко подякувала рос╕йським адвокатам Марку Фейг╕ну, Микол╕ Полозову та ╤лл╕ Новикову за захист у суд╕. Окремо вона згадала сестру В╕ру ╕ наголосила, що «якби в мене не було тако╖ сестри, вже давно б не було мене».
Адвокат Фейг╕н також поширив заяву Над╕╖ Савченко, в як╕й вона доруча╓ цьому захисников╕ й дал╕ представляти ╖╖ ╕нтереси, але забороня╓ «подавати апеляц╕ю, прохання про помилування, визнання провини».
* * *
Президент Укра╖ни Петро Порошенко пров╕в телефонну розмову з В╕це-президентом Сполучених Штат╕в Америки Джозефом Байденом.
Глава держави та В╕це-президент США р╕шуче засудили оголошення Донецьким судом Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ так званого вироку у справ╕ Над╕╖ Савченко. «Укра╖на н╕коли не визна╓ цього судилища», — наголосив Петро Порошенко.
Сторони скоординували позиц╕╖ з метою якнайскор╕шого повернення Над╕╖ Савченко в Укра╖ну. В╕це-президент США запевнив, що в╕дпов╕дн╕ сигнали щодо негайного зв╕льнення укра╖нки будуть донесен╕ до рос╕йсько╖ сторони п╕д час в╕зиту до Москви Держсекретаря США Джона Керр╕.
Глава держави звернув увагу на розроблений Укра╖ною «Список Савченко», до якого включен╕ особи, як╕ фабрикували справу проти не╖.
* * *
Президент Укра╖ни Петро Порошенко заявив, що п╕д час зустр╕чей у «нормандському формат╕» президент РФ Володимир Пут╕н заявляв, що п╕сля так званого судового р╕шення поверне льотчицю ╕ народного депутата Над╕ю Савченко Укра╖н╕. Про це йдеться у заяв╕, опубл╕кован╕й на сайт╕ президента.
П. Порошенко п╕дкреслив, що «настав момент виконати цю об╕цянку». «Я, сво╓ю чергою, готовий передати Рос╕╖ двох рос╕йських в╕йськовослужбовц╕в, затриманих на наш╕й територ╕╖ за ╖хню участь у збройн╕й агрес╕╖ проти Укра╖ни. Судовий розгляд ╖хн╕х справ перебува╓ на ф╕нальн╕й стад╕╖. Одразу п╕сля ╖хнього завершення я готовий шляхом в╕дпов╕дних процедур забезпечити ╖хн╕й ви╖зд до РФ», — запевнив в╕н.
* * *
Суд у Рос╕╖ над незаконно утримуваною укра╖нською льотчицею Над╕╓ю Савченко — приклад показового процесу час╕в Стал╕на. Про це заявила сп╕вголова «Зелених» — ╢вропейського в╕льного альянсу Ребекка Хармс, переда╓ «╢вропейська правда».
«Зг╕дно з нормами м╕жнародного права цього судового процесу взагал╕ не повинно бути», — п╕дкреслила вона.
За ╖╖ словами, процес характеризувався численними порушеннями з боку обвинувачення, коли докази захисту ╕гнорувалися.
«Процес демонстру╓ приголомшливу под╕бн╕сть ╕з показовими процесами час╕в стал╕н╕зму», — п╕дкреслила Ребекка Хармс.
«╢С треба терм╕ново використати ус╕ доступн╕ дипломатичн╕ засоби для забезпечення зв╕льнення Савченко», — заявила ╓вродепутат.
* * *
╢вросоюз наполяга╓ на зв╕льненн╕ рос╕йською владою укра╖нсько╖ льотчиц╕ Над╕╖ Савченко. Про це в середу заявила Верховний представник ╢С ╕з закордонних справ Федер╕ка Могер╕н╕, пов╕домля╓ «╤нтерфакс-Укра╖на».
«Ми продовжу╓мо при╓днувати наш╕ голоси до багатьох ╕нших у всьому св╕т╕, як╕ закликають рос╕йську владу негайно ╕ беззастережно зв╕льнити Савченко з гуман╕тарних м╕ркувань, а також зг╕дно з «Пакетом заход╕в щодо реал╕зац╕╖ М╕нських домовленостей» ╕ зобов’язанням за ним зв╕льнити вс╕х заручник╕в ╕ затриманих ос╕б, пов’язаних з конфл╕ктом у сх╕дн╕й частин╕ Укра╖ни», – йдеться в заяв╕ Могер╕н╕.
У документ╕ наголошу╓ться, що, незважаючи на численн╕ заклики, Савченко була засуджена. За словами Могер╕н╕, вимога ╢С стосу╓ться «вс╕х ╕нших укра╖нських громадян, незаконно затриманих у Рос╕╖, в тому числ╕ Олега Сенцова та Олександра Кольченка, яким ма╓ бути гарантовано безпечне повернення в Укра╖ну».
Як в╕домо, м╕жнародна правозахисна орган╕зац╕я «Human Rights Watch» ран╕ше зазначила, що суд над Савченко проходив з багатьма кричущими порушеннями, тому вирок повинен бути скасований. З таким закликом виступила велика к╕льк╕сть зах╕дних кра╖н ╕ окремих пол╕тик╕в.
* * *
Укра╖на оголосить у м╕жнародний розшук та розпочне заочне засудження судд╕в та прокурор╕в, як╕ брали участь у засудженн╕ льотчиц╕ та народного депутата Над╕╖ Савченко.
Як переда╓ кореспондент УН╤АН, про це на бриф╕нгу в Ки╓в╕ пов╕домив прокурор Генерально╖ прокуратури Укра╖ни Владислав Куценко.
За його словами, рос╕йська сторона на вимогу укра╖нсько╖ не пов╕домляла про п╕дозри сл╕дчим прокурорам та суддям, як╕ порушували проти Савченко крим╕нальну справу, обирали ╖й у Басманному районному суд╕ Москви запоб╕жний зах╕д. А отже, ╓ в╕рог╕дн╕сть того, що ╕ посадовцям, як╕ брали участь в судовому процес╕ в м╕ст╕ Донецьк Ростовсько╖ област╕, рос╕йська сторона теж не пов╕домить про п╕дозру.
«У Рос╕╖ два моменти: або виконати це м╕жнародне доручення, або в╕дмовити в ньому. П╕сля того, як буде в╕дмова, а ми прогнозу╓мо, що буде в╕дмова, ми звернемось до ╤нтерполу для оголошення цих ос╕б у м╕жнародний розшук, ╕ це дасть нам можлив╕сть заочного засудження, п╕сля чого триватиме розшук для того, щоб ц╕ особи в╕дбували покарання. Це може бути через п’ять, десять рок╕в, адже кожен режим, ╕ режим Пут╕на в тому числ╕, завершу╓ться, а ц╕ особи будуть розшукуватися ╕ це ╖м буде на все життя, поки ╖х не знайдуть. Це такий ╖м «лист щастя» у найближче майбутн╓», — сказав В. Куценко.

Над╕я Савченко у зал╕ суду в Донецьку Ростовсько╖ област╕ Рос╕╖. 21 березня 2016 року

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 25.03.2016 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16869

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков