Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2877)
З потоку життя (6045)
Душі криниця (3351)
Українці мої... (1439)
Резонанс (1456)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1643)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЯКА «КРАПЛИНА» В╤Д КРЕМЛЯ ПЕРЕПОВНИЛА ЧАШУ ТЕРП╤ННЯ ЗАХОДУ
Зашморг на ши╖ Рос╕╖ може бути знятий т╕льки в раз╕ принципово╖ зм╕ни рос╕йсько╖ зовн╕шньо╖...


ЧИ В╤ДМОВЛЯТЬСЯ РОС╤ЯНИ БУТИ «НОВОЮ НАФТОЮ» ДЛЯ СВО╥Х ПАН╤В?
Що б не казала з цього приводу рос╕йська влада, Навальному ╕ його команд╕ вда╓ться проводити в...


ВЕРХОВНИЙ СУД РФ ВИЗНАВ ЗАКОННИМ Р╤ШЕННЯ ПРО 12 РОК╤В УВ'ЯЗНЕННЯ ДЛЯ ПОЛ╤ТВ'ЯЗНЯ СУЩЕНКА
В╕дтак суд в╕дхилив у повному обсяз╕ апеляц╕ю захисник╕в.


СЕНЦОВ НАПИСАВ ЗАПОВ╤Т НА ТВОРЧ╤СТЬ НА ВИПАДОК СМЕРТ╤…
Сенцов голоду╓ у рос╕йськ╕й колон╕╖ понад 120 дн╕в.


«СПРАВА РЮКЗАК╤В»: ЛИТВИН ПОГОДИВСЯ «ВИКРИТИ» ПОМЕРЛОГО ТА СПЛАТИТИ ЗБИТКИ
Прокуратура просить засудити до одного року умовного покарання ╓диного обвинуваченого у так...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 18.03.2016 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#12 за 18.03.2016
«КРИМСЬКУ СВ╤ТЛИЦЮ» ПОСТАВИЛИ «НА Л╤ЧИЛЬНИК»...

Сво╓р╕дно прив╕тали цього тижня фанат╕в «Кримсько╖ весни» наш╕ ки╖вськ╕ газетн╕ видавц╕-сп╕взасновники (нагада╓мо, це М╕н╕стерство культури Укра╖ни, Всеукра╖нське товариство «Просв╕та» ╕м. Т. Шевченка ╕ Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво): напередодн╕ святкування друго╖ р╕чниц╕ анекс╕╖ Криму окупантам п╕д «бер╕зку» поклали подаруночок — наказ про переведення «Кримсько╖ св╕тлиц╕» до Ки╓ва. З моменту ознайомлення автоматично вмика╓ться двом╕сячний «л╕чильник»: до середини травня ус╕м, хто до цього два окупац╕йн╕ роки регулярно ╕ безпереб╕йно (погортайте наш сайт!) п╕дтримував у «Св╕тлиц╕» життя, готуючи до друку щотижнев╕ випуски газети (як╕ у столиц╕ чомусь вперто не друкувалися), треба або дати згоду на пере╖зд, або... одне слово, все по закону.
Зауважимо, що зат╕я ця, з викорчовуванням вросло╖ за понад два десятил╕ття у кримський невдячний грунт укра╖нсько╖ газети, не нова — тор╕к вже була така спроба, але якось не склалося. ╤ ось, напевне, знаючи щось таке про реальн╕ терм╕ни деокупац╕╖ Криму (тобто, що назад десантувати сюди «Св╕тлицю вже, може, й не доведеться?), наше ки╖вське начальство знову витягло на св╕т Божий той тор╕шн╕й наказ ╕ запустило його в д╕ю. Ну, звичайно ж, з-п╕д ки╖вських каштан╕в звертатися ╕з деокупац╕йними закликами до кримчан, напевне, ╕ ефективн╕ше, ╕ комфортн╕ше, ╕ б╕льше ж рупор╕в, для цього придатних, в неньки-Укра╖ни нема, але чи подумали т╕, хто запуска╓ тепер отого «л╕чильника»: а що про оц╕ мудр╕ ки╖вськ╕ маневри люди скажуть? Коли вже й остання «Св╕тлиця» да╓ з Криму драпака, то на що ╖м спод╕ватися?
Ми, звичайно ж, не переб╕льшу╓мо вагу ╕ значущ╕сть нашого нин╕ безтиражного ╤нтернетного тижневика у сучасному мед╕йному св╕т╕ (хоч усе п╕зна╓ться в пор╕внянн╕ — нав╕ть з тими ж культуролог╕чними виданнями р╕дного Нац╕онального газетно-журнального видавництва). Але ми зна╓мо, що для багатьох людей, ╕ насамперед, у Криму, «Св╕тлиця» ╓ отим прапором над баштою, сама присутн╕сть якого — ╕ саме тут, повторимося, у Криму — не да╓ людям опустити руки ╕ знев╕ритися остаточно. Напевне, не дуже рац╕онально в нин╕шн╕х обставинах публ╕чно говорити про це, але який рац╕онал╕зм у тому, що ми сам╕, а не недруги наш╕, зрива╓мо того прапора з башти ╕ премо за тисячу к╕лометр╕в, бо там безпечн╕ше ╕ комфортн╕ше? Л╕дери побратим╕в наших за долею — кримських татар — просять сво╖х одноплем╕нник╕в не полишати Крим, триматися до останнього за р╕дну землю, бо пот╕м незм╕рно важче буде повертатися — який приклад ми ╖м пода╓мо, «самодепортуючись» з окупованого Криму? Хто ж визволител╕в з кв╕тами буде колись зустр╕чати, якщо вс╕ отак «самодепортуються»?
╤ т╕льки не треба рвати на соб╕ вишиванку, що хтось, мовляв, на Ки╖вських пагорбах дуже дба╓ про нашу безпеку! Два останн╕ роки газета була кинута напризволяще, але купка людей — з незаповненим штатом, без стаб╕льно╖ зарплати, статусу, юридичного захисту — не розб╕глися, витримали ╕ витримують й сьогодн╕. ╤ хоч би хтось добре слово з тих пагорб╕в сказав...
Натом╕сть запущено «л╕чильник». Фактично, цей наказ про переведення означа╓, що ки╖вськ╕ сп╕взасновники ╕ видавець неспроможн╕ виконувати в умовах, що склалися, сво╖ сп╕взасновницьк╕ ╕ видавнич╕ обов’язки, тому й затялися перетягнути газету «поближче до кухн╕». А тим часом ще один сп╕взасновник — колектив «Кримсько╖ св╕тлиц╕» два останн╕ роки доказу╓ протилежне — можна!
То який напрошу╓ться висновок, браття наш╕ ки╖вськ╕? Цими днями наш невеличкий газетярський колектив зустр╕ча╓ться з читачами — ми для них ╕ ради них дос╕ тримали нашого «Св╕тличного» прапора. Чи варто — ╕ з ким тримати його дал╕ — будемо радитися.

«Св╕тличани»

P.S. На наш╕й стор╕нц╕ у Фейсбуц╕ — тор╕шн╓ в╕део-прив╕тання в╕д читач╕в земляку, новопризначеному директору Нац╕онального газетно-журнального видавництва. Саме в╕н п╕дписав наказ...

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 18.03.2016 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16826

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков