Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3080)
З потоку життя (6289)
Душі криниця (3459)
Українці мої... (1456)
Резонанс (1483)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1661)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕСЕЛКА
В╕рш╕ нашого дитинства


Р╤ДНА МОВА
З дитинства мо╖ батьки навчали мене любити свою Батьк╕вщину з кв╕тучими садами, безмежними...


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. ╤ван ДРАЧ
Перша зб╕рка поез╕й ╤вана Драча «Соняшник» побачила св╕т 1962 року.


«У КОЖНО╥ ФЕ╥ БУВАЮТЬ ПРИ╢МН╤ МОМЕНТИ...»
В гостях "Джерельця" ╕з сво╖ми поез╕ями Наталка ЯРЕМА, Наталя МАЗУР ╕ Ксенислава КРАПКА


НАЙКРАЩ╤ УКРА╥НСЬК╤ МУЛЬТФ╤ЛЬМИ ВС╤Х ЧАС╤В
6 кв╕тня св╕т в╕дзначив День мультф╕льм╕в. Це свято було засноване 2002 року М╕жнародною...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 11.03.2016 > Тема ""Джерельце""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#11 за 11.03.2016
ЧОМУ ЧЕМП╤ОНКА СВ╤ТУ З К╤КБОКСИНГУ ПЕРЕЙМА╢ТЬСЯ Д╤ТЬМИ-СИРОТАМИ?

Льв╕в’янка ╤рина Лащенко зовс╕м не обража╓ться на маму… Н╕, вона розум╕╓, що ви╖хати на зароб╕тки в далеку ╤спан╕ю матусю заставила б╕дн╕сть. ╤ бажання мати сво╓ житло та вивчити д╕тей. Але сталося те, що сталася: тринадцять рок╕в д╕вчинка була позбавлена материнсько╖ ласки. Рано привчилася готувати сн╕данки та об╕ди для тата ╕ молодшого братика. «Саме ця обставина, - наголошу╓ ╤рина, - ╕ вплинула на мо╖ подальш╕ плани ╕ зац╕кавлення. З 17-ти рок╕в я почала допомагати д╕тям, позбавленим батьк╕всько╖ оп╕ки...». Окр╕м того, зрозум╕вши, що в цьому житт╕ треба бути сильною, ╤рина почала займатися бойовими мистецтвами. Н╕коли не спод╕валася, що стане чемп╕онкою св╕ту з к╕кбоксингу... Але стала! Допомогла наполеглив╕сть, вона ж виручатиме ╤рину ще неодноразово.
Тепер молода ж╕нка (╤рина не вража╓ м╕цною статурою ╕ розм╕рами б╕цепс╕в, - скор╕ше тенд╕тна ╕ гарна) перейма╓ться долею д╕тей з «важких родин», як╕ проживають у Львов╕ та Льв╕вськ╕й област╕. Зна╓ проблеми кожно╖ з них. Емоц╕йно розпов╕да╓ про те, з якою жад╕бн╕стю д╕тки можуть накинутися на моб╕льний телефон чи на якусь гарну ╕грашку. Вони ж знають, що у ╕нших родинах таких «др╕бничок» ╓ достатньо, а ось у них…
Я не стримався ╕ запитав ╤рину: можливо, д╕тям не так оп╕ка ╕ увага батьк╕в потр╕бн╕, як престижн╕ подарунки? Телефон, диктофон, в╕деокамера… ╤рина в╕дпов╕ла:
«Все це так, але увага старших потр╕бна не менше. Нав╕ть п╕дл╕ткам ╕ вже дорослим. Я сп╕лкуюся з д╕тьми, як╕ живуть у дитячих будинках с╕мейного типу. Серед мо╖х друз╕в ╓ хлопець ╕ д╕вчина, яким уже по 18 рок╕в. Я даю ц╕й д╕вчин╕ уроки самозахисту. Хлопець теж мен╕ часто телефону╓, радиться з того чи ╕ншого приводу. Бачить в мен╕ старшого друга. ╤нколи прийомним батькам не все скаже, а в╕д мене у нього нема╓ секрет╕в. Оск╕льки ран╕ше я трохи працювала у в╕дд╕л╕ у справах д╕тей, то у мене там залишилися певн╕ зв’язки. Завдяки цьому я можу вир╕шити деяк╕ проблеми цих д╕тей…».
Чемп╕онка св╕ту розпов╕да╓, як ╖╖ вразили дво╓ хлопчик╕в-«маугл╕». ╥х забрали в╕д батьк╕в на реаб╕л╕тац╕ю, але вони дос╕ не вм╕ють розмовляти, а один нав╕ть сид╕ти дос╕ не навчився. От що значить прогаяти час ╕ не дати сво╓часно д╕тям того, що вони потребують. А ╕нколи бува╓ так, що батьки чудов╕, ╕ д╕ток ростять гарних, але держава мало допомага╓ ╖м матер╕ально. А це також нерац╕онально. Бо у випадку з вищезгаданими «маугл╕» вже н╕як╕ кошти не допоможуть, зате в деяких випадках, коли батьки в╕дпов╕дальн╕ ╕ намагаються виховати достойних громадян держави, справжн╕х укра╖нських патр╕от╕в, то нав╕ть невелика ф╕нансова допомога може сутт╓во п╕д-тримати. Скаж╕мо, повезти д╕тей в Карпати чи на Шацьк╕ озера. Навчимося п╕дтримувати «кращих» ╕ рац╕онально використовувати народн╕ кошти – вважа╓ к╕кбоксерка – вихова╓мо чудове покол╕ння сучасних укра╖нц╕в.
Дал╕ ╤рина розпов╕да╓, як самотужки орган╕зувала передач╕ д╕тям в м╕сто Щастя, що на Луганщин╕: «Я познайомилася з переселенкою, яка у Льв╕в при╖хала з 4-р╕чним сином. Через деякий час вона повернулася додому ╕ влаштувалася там працювати в школу-╕нтернат. Мен╕ захот╕лося, щоб д╕тки ╕з Щастя отримали подарунки в╕д галичан. Адже в╕д таких «др╕бничок» залежить ╖хн╓ ставлення до Укра╖ни. А оск╕льки Ол╕ я повн╕стю дов╕ряла, то була впевнена, що все, з╕бране нами, д╕йде за призначенням. Через деякий час Оля вислала фотограф╕╖ задоволених д╕ток з нашими подарунками. Не меншу рад╕сть отримали ╕ ми, волонтери. Ви не уявля╓те – як це при╓мно допомагати ╕ншим людям ╕ усв╕домлювати, що в╕д цього м╕цн╕шою ста╓ Укра╖на!».
У сво╖ 24 роки ╤рина диву╓ схильн╕стю до анал╕зу ╕ ц╕лком зр╕лими думками: «Я веду секц╕ю з ж╕ночого самозахисту. Пом╕тила, що д╕вчата-сироти та вих╕дц╕ з неблагополучних с╕мей дуже жорстко працюють на снарядах ╕ набагато активн╕ш╕ в по╓динку. ╥м не вистачило тепла в дитинств╕ ╕ тому вони агресивн╕ш╕ в╕д тих д╕вчат, як╕ виховувалися в нормальних умовах. Намагаюся залучати д╕вчаток-сир╕т до волонтерських справ ╕ бачу, що це вплива╓ на них позитивно. Було б г╕рше, якби плакала над ╖хньою долею чи пост╕йно висловлювала як╕сь сп╕вчуття... Тепер ми, як сестри, ╕ в╕римо, що нав╕ть малими справами можемо зм╕нити св╕т на краще! Мен╕ теж свого часу бракувало материнського тепла, але тепер я знаю, що це тепло можна отримати ╕ в╕д земляк╕в. Хай нав╕ть воно прийде у вигляд╕ вдячност╕ за наш╕ добр╕ справи…»
Чемп╕онка св╕ту ╤рина Лащенко ╓ добрим прикладом того, як д╕ти зароб╕тчан можуть не лише прекрасно соц╕ал╕зуватися, але й прославляти Укра╖ну усп╕хами в спорт╕ та багатьма добрими справами.

Роман ПЛЯЦКО

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 11.03.2016 > Тема ""Джерельце""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16812

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков