Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ДАР СОНЦЯ
Народна медицина


ЛОПУХ В ОЦТ╤
Народна медицина


ПОВИВСЯ В’ЮНОК
Народна медицина


ЗАЦВ╤В П╤ДБ╤Л
Народна медицина


ЖАДА╢ ПЕЧ╤НКА…
Народна медицина




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 23.01.2004 > Тема "Порадниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#4 за 23.01.2004
ЦЕЙ ПІДСТУПНИЙ ГРИП
КС

Відтоді, як з'явилися щеплення, ми перестали панічно боятися грипу. А наші пращури сприймали його, як кару небесну: до винаходу вакцинації збороти інфекцію людина не могла.
Ще в V столітті до нашої ери Гіппократ у книзі "Епідемії" дав опис хвороби, котра за своїми симптомами нагадувала грип. Він назвав її "катарсис" і вважав, що це "очищення світу від скверни". Гіппократ вказував на симптоми захворювання - тривалий кашель, з виділенням "брудної" на вигляд мокроти, часто переходить у запалення "пневми душі", тобто легень.
У XVI столітті зафіксовано першу пандемію грипу. У 1588 році захворіла вся Венеція. По тому хвороба через Мілан добралася до Барселони, а матроси доставили "східну лихоманку" в Новий Світ - Америку.


Лише в середині XVIII століття французькі лікарі закріпили за хворобою назву "грип", що в перекладі означає "хапати", "оволодівати". Інша назва - "інфлюенца" походить від латинських коренів.
Трагедією, котра жахнула світ, був спалах грипу 1918 року. Жорстока "іспанка" охопила всі країни і континенти, забравши життя понад 20 мільйонів людей. Порівняйте - жертв у Першій світовій війні було в два рази менше,
1957 року життя мільйонів людей забрав азіатський грип. У 1969 році вперше з'явився гонконзький - зараз він визнаний наймасовішим. І врешті-решт так званий "російський" грип. 1977 року повернувся вірус, схожий на "іспанку", захворювання досягло Далекого Сходу. Вчені з Хабаровська та Владивостока, виділивши вірус, одразу ж надіслали його в Москву в НДІ вірусології ім. Д. І. Івановського. Там із блискавичною швидкістю - за одну ніч! - ідентифікували його, показавши, що до людей знову повернувся "старий-новий" грип. Вранці відомості розіслали по всьому світу, стали готувати вакцину - так виникла можливість протистояти важкій формі грипу, котрий цього разу чомусь назвали "російським".
Та в усі часи, за будь-яких умов, люди намагалися собі допомогти. Сьогодні, коли обмаль ліків, ми ширше використовуємо помічні засоби рідної землі, згадуємо давні рецепти. Сподіваємося, що й ви, шановні читачі, зацікавитеся нашими "розвідками". Отож, коли ви загрипували, що робити?

До складу "зілля", котре використовували древні греки, входили золотий порошок та часник. Плутарх рекомендував перед його прийомом день поголодувати.

Римляни активно вживали виноградний сік, що перебродив, він полегшував стан хворих.

Французи лікували грип бульйоном із жаб та слизняків - такий супчик знижує температуру та знімає набряки.

Коньяк із гарячим молоком (півсклянки молока, півсклянки коньяку) - старовинний рецепт, особливо популярний в Європі у XIX столітті.

Вітчизняні лікарі давали такі рекомендації: "Як тільки з'явилися перші ознаки захворювання, потрібно одразу прийняти проносне і добре пропотіти, випивши гарячого напару цвіту липи. Після рясного поту прийняти на ніч напій, що готується так: цибулину середнього розміру натерти й залити пляшкою (півлітра) киплячого молока, дати настоятися 20 хвилин у темному місці. Випити настій гарячим. Якщо хтось не зможе відразу випити всю порцію, частину прийміть увечері, іншу - вранці, але обов'язково в гарячому вигляді. І так декілька днів. Грип проходить без будь-яких ускладнень".

У період епідемії не відмовляйтеся від "героїв" протигрипозних битв - часнику й цибулі. Не завадить і аскорбінова кислота - по 0,5 г три рази на день (її можна розчинити в половині склянки томатного, абрикосового, персикового соку), вживати полівітаміни.

Нежить лікуйте свіжим буряковим соком, соком алое або масляним розчином цибулі з часником, закапуючи 2 - 3 краплі в обидві ніздрі кілька разів на день. А ще можна взяти 2 -3 зубчики часнику, половину невеликої цибулини - подрібнити, вкласти кашку в розетку. Максимально наблизивши її до обличчя, зробити по черзі 10 глибоких вдихів носом і ротом. Процедуру повторюйте 3 - 4 рази на день.

Щоб запобігти інтоксикації організму, викликаної вірусом, скористаймося рецептом круп'яного молочка. Готують його з рівних частин, розмелених у кавомолці пшениці, ячменю, вівса. Столову ложку суміші залийте склянкою окропу, дайте настоятися 2 години й пийте кілька разів на день теплим, краще з медом.

При підвищенні температури 2 ст. ложки сухої малини заваріть склянкою окропу, дайте настоятися півгодини й пийте. Чудовий напій!

Дбайте про своє здоров'я щодня, і тоді вас обминуть не тільки інфекції, а й усілякі негаразди.

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 23.01.2004 > Тема "Порадниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1681

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков