Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
МАФ╤Я
Здавалося б, що може пов’язувати навколотарифн╕ танц╕, вибори Президента та плани Кремля?


БРЕХНЯ, ЩО НЕ ДОЖИЛА ДО СТАРОСТ╤.
наша влада не стомлю╓ться запевняти нас, що Крим було загарбано з одн╕╓╖ лише причини: в Укра╖н╕...


НЕДОВ╤РА - ЯК ТРОЯНСЬКИЙ К╤НЬ КРЕМЛЯ
Традиц╕╖, як бачимо, живуч╕. Ц╕лком можливо, що й сьогодн╕шн╕м «героям» посиплють...


SI VIS PACEM, PARA BELLUM (З ДУМОЮ ПРО ФЛОТ)
Г╕бридна ╕стор╕я з окупац╕╓ю/здачею Криму рано чи п╕зно випливе на св╕т. В тому нема╓ сумн╕ву. Це...


«ЩО ЦАРЕВ╤ МОСКОВСЬКОМУ КОНЯ НАПО╥ЛА…»
Хто ще не бачив – перехрест╕ться ╕ не в╕рте очам сво╖м! Бо справжн╕ УКРА╥НЦ╤ Криму до...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














Гостям Севастополя



FaceBook

Twitter









оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 11.03.2016 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#11 за 11.03.2016
«ГРЕНАДА, ГРЕНАДА, ГРЕНАДА МОЯ…»

Кримський Майдан

Сьогодн╕ кримськ╕ ╕деологи охоплен╕ пан╕кою: що робити з молоддю, вона абсолютно не сприйма╓ т╕ ц╕нност╕, на як╕ зор╕╓нтовано виховання в Рос╕╖, що дало вже оч╕куван╕ результати. ╤ всьому виною – укра╖нське минуле, т╕ численн╕ дискус╕йн╕ клуби, що створювалися за зах╕дними проектами, ╕ як╕ ще де╕нде продовжують д╕яти. Там старшокласники ╕ студентство не лише навчаються вести д╕алог, але ще ╕ виробляють сво╖ житт╓в╕ ор╕╓нтири, що, як правило, не сп╕впадають з боротьбою за так зван╕ нац╕ональн╕ ╕нтереси Рос╕╖. Молодь, прим╕ром, абсолютно не готова йти кудись на чуж╕ земл╕ воювати. ╢диною мотивац╕╓ю, ╕ то з великою натяжкою, вони можуть сприймати грош╕, як╕, тим не менше, не варт╕, аби ризикувати людськими життями. В ╖хн╕х серцях не знаходить в╕дгуку те, що не залиша╓ байдужими людей, яким за сорок, котрих не оминуло радянське виховання, де найвищою чеснотою було в╕ддати за В╕тчизну життя, не замислюючись, кому насправд╕ це потр╕бно: як╕йсь м╕ф╕чн╕й В╕тчизн╕ чи купц╕ людей, що узурпували право говорити в╕д ╖╖ ╕мен╕.

Тож розгублен╕ ╕деологи звертаються до широко╖ громадськост╕, а щонайперше — до старшого покол╕ння, аби т╕ допомогли повернути д╕тей до радянсько╖, а тепер рос╕йсько╖ казарми. Але не все так просто. Бо це ми, а не вони ╕з задоволенням сп╕вали «Гренаду»: «Я хату покинул, пошел воевать, чтоб землю в Гренаде крестьянам отдать…»
Тод╕ було – селянам, а тепер – кап╕тал╕стам, хоча туди н╕хто нас не кликав, а «мечтатель-хохол» з’ясував, що «Гренадская волость в Испании есть», колупаючись в книгах (тепер – в ╤нтернет╕). За сюжетом п╕сн╕, «хохла» застрелили, ╕ н╕хто за ним особливо не горював: «Отряд не заметил потери бойца…». Але його нащадки, як╕ не забажали бути хохлами, зробили належн╕ висновки ╕ вже не заохочують сво╖х д╕тей до под╕бних «подвиг╕в». ╤ тим абсолютно непередбачувано нашкодили Рос╕╖, що прийшла в Крим незваною, хоча ╕ це п╕дноситься як зумисна ╕деолог╕чна диверс╕я: «Якщо хочеш перемогти ворога, виховай його д╕тей».
А сво╖х Рос╕я вихову╓ з допомогою ЗМ╤. Вже не раз звертала увагу, як п╕д час ток-шоу, коли треба п╕дтримати урядову л╕н╕ю, хтось один дуже голосно почина╓ аплодувати, а пот╕м до нього при╓днуються присутн╕. Це мен╕ конкретно нагаду╓ д╕╖ укра╖нського парламентського «диригента», який так безславно зак╕нчив сво╓ життя. Не менш ком╕чно вигляда╓ ╕ «голосування» телеглядач╕в п╕д час передач╕ «Поединок», що в╕дбува╓ться в рамках «Вечера» з В. Соловйовим. Аби створити враження всенародно╖ п╕дтримки, зокрема, в╕йни в Сир╕╖, з допомогою в╕дпов╕дних техн╕чних засоб╕в на екран╕ щомит╕ ф╕ксуються результати голосування, ╕ того ╕з «дуелянт╕в», хто висловлю╓ться за зб╕льшення ф╕нансування «соц╕алки», медицини ╕ осв╕ти, н╕бито п╕дтриму╓ в 10–15 раз╕в менше телеглядач╕в, н╕ж того, хто заклика╓ здобувати м╕жнародний авторитет з допомогою во╓нних д╕й в Сир╕╖ (сучасн╕й Гренад╕).
А тепер зверн╕мося до здорового глузду. Чи можете ви соб╕ уявити, що близько ста тисяч рос╕ян о перш╕й годин╕ ноч╕, завмерши б╕ля телев╕зор╕в, надсилають «есемески», аби п╕дтримати курс Пут╕на у зовн╕шн╕й пол╕тиц╕, ╕ ╖м абсолютно байдуже, що кра╖на занепада╓ економ╕чно, що ╖хн╕ батьки-пенс╕онери ледь живот╕ють ╕ не мають можливост╕ поправити з╕псоване економ╕чною кризою здоров’я, бо до найближчо╖ л╕карн╕ в результат╕ медично╖ реформи треба ╕нод╕ добиратися за сотн╕ к╕лометр╕в, головне, аби рос╕йським п╓шковим добре вбивалося ╕ ╖х не покарав «постр╕л у спину».
Невже ╖м так само начхати на сво╖х батьк╕в, як начхати на старше покол╕ння В. Соловйову, який безсоромно нагаду╓, що в дев’яност╕ роки пенс╕онерам теж жилося не солодко, як ╕ п╕д час в╕йни ╕ революц╕╖, однак це н╕кого не зупиняло. А в╕н же й сам вже розм╕няв другу половину сотн╕, але все це – не про нього, бо за сво╖ чорн╕ справи добре заробля╓.
К╕лька рок╕в тому я критикувала ведучих популярно╖ телепередач╕ «Давай поженимся», протиставляючи ╖хн╕й повед╕нц╕ традиц╕йну укра╖нську мораль, ╕ не мала рац╕╖, бо до Укра╖ни ц╕ дами ╕ ╖хня передача не мають прямого стосунку. Але нехай би вони не вл╕зали в укра╖нський еф╕рний ╕ духовний прост╕р. Буквально вчора ведуча Лариса Гузе╓ва, поливаючи брудом одну ╕з наречених, що доглядала свого громадянського чолов╕ка п╕сля авар╕╖, л╕зла з╕ шк╕ри геть в╕д обурення: «Не знаю, что такое нужно было бы для меня сделать, чтобы после кого-то выносила судно!». Пан╕ Лариса агресивно пиша╓ться тим, що ненавидить людей, а для чолов╕к╕в в╕ку рос╕йського президента обов’язково знаходить «тепле словечко», щось на кшталт того, що ╖м вже треба шукати не дружину, а сид╕лку, бо в╕д них вже «могилою пахне». А в╕д не╖ ╕ ╖╖ 57 рок╕в не пахне? Але, зда╓ться, вершиною ганьби був випадок, коли ╖╖ партнерка Роза Саб╕това вкрала подарунок, публ╕чно подарований женихом д╕вчин╕, що сподобалась. Та недарма ж в╕н був пол╕цейським – повернув подарунок за призначенням, вилучивши його з╕ столу Рози у редакц╕йному прим╕щенн╕. ╤ вона не провалилася кр╕зь землю в╕д сорому – нав╕ть прикинулася ображеною.
Ось за таких умов, на таких прикладах ╕ формуються у молод╕ традиц╕йн╕ рос╕йськ╕ базов╕ ц╕нност╕. ╤ ви хочете сказати, що отак╕ монстри п╕дуть в╕ддавати життя за якусь незрозум╕лу ╕дею? А можливо, й п╕дуть, ╕ нав╕ть не за квартиру в Москв╕, просто за «бабки». Вони ж не навчен╕ самост╕йно мислити, ╖хн╕ нерозвинен╕ глух╕ душ╕ не здригнуться перед тим, як натиснути на курок, приц╕лившись у людину. ╤нод╕, описуючи картинки ╕з рос╕йського життя, н╕би чую голос опонента: «Нав╕що це нам? Ма╓мо сво╖ проблеми, в яких — дай, Боже, роз╕братися». Так вважала ран╕ше ╕ я ╕ дратувалася, коли рос╕янин ╢вген Кисельов на завершення сво╖х ток-шоу висп╕вував: «А в сус╕дн╕й Рос╕╖…». Тепер розц╕нюю все зовс╕м ╕накше. Якби ми тод╕ знали, що таке пут╕нська Рос╕я, як вона зомбу╓ св╕й народ ╕ на яке в╕роломство здатна, зберегли б тепер ╕ свою територ╕ю, ╕ людськ╕ життя, ╕ стаб╕льний економ╕чний розвиток, можливо, й видим╕сть добросус╕дських стосунк╕в ╕з РФ, у всякому раз╕, мали б час ╕ прост╕р для маневру.
Тож не розум╕ю нин╕шню позиц╕ю укра╖нсько╖ влади, що налаштована припинити будь-який зв’язок з Кримом ╕ кримчанами, серед яких ╕ ота молодь, котр╕й тепер будуть боляче ламати крила. Не потр╕бн╕ влад╕ на п╕востров╕ ╕ журнал╕сти - вважа╓ться, що справжн╕ патр╕оти вже давно на Хрещатику. А ╕нформац╕ю про под╕╖ в Криму (якщо така взагал╕ ц╕кавить) в Ки╓в╕ одержують через десят╕ руки. Це ж не американц╕, що, як св╕дчать Джул╕ан Ассанж та Едвард Сноуден, прослуховували нав╕ть друз╕в ╕ тримають п╕д контролем ситуац╕ю у всьому св╕т╕. Тож якщо до Криму Ки╓ву д╕йсно зовс╕м ф╕олетово, чи не чесн╕ше вже припинити згадувати про якусь там тимчасово окуповану територ╕ю?

Тамара ФЕДОРЕНКО
м. С╕мферополь

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 11.03.2016 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16789

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков