Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У МОСКВ╤ ПОМЕРЛА ПРАВОЗАХИСНИЦЯ, ЯКА КРИТИКУВАЛА ПУТ╤НА ╤ П╤ДТРИМУВАЛА УКРА╥НУ
"Не звертайте уваги на те, що я рос╕янка. Мен╕ соромно за те, що ми робимо в╕дносно Укра╖ни....


НА ХАРК╤ВЩИН╤ СКАСУВАЛИ РЕГ╤ОНАЛЬНИЙ СТАТУС РОС╤ЙСЬКО╥ МОВИ
Про це у Facebook написав депутат Харк╕всько╖ обласно╖ ради Дмитро Булах.


«СУД» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ЗААРЕШТУВАВ АКТИВ╤СТА БЕК╤РОВА ДО 11 ЛЮТОГО
Адвокати, посилаючись на здоров'я Бек╕рова, просили для свого п╕дзахисного як запоб╕жний зах╕д...


У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤ ЗАСТРЯГЛИ БЛИЗЬКО 170 СУДЕН, ЯК╤ ОЧ╤КУЮТЬ НА ПРОХ╤Д
Про це голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав в ╕нтерв'ю на телеканал╕ UA|TV


СИНОД УПЦ КП ОБГОВОРИВ, ╤З ЧИМ ╤ТИ НА ОБ’╢ДНАВЧИЙ СОБОР
У регламент╕ Об’╓днавчого собору ма╓ бути враховано, що в╕н ╓ арх╕╓рейським й право голосу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 11.03.2016 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#11 за 11.03.2016
УКРА╥НСЬКА ВЛАДА НЕ МА╢ СТРАТЕГ╤╥ ПОВЕРНЕННЯ КРИМУ

Укра╖нська влада не ма╓ стратег╕╖ повернення окуповано╖ Рос╕йською Федерац╕╓ю Автономно╖ Республ╕ки Крим. Як переда╓ кореспондент УН╤АН, таку думку висловили учасники ╕н╕ц╕ативи «21 листопада» п╕д час круглого столу «Статус п╕вострова Крим та перспективи його повернення до складу Укра╖ни».
Ф╕лософ, теоретик, публ╕цист Серг╕й Дацюк зазначив, що на сьогодн╕ питання повернення Криму до складу Укра╖ни ╓ проблематичним, тому що «реально╖ стратег╕╖ повернення нема╓».
«У нас завжди, коли яко╖сь стратег╕╖ нема╓, кажуть, що вона та╓мна. Але за вс╕х спроб поговорити ╕ д╕знатися, яка така велика та╓мниця хова╓ться за та╓мною стратег╕╓ю повернення Криму... виявилося, що велика та╓мниця поляга╓ в тому, що ми будемо це робити дипломатичними засобами, тобто робити чужими руками», — сказав С. Дацюк.
Виконавчий в╕це-президент Конгресу нац╕ональних громад Укра╖ни Йосип З╕сельс вважа╓, що в укра╖нсько╖ влади взагал╕ в╕дсутн╓ стратег╕чне мислення.
«У мене нав╕ть ╕нод╕ виника╓ п╕дозра, що нема╓ того органу влади, який в╕дпов╕да╓ за стратег╕чне мислення», — зазначив експерт. Разом з тим в╕н наголосив, що Укра╖ну в майбутн╓ веде громадянське сусп╕льство, ╕ тому не можна говорити, що стратег╕╖ в кра╖н╕ взагал╕ нема╓. На його думку, укра╖нська влада не ма╓ стратег╕╖ н╕ щодо жодного питання, тому що кра╖на перебува╓ в ситуац╕╖ багатовим╕рно╖ кризи. ╤ тому влада ма╓ лише тактичне мислення у спроб╕ вир╕шити те чи ╕нше питання, яке «лежить перед носом», а думати про стратег╕ю «нема╓ часу, нема╓ можливост╕, нема╓ зусиль, ╕ нема╓ того органу, який дума╓ про це».
З висловленими думками про в╕дсутн╕сть стратег╕╖ у влади погодився ╕ режисер, сценарист, актор театру ╕ к╕но Ахтем Се╖табла╓в.
«У мене склада╓ться в╕дчуття ╕, на превеликий жаль, не т╕льки у мене, що в╕дсутн╕сть стратег╕╖ щодо повернення Криму – це, власне кажучи, ╕ ╓ стратег╕я державно╖ влади. Мабуть, дуже виг╕дно тримати ось у так╕й заморожен╕й ситуац╕╖ (питання повернення Криму - УН╤АН), ╕ робити на цьому б╕знес», — сказав в╕н.
При цьому режисер запитав: «Кого ми будемо повертати в Криму? Територ╕╖ чи людей?». “Треба боротися насамперед за голови, за думки, за смисли, як╕ в цих головах у кримчан. Чим? Культурними заходами? Так, згоден. Саме в╕дсутн╕сть стратег╕чного розум╕ння, що культура може зблизити ╕ зцементувати народи, як╕ живуть в Укра╖н╕, призвела до того, що сьогодн╕ ╓ в╕йна на Донбас╕, ╕ нема╓ в╕йни, але анексовано Крим», — заявив А. С╓╖табла╓в.
Муфт╕й Духовного управл╕ння мусульман Укра╖ни «Умма» Са╖д ╤смаг╕лов вважа╓, що Укра╖на повинна посилювати св╕й вплив на територ╕ю Криму, ╕ вже зараз потр╕бно зд╕йснювати виховання ╕ п╕дготовку культурних, рел╕г╕йних, нац╕ональних та пол╕тичних л╕дер╕в для Криму.
В╕н наголосив, що необх╕дно повертати питання Криму як одного з головних пр╕оритет╕в порядку денного. Для цього, на його думку, громадянам необх╕дно посилювати вплив на укра╖нську владу, щоб про Крим не забували, з одного боку, ╕ щоб вони мали справжню державну стратег╕ю повернення Криму. «Щоб з ус╕х бок╕в в╕дбувався тиск ╕ вплив на якнайшвидше повернення Криму», — сказав С. ╤смаг╕лов.
Разом з тим, в╕н висловив думку, що н╕хто не в╕дновить Крим краще за кримських татар. «Я глибоко переконаний, що рос╕йська окупац╕я дуже сильно виснажить Крим. Доведе до виснаження вс╕ його ресурси, тому що для них Крим — це не батьк╕вщина, а ресурс, з якого потр╕бно викачати якомога б╕льше... Для якнайшвидшого повернення Криму потр╕бно надати кримським татарам нац╕ональну автоном╕ю у склад╕ Укра╖ни. Це дуже сильно надихне людей, це п╕дштовхуватиме людей на те, щоб вони все робили для того, щоб Крим скор╕ше повернувся в Укра╖ну», — заявив Муфт╕й Духовного управл╕ння мусульман Укра╖ни «Умма».
У свою чергу прото╕╓рей Георг╕й Коваленко висловив думку, що «долю Криму повинн╕ вир╕шувати народ Криму разом ╕з народом Укра╖ни, ╕ разом з╕ св╕товою сп╕льнотою».
«Але окремо необх╕дно враховувати точку зору ╕ думку кримських татар як кор╕нного народу, як народу, для якого Крим ╓ р╕дною землею ╕ батьк╕вщиною», — наголосив в╕н.

***

У С╕мферопол╕ нев╕дом╕ осквернили мемор╕альну дошку Йосипу Стал╕ну на буд╕вл╕, яку займають комун╕сти — прихильники анекс╕╖ п╕вострова Рос╕╓ю. Про це йдеться в пов╕домленн╕ Кримського республ╕канського ком╕тету Комун╕стично╖ парт╕╖ Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, що д╕╓ на окупован╕й територ╕╖.
М╕сцев╕ шанувальники Стал╕на «з глибоким обуренням» пов╕домляють, що в н╕ч з 5 на 6 березня нев╕домими особами була осквернена мемор╕альна дошка, присвячена його перебуванню в Криму на Кримськ╕й (Ялтинськ╕й) конференц╕╖ глав держав антиг╕тлер╕всько╖ коал╕ц╕╖ в 1945 роц╕.
Окупац╕йна пол╕тсила журиться, що лише 5 березня до мемор╕ально╖ дошки з нагоди р╕чниц╕ смерт╕ «великого продовжувача справи В. ╤. Лен╕на» поклала кв╕ти велика група комун╕ст╕в.
На ╖хню думку, под╕я св╕дчить про те, що образ Стал╕на, який з роками «все яскрав╕ше розгора╓ться в пам’ят╕ вдячних нащадк╕в», «турбу╓ р╕зного виду ╤ван╕в, що не пам’ятають родства, ╕ як╕ хот╕ли б витравити з ╕стор╕╖ будь-яке згадування про геро╖чн╕ подвиги наших батьк╕в ╕ д╕д╕в».
(УН╤АН)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 11.03.2016 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16787

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков