Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПУТ╤Н ЗАГНАВ СЕБЕ У ПАСТКУ:
Дан╕лов попередив про наближення катастрофи в Рос╕╖…


УКРА╥НА ПРОТИ РАШИЗМУ
Рашизм – це як╕сно нова форма тотал╕тарно╖ ╕деолог╕╖ ╕ практики…


СТАЛЕВ╤ ДУХОМ
Фотовиставка Костянтина Сови «Сталев╕ духом» - це вираження шани б╕йцям ╕ розпов╕дь...


«ФАРС НА БОЛОТАХ»: п╕сля 17 березня пут╕н ма╓ стати «так званим президентом»
Як╕ ще зм╕сти та смисли можна знайти в беззм╕стовних рос╕йських «виборах»...


ПОСЛАННЯ ПУТ╤НА ПАРЛАМЕНТУ ТА ПОХОРОН НАВАЛЬНОГО
Як вони характеризують стан кремл╕вського режиму…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 26.02.2016 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#9 за 26.02.2016
КАБМ╤Н ЗАБОРОНИВ КРИМЧАНАМ ЗАБИРАТИ З ОКУПАЦ╤╥ ВЛАСН╤ РЕЧ╤ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМ З ОКУПОВАНОГО КРИМУ НЕ ДОЗВОЛЯЮТЬ ВИВОЗИТИ ╥ХН╢ МАЙНО ╤ НЕ ДАЮТЬ КРЕДИТ╤В, ЩОБ ВОНИ МОГЛИ ПРИДБАТИ НОВЕ

Кримcький Майдан

Сьогодн╕ мова про те, як Кабм╕н, забороняючи торг╕влю ╕з тимчасовано окупованим Кримом, заборонив кримчанам вивозити з окупац╕╖ власне майно: побутову техн╕ку, мебл╕, посуд тощо.
17 с╕чня 2016 року набула чинност╕ постанова Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни № 1035 про заборону поставок товар╕в до Криму. Цим документом забороня╓ться провозити з Криму на материк крам та власн╕ реч╕ — з собою можна взяти т╕льки предмети, зазначен╕ в 370 статт╕ Митного кодексу Укра╖ни, всього 23 найменування.
Ось цей список . Його сфотографував 16 лютого 2016 року на пункт╕ пропуску через адм╕н╕стративний кордон м╕ж материковою Укра╖ною та Кримом колишн╕й мешканець Керч╕, вимушений переселенець Микола Войтенко.
У вересн╕ 2015 року його родина пере╖хала з Криму в ╤рп╕нь. Забрали найнеобх╕дн╕ш╕ реч╕. Днями в╕н знову по╖хав до свого будинку в Керч╕, щоб вивезти те, що родин╕ необх╕дне.
«Поклав у багажник кухонний посуд, комп’ютер сина та св╕й буд╕вельний ╕нструмент, яким заробляю на життя: дриль, перфоратори. Все ╕з явними сл╕дами використання. О дев’ят╕й при╖хав на пункт пропуску. Рос╕яни пропустили, але попередили, мовляв, на укра╖нському у вас будуть проблеми, не пропустять, — розпов╕да╓ Микола. — Ми ще обурилися, як це — наш╕ ╕ не пропустять!».
Укра╖нський прикордонник заглянув до Миколи у багажник, побачив буд╕вельний ╕нструмент, зазначив, що такого нема╓ серед 23 найменувань перел╕ку, отже, в╕н машину через кордон не пропуска╓. Видав в╕дпов╕дну постанову.
«Найб╕льше шкода сина, — каже Микола. — Ми йому той комп’ютер подарували на 13 рок╕в, в╕н його так чекав. Я прикордонника ╕ вмовляв, ╕ благав, ╕ пояснював, що ц╕ реч╕ потр╕бн╕ для роботи, але в╕н сказав, що не хоче втратити свою роботу, тому нас не пропустить. ╤ я такий не один був, стояла ц╕ла черга тих, кого також завернули. Поряд з╕ мною стояло дво╓ кримських татар, у них в багажнику виявили чотири покришки. ╤ також не пропустили».
Родина Войтенк╕в пере╖хала з Керч╕ до ╤рпеня в вересн╕ 2015 року з двома д╕тьми та бабусею. Хот╕ли одразу п╕сля «референдуму», але с╕мейн╕ обставини примусили в╕дтерм╕нувати пере╖зд.
У Криму залишився будинок, який вони т╕льки добудували.
«Як╕сь необх╕дн╕ реч╕ ми одразу забрали, — розпов╕да╓ дружина Миколи пан╕ Наталя. — Недешев╕ нов╕ мебл╕ за коп╕йки вимушен╕ були продати, тому що знали, що ╖х вже не заберемо — тод╕ почалася заборона на рух вантаж╕вок з Криму. Я питаю в прикордонника (Наталя ╖хала з чолов╕ком), чи можна мен╕, наприклад, забрати з Криму св╕й холодильник, бо в╕н в нашу легкову машину вл╕зе. В╕н каже, що також не можна. Розум╕╓те, ключки для гольфу можна, спорядження можна. Мо╖й мам╕ потр╕бне альп╕н╕стське спорядження? ╥й швейна машинка та ╖╖ каструл╕ потр╕бн╕!».
Найобразлив╕ше, кажуть Войтенки, саме за д╕тей.
«Ми вчили д╕тей любити свою кра╖ну, вони дуже важко пережили окупац╕ю та ви╖зд з Криму, втратили друз╕в. ╤ дуже важко було розпов╕дати, чому ми не привезли ╖м ╖хн╕ реч╕ та комп’ютер. Донька прийшла додому ╕ син ╖й ╕з сльозами в очах каже: ти зна╓ш, що це наш╕ укра╖нц╕ не пропустили!?» — згаду╓ Наталя.
Сво╖ реч╕ Войтенки вимушен╕ були повернути в Крим. Тепер думають, як назбирати грошей на необх╕дне, при тому, що в Миколи нав╕ть нема ╕нструменту для роботи.
Найсм╕шн╕ше, розпов╕да╓ Наталя Войтенко, що коли вони хот╕ли взяти кредит, щоб купити необх╕дн╕ реч╕ хоча б вже в розстрочку, ╖м ╕ його не дали, тому що вони — нерезиденти. При тому, що в Натал╕ ╓ дов╕дка вимушено перем╕щено╖ особи.
Продати св╕й будинок у Криму, щоб купити на в╕льн╕й частин╕ Укра╖ни сво╓ житло, кримськ╕ переселенц╕ також не можуть, бо вс╕ ф╕нансов╕ операц╕╖ в окупованому Криму вважаються незаконними. ╤ нав╕ть якщо доведен╕ до в╕дчаю люди п╕дуть на «злочин» ╕ продадуть будинок чи квартиру, грош╕ ╖м також доведеться вивозити потай. А мебл╕, побутову техн╕ку, картини, посуд — все, що вони роками збирали до свого дому з рад╕стю та любов’ю, доведеться чи залишити, чи продати.
Таке враження, що кримчан, як╕ полишають власн╕ дом╕вки не тому, що в╕йна, не тому що стр╕ляють ╕ вулицями вештаються п’ян╕ бойовики, а виключно за патр╕отичними мотивами, н╕би карають за ╖хню в╕ддан╕сть. Примушують залишатися в окупац╕╖.
Заборона перевезення товар╕в з окуповано╖ територ╕╖ та в зворотному напрямку — то добре, але х╕ба не можна якось диференц╕ювати товари та реч╕, що ╖х перевозять переселенц╕? Видно ж, коли це товари, а коли людина перевозить те, що в не╖ вдома було. Нехай переселенц╕ для цього пред’являтимуть дов╕дки про статус ВПЛ, показують сво╖ стор╕нки в соцмережах, щоб було видно, що вони — не сеператисти…
Уяв╕ть, як це, коли ти вимушений по╖хати з╕ свого р╕дного м╕ста, зм╕нити власну квартиру на орендовану, так ще й те, що в тебе в дом╕ було, не ма╓ш права соб╕ забрати. Ось стаття 370, зг╕дно з якою кримчанин-переселенець може вивезти: п╕вл╕тра парфум╕в, б╕лизну та одяг, «що мають суто особистий характер, призначен╕ виключно для власного користування ╕ мають ознаки таких, що були у користуванн╕», особист╕ прикраси, особист╕ л╕ки, дитячий в╕зок, ╕нвал╕дний в╕зок, переносний проектор з об╜рунтованою к╕льк╕стю д╕апозитив╕в, б╕нокль, пейджер (ви серйозно?!), друкарську машинку, комплект спорядження для гольфу (повний перел╕к див╕ться нижче).
У громадськ╕й орган╕зац╕╖ «Правозахисна група 20 лютого», яка нараз╕ судиться ╕з М╕н’юстом за скасування знущально╖ постанови, пояснюють причину появи цього «перел╕ку Шиндлера».
Постанову № 1035 було прийнято Каб╕нетом М╕н╕стр╕в на вимогу актив╕ст╕в громадянсько╖ блокади Криму. Уряд доручив М╕н╕нфраструктури п╕дготувати документ, який регламентував би ц╕ питання.
╤ чиновники, п╕днявши нормативну документац╕ю, не знайшли н╕чого кращого за положення Закону Укра╖ни «Про в╕льну економ╕чну зону Крим», де йдеться про те, що Кабм╕н ма╓ право вводити обмеження на поставки певних товар╕в на тимчасово окуповану територ╕ю. ╤ Кабм╕н, зам╕сть того, щоб обмежити поставки, дозволивши перевозити все, кр╕м певного перел╕ку, заборонив провозити все, кр╕м певного перел╕ку.
╤накше кажучи, зам╕сть того, щоб скласти перел╕к заборонених до ввезення речей та товар╕в, Кабм╕н заборонив ввозити все, кр╕м товар╕в соц╕ального значення (хл╕б, мука тощо) та речей з перел╕ку статт╕ 370 Митного кодексу Укра╖ни.
Чому обрали саме перел╕к 370-╖ статт╕ з ус╕ма цими пейджерами та б╕ноклями?
«Ця стаття в усьому цив╕л╕зованому св╕т╕ назива╓ться статтею туриста, — поясню╓ виконавчий директор громадсько╖ орган╕зац╕╖ «Правозахисна група 20 лютого» Дмитро Незвинський. — Вона спрощу╓ подорож турист╕в по св╕ту, щоб вони пост╕йно не оформляли митн╕ документи на сво╖ реч╕, був придуманий такий стандарт. Це парадоксально, що коли Кабм╕н передбачав перел╕к товар╕в, як╕ дозволя╓ться перем╕щувати з Криму ╕ в Крим, в╕н застосував саме цю статтю. Тобто юридично Укра╖на, в особ╕ Каб╕нету М╕н╕стр╕в, вважа╓ кримчан, як╕ ви╖жджають з Криму на материк, туристами».
Можна було б розширити перел╕к статт╕ 370 ╕ прийняти нормальний документ, але для цього треба було розм╕рковувати, напружуватися, влаштовувати громадськ╕ слухання ╕з переселенцями та д╕знаватися ╖хню думку. Цього, каже Дмитро, н╕хто не робив.
«Нараз╕ ми ма╓мо антилюдську постанову, з яко╖ см╕ються вс╕ м╕жнародн╕ правозахисники. Ми намага╓мося оскаржити ╖╖ в суд╕, сьогодн╕ в╕дбулося чергове зас╕дання. Судячи з того, як веде себе колег╕я судд╕в ╕ в╕дпов╕дач (╕нтереси Кабм╕ну як в╕дпов╕дача захища╓ М╕н’юст), вони зац╕кавлен╕ затягувати цю справу, — розпов╕да╓ Дмитро. — Ми налаштован╕ серйозно та д╕йдемо до ╢СПЛ.
З тимчасово окупованого Криму з початку окупац╕╖ ви╖хали, за оф╕ц╕йною статистикою, 21 тисяча 775 ос╕б. За неоф╕ц╕йною — близько 60 тисяч.
Законних шлях╕в вивезти з Криму сво╓ майно в них нараз╕ нема.
http://spec.depo.ua


Стаття 370. Перел╕к товар╕в, як╕ можуть бути в╕днесен╕ до особистих речей громадян
1. Особистими речами вважаються:
1) товари особисто╖ г╕г╕╓ни та ╕ндив╕дуальн╕ косметичн╕ засоби у к╕лькост╕, що забезпечу╓ потреби одн╕╓╖ особи на пер╕од по╖здки;
2) одяг, б╕лизна, взуття, що мають суто особистий характер, призначен╕ виключно для власного користування ╕ мають ознаки таких, що були у користуванн╕;
3) особист╕ прикраси, у тому числ╕ з дорогоц╕нних метал╕в та кам╕ння, що мають ознаки таких, що були в користуванн╕;
4) ╕ндив╕дуальне письмове та канцелярське приладдя;
5) один фотоапарат, одна к╕но-, в╕деокамера разом з об╜рунтованою к╕льк╕стю фото-, в╕део-, к╕нопл╕вок та додаткового приладдя;
6) один переносний проектор та аксесуари до нього разом з об╜рунтованою к╕льк╕стю д╕апозитив╕в та/або к╕нопл╕вок;
7) б╕нокль;
8) переносн╕ музичн╕ ╕нструменти у к╕лькост╕ не б╕льше двох штук;
9) один переносний звуков╕дтворювальний пристр╕й (у тому числ╕ магн╕тофон, диктофон, програвач компакт-диск╕в тощо) з об╜рунтованою к╕льк╕стю пл╕вок, плат╕вок, диск╕в;
10) один переносний рад╕оприймач;
11) ст╕льников╕ (моб╕льн╕) телефони у к╕лькост╕ не б╕льше двох штук, пейджери;
12) один переносний телев╕зор;
13) переносн╕ персональн╕ комп’ютери у к╕лькост╕ не б╕льше двох штук ╕ перифер╕йне обладнання та приладдя до них; флеш-карти у к╕лькост╕ не б╕льше трьох штук;
14) одна переносна друкарська машина;
15) калькулятори, електронн╕ книжки у к╕лькост╕ не б╕льше двох штук;
16) ╕ндив╕дуальн╕ вироби медичного призначення для забезпечення житт╓д╕яльност╕ людини та контролю за ╖╖ станом з ознаками таких, що були в користуванн╕;
17) звичайн╕ та/або прогулянков╕ дитяч╕ коляски у к╕лькост╕, що в╕дпов╕да╓ к╕лькост╕ д╕тей, як╕ перетинають кордон разом ╕з громадянином, а у раз╕ в╕дсутност╕ д╕тей — у к╕лькост╕ не б╕льше одн╕╓╖ штуки;
18) одна ╕нвал╕дна коляска на кожного ╕нвал╕да, який перетина╓ митний кордон Укра╖ни, а у раз╕ в╕дсутност╕ тако╖ особи — у к╕лькост╕ не б╕льше одн╕╓╖ штуки;
19) л╕карськ╕ засоби, що перем╕щуються (пересилаються) через митний кордон Укра╖ни в порядку та обсягах, визначених Каб╕нетом М╕н╕стр╕в Укра╖ни;
20) годинники у к╕лькост╕ не б╕льше двох штук;
21) 0,5 л╕тра туалетно╖ води та/або 100 грам╕в парфум╕в;
22) спортивне спорядження — велосипед, вудка рибальська, комплект альп╕н╕стського спорядження, комплект спорядження для п╕дводного плавання, комплект лиж, комплект тен╕сних ракеток, дошка для серф╕нгу, в╕ндсерф╕нгу, комплект спорядження для гольфу, ╕нше аналог╕чне спорядження, призначене для використання одн╕╓ю особою;
23) спец╕альне дитяче харчування для д╕тей, хворих на фен╕лкетонур╕ю або ╕нше захворювання, що потребу╓ спец╕ального харчування, яке не виробля╓ться (не реал╕зу╓ться) в Укра╖н╕, що перем╕щу╓ться (пересила╓ться) через митний кордон Укра╖ни в порядку та обсягах, визначених Каб╕нетом М╕н╕стр╕в Укра╖ни;
24) ╕нш╕ товари, призначен╕ для забезпечення повсякденних потреб громадянина, перел╕к ╕ гранична к╕льк╕сть яких визначаються законами Укра╖ни.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 26.02.2016 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16721

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков