Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3033)
З потоку життя (6242)
Душі криниця (3437)
Українці мої... (1453)
Резонанс (1479)
Урок української (987)
"Білі плями" історії (1659)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА ЗАКЛИКА╢ ОБС╢ РОЗ╤БРАТИСЯ З ПЕРЕСЛ╤ДУВАННЯМ ПЦУ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ
Про це заявив п╕д час зас╕дання Пост╕йно╖ ради ОБС╢ у В╕дн╕ у четвер Пост╕йний представник...


США В ООН: ВИВЕДЕННЯ РОС╤ЙСЬКИХ В╤ЙСЬК – ЦЕ ╢ДИНИЙ ШЛЯХ ЗАВЕРШЕННЯ КОНФЛ╤КТУ В УКРА╥Н╤
Про це заявив у сво╓му виступ╕ в ООН представник в╕д США Джонатан Коен


КАБМ╤Н ПРИЙНЯВ РОЗПОРЯДЖЕННЯ, ЩО ДОЗВОЛЯ╢ СУПРУН ВИКОНУВАТИ ОБОВ’ЯЗКИ М╤Н╤СТРА
П╕дкреслю╓ться, що дане розпорядження дозволя╓ Супрун п╕дписати важлив╕ документи, зокрема, й...


МАНГЕР ЗВИНУВАТИВ В ОРГАН╤ЗАЦ╤╥ НАПАДУ З КИСЛОТОЮ НА ГАНДЗЮК ГЕНЕРАЛА СБУ
про це в╕н заявив на зас╕данн╕ Шевченк╕вського районного суду Ки╓ва, де йому обирають запоб╕жний...


«ЛЯГАЙ, БАНДЕРО!»: КРИЩЕНКО ВИБАЧИВСЯ ЗА Д╤╥ ПОЛ╤ЦЕЙСЬКОГО
Про це в╕н заявив на бриф╕нгу в нед╕лю
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 19.02.2016 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#8 за 19.02.2016
«ДОЛЯ ЩЕ РАЗ ПЕРЕВ╤РИЛА ВАС НА М╤ЦН╤СТЬ...»

Захисники В╕тчизни

Виступ Президента Укра╖ни на урочистому з╕бранн╕, присвяченому Дню вшанування учасник╕в бойових д╕й на територ╕╖ ╕нших держав та 27-й р╕чниц╕ виведення в╕йськ з Афган╕стану

Пресвят╕ отц╕, дорог╕ друз╕, шановн╕ ветерани, бойов╕ побратими!
Ще на один р╕к в╕ддалилися в╕д нас под╕╖ в Афган╕стан╕ на початку 80-х. ╤ ст╕льки вже сплило часу, що д╕йсно ╓ п╕дстави вважати ветеранами вс╕х вас – тих, в чи╓ життя так неспод╕вано ╕ так безжал╕сно, починаючи з 1979 року, ув╕рвалася в╕йна. Бо одразу ж п╕сля цього молодих хлопц╕в, як╕ щойно повернулися з Афган╕стану, якось був певний дисонанс називати ветеранами.
Сьогодн╕ ситуац╕я зм╕нилася кардинально.
Здавалося б, – де Укра╖на ╕ де Афган╕стан? Де Ки╖в, Черкаси, Льв╕в, Харк╕в чи Запор╕жжя ╕ – де Кабул, Мазар╕-Шар╕ф, Саланг? Що там шукати нашим солдатам? Але ви д╕яли так, як мусили д╕яти. Ви продемонстрували в╕рн╕сть присяз╕, продемонстрували мужн╕сть та геро╖зм, ту самопожертву заради бойових побратим╕в, той джентльменський наб╕р справжнього во╖на-укра╖нця. Ви заклали т╕ бойов╕ традиц╕╖, як╕ пот╕м, як пов╕тря, нам були потр╕бн╕, коли треба було боронити Батьк╕вщину. Так ╓ ╕ тепер, коли ╕мпер╕я-агресор знову намага╓ться зламати ваше життя, наше життя ╕ життя кожного громадянина-укра╖нця.
Пам’ята╓те, коли держава не давала т╕╓╖ шани, яку заслуговують ветерани? Коли чиновник-бюрократ насм╕лювався говорити: «Я вас туди не посилав»? ╤ одразу ж держава за таке ставлення до ветеран╕в заплатила високу ц╕ну. Ви не образилися, не в╕двернулися в╕д держави. ╤ як т╕льки держав╕ ставало важко, во╖ни-афганц╕ першими п╕дставляли сво╓ плече.
╤ держава, я спод╕ваюся, нарешт╕ вивчила ц╕ уроки – уроки ставлення до ветеран╕в. Бо коли була Помаранчева революц╕я, во╖ни-афганц╕ були серед перших, хто вийшов для боротьби проти несправедливост╕. ╤ коли була Революц╕я г╕дност╕, – н╕хто жодних наказ╕в не давав, але ви ч╕тко визначили, що м╕с╕я кожного з вас – там: ╕ безпеку ма╓мо забезпечити, ╕ в╕д провокац╕й захистити, ╕ не вдень, ╕ не на сцен╕, а вноч╕, коли були розписан╕ наряди. ╤ коли я заходив до «Афгансько╖ сотн╕» вноч╕ у палатку, – ми сид╕ли ╕ говорили, ╕ мр╕яли, яким чином нам боротися за свободу, волю, незалежн╕сть нашо╖ держави. ╤ афганц╕ не зрадили.
Знову, коли напав на нашу державу агресор, а в кра╖н╕ не було арм╕╖ – арм╕я була розграбована ╕ знищена, нашпигована агентами ФСБ, ╕ щоб ти не сказав – ворог знав це швидше, н╕ж командир в╕дд╕лення, взводу, роти чи батальйону, сво╖ традиц╕╖ першими прийшли продемонструвати во╖ни-афганц╕. В ще не ╕снуюч╕ тод╕ перш╕ добровольч╕ п╕дрозд╕ли, що формувалися на баз╕ сотень Майдану, батальйони Нац╕онально╖ гвард╕╖ ви прийшли з вашим патр╕отизмом, силою духу вчити молодих хлопц╕в ╕ д╕вчат. Це тод╕ закладалися т╕ традиц╕╖, як╕ панують в афганському братств╕. ╤ це завдяки вашим зусиллям нам вдалося побудувати Збройн╕ Сили.
╤ сьогодн╕ ╕ в Збройних Силах Укра╖ни, ╕ в Нац╕ональн╕й гвард╕╖, ╕ в Прикордонних в╕йськах, ╕ в Служб╕ безпеки Укра╖ни, спецп╕дрозд╕лах потр╕бен справжн╕й афганський досв╕д – ваш профес╕онал╕зм, ваш в╕йськовий вишк╕л, ваш патр╕отизм ╕ – ви знову у строю. Н╕, афганц╕в н╕хто пов╕сткою до в╕йськкомату не виклика╓, афганц╕ приходять ╕ знають де ╖хн╓ м╕сце.
Доля ще раз перев╕рила вас на м╕цн╕сть, ╕ держава ще раз переконалася – афганц╕ незламн╕.
Сьогодн╕ ми з╕бралися в ц╕й зал╕ для того, щоб в╕ддати заслужену шану ветеранам бойових д╕й на територ╕╖ ╕нших держав, як╕ з честю виконали св╕й бойовий обов’язок ╕ для яких 15 лютого – свято на все життя, в яких завжди перед очима стоять т╕ останн╕ п╕дрозд╕ли, як╕ покидали Демократичну Республ╕ку Афган╕стан.
За час╕в колишнього СРСР тема участ╕ в╕йськових у локальних в╕йнах зумисно замовчувалася. Укра╖на ж першою на пострадянському простор╕ на знак глибоко╖ поваги до сво╖х син╕в, яким мимовол╕ випало воювати далеко в╕д р╕дних дом╕вок ╕ до того ж за чуж╕ ╕нтереси, почала оф╕ц╕йно в╕дзначати 15 лютого День вшанування учасник╕в бойових д╕й на територ╕╖ ╕нших держав.
У збройних конфл╕ктах на чуж╕й земл╕ ви г╕дно виконали св╕й обов’язок ╕ виявили найкращ╕ моральн╕ якост╕, особистий геро╖зм, з одного боку, толерантн╕сть ╕ милосердя, – те, що притаманно укра╖нським во╖нам – чим заслужили визнання ╕ вдячн╕сть ╕нших народ╕в. Я мав можлив╕сть в цьому переконатися ╕ в Афган╕стан╕, ╕ в Косово, ╕ в ╕нших кра╖нах, де укра╖нськ╕ миротворц╕ проявили себе з найкращого боку.
На жаль, багато хто не повернувся з чужини живим, ╕ сьогодн╕ вся укра╖нська земля загаду╓ найкращих сво╖х син╕в ╕ доньок. Пропоную вшанувати пам’ять ваших полеглих побратим╕в хвилиною мовчання. ╤ так само давайте вшану╓мо вс╕х, хто в╕ддав сво╓ життя, боронячи Укра╖ну в╕д рос╕йсько╖ агрес╕╖.
Що ж гаранту╓ нам неповторення траг╕чних стор╕нок ╕стор╕╖? Що гаранту╓, що ми добре вивчили ╕ засво╖ли уроки минулого? Гаранту╓ це нам лише державна Незалежн╕сть Укра╖ни. ╤ цей виб╕р був зроблений Укра╖нським народом, вс╕ма нами 25 рок╕в тому.
А от ╕мпер╕я не зм╕нилася, ╕ доказом того ╓ й анекс╕я Криму, й агрес╕я на сход╕ нашо╖ держави, ╕ бомбардування рос╕йськими винищувачами мирних квартал╕в у Сир╕╖. ╤ лише уяв╕мо соб╕, якби ми р╕шуче не порвали з Рос╕╓ю в 1991 роц╕, х╕ба сьогодн╕ наш╕ д╕ти не мусили б виконувати так званий «╕нтернац╕ональний обов’язок» у Сир╕╖ та ╕нших кра╖нах Близького Сходу чи десь ще? Бо нема на карт╕ св╕ту тако╖ точки, яка була би недосяжною для хворобливих геопол╕тичних рос╕йських амб╕ц╕й.
╤мперська ман╕я велич╕ – дуже небезпечний д╕агноз. Хвор╕ють на не╖ одн╕, а за л╕кування платять ╕нш╕, причому сво╖ми життями. Саме тому зараз увесь св╕т – з Укра╖ною, а Рос╕я опинилася в повн╕й ╕золяц╕╖.
Я щойно вчора повернувся з Мюнхена, де брав участь у глобальн╕й св╕тов╕й конференц╕╖ з питань безпеки. Прямо перед╕ мною виступав рос╕йський прем’╓р-м╕н╕стр Медвед╓в, який сказав, що в Укра╖н╕ нема╓ агрес╕╖, на ╖хню думку, в Укра╖н╕ ╓ громадянська в╕йна. Я не став вступати в полем╕ку. Але я ч╕тко заявив, – як╕ ще потр╕бн╕ докази рос╕йсько╖ агрес╕╖? Сотн╕ рос╕йських паспорт╕в, як╕ я продемонстрував у Мюнхен╕ минулого року. Найсучасн╕ша зброя, яка була вилучена у рос╕йських спецназ╕вц╕в, супутников╕ фотограф╕╖, в╕део з дрон╕в, як╕, нарешт╕, у нас з’явилися, в╕деоф╕ксац╕я нашого головного управл╕ння розв╕дки, десятки рос╕йських солдат╕в, як╕ були продемонстрован╕ всьому св╕тов╕, ╕, до реч╕, системи залпового вогню «Смерч», «Град», «Ураган» рос╕йського виробництва, якими обстр╕лювали мирн╕ квартали Краматорська, Мар╕уполя, Волновахи. На ╖хн╕й сов╕ст╕ — тисяч╕ укра╖нських житт╕в. Це – не громадянська в╕йна, це – ваш╕ солдати в Криму, це тисяч╕ озбро╓них до зуб╕в рос╕йських в╕йськовослужбовц╕в, агресор╕в, як╕ перетнули наш кордон. Це — танки, амун╕ц╕я, артилер╕я, яка перебува╓ на мо╖й земл╕. ╤ ми н╕кому цього не дозволимо! Ви заплатите ту ц╕ну, яку ма╓ заплатити агресор. Весь зал оплесками п╕дтримав Укра╖ну.
Шановн╕ бойов╕ друз╕!
Хочу запевнити присутн╕х, що високо ц╕ную ваш╕ самов╕ддан╕сть, бойовий та житт╓вий досв╕д, вм╕ння долати труднощ╕, досягати поставлено╖ мети.
Як Президент Укра╖ни завжди п╕дтримуватиму ╕н╕ц╕ативи громадського руху ветеран╕в бойових д╕й, спрямован╕ на збереження традиц╕й в╕йськового братерства та консол╕дац╕ю сусп╕льства.
Ми не дозволимо п’ят╕й колон╕ рос╕ян розколоти Укра╖ну! Ми не дозволимо повторити почивший у боз╕ проект «Новорос╕я». Укра╖на ╓ сильною ╓диною державою, яка здатна захистити себе ╕ здатна рухатись в ╢вропу!
Щиро дякую вам за незбориму силу духу, геро╖зм, за вистраждане та звершене. Переконаний, що ви, во╖ни-афганц╕, завжди будете яскравим вз╕рцем для укра╖нських патр╕от╕в.
Честь вам ╕ слава, шановн╕ ветерани Афган╕стану!
Слава Укра╖н╕!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 19.02.2016 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16700

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков