Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2943)
З потоку життя (6133)
Душі криниця (3379)
Українці мої... (1445)
Резонанс (1466)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1649)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПИСЬМЕННИЦЬК╤ МОСТИ
Жовтень для кримських укра╖номовних письменник╕в видався досить таки багатим на зустр╕ч╕ з...


КОЛОМИЙКИ, АРКАН, ВЕСНЯНКИ, КЛАСИКА...
Чи важко дитин╕ навчитися грати на музичному ╕нструмент╕? Безперечно, важко! Потр╕бна наполеглива...


В╤РА РО╥К ТА ╥╥ КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА У КНИЖКАХ
Майстриня прожила життя так, як говорить в╕чна б╕бл╕йна ╕стина: «Т╕льки те тво╓, що ти...


ЧАР╤ВН╤ РИМИ НАТАЛ╤ МАЗУР
А в╕н ╖╖ сьогодн╕ не з╕гр╕в Н╕ доторком, н╕ поглядом, н╕ словом, Хоч зустр╕ч ╖х була невипадкова...


В╤ЧНА П╤СНЯ Л╤Д╤╥ СКРИПКИ
Скрипка Л╕д╕я Павл╕вна народилася на Волин╕, мешка╓ в Ки╓в╕.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 12.02.2016 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#7 за 12.02.2016
Мустафа ДЖЕМ╤Л╢В: ВИСТУП ДЖАМАЛИ НА ╢ВРОБАЧЕНН╤ П╤ДН╤МЕ ТЕМУ ОКУПАЦ╤╥ КРИМУ НА «НЕБУВАЛУ ВИСОТУ»

Укра╖нська сп╕вачка з Криму Джамала отримала найб╕льшу к╕льк╕сть голос╕в п╕дтримки глядач╕в п╕д час смс-голосування на першому п╕вф╕нал╕ Нац╕онального в╕дбору на п╕сенний конкурс «╢вробачення-2016», який пройде в Швец╕╖ 10-14 травня. У голосуванн╕ врахован╕ пов╕домлення понад 160 тисяч укра╖нц╕в.
Джамала також отримала найвищу оц╕нку (9 бал╕в) ╕ в голосуванн╕ судд╕в. Таким чином, сп╕вачка набрала найб╕льшу к╕льк╕сть бал╕в з ус╕х претендент╕в – 18. До ф╕налу пройшли також гурти «The Hardkiss» та «Brunettes Shoot Blondes».
Перший п╕вф╕нал Нац╕онального в╕дбору на «╢вробачення-2016» в╕дбувся 6 лютого в прямому еф╕р╕ телеканал╕в «СТБ» та «UA: Перший».
Проголосувати за кожного з претендент╕в можна було т╕льки за наявност╕ картки укра╖нського оператора. Це означа╓, що земляки Джамали, користувач╕ рос╕йського моб╕льного зв’язку в окупованому Криму, не змогли голосувати.
Джамала 6 лютого представила свою п╕сню «1944» на п╕вф╕нал╕ Нац╕онального в╕дбору «╢вробачення». Зал в╕дреагував на п╕сню Джамали овац╕ями. Переможниця «╢вробачення-2004» Руслана Лижичко, яка перебувала в жур╕, п╕сля виступу кримськотатарсько╖ сп╕вачки аплодувала ╖й стоячи.
Наступний п╕вф╕нал Нац╕онального в╕дбору в Укра╖н╕ в╕дбудеться 13 лютого, а ф╕нал – 21 лютого. За п╕дсумками глядацького та судд╕вського голосування п╕д час прямих еф╕р╕в визначать ╕м’я артиста, який представлятиме Укра╖ну на «╢вробаченн╕-2016».
* * *
Жител╕ Криму повинн╕ брати участь у голосуванн╕ на ф╕нал╕ укра╖нського в╕дбору на «╢вробачення», пише один ╕з л╕дер╕в кримськотатарського народу Рефат Чубаров на сво╖й стор╕нц╕ у Facebook.
В╕н подякував сп╕вгромадянам за п╕дтримку сп╕вачки Джамали, яка пройшла до ф╕налу Нац╕онального в╕дбору з п╕снею про депортац╕ю кримських татар ╕з Криму 1944 року. «Не зм╕г проголосувати Крим, не мали можливост╕ проголосувати тисяч╕ ╕ тисяч╕ кримських татар, укра╖нц╕в, що живуть у тимчасово окупованому Рос╕╓ю Криму. Ця несправедлив╕сть ма╓ бути обов’язково усунена до ф╕нального конкурсу», — вважа╓ Чубаров.
«Меджл╕с кримськотатарського народу звернеться з в╕дпов╕дною заявою до орган╕затор╕в конкурсу-в╕дбору. Мешканц╕ Криму мають отримати право взяти участь у голосуванн╕ на ф╕нал╕… Працю╓мо вс╕ задля цього, бо Крим – це Укра╖на!» — додав в╕н.
* * *
Престиж Укра╖ни ╕ тема окупац╕╖ Криму «п╕дн╕муться на небувалу висоту», якщо укра╖нська сп╕вачка Джамала представить на м╕жнародному конкурс╕ «╢вробачення» свою п╕сню «1944», пов╕домив народний депутат Укра╖ни, Уповноважений Президента Укра╖ни у справах кримськотатарського народу Мустафа Джем╕л╓в.
Про це в╕н заявив на врученн╕ йому ордена «За заслуги в боротьб╕ з фашизмом у Рос╕╖» в╕д М╕жнародно╖ антипут╕нсько╖ коал╕ц╕╖ «Стоп фашизм у Рос╕╖», пов╕домля╓ кореспондент «Крим.Реал╕╖».
«Я не байдужий до ц╕╓╖ д╕вчинки, це — талант, ╕ в Фейсбуц╕ я закликав голосувати за не╖. Голос ун╕кальний, прекрасний... Хоча, за наявних правил «╢вробачення», – це мистецтво далеке в╕д пол╕тики, але гуман╕стичний сенс ц╕╓╖ п╕сн╕... Вона там, у ц╕й п╕сн╕, н╕кого не звинувачу╓, просто йдеться про жорсток╕сть людську... Якщо вона посяде якесь м╕сце, то престиж Укра╖ни й тема окупац╕╖ Криму п╕дн╕меться на небувалу висоту», – сказав Мустафа Джем╕л╓в.


ШАНОВН╤ ЧИТАЧ╤!

Оск╕льки жодних оф╕ц╕йних наказ╕в або розпоряджень, що стосуються зм╕ни формату випуску «Кримсько╖ св╕тлиц╕», з моменту окупац╕╖ Криму ми не отримували (а зг╕дно з укра╖нським законодавством, так╕ р╕шення узгоджено приймаються лише сп╕взасновниками засоб╕в масово╖ ╕нформац╕╖ або судом), продовжу╓мо готувати до друку щотижнев╕ номери газети ╕ направляти ╖х до ки╖всько╖ друкарн╕. Як ╕ ран╕ше, починаючи з 2002 року, на редакц╕йному сайт╕ щоп’ятниц╕ виставля╓ться електронна верс╕я тижневика, зокрема у pdf-формат╕. Розм╕щену нижче ╕нформац╕ю про умови передплати «Кримсько╖ св╕тлиц╕» та ╕нших культуролог╕чних видань продовжу╓мо публ╕кувати як нагадування «борцям» за ╕нформац╕йний прост╕р Укра╖ни про ╖хн╕ держслужбов╕ зобов’язання перед читачами ╕ державою.

Редакц╕я «КС»

ОФОРМИТИ ПЕРЕДПЛАТУ на всеукра╖нську загальнопол╕тичну ╕ л╕тературно-художню газету «Кримська св╕тлиця» та ╕нш╕ культуролог╕чн╕ видання ДП «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво» (газету «Культура ╕ життя», журнали «Укра╖нська культура», «Укра╖нський театр», «Театрально-концертний Ки╖в», «Музика», «Пам’ятки Укра╖ни: ╕стор╕я та культура») можна в будь-якому поштовому в╕дд╕ленн╕ зв’язку Укра╖ни. У кра╖нах далекого заруб╕жжя оформити передплату на ц╕ видання можна через сайт www.presa.ua на стор╕нц╕ «Передплата On-Line». Передплатити та придбати окрем╕ прим╕рники видань в електронн╕й верс╕╖ можна за адресою - http://presspoint.ua/. Така послуга доступна в будь-як╕й кра╖н╕ св╕ту. Дов╕дки за тел.: (044) 498-23-64; e-mail: nvu.kultura@gmail.com

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 12.02.2016 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16671

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков