Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3001)
З потоку життя (6192)
Душі криниця (3418)
Українці мої... (1451)
Резонанс (1475)
Урок української (987)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ТОМОС: ЯК ВСЕ В╤ДБУЛОСЯ
А тепер треба взяти паузу на сто дн╕в перед тим, як оц╕нювати д╕╖ нового предстоятеля…


ТОМОС ПОКАЗУЮТЬ У СОФ╤╥ КИ╥ВСЬК╤Й
У Соф╕╖ Ки╖вськ╕й 7 с╕чня пройшла святкова Р╕здвяна божественна л╕тург╕я, на як╕й вперше показали...


СУД НА ЛУГАНЩИН╤ ВИН╤С ВИРОК СВЯЩЕННИКУ КОЛИШНЬО╥ УПЦ МП ЗА ПОСОБНИЦТВО РОС╤ЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ
Сп╕вроб╕тники СБУ встановили, що у кв╕тн╕ 2014 року настоятель одного ╕з храм╕в Новоайдарського...


В╤ДБУЛОСЬ ВРУЧЕННЯ ПРЕМ╤╥ ╤МЕН╤ В’ЯЧЕСЛАВА ЧОРНОВОЛА
Перший заступник голови Держкомтелерад╕о Богдан Червак вручив диплом лауреата Прем╕╖ ╕мен╕...


ВСЕЛЕНСЬКИЙ ПАТР╤АРХ П╤ДПИСАВ ТОМОС ДЛЯ ПРАВОСЛАВНО╥ ЦЕРКВИ УКРА╥НИ
Церемон╕я п╕дписання Томосу пройшла в патр╕аршому храм╕ Святого Георг╕я на територ╕╖ Вселенського...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 12.02.2016 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#7 за 12.02.2016
ТАК НЕ ЛЯКАЮТЬ, ТАК ХОЧУТЬ ВБИТИ…

За що ж нам «брат» такий?!

Рос╕йський опозиц╕йний пол╕тик Володимир Кара-Мурза-молодший, заступник голови парт╕╖ «ПАРНАС» ╕ координатор орган╕зац╕╖ «В╕дкрита Рос╕я» Михайла Ходорковського, опубл╕кував результати анал╕з╕в, зроблених у Франц╕╖ навесн╕ минулого року невдовз╕ п╕сля його госп╕тал╕зац╕╖ до одн╕╓╖ з московських л╕карень. Кара-Мурза впевнений, що був отру╓ний, причому т╕ люди, як╕ намагалися його отру╖ти, не розраховували, що в╕н залишиться в живих.
Анал╕зи б╕олог╕чних проб – н╕гт╕в, волосся, кров╕ та сеч╕ – були зроблен╕ в лаборатор╕╖ французького фах╕вця Паскаля К╕нца через чотири дн╕ п╕сля того, як пол╕тик потрапив до л╕карн╕, коли у Кара-Мурзи почали один за одним в╕дмовляти органи, що забезпечують життя. У документ╕, який було вир╕шено опубл╕кувати п╕сля того, як у в╕второк в╕н був переданий рос╕йським сл╕дчим, йдеться, що анал╕зи показали значне перевищення в орган╕зм╕ пац╕╓нта концентрац╕╖ важких метал╕в: марганцю – майже в 60 раз╕в, м╕д╕ – в 1,8 раза, цинку – в 2,25 раза, ртут╕ – в 1,2 раза. Водночас в орган╕зм╕ Кара-Мурзи-молодшого було виявлено р╕зке пад╕ння р╕вня зал╕за – в 19 раз╕в.
Про результати анал╕з╕в ╕ сво╖ припущення про те, що вони можуть означати, Володимир Кара-Мурза-молодший розпов╕в Рад╕о «Свобода».

– Завданням цього токсиколога було просто провести анал╕з ╕ визначити склад, зрозум╕ти, що в╕дбувалося в мо╓му орган╕зм╕. В╕дразу важливо додати: ц╕ результати вже не ц╕лком об’╓ктивн╕, оск╕льки були взят╕ на вимогу мо╓╖ дружини через три дн╕ п╕сля госп╕тал╕зац╕╖ ╕ вже через добу п╕сля того, як був початий гемод╕ал╕з, очищення кров╕. Тому ц╕ результати не говорять про те, що було в орган╕зм╕ на сам момент отру╓ння. Проте все одно ми бачимо ц╕ аномальн╕ результати, аномальне перевищення низки елемент╕в.
Коли ми з мо╖м адвокатом Вадимом Прохоровим у в╕второк були в сл╕дчому в╕дд╕л╕ району Хамовники, ми попросили сл╕дчого провести повномасштабну токсиколог╕чну експертизу, у тому числ╕ ╕ за результатами цього зв╕ту французьких токсиколог╕в, а також за результатами вс╕х анал╕з╕в ╕ медичних даних, як╕ ╓ в московських л╕карнях, де я перебував. Саме тому ми попросили провести токсиколог╕чну експертизу, щоб х╕м╕ки, фах╕вц╕, експерти визначили, чим були викликан╕ так╕ насл╕дки.
– Чи ╓ за п╕дсумками цього досл╕дження як╕сь верс╕╖, коли саме, в який день в╕дбулося саме отру╓ння?
– Н╕, у мене нема╓ жодних конкретних п╕дозр з приводу обставин – м╕сця ╕ часу, ╕ з приводу конкретних виконавц╕в. Власне кажучи, це ╕ ╓ законне завдання сл╕дства – визначити вс╕ обставини. ╢дине, в чому я не сумн╕ваюся, – це в мотивах. Я абсолютно переконаний, що це було ц╕леспрямоване отру╓ння, пов’язане з мо╓ю сусп╕льно-пол╕тичною та опозиц╕йною д╕яльн╕стю. Мабуть, комусь щось наст╕льки не сподобалося. Тому в т╕й заяв╕, яку я подав до Сл╕дчого ком╕тету в грудн╕, м╕ститься прохання порушити крим╕нальну справу за 105-ю статтею Крим╕нального кодексу, одна з частин яко╖ передбача╓ замах на вбивство з мотив╕в пол╕тично╖ та ╕деолог╕чно╖ ненавист╕.
– Чи може Ваше отру╓ння, якщо ця верс╕я п╕дтвердиться, бути пов’язаним з Вашими планами виступити з допов╕ддю на сес╕╖ ПАР╢, в як╕й Рос╕я тепер брати участь в╕дмовля╓ться?
– Мене туди запросили т╕льки м╕сяць тому, а отру╖ли минуло╖ весни, тому я не думаю, що це якось пов’язано. Я думаю, що в мо╖й сусп╕льно-пол╕тичн╕й д╕яльност╕ за останн╕ роки досить багато речей, як╕ можуть дуже сильно не сподобатися комусь до тако╖ м╕ри. Можна згадати, наприклад, мо╓ активне сприяння ухваленню свого часу «Акта Магн╕тського», а також пропозиц╕ю внести конкретн╕ ╕мена рос╕йських корупц╕онер╕в ╕ порушник╕в прав людини до санкц╕йних списк╕в – це як один з приклад╕в. Я ╓ федеральним координатором громадського руху «В╕дкрита Рос╕я», заснованого Михайлом Ходорковським. Тут можуть бути найр╕зноман╕тн╕ш╕ реч╕, але вс╕ вони, так чи ╕накше, пов’язан╕ з сусп╕льно-пол╕тичною д╕яльн╕стю. У тому, щоб визначити конкретно, що це, ╕ поляга╓ завдання сл╕дства.
– Чи ╓ у Вас враження, що у сл╕дства ╓ реальна зац╕кавлен╕сть у розкритт╕ ц╕╓╖ справи?
– Тут я можу в╕дпов╕сти двояко. З одного боку, ми з адвокатом Прохоровим подавали заяву до федерального Сл╕дчого ком╕тету, а справа була спущена на найнижчий р╕вень, який т╕льки ╕сну╓. Це — районний р╕вень, районний сл╕дчий в╕дд╕л району Хамовники. Окр╕м того, нав╕ть ╖м знадобилося понад м╕сяць для того, щоб в╕дпов╕сти на нашу заяву, тобто це може вказувати на в╕дсутн╕сть у сл╕дства пр╕оритету в цьому питанн╕. З ╕ншого боку, ми у в╕второк понад дв╕ години проговорили з╕ сл╕дчим, в╕н ставив детальн╕ запитання щодо вс╕х обставин того дня, коли я був госп╕тал╕зований, та дня, який передував цьому. Сл╕дчий формулював запитання дуже коректно, ╕ наск╕льки я зараз розум╕ю, сл╕дча перев╕рка буде продовжена ╕ будуть опитан╕ ╕нш╕ люди, як╕ були з╕ мною того дня. Окр╕м того, сл╕дство вимагатиме медичну ╕нформац╕ю з тих московських л╕карень, в яких я утримувався. Подивимося, якою буде в╕дпов╕дь сл╕дства на наш запит щодо проведення повно╖ токсиколог╕чно╖ експертизи.
– Як Ви гада╓те, Вас хот╕ли вбити, але план через якусь причину з╕рвався, чи просто хот╕ли сильно налякати?
– Ви зна╓те, коли я лежав у ком╕ ╕ не працювали вс╕ органи, що забезпечують життя, в тому числ╕ нирки, серце, леген╕, мо╖й дружин╕ медичн╕ експерти сказали, що шанс на виживання – 5%. Так не лякають. Так хочуть убити. ╤ те, що я живий зараз, що ми з вами розмовля╓мо, – це виключно завдяки Богов╕ ╕ л╕карям, як╕ буквально витягли мене з того св╕ту.
– Ви пор╕вню╓те под╕ю з Вами з ╕ншими под╕бними випадками в рос╕йськ╕й та радянськ╕й ╕стор╕╖, наприклад, з╕ справою Литвиненка?
– Важко не думати про як╕сь аналог╕╖. На жаль, справд╕, останн╕ми роками, та й не т╕льки останн╕ми, дуже часто в╕дбуваються з людьми, як╕ негативно ставляться до чинно╖ влади, под╕бн╕ траг╕чн╕ под╕╖. Задум не вдався, але я не збираюся залишати це просто так. Законне завдання сл╕дства, повторюся, — з’ясувати вс╕ обставини под╕╖ ╕ визначити причетних до ц╕╓╖ справи.

Марк КРУТОВ
(Повний текст матер╕алу – на сайт╕ Рос╕йсько╖ редакц╕╖ Рад╕о «Свобода»)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 12.02.2016 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16660

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков