Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4448)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4122)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2118)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1846)
Крим - наш дім (1041)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (317)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (205)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...


В ╤РПЕН╤ ПРЕЗЕНТОВАНО ВИСТАВКУ ХУДОЖНИКА ╤З ХАРКОВА
Його роботи знаходяться в приватних колекц╕ях ╕ музеях Укра╖ни, Н╕меччини, США…


ТЕОДУЛ-В╤ТРОДУВ
Наш╕ традиц╕╖




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 05.02.2016 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#6 за 05.02.2016
КРИМСЬКА «СТЕЖКА» ДОДОМУ...

У Ки╓в╕ в Музе╖ ╤вана Гончара презентували художн╕й проект «Стежка» агенц╕╖ «АртПоле». Цей проект покликаний п╕дтримувати пост╕йний зв’язок ╕з Кримом ╕ нагадувати про нього св╕тов╕.
«Коли дискус╕╖ зайшли у глухий кут, художники знайшли вих╕д (точн╕ше стежку) — взятися за фарби й створити в╕зуальн╕ нагадування про п╕востр╕в у публ╕чних просторах р╕зних м╕ст», — пояснюють орган╕затори.
В╕дправною точкою проекту стали кримськотатарськ╕ орнаменти у виконанн╕ в╕домого керам╕ста Рустема Скиб╕на. На ╖хн╕й основ╕ режисер Ольга Михайлюк розробила художню концепц╕ю, яка передбача╓ залучення до проекту р╕зних автор╕в та ╕ндив╕дуальне р╕шення в кожному з м╕ст. Проект стартував ул╕тку в Ки╓в╕ п╕сля того, як ╕дею «Стежки» п╕дтримали на «Сп╕льнокошт╕». Орнаменти опрацьовував польський стр╕т-артист Артур Ваб╕к.
╤дея «Стежки» повстала з твор╕в Михайла Коцюбинського, написаних сто рок╕в тому. Питання, над якими розм╕рковував письменник, — земля, традиц╕╖, вза╓мод╕я з людьми ╕ншо╖ в╕ри, — набуваючи нових сенс╕в, зараз залишаються такими ж важливими.
Запропонована Ольгою Михайлюк ╕дея надихнула Рустема Скиб╕на, художницю Юлю Гушул та Лаборатор╕ю актуально╖ творчост╕ на сп╕льну роботу. «Стежка» проявилася ╕ в Приазов’╖, де мурал створив ки╖вський художник Андр╕й Гуренко.
«Найголовн╕ший аспект поляга╓ в тому, що наш прост╕р заповню╓ться в╕зуальними символами, орнаментами, як╕ нагадують нам про те, що у нас ╓ Батьк╕вщина, ╓ Крим. Сьогодн╕, перебуваючи далеко в╕д нього, ми все одно його бачимо ╕ в╕дчува╓мо», — поясню╓ Рустем Скиб╕н.
Навесн╕ «АртПоле» плану╓ продовжити «Стежку» — зак╕нчити розписи у Бердянську й В╕нниц╕ та вирушити до ╕нших м╕ст. У найближчих планах — Черн╕вц╕, Льв╕в, Варшава, а дал╕ Мюнхен, Париж, Барселона, Л╕ссабон — об╕йти навколо св╕ту, розпов╕сти про Крим ╕ повернутися на св╕й п╕востр╕в.
У Музе╖ ╤вана Гончара — показ ф╕льму «Кримськ╕ стежки» незалежного французького режисера В╕нсента Муна, в╕домого сво╖м документальним музичним в╕део. У 2006 роц╕ йому запропонували попрацювати з паризькими музикантами, таким чином з’явилися Take Away Show — музичн╕ в╕део, знят╕ за один дубль, в живому ╕ дуже швидкому зн╕мальному процес╕. З того часу Мун використову╓ форму «партизанського» стилю — ╕мпров╕зац╕йну зйомку в незвичайн╕й обстановц╕. З 2009 року В╕нсент Мун живе в дороз╕: експериментуючи з польовими записами, в╕н працю╓ самост╕йно, зд╕йснюючи сво╖ проекти без залучення грошей, тим самим переглядаючи закони к╕но╕ндустр╕╖.
Режисер побував ╕ в Укра╖н╕, де зняв к╕лька в╕део з «ДахаБрахою», одеськими музикантами, що сп╕вають на ╕диш, ╕ ц╕лу сер╕ю про Крим. Сюжети з п╕вострова склалися в повнометражний ф╕льм — про традиц╕йну музику народ╕в Криму, музичний портрет дивовижно╖ земл╕, де ╓ м╕сце п╕сням та мелод╕ям кримських татар, грек╕в, болгар, в╕рмен╕в, кримчак╕в. Ф╕льм, знятий про музику тих, хто був депортований у часи Друго╖ св╕тово╖ й повернувся, зараз набува╓ нового звучання.
www.pravda.com.ua


ШАНОВН╤ ЧИТАЧ╤!
Оск╕льки жодних оф╕ц╕йних наказ╕в або розпоряджень, що стосуються зм╕ни формату випуску «Кримсько╖ св╕тлиц╕», з моменту окупац╕╖ Криму ми не отримували (а зг╕дно з укра╖нським законодавством, так╕ р╕шення узгоджено приймаються лише сп╕взасновниками засоб╕в масово╖ ╕нформац╕╖ або судом), продовжу╓мо готувати до друку щотижнев╕ номери газети ╕ направляти ╖х до ки╖всько╖ друкарн╕. Як ╕ ран╕ше, починаючи з 2002 року, на редакц╕йному сайт╕ щоп’ятниц╕ виставля╓ться електронна верс╕я тижневика, зокрема у pdf-формат╕. Розм╕щену нижче ╕нформац╕ю про умови передплати «Кримсько╖ св╕тлиц╕» та ╕нших культуролог╕чних видань продовжу╓мо публ╕кувати як нагадування «борцям» за ╕нформац╕йний прост╕р Укра╖ни про ╖хн╕ держслужбов╕ зобов’язання перед читачами ╕ державою.
Редакц╕я «КС»


ОФОРМИТИ ПЕРЕДПЛАТУ на всеукра╖нську загальнопол╕тичну ╕ л╕тературно-художню газету «Кримська св╕тлиця» та ╕нш╕ культуролог╕чн╕ видання ДП «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво» (газету «Культура ╕ життя», журнали «Укра╖нська культура», «Укра╖нський театр», «Театрально-концертний Ки╖в», «Музика», «Пам’ятки Укра╖ни: ╕стор╕я та культура») можна в будь-якому поштовому в╕дд╕ленн╕ зв’язку Укра╖ни. У кра╖нах далекого заруб╕жжя оформити передплату на ц╕ видання можна через сайт www.presa.ua на стор╕нц╕ «Передплата On-Line». Передплатити та придбати окрем╕ прим╕рники видань в електронн╕й верс╕╖ можна за адресою - http://presspoint.ua/. Така послуга доступна в будь-як╕й кра╖н╕ св╕ту. Дов╕дки за тел.: (044) 498-23-64; e-mail: nvu.kultura@gmail.com

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 05.02.2016 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16629

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков