Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 23.01.2004 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#4 за 23.01.2004
Новини Криму та України
журналісти

А ВИ ДУМАЛИ... ПРЕЗИДЕНТ У НАС - ПРОСТО АТЛЕТ!

Президент України Леонід Кучма "практично відновив свої сили" в результаті реабілітаційного курсу, проведеного у Німеччині. Про це повідомив телевізійній службі новин телеканалу "Студія "1+1" німецький лікар Пітер Мауерер, який проводив курс післяопераційної реабілітації Президента України.
Німецький лікар, даючи загальну оцінку стану здоров`я українського Президента, назвав Леоніда Кучму "дуже атлетичною людиною". Що, на його думку, дозволяє пацієнту після перенесеної операції і зрозу-мілої втрати сил через недостатню рухомість дуже швидко і легко їх відновити. Пітер Мауерер сказав, що фізичний стан Президента України, швидше за все, відповідає станові 50-річної людини.
(УКРІНФОРМ).


КРИМЧАНИ ХОЧУТЬ ОБИРАТИ САМІ

За результатами соціологічного опитування, проведеного в Сімферополі Всекримським об'єднанням виборців "За громадянський мир і міжнаціональну злагоду", 86% респондентів висловилися проти обрання Президента Верховною Радою України. Про це повідомив заступник голови об'єднання Ігор Сидорчук на прес-конференції в Сімферополі.
Соцопитування було проведене по телефону методом випадкової вибірки, усього було опитано 200 сімферопольців. 172 респонденти (86%) висловилися категорично проти передачі парламенту права обирати президента, 17 опитаних (8,5%) заявили про свою підтримку даної реформи, 11 (5,5%) - не визначилися з позицією стосовно цього питання. "Впевнений, що подібне ставлення до спроб обмежити виборчі права кримчан характерне не тільки для сімферопольців, але й для усього Криму, - заявив І. Сидорчук. - Про це свідчить наше спілкування з жителями інших регіонів автономії".


У ЄДНОСТІ - І СИЛА, Й ПРОЦВІТАННЯ!

127 членів Кримського республіканського комітету Соціал-демократичної партії України (об'єднаної) з Білогірського, Красноперекопського і Сімферопольського районів пропонують керівництву партії розглянути можливість підтримки Віктора Ющенка на президентських виборах і вимагають від Кримського рескому СДПУ(о) відновити в партії Віктора Невірка та Едуарда Алібутаєва, виключених за симпатії до лідера блоку "Наша Україна". Про це говориться у відкритому листі до голови СДПУ(о) Віктора Медведчука і секретаря Кримського рескому партії Юхима Фікса, розповсюдженому журналістською групою "Кримпартінформ".
Автори листа розцінюють виключення В. Невірка та Е. Алібутаєва з СДПУ(о) "як розправу над інакомислячими, наругу над Статутом і Декларацією принципів СДПУ(о)". На думку авторів листа, "позиція члена партії з будь-якого політичного питання, з якого ще немає рішення з'їзду, не може бути підставою для переслідування партійним керівництвом".
Члени Кримського рескому СДПУ(о), які підписали відкритий лист, також вважають, що пропозиції В. Невірка і Е. Алібутаєва про співробітництво з В. Ющенком "заслуговують уважного розгляду". "Якщо ми об'єднаємо зусилля з "Нашою Україною", то зможемо оздоровити ситуацію в країні, краще захистити інтереси трудової людини, збільшити число прихильників", - говориться в листі.
"Контекст-медіа".


В КРИМУ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ РЕСПУБЛІКИ

20 січня у Верховній Раді АРК відбулися урочисті збори, присвячені Дню Автономної Республіки Крим.
Як відзначив у своєму виступі голова ВР АРК Борис Дейч, Кримська область стала автономною республікою 13 років тому з волі більшості жителів півострова. "Держава надала нашій автономії всі можливості для стійкого соціально-економічного і гуманітарного розвитку, ...і головне наше завдання - реалізувати ці передумови з метою забезпечення гідного життя усіх кримчан", - підкреслив кримський спікер.
За словами голови Ради міністрів АРК Сергія Куницина, відновлення кримської автономії дозволило регіону "більш плавно інтегруватися в пострадянську реальність". Кримський прем'єр також відзначив, що півострів виконує "історичну місію як дослідне поле для відпрацьовування оптимальних політичних і економічних моделей", що "надходять в актив загальнодержавного будівництва".
У свою чергу, Постійний Представник Президента України в АРК Олександр Діденко відзначив, що на прикладі автономії відпрацьовується модель еконо-мічного самоврядування території, що може стати основою для наступного становлення і самовизначення інших регіонів України.
У ході урочистих зборів ряду кримчан були вручені державні і республіканські нагороди, грамоти, подяки, а також свідоцтва про присвоєння почесних звань.
"Контекст-медіа".

Від редакції.
Напевне, працівник агенції "Контекст-медіа", котрий подавав цей матеріал до інформаційної стрічки, яку отримує "КС", не зовсім точно відтворив виступ пана Діденка, бо фраза про "самовизначення інших регіонів" в устах представника глави держави в АРК, та ще й на другий день після свята Соборності України, погодьтеся, звучить дещо недоречно. Це лідер кримських комуністів товариш Грач, текст чиєї "антисоборної" заяви ми подаємо нижче, може не добирати слів, бо від нього нічого іншого ми вже й не чекаємо. А от від читачів "Світлиці" очікуємо відгуків на писанину "так называемого" народного депутата України, який ось так нашу Україну шанує...

ЛЕОНІД КУЧМА ЗУСТРІВСЯ З ВІКТОРОМ ЮЩЕНКОМ
КИЇВ, 21 січня. (Укрінформ). За ініціативи лідера блоку "Наша Україна" Віктора Ющенка відбулася його зустріч з Президентом України Леонідом Кучмою.
У ході розмови було обговорено питання конституційної реформи, повідомила Укрінформу прес-секретар глави держави Олена Громницька.


Напередодні Різдва Христового до ветеранів Всеукраїнського об'єднання ветеранів (ВОВ) завітала голова Союзу українок Криму Поліна Король.
Вона привітала зі святом і надала матеріальну допомогу жіночкам, які втратили своїх годувальників - борців за кращу долю України. Цю допомогу передала в Крим служба Союзу українок Америки. За дорученням кримських ветеранів голова Кримського відділення ВОВ Галина Афоніна через "Кримську світлицю" висловлює щиру подяку керівництву Союзу українок Америки за турботу, за сприяння у розбудові України.


ЗНОВУ СНІГ НА ГОЛОВУ?
У найближчі дні в Сімферополі очікуються різке зниження температури і сильні опади. Про це 21 січня повідомив перший заступник міського голови Сімферополя Володимир Баженов на оперативно-господарській нараді в міськвиконкомі.
За його інформацією, 22 - 25 січня в кримській столиці очікуються морози. Температура вдень складе від -8° до -11° C, уночі - до -15° C; можливі сильні опади і заметіль. "Не знаю, наскільки цього разу підтвердиться інформація, надана Кримським гідрометцентром, але попередження є", - відзначив
В. Баженов. (Метеорологи не помилилися - снігу таки насипало! - Ред.)
У свою чергу, заступник генерального директора АП "Кримтеплокомуненерго" Михайло Волков запевнив, що ніяких проблем з теплопостачанням через похолодання в Сімферополі не буде. "Ми готові забезпечити городян теплом навіть при зазначених температурах", - підкреслив М. Волков.

P. S. Як кримська столиця переживе цьогозимний "сніг № 2" ми не знаємо, але що "сніг №1", який несподівано звалився на наші голови на Різдвяні свята, ми розгрібали на наших дорогах буквально руками (див. фото), це факт. Бо ж сніг взимку - це завжди неочікувано, бо недаремно ж кажуть - "як сніг на голову" (це, напевне, міські комунальники таку приказку вигадали).
Воно, може, і нічого б, сніг в Криму, та ще й такий щедрий, врожайний - це таки благо, якби не затори та аварії на дорогах, додаткові навантаження на травмопункти, масові спізнення на роботу і т. д., і т. ін. Прогнозуємо
хурделицю, виділяємо кошти на боротьбу із заметами, техніку спеціальну закуповуємо і... традиційно чекаємо, доки розтане саме.
І ще й, на ту біду, в Криму сніг тане так швидко, що не встигаємо навчитися з ним боротися. Та полежав би з місяць!


НАМ ЗАБОРГУВАЛИ ЩЕ ПОНАД 71 МІЛЬЙОН

У 2003 році заборгованість по заробітній платі в Криму знизилась у порівнянні з 2002 роком на 14,6 млн. грн., або на 17%. Про це 20 січня повідомив міністр економіки АРК Володимир Куліш на засіданні Ради міністрів Криму.
За станом на 1 січня 2003 року заборгованість по зарплаті в Криму складала 86 млн. грн., таким чином, на сьогоднішній день вона складає 71,4 млн. грн.
В. Куліш також повідомив, що, за попередніми даними, у 2003 році середня номінальна зарплата в Криму складала 430 грн. на місяць.


БЕЗРОБІТТЯ ЗРОСТАЄ

За даними Державного комітету статистики, офіційний рівень безробіття в Україні підвищується. На 1 грудня 2003 року в Державній службі зайнятості було зареєстровано 984 тисячі безробітних, а на 1 січня 2004 року - вже 1 мільйон 004 тисячі, тобто 3,6 відсотка працездатного населення держави. Найвищий рівень безробіття зафіксований в Тернопільській, Чернівецькій, Херсонській та Рівненській областях, а найнижчий - в Києві, Севастополі та Одеській області. За останній місяць старого року держава виділила 94,275 мільйона гривень на допомогу по безробіттю, яке отримали 684,3 тисячі безробітних. Також Держкомстат повідомляє, що на 1 січня в Україні налічувалося 138,8 тисячі вакансій.


ПІСЛЯ ІРАКУ - У КРИМ

Відповідно до рішення Головнокомандуючого Сухопутними військами Збройних сил України генерал-полковника Петра Шуляка, після проведення планової ротації усі військовослужбовці національного миротворчого контингенту в Іраку будуть мати можливість відпочити в санаторіях Міністерства оборони України, у тому числі в Криму. Про це повідомила прес-служба Міноборони.
За її інформацією, українські миротворці під час відпустки, що буде їм надана у лютому - березні поточного року, зможуть поправити здоров'я і відпочити в територіальному центрі курортології і реабілітації "Крим" (Партеніт, Велика Ялта), у Сакському, Феодосійському, Судацькому, Трускавецькому і Вінницькому військових санаторіях, а також у Хмільнику і Пущі-Водиці.


В НАГОРОДУ - РЕКЛАМА В "Йылдыз"!

В Криму розпочався ІІІ Всекримський конкурс літературних творчих робіт учнів кримськотатарською мовою "Къырым меним Ватаным!" ("Крим - моя Батьківщина!"), який організували Меджліс кримськотатарського народу, Міністерство освіти АРК, Кримська республіканська організація Національної Спілки письменників України, Всеукраїнський інформаційно-культурний центр в Сімферополі, Асоціація кримськотатарських працівників освіти "Мааріфчі" та Республіканська кримськотатарська бібліотека ім. І. Гаспринського. В конкурсі братимуть участь учні 6 - 11-х класів. Їх роботи оцінюватиме журі, до складу якого увійдуть кримськотатарські поети та письменники, працівники національних ЗМІ, представники управління освіти кримськотатарською мовою. Переможці конкурсу отримають дипломи та пам'ятні подарунки, а кращі роботи будуть опубліковані в кримськотатарському літературно-художньому журналі "Йылдыз" ("Зірка").


ТАК ВИСОКО СТРИБАЄ ТІЛЬКИ БУБКА...

Своєрідний постноворічний подарунок отримали депутати Верховної Ради України. Тепер в залі засідань навколо пульта управління системою голосування встановлений скляний бар'єр висотою близько двох з половиною метрів. Раніше пульт був відгороджений від зали лише дерев'яним бар'єром заввишки приблизно метр, через який члени опозиції могли без проблем перескочити, відключити систему голосування і блокувати роботу парламенту. Потрапити до пульта системи голосування тепер можна через двері, які розташовані у кулуарах парламенту, а працівники, що обслуговують систему "Рада", мають замок і ключ, на який в разі чого можна закритися зсередини.
(За повідомленнями Укрінформу, "Контекст-медіа").


ПІШЛА, ЩОБ НЕ "ПІШЛИ"?

Голова Державного комітету України з регуляторної політики та підприємництва Інна Богословська подала у відставку. Про це вона повідомила у поширеній в понеділок відкритій заяві, текст якої передано агентству "Інтерфакс-Україна".
Говорячи про причини такого рішення, І. Богословська у своїй заяві наголошує, що "система виконавчої влади в нашій країні хвора і неефективна", і заявляє про необхідність "радикальної адміністративної реформи". "Потворна система призводить до постійних інституційних помилок і не дозволяє виробляти необхідну стратегію і тактику. Потворна система породжує потворні яви-ща, до яких відноситься, зокрема, і "азаровщина". Змінити що-небудь в існуючому стані речей на рівні окремо взятого державного комітету неможливо. Займатися всередині такої системи боротьбою за здоровий глузд непродуктивно. Треба вийти з системи, розробити курс лікування і провести його з тими, хто здатний чути і лікувати", - заявляє І. Богословська.
"У ході моєї роботи виявилися непереборні протиріччя з ідеологією і принципами роботи, які сповідує перший віце-прем'єр Азаров М. Я., котрий відповідає за економічний блок уряду", - говориться в документі.
І. Богословська була призначена головою Держкомпідприємництва указом Президента України Леоніда Кучми у травні 2003 року.
І. Богословська - заслужений юрист України, була депутатом Верховної Ради 3-го скликання (вибрана в округу №169 Харкова), де входила в групу "Трудова Україна" і займала пост першого заступника голови парламентського комітету з питань бюджету.
На вибори 2002 року разом з колишнім міністром економіки Валерієм Хорошковським і відомим журналістом Миколою Вереснем ішла в першій п'ятірці "Команди озимого покоління", яка не подолала 4%-ний бар'єр.
"Інтерфакс-Україна".

"Заява Богословської прозвучала дуплетом з Хорошковським, тобто її позиція є наслідком відставки останнього", - так прокоментував заяву Інни Бо-гословської про відставку член політичної групи Української народної партії фракції "Наша Україна" Борис БЕСПАЛИЙ. Він також висловив думку, що, "оскільки вона - відомий партнер Хорошковського", її все одно звільнили б, "тільки в іншій редакції". "За цією ж логікою, якби Віктор Медведчук раптом пішов би зі своїх посад, то його брат-податківець Сергій Медведчук мав би зробити подібну заяву. Саме тому Богословській довелося грати на випередження подій", - констатує Б. Беспалий.

"Відставка Богословської - це ще одне свідчення кризи режиму Кучми", - так прокоментував цей факт під час зустрічі з кримськими журналістами представник Блоку Віктора Ющенка "Наша Україна" в Криму Валерій Пробий-Голова. На його думку, сьогодні варто говорити не тільки про кризу виконавчої влади, а і про кризу влади в державі взагалі. І головне свідчення цієї кризи - це величезна недовіра народу до вищих посадових осіб держави, почуття незахищеності в громадян, їх масова міграція за межі країни. "Переконаний, що зміна режиму Кучми цього року - це наш шанс домогтися гідних умов життя для більшості громадян і гідного місця України в міжнародному співтоваристві", - підкреслив В. Пробий-Голова.


ЗВІТУВАЛИ ПОДАТКІВЦІ

Минулого тижня Державна податкова адміністрація АРК влаштувала прес-конференцію для місцевих журналістів з метою розповісти громадськості про роботу цього відомства упродовж минулого року.
Як зазначив голова ДПА в АРК Сергій Ляшенко, у 2003 році робота органів податкової служби була спрямована на розвиток взаємодії з органами виконавчої влади, міністерствами і комітетами з метою розширення бази оподаткування, а також на встановлення партнерських відносин з платниками та на руйнування схем ухиляння від оподаткування.
За оперативними даними, торік у зведений бюджет надійшло 1 млрд. 433,2 млн. грн., що на 18% більше, ніж за аналогічний період позаминулого року. Збільшено надходження через прибутковий податок з громадян - на 24%, єдиний податок - на 43%, податок на прибуток - на 37%, плату за землю - на 15%. У порівнянні з попереднім роком зросли надхо-дження в державний (615,1 млн. грн. - на 23%) та кримські місцеві (818,1 млн. грн. - на 100 млн. грн.) бюджети. При цьому внесок служби стягування податкової заборгованості в зведений бюджет склав 93,8 млн. грн., а в державний - 63,7 млн. грн.
За ініціативою ДПА в АРК в серпні 2003 року на засіданні ВР АРК розглядалося питання про взаємодію органів податкової служби з органами місцевого самоврядування щодо стягування нових місцевих податків. Так, в бюджет АРК і бюджети органів місцевого самоврядування додатково мобілізовані збори на розвиток рекреаційного комплексу (3,4 млн. грн.) та на розвиток пасажирського транспорту (0,5 млн. грн.).
Під час документальних перевірок управлінням податкового аудиту і валютного контролю зменшені суми задекларованих збитків на 505 млн. грн. З розряду збиткових виведено 298 платників податків.
Особлива увага приділяється попереджувальним засобам - ліквідації удаваних збитків і зменшенню необґрунтовано заявлених на відшкодування з бюджету сум податку на додану вартість.
Вже не перший рік проводяться перевірки підприємств за галузевим принципом, а також на підприємствах-виробниках високоліквідної продукції. Це дає
можливість не тільки провести перевірки в комплексі на всіх підприємствах даної галузі, але й визначити фінансовий стан цієї галузі, причини збитковості тощо. Наприклад, під час подібних перевірок підприємств санаторно-курортного ком-
плексу аудитори виявляють факти втраченої вигоди оздоровчими і санаторно-курортними установами і безгосподарності з боку їхніх керівників. В 2003 році продовжена робота з розгляду діяльності збиткових підприємств створеними в Криму комісіями для роботи з такими підприємствами.
Одним з пріоритетних напрямків діяльності відділень податкової міліції є проведення оперативно-профілактичних заходів з виявлення і припинення протиправного обігу товарів. З почат-ку року з незаконного обігу вилучено різних товарно-матеріальних цінностей на суму 7,88 млн. грн., а також різних алкогольних напоїв на суму 2,7 млн. грн., тютюнових виробів - на 377 млн. грн., 86,5 тис. літрів спирту та ін. Припинена нелегальна діяльність 46 підпільних цехів з виробництва товарів широкого споживання, з них 35 - виробники фальсифікованих алкогольних напоїв.
В 2004 році спеціалісти податкової служби за допомогою журналістів продовжуватимуть роз'яснювальну роботу у зв'язку з набуттям чинності нових законодавчих актів України.
Юлія ДОРОФЕЙ.


В Москві оприлюднили антиПутінську декларацію

Група російських громадських діячів, політиків і журналістів, що заснували в Москві 17 січня Комітет "2008: Вільний вибір", оприлюднила декларацію свого комітету.
Як повідомляє Newsru.com, засновники констатують, що "головним результатом минулого чотирьохліття стало створення і зміцнення режиму особистої влади президента Володимира Путіна", вони переконані, що багато базових демократичних цінностей в сучасній Росії перебувають під загрозою або знищені зовсім.
"Ми не сумніваємося, що в обставинах, що склалися, перевибори президента на новий термін перетворяться, по суті, в технічну формальність, - стверджують творці Комітету. - Але у нас є підстави вважати, що і наступні чотири роки правління Володимира Путіна будуть присвячені тому ж - зміцненню особистої влади, наслідком чого стане остаточ-ний розгром демократичних інститутів у Росії. Ми не хочемо цього допустити. Ми закликаємо наших співгромадян усвідомити: за вибори 2008 року доведеться всерйоз поборотися. Боротьба має бути не тільки за перемогу на них, але і просто за те, щоб вони відбулися, за саме право вільного вибору. Ці вибори починаються вже сьогодні".
З огляду на це, засновники Комітету вважають його найважливішим завданням протидію небезпеці, яка нависла в сьогоднішній Росії над самим інститутом вільних і чесних виборів і проявилася так чітко як в парламентській виборчій кампанії 2003 року, так і в поточній президентській.
Головою Комітету "2008: Вільний вибір" був обраний Гаррі Каспаров.  Засновниками Комітету стали Михайло Бергер, Володимир Буковський, Олександр Гольц, Ігор Іртеньєв, Володимир Кара-Мурза (мол.), Євген Кисельов, Юлія Латиніна, Дмитро Муратов, Борис Нємцов, Сергій Пархоменко, Олександр Риклін, Віктор Шендерович, Ірина Ясіна.


Перед ветеранами в боргу
На минулому тижні відбулася п'ята звітно-виборна конференція Кримської республіканської організації ветеранів війни, праці і військової служби, у якій взяли участь голова Верховної Ради автономії Борис Дейч, глава кримського уряду Сергій Куницин, Постійний Представник Президента України в Криму Олександр Діденко, голова Ради організацій ветеранів України Іван Герасимов, керівники міністерств і відомств.
У ході конференції з основною доповіддю про діяльність організації за період з грудня 1999-го по грудень 2003 року виступив голова Кримської республіканської ради ветеранів війни, праці і військової служби Олексій Крижко. Нині кримська організація ветеранів об'єднує 11 міських, 17 районних, 18 республіканських рад однополчан із загальною кількістю 750 тисяч чоловік. Було відзначено, що за пропозицією ветеранських організацій у закон про статус ветеранів війни були внесені зміни, але поки Верховною Радою України мало що зроблено для поліпшення життя ветеранів. Зокрема, особливу стурбованість викликає ситуація, за якої майнове і матеріальне обмеження більшої частини ветеранів призводить до того, що багато хто з них просто бідують, а обіцяна пенсійна реформа дала збільшення мізерних пенсій в середньому лише на 6 - 8 гривень.
По суті, ті, хто пройшов сувору школу випробувань на фронті, у тилу, сьогодні стали убогими. Середній розмір пенсії складає 143 грн., або половину прожиткового мінімуму, близько 100 тисяч ветеранів одержують пенсію 92 грн. Разом з тим О. Крижко з вдячністю відзначив ініціативу голови Верховної Ради Криму Б. Дейча розглянути на лютневій сесії кримського парламенту питання про виконання закону про статус ветеранів війни, оскільки не в усіх регіонах він виконується належним чином.
Голова уряду Криму С. Куницин у своєму виступі звернув увагу на те, що наявність у республіці політичної стабільності дозволила органам влади відійти від політичних чвар і дозволяє більше часу приділяти вирішенню щоденних проблем.
А голова Верховної Ради АРК Б. Дейч, виступаючи на конференції, відзначив, що у Верховній Раді на постійному контролі були і залишаються питання отримання пільг і виділення цільових субвенцій на проїзд, паливо, телефонізацію, будівництво житла, а також поетапного підвищення пенсій, що можна зробити лише тоді, коли в повному обсязі запрацює економіка.
На конференції було ухвалене звернення до Голови Верховної Ради України В. Лит-вина, а також обраний новий склад республіканської ради ветеранів. Головою Кримської республіканської ради ветеранів війни, праці і військової служби знову обраний О. Крижко.
Прес-центр ВР АРК.


СКІЛЬКИ КОШТУЄ БІДНІСТЬ?

У бюджеті Красногвардійського району на 2004 рік передбачено 30 тис. грн. на реалізацію місцевої соціальної програми "Турбота", повідомив голова Красногвардійської райради Володимир Кулигін.
За його словами, програма "Турбота" реалізується в районі з 2001 року і
обсяги її фінансування зростають щорічно. Так, у 2001 році на здійснення
програми з районного бюджету було виділено 10 тис. грн., у 2002-му - 20 тис. грн., у 2003-му - 25 тис. грн. Як повідомив В. Кулигін, ці кошти йдуть, в основному, для надання адресної допомоги незаможним пенсіонерам і інвалідам, а також на оплату деяких медичних і побутових послуг для цих категорій громадян (зубопротезування, перукарських послуг та ін.). За даними Красногвардійської райради, на сьогоднішній день у районі проживають 23 тисячі пенсіонерів. Районний бюджет Красногвардійського району на 2004 рік затверджений у розмірі 32 599,5 тис. грн.


ХОЧ ЛІКИ БЕЗПЛАТНІ...

У 2003 році аптеки Джанкоя безкоштовно надали ліки для 120 незаможних городян. Про це повідомила секретар міської Ради Джанкоя Людмила Корнієнко.
Як вона пояснила, відповідно до домовленості з міським управлінням праці
і соціального захисту, кожна аптека Джанкоя щомісяця обслуговує за рахунок власних коштів одну - дві особи з категорії незаможних. При цьому кожному надаються лікарські засоби на суму 20 грн.
За словами Л. Корнієнко, щоб отримати право на безкоштовне одержання ліків, необхідно написати заяву в міське управління праці і соціального захисту. Секретар Джанкойської міськради відзначила, що тій самій людині допомога може надаватися кілька разів протягом року.
За її інформацією, на сьогоднішній день 1,3 тис. жителів Джанкоя належать до категорії незаможних.
"Контекст-медіа".


БЕРЕЖЕНОГО БОГ БЕРЕЖЕ?
Ех, дороги...
17 грудня минулого року сталася трагічна за своїми наслідками автокатастрофа на 41-му кілометрі траси Сімферополь - Ялта, що забрала життя 18 гірників, які їхали в санаторій Алушти на відпочинок.
"Нужно не виновных искать, а делать серьёзные выводы и принимать безотлагательные меры, чтобы не повторились подобные трагедии, - считают крымские дорожники" ("Крымская газета" № 244 від 27 грудня 2003 р., "В поисках стрелочника?..").
Які ж серйозні висновки були зроблені? Не вкладається у голові і ніяк не вдається співставити сказане (навіть надруковане, як кажуть, чорним по білому) з тим, що спостерігаєш кожного дня, їдучи з села до міста на роботу.
Зима вступила у свої права. Випав сніг, почалась ожеледиця. ДАІ застерігає водіїв.
На фото ви бачите 665 - 667-й кілометри траси Сімферополь - Севастополь. Після попереджувального знаку, що попереду слизька дорога, - великий спуск. Висота з обочини у глиб обриву десь біля 20 - 30 метрів. А зараз, шановний читачу, придивіться уважно до фото! Ви бачите на обочині хоч яку-небудь огорожу, крім стовпчиків? Наприклад, натягнутий трос, який повинен бути на цій ділянці дороги. Його нема. І вже давно, з весни минулого року. Боронь, Боже, щось трапиться з "маршруткою" чи автобусом! Ніяких перешкод транспортний засіб при заносі на сніговому накаті не зустріне і, падаючи з цієї висоти, перетвориться у металеву домовину.
"Ответственность крымских дорожников, безусловно, очень велика, и специалисты делают всё возможное, чтобы поддерживать дороги полуострова (общая протяжённость их 6 304 км, в том числе 1 082 км - государственного значения, из них более 160 км - спецмаршрутов) в нормальном состоянии... (!? - авт.), обеспечивая безопасность движения", - підкреслює начальник служби автодорог Криму Г. Говорущенко ("Крымская газета" № 244 від 27 грудня 2003 р., "В поисках стрелочника?..").
А чи знає пан Говорущенко, що 666 км траси Сімферополь - Севастополь (до речі, забобонні люди відірвали цю табличку) і взагалі ділянка Сімферополь - Чистенька відноситься до доріг державного значення і спецмаршруту? Її розмальовують білими смужками та, буває, охорону у парадній формі виставляють через кожні 50 метрів, коли приїжджає глава держави до Криму. А огорожі на небезпечних ділянках немає.
Не хочу вірити в забобони, але кожного дня, відправляючи у місто дитину на навчання, потай хрещу "маршрутку" та шепочу молитву...
Таїсія ХУТОРСЬКА.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 23.01.2004 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1660

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков