Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3139)
З потоку життя (6354)
Душі криниця (3492)
Українці мої... (1462)
Резонанс (1492)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1669)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КАННАХ ПОКАЗАЛИ Ф╤ЛЬМ ПРО КРИМСЬКИХ ТАТАР «ДОДОМУ»
На Каннському к╕нофестивал╕ в╕дбулася прем'╓ра дебютно╖ повнометражно╖ стр╕чки...


СВ╤Т РОЗУМ╤╢ ПРАГНЕННЯ УКРА╥НИ ДО ЗМ╤Н, АЛЕ МЕТОДИ СПРИЙМА╢ КРИТИЧНО
Анал╕зу╓мо м╕жнародну реакц╕ю на останн╕ под╕╖ в Укра╖н╕ — розпуск Верховно╖ ради та перш╕...


РОС╤ЙСЬКИЙ СУД ЗАЛИШИВ П╤Д АРЕШТОМ Ф╤ГУРАНТ╤В «СПРАВИ Х╤ЗБ УТ-ТАХР╤Р» - ДО 15 СЕРПНЯ
Зас╕дання було перерване "через в╕дведення судд╕ ╕ прокурору".


Олександр Муратов: «М╤Й КРИМ»
Не дивлячись на те, що на ц╕й виставц╕ будуть представлен╕ не т╕льки мо╖ роботи, а й роботи ╕нших...


ПЕТИЦ╤ЙНА ЛИХОМАНКА: ЧОГО ХОЧУТЬ УКРА╥НЦ╤ В╤Д ПРЕЗИДЕНТА ЗЕЛЕНСЬКОГО
Нова влада викликала небачену хвилю петиц╕й до президента. Три дн╕ на посад╕, а вже б╕льше сотн╕...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 01.01.2016 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#1 за 01.01.2016
СУДИ У "СПРАВ╤ 26 ЛЮТОГО" - ЦЕ ГАНЕБНЕ СУДИЛИЩЕ...

"Покращення" по-кримськи

У С╕мферопол╕ у "справ╕ 26 лютого" в понед╕лок в╕дбулись одразу два судов╕ зас╕дання - у "Верховному суд╕" окупованого Криму й Ки╖вському райсуд╕ С╕мферополя. На лав╕ п╕дсудних були Ахтем Чийгоз, Мустафа Дегермендж╕, Ал╕ Асанов, Арсен Юнусов, Ескендер Ем╕рвал╕╓в ╕ Талят Юнусов. Останнього засудили на 3,5 роки умовно. "Верховний суд" Криму оголосив перерву в розгляд╕ справи до 15 с╕чня.
Судове зас╕дання у "Верховному суд╕" окупованого Криму тривало ш╕сть годин. За цей час колег╕я судд╕в оголошувала к╕лька перерв. Б╕ля буд╕вл╕ "Верховного суду" з╕брались десятки людей, проте на перше зас╕дання у "справ╕ 26 лютого" пускали виб╕рково. Пристави пояснювали це в╕дсутн╕стю м╕сць у зал╕. Серед охочих потрапити до зали була Д╕ляра Се╖твел╕╓ва, вона прийшла п╕дтримати сп╕вв╕тчизник╕в. Ж╕нка розпов╕ла, що допоки люди не наробили галасу, родич╕в узагал╕ не хот╕ли пускати.
"Було жахливо спостер╕гати, як д╕тям пол╕тв'язн╕в не дали нав╕ть подивитись на батьк╕в. А ж╕нок не пропускали здоровенн╕ буга╖, вони не дали можливост╕ нав╕ть просто побачити в'язн╕в, я вже не кажу про те, щоб запустити до зали суду. Пот╕м ми почали кричати, не т╕льки ж╕нки. Нашому обуренню не було меж. ╤ т╕льки тод╕ пропустили ще к╕лька людей - т╕льки р╕дних", - розпов╕ла Д╕ляра Се╖твел╕╓ва.
Заступника голови Меджл╕су кримських татар Нар╕мана Джеляла так само не пустили на зас╕дання. Про подробиц╕ в╕н д╕знався п╕сля зак╕нчення зас╕дань в╕д адвокат╕в. В ╕нтерв'ю Рад╕о "Свобода" в╕н розпов╕в, що захисники п╕дсудних Ал╕ Асанова ╕ Мустафи Дегермендж╕ просили зв╕льнити п╕доп╕чних п╕д п╕дписку про неви╖зд або п╕д домашн╕й арешт. Суд ц╕ клопотання в╕дхилив. Адвокат Ахтема Чийгоза звернувся до суду ╕з проханням припинити зас╕дання у так зван╕й "справ╕ 26 лютого", розпов╕в Нар╕ман Джелял.
"Було клопотання захисту Ахтема Чийгоза. Зокрема, адвокат Олександр Л╕совий заявив, що вимага╓ взагал╕ припинити розгляд ц╕╓╖ справи, тому що под╕╖ 26 лютого в╕дбувались на територ╕╖ Укра╖ни. Крим, нав╕ть ╕з точки зору Рос╕╖, перебував п╕д юрисдикц╕╓ю Укра╖ни. ╤ тому займатися ц╕╓ю справою повинн╕ правоохоронн╕ органи Укра╖ни. Однак суд заявив, що нараз╕ не ма╓ змоги розглянути це клопотання, ╕ що Укра╖на не розсл╕ду╓ под╕╖ того часу. Тому вони змушен╕, бо серед постраждалих ╓ громадяни Рос╕╖, ╕ мають право розглядати цю справу", - зазначив Джелял.
У Ки╖вському райсуд╕ С╕мферополя ще одному обвинуваченому у "справ╕ 26 лютого" Таляту Юнусову винесли вирок. Його засудили до 3,5 рок╕в умовно. Голова представницького органу кримських татар Рефат Чубаров назвав суд над учасниками м╕тингу 26 лютого "ганебним судилищем".
"╥х визнаватимуть винними. Ахтема визнають одним ╕з орган╕затор╕в цих под╕й. Ал╕ Асанова й Мустафу Дегермендж╕ - "сп╕вучасниками". Я думаю, що вони отримають по вс╕й повнот╕, яка передбачена статтею 212 Крим╕нального кодексу Рос╕╖. Вс╕ розум╕ють, що ц╕ суди незаконн╕, що це ╓ не суд, а розправа над кримськими татарами, як╕ за часи суверен╕тету Укра╖ни виступали на захист територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ й суверен╕тету Укра╖ни. Як╕ захищали свою землю, як╕ не хот╕ли, щоб туди вторглися чуж╕ в╕йська", - пояснив голова Меджл╕су Рефат Чубаров.
Ф╕гурант╕в справи рос╕йськ╕ сл╕дч╕ звинувачують в участ╕ в "масових заворушеннях" 26 лютого 2014 року, як╕ виникли п╕втора року тому б╕ля кримського парламенту. В результат╕ багатотисячного м╕тингу, за участ╕ прихильник╕в територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни та актив╕ст╕в парт╕╖ "Русское единство", дво╓ людей загинули, десятки зазнали поранень. Сл╕дчий ком╕тет Рос╕╖ порушив за цим фактом крим╕нальну справу.

Олександра МЕЛЬНИКОВА
ua.krymr.com

М╕тинг проти сепаратизму й м╕тинг пророс╕йських сил б╕ля парламенту Кримсько╖ автоном╕╖. С╕мферополь, 26 лютого 2014 року

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 01.01.2016 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16438

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков