Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3132)
З потоку життя (6348)
Душі криниця (3489)
Українці мої... (1461)
Резонанс (1491)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1666)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НЦ╤ ЗАДЕКЛАРУВАЛИ ПОНАД 83 М╤ЛЬЯРДИ ДОХОД╤В ЗА Р╤К
Про це пов╕домля╓ прес-служба Державно╖ ф╕скально╖ служби.


РОЗПАЛЮВАННЯ ВОРОЖНЕЧ╤: ПРОКУРАТУРА КРИМУ В╤ДКРИЛА СПРАВУ ЧЕРЕЗ П╤ДРУЧНИК «╤СТОР╤Я КРИМУ»
Про це пов╕домля╓ прокуратура Автономно╖ Республ╕ки Крим.


ЩОБ ПАМ’ЯТАЛИ…
В╕дзначення переможц╕в цього конкурсу у ки╖вському театр╕ на Подол╕ в╕дбулося, можна сказати, на...


Washington Post: ВИГАДКА РОС╤╥ ПРО АНТИСЕМ╤ТСЬКУУКРА ╥НУ З «ФАШИСТАМИ» РОЗВАЛЮ╢ТЬСЯ НА ОЧАХ
На початку червня новообраний президент Володимир Зеленський об╕йме свою посаду. ╤ того ж дня...


У КИ╢В╤ ПРЕЗЕНТУЮТЬ СТР╤ЧКУ ПРО ДЕПОРТАЦ╤Ю КРИМСЬКИХ ТАТАР «1944»
Прем’╓ра документального ф╕льму про депортац╕ю кримських татар “1944” у столиц╕...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 01.01.2016 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#1 за 01.01.2016
12 КРИМЧАН - ОСОБИСТОСТЕЙ РОКУ ЗА ВЕРС╤╢Ю РЕДАКЦ╤╥ "КРИМ.РЕАЛ╤╥"

Коли ми вир╕шили скласти рейтинг найвидатн╕ших кримчан року, що мина╓, в редакц╕╖ "Крим.Реал╕╖" розгор╕лася бурхлива дискус╕я. Вона стосувалася того, хто ув╕йде в цей список, ╕ якими критер╕ями в╕дбору необх╕дно керуватися. У п╕дсумку ми вир╕шили, що до цього рейтингу необх╕дно внести людей, як╕ упродовж 2015 року виявили висок╕ особист╕сн╕ та людськ╕ риси. Серед редакц╕йного колективу було проведене закрите голосування, ╕ пр╕звища дванадцяти кримчан, як╕ згадувалися част╕ше за ╕нших, ми пропону╓мо ваш╕й уваз╕.

Геннад╕й Афанась╓в. На думку редакц╕╖ "Крим.Реал╕╖", 25-р╕чний фотограф ╕з С╕мферополя зд╕йснив найнеспод╕ван╕ший ╕ мужн╕й вчинок року. Геннад╕й ╓ одним з чотирьох кримчан, заарештованих рос╕йськими силовиками у справ╕ "кримських терорист╕в". Спочатку в╕н п╕шов на угоду з╕ сл╕дством, визнав свою провину й отримав с╕м рок╕в позбавлення вол╕. Проте на суд╕ над Олегом Сенцовим та Олександром Кольченком 31 липня Афанась╓в неспод╕вано в╕дмовився в╕д сво╖х св╕дчень ╕ оголосив, що обмовив сво╖х товариш╕в п╕д тортурами. За словами його адвоката, п╕сля цього вчинку за вказ╕вкою ФСБ в╕дносно Геннад╕я почали цькування спочатку в С╤ЗО, а пот╕м - у колон╕╖ суворого режиму. У списку видатних кримчан багато сп╕вроб╕тник╕в Крим.Реал╕╖ також згадували Ольгу Афанась╓ву - мати Геннад╕я, яка живе в Криму ╕ при цьому бере активну участь у кампан╕╖ сол╕дарност╕ з "кримськими заручниками".

Л╕ля Буджурова. Одна з найв╕дом╕ших журнал╕сток Криму залиша╓ться жити ╕ працювати в С╕мферопол╕. Коли власник ATR Ленур ╤слямов ухвалив р╕шення перевести редакц╕ю телеканалу в Ки╓в, Буджурова не стала пере╖жджати ╕ заснувала в С╕мферопол╕ продакшн-студ╕ю "QaraDeniz Production". Також вона продовжу╓ орган╕зовувати кримськотатарський дитячий конкурс "Tatli Ses". У грудн╕ орган╕затор╕в ╕ ф╕нал╕ст╕в цього конкурсу запросив у Радм╕н рос╕йський голова Криму Серг╕й Аксьонов. П╕сля того, як Буджурова отримала там з його рук нагороду, багато проукра╖нськи налаштованих користувач╕в соцмереж розкритикували журнал╕стку. Однак вона у в╕дпов╕дь сказала, що для не╖ розвиток культури ╖╖ народу ╓ головним пр╕оритетом, заради якого можна йти на компром╕си з владою. Однак в╕дносини рос╕йського кер╕вництва Криму з Л╕лею Буджуровою не можна назвати дружн╕ми. 2 листопада до не╖ в будинок прийшли з обшуком сп╕вроб╕тники ФСБ.

Нар╕ман Джелял. 21 березня в╕н був обраний першим заступником Меджл╕су кримськотатарського народу. 21 березня - через два м╕сяц╕ п╕сля арешту одного з л╕дер╕в кримських татар Ахтема Чийгоза. За словами голови Меджл╕су Рефата Чубарова, погодившись на цю посаду, Нар╕ман опинився в дуже вразливому ╕ небезпечному становищ╕. Однак в╕н не побоявся очолити Меджл╕с у Криму ╕ нараз╕ ╓ найб╕льшим публ╕чним представником кримськотатарського нац╕онального руху, який залиша╓ться жити на п╕востров╕ ╕ не збира╓ться зв╕дти ╖хати.

Мустафа Джем╕л╓в. Уповноважений президента Укра╖ни у справах кримськотатарського народу залиша╓ться в╕рним сво╖м принципам ╕ посл╕довно виступа╓ за повернення Криму п╕д контроль Укра╖ни. Цього року в╕н пров╕в десятки, якщо не сотн╕, зустр╕чей з дипломатами р╕зних р╕вн╕в, на яких ╕нформував ╖х про ситуац╕ю на п╕востров╕ ╕ закликав допомогти його кра╖н╕ в╕дновити територ╕альну ц╕л╕сн╕сть.

Олег Зубков. Власник ялтинського зоопарку "Казка" ╕ сафар╕-парку "Тайган" був активним прихильником "кримсько╖ весни" ╕ нав╕ть пропонував назвати одну з вулиць С╕мферополя ╕м'ям Пут╕на, однак це не вберегло його в╕д пресингу ╕ тиску з боку рос╕йських силовик╕в. Весь р╕к в╕н в╕дбивався в╕д нападок рос╕йських перев╕ряльних орган╕в. Навесн╕ Росс╕льгоспнагляд звинуватив його в контрабандному завезенн╕ тварин, а в грудн╕ рос╕йська прокуратура завела на нього справу за побиття сп╕вроб╕тника "Тайгану". 11 грудня його засудили до 3 рок╕в позбавлення вол╕ умовно. Однак кримський "цар зв╕р╕в" вир╕шив не здаватися ╕ пов╕домив, що крим╕нальне пересл╕дування проти нього - це спроба забрати його б╕знес. На знак протесту в╕н закрив для в╕дв╕дування "Казку" ╕ "Тайган", ╕ сказав, що не ма╓ нам╕ру в╕дновлювати ╖х роботу до в╕дставки рос╕йського прокурора Криму Натал╕╖ Поклонсько╖.

Ленур ╤слямов. З березня 2014 року кримськотатарський б╕знесмен намагався утриматися в Криму на плаву ╕ нав╕ть на к╕лька м╕сяц╕в зайняв пост в╕це-прем'╓ра в уряд╕ Серг╕я Аксьонова. Однак п╕сля того, як рос╕йська влада Криму закрила його головне д╕тище - телеканал ATR, в╕н став радикальним противником д╕й Рос╕╖ на п╕востров╕. ╤слямов - це фактично головний ╕н╕ц╕атор ╕ л╕дер "громадянсько╖ блокади Криму". Його участь у ц╕й акц╕╖ гукнулася кримськотатарському б╕знесмену втратою багатьох актив╕в на п╕востров╕ ╕ в Рос╕╖. Однак це його не зупинило, ╕ в╕н говорить, що в╕н ╕ його соратники готують "морську блокаду Криму", суть яко╖ вони поки не пояснюють.

Арх╕╓пископ Климент. За ╕нформац╕╓ю правозахисних орган╕зац╕й, б╕льш╕сть рел╕г╕йних конфес╕й та громад Криму не змогли пройти перере╓страц╕ю ╕ зазнали гон╕нь з боку рос╕йських спецслужб. У цих складних умовах Арх╕╓пископ С╕мферопольський ╕ Кримський Климент продовжу╓ жити ╕ служити на п╕востров╕. В╕н намага╓ться зберегти УПЦ Ки╖вського Патр╕архату на п╕востров╕ ╕ рел╕г╕йну громаду, п╕ддаючи себе численним ризикам.

Олександр Кольченко. 25 серпня П╕вн╕чно-Кавказький окружний в╕йськовий суд Ростова звинуватив с╕мферопольського анарх╕ста у ско╓нн╕ теракт╕в ╕ вин╕с суворий вирок - 10 рок╕в колон╕╖ суворого режиму. Коли суддя зачитував це р╕шення, Олександр посм╕хався, а п╕сля оголошення вердикту разом з╕ сво╖м товаришем Олегом Сенцовим засп╕вав г╕мн Укра╖ни. У сво╓му останньому слов╕ Кольченко сказав, що кремл╕вський режим наближа╓ св╕й к╕нець, кидаючи його та ╕нших пол╕тичних актив╕ст╕в до в'язниць. За його словами, т╕ 85 в╕дсотк╕в населення Рос╕╖, як╕ зараз п╕дтримують президента, спостер╕гаючи за вчиненням несправедливост╕, рано чи п╕зно скинуть Володимира Пут╕на.

Олег Сенцов. Вирок, винесений кримському к╕норежисеров╕, вразив св╕т сво╓ю жорсток╕стю. За р╕шенням П╕вн╕чно-Кавказького окружного в╕йськового суду в╕н ма╓ в╕дсид╕ти в колон╕╖ суворого режиму 20 рок╕в. Однак Сенцов сто╖чно перен╕с судовий процес ╕ вирок, ╕ в Укра╖н╕ став символом мужност╕ й незламност╕. Ще за к╕лька м╕сяц╕в до вироку в╕н сказав, що п╕дготовлюваний вердикт йому не страшний. "Я не боюся цих загроз, ╕ цей терм╕н - 20 рок╕в мен╕ не страшний. Я знаю, що епоха правл╕ння кривавого карлика у ваш╕й кра╖н╕ зак╕нчиться ран╕ше", - наголосив Сенцов з-за ╜рат.

Олександр Усик. 27-р╕чного боксера ╕з С╕мферополя можна по праву назвати найусп╕шн╕шим кримським спортсменом року. У 2015 роц╕ в╕н пров╕в три бо╖, ╕ вс╕ вони завершилися перемогою. Востанн╓ в╕н виходив на ринг 12 грудня. У цей день в╕н нокаутував кубинця Педро Родр╕геса ╕ вчетверте захистив титул ╕нтерконтинентального чемп╕она WBO.

Ахтем Чийгоз. Практично весь р╕к заступник голови Меджл╕су пров╕в за ╜ратами. 29 с╕чня в╕н прийшов на допит до Сл╕дчого ком╕тету, де був затриманий ╕ надал╕ утриму╓ться у С╤ЗО. Рос╕йськ╕ сл╕дч╕ органи звинувачують Чийгоза в орган╕зац╕╖ масових заворушень, як╕, за ╖хньою верс╕╓ю, в╕дбулися 26 лютого 2014 року, коли Крим нав╕ть за рос╕йським законодавством ще був частиною Укра╖ни. Члени Меджл╕су стверджують, що ╖хнього л╕дера в╕дправили п╕д арешт, бо кер╕вництво Криму й особисто Серг╕й Аксьонов бояться Чийгоза, який ╓ авторитетним ╕ впливовим пол╕тиком. На сво╖х виступах у суд╕ арештант неодноразово говорив, що не розрахову╓ на правосуддя ╕ вважа╓, що судд╕ та сл╕дч╕ виконують пол╕тичне замовлення. У "справ╕ 26 лютого" також арештован╕ ще дво╓ кримських татар - Асан Ал╕╓в ╕ Мустафа Дегермендж╕. ╥хн╕ пр╕звища журнал╕сти Крим.Реал╕╖ також називали, коли складали рейтинг особистостей року.

Рефат Чубаров. Цього року, як ╕ попереднього, голова Меджл╕су кримськотатарського народу посл╕довно виступа╓ за повернення Криму п╕д контроль Укра╖ни. 2 кв╕тня в╕н став народним депутатом Укра╖ни, а в серпн╕ був переобраний на посаду президента Всесв╕тнього конгресу кримських татар. З парламентсько╖ трибуни в╕н неодноразово закликав сво╖х колег у Верховн╕й Рад╕ б╕льше прид╕ляти уваги питанням Криму.
Окр╕м названих 12 кримчан, як╕ набрали найб╕льше голос╕в кореспондент╕в "Крим.Реал╕╖", п╕д час нашого внутр╕шнього голосування також згадувалися правозахисники Ольга Скрипник, Серг╕й За╓ць, Дар'я Свиридова, економ╕ст Андр╕й Клименко, громадськ╕ актив╕сти Андр╕й Щекун, Вельдар Шукурдж╕╓в ╕ Олекс╕й Чирн╕й, журнал╕сти Валентина Самар, Сев╜╕ль Муса╓ва-Боровик, Катерина Сергацкова, д╕яч╕ культури Ахтем Сейтабла╓в ╕ Галина Джика╓ва, член Нацради Укра╖ни з телебачення ╕ рад╕омовлення Серг╕й Костинський, радник м╕н╕стра аграрно╖ пол╕тики Укра╖ни Олександр Л╕╓в, адвокат Джем╕ль Тем╕шев та ╕нш╕.
http://ua.krymr.com

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 01.01.2016 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16424

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков