Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3677)
З потоку життя (6894)
Душі криниця (3705)
Українці мої... (1510)
Резонанс (1606)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1756)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СПРАВА "МЕДВЕДЧУК ПРОТИ СТУСА"
Як сталося, що в Укра╖н╕ почали забороняти книги


ВАЛЕНТИН БУТ: КРИМСЬК╤ ДУМИ
Чи може тут щось зробити Укра╖на? Мусить.


╤НЦИДЕНТ В ОДЕСЬК╤Й Г╤МНАЗ╤╥: ЦЕ В╤ДПОВ╤ДЬ, ЯК╤Й МОВ╤ НАСПРАВД╤ ПОТР╤БЕН ЗАХИСТ
Уповноважений ╕з захисту державно╖ мови Тарас Крем╕нь вимага╓ в╕д М╕н╕стерства осв╕ти ╕ науки...


ВАЛЕНТИН БУТ: КРИМСЬКА ПОЛ╤ТИКА УКРА╥НСЬКО╥ ВЛАДИ
Як би те сумно не звучало, але укра╖нська пол╕тика щодо Криму, за виключенням коротких ╕сторичних...


ВАЛЕНТИН БУТ: КУЛЬТУРА ЛЯЛЬКИ-МОТАНКИ ?
Думаю, не одному мен╕ впада╓ в оч╕ певна дев╕ац╕я у сприйнятт╕ нашими сп╕вв╕тчизниками цього...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 11.12.2015 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#50 за 11.12.2015
...ЧИ ТО В╤ДЛУННЯ Г╤БРИДНО╥ В╤ЙНИ

За що ж нам «брат» такий?!

В╕йськова ╕стор╕я – непроста штука. Для того, щоб потрапити до п╕дручника, недостатньо ходити в красивому мундир╕ або вимовляти м╕л╕таристськ╕ промови. Необх╕дно виграти (або програти) велику битву чи хоча б розробити класичну операц╕ю, за якою навчатимуться курсанти та проводитимуться навчання.
Так-от, Володимир Пут╕н потрапив у в╕йськову ╕стор╕ю без операц╕й ╕ битв. Потрапив завдяки сво╓му внеску в лог╕стику «г╕бридно╖ в╕йни»: саме завдяки рос╕йському президенту вона визнана в╕йною справжньою, в╕йною, на яку можна в╕дпов╕дати не заявами, санкц╕ями або хоча б спецоперац╕ями, а силою збро╖.
Звичайно, Пут╕н не вигадав «г╕бридну в╕йну». Той же Радянський Союз перебував у «г╕бридних в╕йнах» ус╕ роки свого ╕снування – дос╕ то тут, то там виявляються «во╖ни-╕нтернац╕онал╕сти», як╕ виконували св╕й обов’язок у кра╖нах, про ╕снування яких ╖м самим не було н╕чого в╕домо. Але саме при Пут╕н╕ «г╕бридна в╕йна» стала використовуватися не для яко╖сь там диверс╕йно╖ д╕яльност╕ або перес╕чних в╕йськових переворот╕в, а для захоплення територ╕й та створення нових самопроголошених республ╕к.
Скажуть, що ╕ це придумав не Пут╕н, що перш╕ самопроголошен╕ республ╕ки з’явилися ще за радянських час╕в. Але спецоперац╕╖ Анатол╕я Лук’янова в╕др╕зняються в╕д спецоперац╕й Володимира Пут╕на. Соратник Горбачова ц╕нував лег╕тимн╕сть. У його випадку р╕шення ухвалювали м╕сцев╕ органи влади – ╕ аж н╕як не в оточених в╕йськами буд╕влях, як це в╕дбувалось у Криму, – а арм╕я п╕дключалась на етап╕ захисту цих самих м╕сцевих орган╕в. Можливо, у всьому цьому теж був присмак «г╕бридност╕», але спочатку не в╕йськово╖, а пол╕тично╖. Б╕льше того, саме переростання пол╕тичних розб╕жностей у в╕йськовий конфл╕кт вважалося одним ╕з найтраг╕чн╕ших насл╕дк╕в плану ╕з дестаб╕л╕зац╕╖ «неслухняних» союзних республ╕к. А в Пут╕на – все навпаки. Спочатку – прихована в╕йна, пот╕м – в╕дкрит╕ пол╕тичн╕ р╕шення й заклики вступити в переговорний процес ╕з власними мар╕онетками.
Зах╕д спочатку отороп╕в в╕д ц╕╓╖ ново╖ тактики, в╕д цього «нас тут нема╓». Укра╖на намагалася вс╕ляко утриматися в╕д прямого в╕йськового з╕ткнення з Рос╕╓ю не т╕льки тому, що боялася розгрому ╖╖ в╕йськ рос╕йською арм╕╓ю – адже незрозум╕ло ж було, хто буде воювати, арм╕я чи «вв╕члив╕ зелен╕ чолов╕чки», – а ще й тому, що вважали за потр╕бне в╕дпов╕дати на «г╕бридн╕сть» власною «г╕бридн╕стю». Так ╕ народилась ╕дея економ╕чних санкц╕й. Ви робите вигляд, що не вою╓те, – ╕ захоплю╓те чуж╕ територ╕╖. ╤ ми робимо вигляд, що не вою╓мо, – ╕ руйну╓мо вашу економ╕ку. ╤ подивимося ще, чия «г╕бридн╕сть» ефективн╕ша.
Над ус╕м цим пост╕йно вис╕ло невисловлене запитання – а що буде, якщо Пут╕н захоче орган╕зувати «г╕бридну в╕йну» на територ╕╖ кра╖ни – члена НАТО? Якщо «вв╕члив╕» до нестями чолов╕чки з’являться де-небудь у Нарв╕ разом ╕з пошитим у кремл╕вськ╕й майстерн╕ прапором чергово╖ «народно╖ республ╕ки» ╕ гаслом «захисту руського св╕ту»? Що тод╕? Воювати чи посилювати економ╕чн╕ санкц╕╖? ╤ чи не вийде так, що, поки Зах╕д буде посилювати санкц╕╖ ╕ спод╕ватися на економ╕чний крах рос╕йського режиму, Пут╕н захопить половину ╢вропи? Те, що жодно╖ ч╕тко╖ в╕дпов╕д╕ на це запитання н╕хто не хот╕в давати, вчергове продемонструвало: ╢вропа все ще не ╓дина по-справжньому. ╢ ╢вропа, за яку будуть воювати, – ╕ ╢вропа, яка ще нещодавно була в радянськ╕й сфер╕ впливу. ╤ ось у ц╕й-то ╢вроп╕ Пут╕н може розб╕йничати у сво╓ задоволення – а ми його санкц╕ями, санкц╕ями, щоб неповадно було!
Усе зм╕нила Туреччина. Конфл╕кт м╕ж Анкарою й Москвою через систематичне порушення рос╕йською ав╕ац╕╓ю турецького пов╕тряного простору, який прив╕в до знищення «беззахисного рос╕йського бомбардувальника», – т╕льки частина проблеми. ╤нша частина – це готовн╕сть Кремля до помсти. Якщо помста обмежиться економ╕чними санкц╕ями, в╕дмовою в╕д пом╕дор╕в ╕ трикотажу – це, звичайно, не проблема Заходу й НАТО. Але в рос╕йських ЗМ╤ все част╕ше говорять про «картинн╕сть» турецько╖ держави, про те, що ╖╖ територ╕╖ ╖й не належать, про Велику Грец╕ю й Велику В╕рмен╕ю, про курдський «визвольний рух», – досить в╕дкрити будь-який близький до рос╕йсько╖ влади сайт, ╕ натрапиш на розсип таких коментар╕в. Це — просто слова чи п╕дготовка до д╕й? ╤ як ма╓ д╕яти Зах╕д, якщо у Кремл╕ раптом вир╕шать, що в╕дмова в╕д пом╕дор╕в – недостатн╓ «покарання для Ердогана», а «незалежний Курдистан» ╕ «федерал╕зац╕я Туреччини» – в самий раз? П╕сля наради м╕н╕стр╕в закордонних справ кра╖н НАТО у Брюссел╕ вже ясно як. «Г╕бридна в╕йна» визнана справжньою в╕йною – тобто в╕йною, до яко╖ застосована д╕я п’ято╖ статт╕ Вашингтонського договору НАТО. Це означа╓, що жодних «г╕бридних во╓н» на територ╕╖ Альянсу не буде.
Той, хто захоче вдарити по кра╖н╕ – члену НАТО за допомогою провокац╕й, «вв╕чливих чолов╕чк╕в» ╕ п╕дтримки сепаратизму, змушений буде воювати по-справжньому.

В╕тал╕й ПОРТНИКОВ
(Рад╕о «Свобода»)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 11.12.2015 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16318

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков