Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
САВА ╤ ЛАВА
Наш╕ традиц╕╖


«20 ДН╤В У МАР╤УПОЛ╤», ДЖАМАЛА ╤ «КОНОТОПСЬКА В╤ДЬМА»:
Стали в╕дом╕ лауреати Шевченк╕всько╖ прем╕╖…


ПРАВДА ДВО╢СЛОВА
Наш╕ традиц╕╖


ОЧИМА БЕЛЬГ╤ЙСЬКОГО ФОТОГРАФА
На його зн╕мках - чорно-б╕ла пал╕тра Майдану…


МИСТЕЦЬКА «ЗДИБАНКА В «НОР╤»
Виставка в╕дбулася без обмежень ╕ упереджень. В╕дб╕р ╕ цензура були в╕дсутн╕…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 04.12.2015 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#49 за 04.12.2015
«УКРА╥НСЬКА МОВА ЗАВОРОЖУ╢ ТА НАДИХА╢...»

Спочатку було Слово...

У св╕т╕ ╕сну╓ багато р╕зних народ╕в, ╕ у кожного з них ╓ своя р╕дна мова, яка переда╓ться в╕д покол╕ння до покол╕ння як ц╕нний дар. Мова – це наш найб╕льший скарб. Мен╕ зда╓ться, що саме завдяки ╖й можливе ╕снування т╕╓╖ чи ╕ншо╖ нац╕╖. Панасу Мирному належать так╕ слова: «Найб╕льше ╕ найдорожче добро кожного народу — це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ склада╓ ╕ сво╓ давн╓ життя, ╕ сво╖ спод╕ванки, розум, досв╕д, почування».
Багато хто зна╓, що 9 листопада ╓ Днем укра╖нсько╖ писемност╕ та мови. В нашому ун╕верситет╕ теж в╕дзначався цей день. Мен╕ випала нагода стати св╕дком цього заходу. Я була безмежно рада, бо мен╕ дуже подоба╓ться сп╕вуча укра╖нська мова. На жаль, зараз на мо╓му факультет╕ ╖╖ не викладають. Зв╕сно ж, я скористалася нагодою почути знов, хоч на дек╕лька годин, цю мелод╕йну мову.
Зах╕д проходив у читальн╕й зал╕ б╕бл╕отеки нашого ун╕верситету. На ньому були присутн╕ студенти р╕зних факультет╕в, викладач╕, а також кримськ╕ письменники, як╕ презентували нам сво╖ твори та книжки. Орган╕затором свята була кафедра укра╖нсько╖ ф╕лолог╕╖ та ╖╖ зав╕дувач – Грозян Н╕на Федор╕вна, яка його ╕ проводила. Розпочався зах╕д з виступу талановитих студент╕в Абла╓во╖ Ед╕╓, Кемал╓тд╕нова Амета, Джепарово╖ Ал╕ми та Болбек╕но╖ Карини, як╕ засп╕вали чудову п╕сню в╕домого укра╖нського гурту «Океан Ельзи». Почувши ╖╖, я не стрималася та почала зн╕мати ╖хн╕й виступ на камеру. Не т╕льки я, а й вс╕ присутн╕ були в захват╕ в╕д незвичайного виконання ц╕╓╖ п╕сн╕.
Дал╕ слово надавалося гостям свята. Першим виступив доцент кафедри укра╖нсько╖ ф╕лолог╕╖, поет, оч╕льник кримських укра╖номовних письменник╕в, кер╕вник «Л╕тературно-мистецько╖ в╕тальн╕», лауреат Всеукра╖нсько╖ л╕тературно╖ прем╕╖ ╕м. Степана Руданського Вишняк Михайло Якович, який презентував слухачам дек╕лька сво╖х твор╕в. Пот╕м ми ознайомилися з творч╕стю Стуса В╕ктора ╤вановича. Письменник розпов╕в нам сюжети к╕лькох сво╖х твор╕в – «Помста атлант╕в», «Стр╕ла для мудреця», «Повернення з ╕носв╕ту», «Ар╕йський Спас», «П╕сня амазонки», б╕льш╕сть з яких присвячена ╕стор╕╖ Криму.
Ще одним гостем була поетеса Галина Литовченко. Вона розпов╕ла нам ц╕кав╕ факти свого життя, як╕ позначилися на зм╕ст╕ та сюжет╕ ╖╖ в╕рш╕в, котр╕ добре зрозум╕ли слухач╕, кожен зм╕г в╕дчути почуття, як╕ хот╕ла передати нам поетеса. Мен╕ припали до душ╕ так╕ ╖╖ твори: «Ф╕гове варення», «Сус╕ди», «Роздуми ослика у новому двор╕», «Дзв╕нок ╕з Баку». Вс╕ гост╕ – ц╕кав╕ люди, майстри сво╓╖ справи. Творч╕сть кожного з них особлива, але мен╕ чомусь припала до душ╕ поез╕я Галини Литовченко. Може, тому, що я люблю поез╕ю, а може, через ж╕ночу сол╕дарн╕сть. Завершився зах╕д виступом Абла╓во╖ Ед╕╓, яка декламувала в╕рш, який вона сама написала. Враження в мене залишилися найяскрав╕ш╕. Мен╕ було при╓мно сид╕ти та слухати цю солов’╖ну мову, за якою я так сумую. Олександр Олесь писав:
Бринить – сп╕ва╓ наша мова,
Чару╓, т╕шить ╕ п’янить.
╤ це д╕йсно так, укра╖нська мова справд╕ заворожу╓ та надиха╓. Хочеться подякувати вс╕м, хто взяв участь в орган╕зац╕╖ цього свята, хот╕лося б, щоб так╕ зустр╕ч╕ проводилися част╕ше.

Ел╕на ТЕМ╤РОВА,
студентка 1 курсу факультету психолог╕╖ ╕ педагог╕чно╖ осв╕ти Кримського ╕нженерно-педагог╕чного ун╕верситету

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 04.12.2015 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16301

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков