Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3677)
З потоку життя (6894)
Душі криниця (3705)
Українці мої... (1510)
Резонанс (1606)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1756)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОС╤Я «ПЕДАЛЮ╢» ПИТАННЯ ВОДИ В КРИМУ, ЩОБ ЗМ╤НИТИ ╤НФОРМАЦ╤ЙНИЙ ФОКУС
Про це заявив заступник м╕н╕стра з питань ре╕нтеграц╕╖ тимчасово окупованих територ╕й ╤гор Яременко


РОС╤Я СТВОРЮ╢ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ГУМАН╤ТАРНУ КАТАСТРОФУ
Про це заявив кримський громадський актив╕ст, редактор онлайн-видання «╤нжир» Михайло...


НОВ╤ ЗАВДАННЯ У ПОРЯДКУ ДЕННОМУ ДЕОКУПАЦ╤╥ КРИМУ
19 жовтня в╕домий Левада-центр оприлюднив загальнорос╕йське опитування "Горд╕сть та ╕дентичн╕сть".


ВИДАВНИЦТВО VIVAT НАДРУКУ╢ ЩЕ 15 ТИСЯЧ ПРИМ╤РНИК╤В КНИГИ ПРО СТУСА
директор Vivat Катеринa Аврамчук додала, що замовлення на книгу продовжують надходити, ╕ не...


УЧАСНИКИ МАРШУ НА ЧЕСТЬ ДНЯ ЗАХИСНИК╤В ПРИЙШЛИ П╤Д ОП ╤ ОГОЛОСИЛИ ВИМОГИ
Б╕ля буд╕вл╕ Оф╕су президента перебували дек╕лька тисяч учасник╕в маршу. Вони скандують "Слава...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 04.12.2015 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#49 за 04.12.2015
«В╤ДНОВИТИ КРИМСЬКОТАТАРСЬКУ АВТОНОМ╤Ю В СКЛАД╤ УКРА╥НИ...»

Представники укра╖нських та кримськотатарських громадських ╕ правозахисних орган╕зац╕й впевнен╕, що «в╕дновлення кримськотатарсько╖ автоном╕╖» в склад╕ Укра╖ни допоможе повернути Крим ╕ в╕дновити територ╕альну ц╕л╕сн╕сть Укра╖ни. Про це вони заявили на прес-конференц╕╖ в УН╤АН.
«У питанн╕ в╕дновлення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни ми пропону╓мо використовувати механ╕зм правосуб’╓ктност╕ кор╕нного народу Криму — кримських татар. Саме в╕дновлення правосуб’╓ктност╕ кримськотатарського народу, який п╕дда╓ться пол╕тиц╕ етноциду, дозволить посилити м╕жнародний тиск на Рос╕йську Федерац╕ю в частин╕ зв╕льнення тимчасово окуповано╖ територ╕╖ Криму», — сказав правозахисник, представник кримськотатарсько╖ правозахисно╖ орган╕зац╕╖ «Азатлик» С╕навер Кадиров.
В╕н також зазначив, що, незважаючи на заяви представник╕в укра╖нсько╖ влади про те, що Крим не забутий, практично н╕чого не робиться для його зв╕льнення. «Ми д╕йшли невт╕шного висновку, що у держави нема╓ реально╖ програми деокупац╕╖ Криму», — сказав Кадиров.
На прес-конференц╕╖ представники громадських ╕ правозахисних орган╕зац╕й оприлюднили меморандум про в╕дновлення правосуб’╓ктност╕ кримськотатарського народу. Меморандум п╕дписали к╕лька громадських орган╕зац╕й, у тому числ╕ «Азатлик», «Антикорупц╕йний рух» Валентина Наливайченка, благод╕йна орган╕зац╕я «Фонд «Рада миру», «Millet, Vetan, Qirim» ╕ правозахисники.
«Цей меморандум п╕дписано з метою зв╕льнення нашо╖ батьк╕вщини в╕д окупант╕в ╕ в╕дновлення Автономно╖ Республ╕ки Крим як нац╕онально-територ╕ально╖, тобто кримськотатарсько╖ Автономно╖ Республ╕ки Крим у склад╕ ╓дино╖, незалежно╖, демократично╖ Укра╖ни», — йдеться в меморандум╕.
Актив╕ст нац╕онально-визвольного руху Ерфан Кудусов зазначив, що створення прообразу державних орган╕в Кримськотатарсько╖ територ╕ально╖ автоном╕╖ на територ╕╖ материково╖ Укра╖ни дозволило б включити ╖х у м╕жнародний переговорний процес.
У свою чергу, представник благод╕йно╖ орган╕зац╕╖ «Фонд «Рада миру» Юл╕я Зайцева заявила про необх╕дн╕сть записати «в т╕л╕ Конституц╕╖ Укра╖ни спец╕альний розд╕л, що закр╕плю╓ нац╕онально-територ╕альну автоном╕ю».

ТИМ ЧАСОМ...

Рос╕йська Федерац╕я терм╕ново посилю╓ сво╓ наступальне угруповання на окупован╕й частин╕ п╕вн╕чного Криму. Про це УН╤АН по╕нформували у прес-служб╕ Ради нац╕онально╖ безпеки й оборони.
Зокрема, у прес-служб╕ зазначили, що «24 листопада 2015 року 5 рос╕йських в╕йськово-транспортних л╕так╕в ╤Л 76 зд╕йснили перекидання двох батальйонно-тактичних груп десантник╕в з╕ складу 98-╖ пов╕трянодесантно╖ див╕з╕╖ Пов╕трянодесантних в╕йськ ЗС РФ (м. ╤ваново) з аеродрому ╤ваново на аеродром Джанкой».
Окр╕м того, наголошу╓ться, що «в район╕ населеного пункту Калин╕вка (3 км на п╕вн╕чний зах╕д в╕д м. Джанкой) розпочато розгортання 97-го десантно-штурмового полку 7-╖ г╕рсько-штурмово╖ див╕з╕╖ (м. Новорос╕йськ)». Таким чином, у РНБО пояснили, що «потужний наступальний потенц╕ал рос╕йських в╕йськ в окупованому Криму ще значно зб╕льшу╓ться за рахунок найб╕льш п╕дготовлених п╕дрозд╕л╕в, готових до штурмових д╕й», — упевнен╕ в РНБО Укра╖ни.

ГЛАВА МЗС ТУРЕЧЧИНИ П╤ДТВЕРДИВ ПРИНАЛЕЖН╤СТЬ КРИМУ УКРА╥Н╤

М╕н╕стр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу виступа╓ за врегулювання ситуац╕╖ в Укра╖н╕ з повагою до ╖╖ територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ включно з Кримом.
Як переда╓ кореспондент УН╤АН, про це Чавушоглу сказав у сво╓му виступ╕ на м╕н╕стерському зас╕данн╕ кра╖н-член╕в ОБС╢ в Белград╕. «Ми повинн╕ зосередити наш╕ зусилля на знаходженн╕ пол╕тичного р╕шення щодо кризи в Укра╖н╕», — вважа╓ в╕н. За словами Чавушоглу, Туреччина спод╕ва╓ться, що ситуац╕я в Укра╖н╕ буде врегульована за умови поваги незалежност╕ держави, пол╕тично╖ ╓дност╕, суверен╕тету ╕ територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕, включаючи Крим.

МЗС УКРА╥НИ БУДЕ МОН╤ТОРИТИ, ЯК ПОЗНАЧАЮТЬ КРИМ НА КАРТАХ СВ╤ТУ

М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни запуска╓ проект «Крим на карт╕ св╕ту» для недопущення некоректного позначення Автономно╖ Республ╕ки Крим на картах св╕ту.
«М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни вжива╓ заход╕в щодо запоб╕гання некоректного позначення на картах (електронних ╕ друкованих) Автономно╖ Республ╕ки Крим, як це мало м╕сце у випадку з французьким видавництвом «Larousse», – пов╕домля╓ МЗС на сво╖й стор╕нц╕ в Facebook.
В укра╖нському зовн╕шньопол╕тичному в╕домств╕ просять укра╖нц╕в пов╕домляти про факти некоректного позначення Криму. «Ф╕ксуючи так╕ факти, ми будемо звертатися до центральних оф╕с╕в компан╕й, як╕ продукують так╕ карти, з проханням привести у в╕дпов╕дн╕сть карту Укра╖ни до норм м╕жнародного права ╕ резолюц╕╖ ГА ООН №68/262 в╕д 27.03.2014 року, як╕ п╕дтверджують територ╕альну ц╕л╕сн╕сть Укра╖ни в межах м╕жнародно визнаних кордон╕в», – наголошують в МЗС Укра╖ни.
У жовтн╕ стало в╕домо, що французьке видавництво «Larousse» випустило атлас св╕ту з «рос╕йським» Кримом. До цього посольство Укра╖ни у Великобритан╕╖ закликало британське видавництво «Oxford University Press» виправити помилку в п╕дручнику, де Крим також був позначений як територ╕я Рос╕йсько╖ Федерац╕╖.

«КРИМ SOS» СТВОРИВ КАРТУ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ЛЮДИНИ В КРИМУ

Громадська орган╕зац╕я «Крим SOS» розм╕стила на сво╓му сайт╕ ╕нтерактивну карту порушень прав людини в Криму. Про це пов╕домля╓ «Крим.Реал╕╖».
«Окупац╕йний режим заохочу╓ масов╕ порушення, викрадення, незаконн╕ затримання ╕ насильство над кримськими татарами, актив╕стами, журнал╕стами та ╕ншими особами. Карта ╕люстру╓ ц╕ порушення. Вона базу╓ться на анал╕з╕ перев╕рених пов╕домлень у ЗМ╤ та зв╕тах правозахисних орган╕зац╕й ╕ м╕стить зараз ╕нформац╕ю про 179 випадк╕в порушень прав людини в Криму», — зазнача╓ орган╕зац╕я.
Зг╕дно з даними зв╕ту за вереснь, наданими Бюро з демократичних ╕нститут╕в ╕ прав людини ОБС╢ ╕ верховним ком╕саром ОБС╢ у справах нацменшин Астр╕д Турс, з початку окупац╕╖ Криму дотримання прав людини та основних свобод на п╕востров╕ «радикально пог╕ршилося» для багатьох жител╕в, у тому числ╕ для проукра╖нських актив╕ст╕в, журнал╕ст╕в ╕ кримських татар.
 («Телекритика»)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 04.12.2015 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16272

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков