Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 30.10.2015 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#44 за 30.10.2015
УКРА╥НСЬКА П╤СНЯ В СЕВАСТОПОЛ╤ ПРОБИВАЛАСЯ КР╤ЗЬ ШОВ╤Н╤СТИЧН╤ Г╤МНИ..

Десять укра╖нських народних п╕сень пролунали на традиц╕йному щор╕чному свят╕ народно╖ п╕сн╕ в Севастопол╕, яке в╕дбулося 25 жовтня 2015 року в Будинку культури колишнього радгоспу «Севастопольський» селища Сахарна Головка. Орган╕заторами заходу виступила «влада» Балаклавського району та адм╕н╕страц╕я Будинку культури.
На концерт╕ п╕д назвою «Пою тебе, мой Севастополь» загалом виступили чотири десятки самод╕яльних сп╕вочих колектив╕в ╕з Севастополя, Ялти та Бахчисарая. Укра╖номовн╕ сп╕воч╕ гурти виконували переважно по дв╕ народн╕ п╕сн╕ – одну укра╖нську й одну рос╕йську.
Ансамбль «Елег╕я» з Орлин╕вського селищного центру культури та дозв╕лля (кер╕вник В╕ктор╕я Накорн╓╓ва) виконав народну п╕сню «Сонце низенько, веч╕р близенько», яка зачарувала зал ╕ викликала шален╕ оплески. Козацький ж╕ночий хор «Севастопольчанка» п╕д кер╕вництвом Тамари Маслово╖ виконав л╕ричну авторську п╕сню «Сонячна долина» ╕ пот╕шив глядач╕в танцями. Вокальний ансамбль Асоц╕ац╕╖ нац╕онально-культурних товариств Севастополя п╕д кер╕вництвом В╕ктора Ковальчука виконав л╕ричну авторську п╕сню укра╖нською мовою «Дарую вам п╕сню», яка ран╕ше не лунала з╕ сцени. Севастопольський самод╕яльний вокальний ансамбль «Надвеч╕р’я» виконав народну п╕сню «Десь мене чека╓ коник вороний», яку глядач╕ зустр╕ли оплесками. Вокальний ансамбль «В╕зерунки» з селища Сахарна Головка (кер╕вник Олександр М╕зеря) виконав укра╖нську народну п╕сню «Ой кум до куми залицявся», а також п╕сню «Ой хоча би повечор╕ло», як╕ також радо в╕тали глядач╕. Ще чотири укра╖нськ╕ народн╕ п╕сн╕ пролунали у виконанн╕ чотирьох переважно рос╕йськомовних сп╕вочих колектив╕в Севастополя.
Вт╕м, деяк╕ вокальн╕ ансамбл╕ виконували неформатн╕ пол╕тичн╕ п╕сн╕ прокремл╕вського характеру. Зокрема, г╕сть фестивалю – ялтинський вокальний ансамбль «Три криниц╕» – виконав п╕сню, в як╕й були слова: «От Камчатки до Одессы у Москвы есть интересы», «От Курил до Приднестровья, от Донецка до Кремля – это матушка Россия, и делить её нельзя». Цю ж п╕сню на тому ж фестивал╕ виконав й ╕нший фольклорний ансамбль, незважаючи на неписану фестивальну традиц╕ю, що п╕сн╕ не мають повторюватись. До реч╕, цей «шедевр» б╕льше року тому породила рос╕йська сп╕вачка В╕ка Циганова разом з гармон╕стом Петром Матрьон╕чевим та «народним губернатором ДНР» Павлом Губар╓вим.
Представники ансамбл╕в скаржилися на в╕дсутн╕сть опалення у прим╕щенн╕, в якому в╕дбувався фестиваль, а також на те, що м╕сцев╕ «чиновники» та м╕ськ╕ телеканали «повн╕стю про╕гнорували» зах╕д.

(Джерела: «Леус-╤нформ», «Крим.Реал╕╖»)

P. S. 26 червня 2015 року ансамбль «Три криниц╕» на Свят╕ хл╕ба в Ялт╕. На перших хвилинах — «От Читы до Херсонеса у Москвы есть интересы»...
(http://www.youtube.com/watch?v=H1hLtdPN7c4)


А зовс╕м недавно, якихось 6 рок╕в тому, у виконанн╕ тих самих сп╕вочих колектив╕в лунала у Криму — просто П╕сня!

В╤Д МАТЕР╤ ДОН╤ ДОБРО ПЕРЕДАМ…

Ансамблю «Севастопольчанка», який виконав в╕ночок укра╖нських п╕сень, овац╕ями симпатизували учасники свята укра╖нсько╖ п╕сн╕, яке орган╕зувала наша газета. ╤ потрапили севастопольц╕ до адм╕н╕стративно╖ столиц╕ Криму ц╕лком лог╕чно: одна ╕з сп╕вачок – Людмила Колосова – стала переможницею народного конкурсу на визначення 20-ти найпопулярн╕ших укра╖нських п╕сень. Людмила ╤ван╕вна не ╓ вокал╕сткою, тому колеги вир╕шили ╖╖ п╕дтримати сво╓ю участю у заход╕. По╖здку орган╕зував голова Севастопольсько╖ м╕сько╖ орган╕зац╕╖ УРП «Собор» В╕ктор Бурда, який сам любить п╕сенну творч╕сть, у тому числ╕ й як виконавець.
Загалом у репертуар╕ ансамблю «Севастопольчанка», який народився 23 вересня 1999 року в Укра╖нському культурно-╕нформац╕йному центр╕ в Севастопол╕, б╕льше трьох десятк╕в народних ╕ авторських п╕сень.
Очолю╓ колектив в╕дома активною орган╕зац╕╓ю п╕сенних фестивал╕в сп╕вачка Тамара Маслова. П╕сля пере╖зду ╖╖ до нашого м╕ста у 1999 роц╕ Тамара Як╕вна в╕дразу провела на Великдень м╕н╕-фестиваль на Херсонес╕ з д╕тьми. Щороку по три п╕сенних свята: «Севастополь – м╕сто слави» до дня м╕ста, «Дзвени п╕снями, моя земле!» до Дня укра╖нських моряк╕в та «Моя сп╕вуча Укра╖на» до Дня Незалежност╕ Укра╖ни – ╕ ось так вже в орган╕зац╕йному ╕ творчому доробку ╓ 30 повноц╕нних всеукра╖нських фестивал╕в.
Тамара Як╕вна розпов╕да╓, як була вражена красою кримських мак╕в, коли ╖хала вперше ╕з С╕мферополя до Севастополя. ╥й, як творч╕й людин╕, захот╕лось в╕добразити ц╕ кольори ╕ цю красу на одяз╕. Сама зробила еск╕зи театральних костюм╕в, придбала за сво╖ кошти необх╕дн╕ тканини, сама пошила, ╕ тепер ансамбль «Севастопольчанка» ма╓ три р╕зн╕ самобутн╕ комплекти одягу. Про величезне значення красивого сцен╕чного одягу год╕ й говорити.
Репетиц╕╖ самод╕яльн╕ сп╕вачки проводять у д╕ловому ╕ культурному центр╕ м╕ста. Учасники ансамблю – укра╖нц╕, рос╕яни, б╕лоруси, з р╕зними пол╕тичними поглядами, р╕зного в╕ку та ╖х ус╕х об’╓дну╓ любов до укра╖нсько╖ п╕сн╕.
Тамар╕ Маслов╕й з юност╕ пощастило з вчителями, як╕ найб╕льше вплинули на ╖╖ творч╕сть: у Житомир╕ в музичному училищ╕ ╖╖ вчив диригуванню та ставив голос Микола Кущ, у Волинському народному хор╕ – народний артист Укра╖ни Анатол╕й Пашкевич. У склад╕ цього хору вона виступала ╕ на укра╖нських сценах, ╕ в багатьох кра╖нах ╢вропи, ╕ в Рос╕╖.
Доньку Тетяну в╕ддала навчатись гр╕ на скрипц╕ з 6 рок╕в. А вперше вивела на театральну сцену, коли та вчилась у четвертому клас╕. Тамара Як╕вна з особливою рад╕стю згаду╓, як вона написала слова п╕сн╕ «А над р╕чкою Горинню» ╕ сп╕льно з донькою виконала цю п╕сню – р╕вненськ╕ глядач╕ сприйняли з таким захопленням, що довго не в╕дпускали овац╕ями такий с╕мейний дует. Тепер вона пиша╓ться здобутками доньки, яка п╕сля 18 рок╕в музично╖ осв╕ти майстерно волод╕╓ скрипкою ╕ ма╓ абсолютний слух – Тетяна Барткова нин╕ сол╕стка-вокал╕стка оркестру В╕йськово-Морських Сил Збройних Сил Укра╖ни ╕ заслужена артистка Укра╖ни. «Те, що недореал╕зувала сама, вклала в доньку», – каже Тамара Як╕вна.
Тамара Маслова як орган╕затор ╕ натхненник сп╕вочого люду переконана у тому, що п╕сня да╓ силу й об’╓дну╓ людей.

Микола ВЛАДЗ╤М╤РСЬКИЙ
«Кримська св╕тлиця» № 43 за 23 жовтня 2009 р.

ШАНОВН╤ ЧИТАЧ╤!

Оск╕льки жодних оф╕ц╕йних наказ╕в або розпоряджень, що стосуються зм╕ни формату випуску «Кримсько╖ св╕тлиц╕», з моменту окупац╕╖ Криму ми не отримували (а зг╕дно з укра╖нським законодавством, так╕ р╕шення узгоджено приймаються лише сп╕взасновниками засоб╕в масово╖ ╕нформац╕╖ або судом), продовжу╓мо готувати до друку щотижнев╕ номери газети ╕ направляти ╖х до ки╖всько╖ друкарн╕. Як ╕ ран╕ше, починаючи з 2002 року, на редакц╕йному сайт╕ щоп’ятниц╕ виставля╓ться електронна верс╕я тижневика, зокрема у pdf-формат╕. Розм╕щену нижче ╕нформац╕ю про умови передплати «Кримсько╖ св╕тлиц╕» та ╕нших культуролог╕чних видань продовжу╓мо публ╕кувати як нагадування «борцям» за ╕нформац╕йний прост╕р Укра╖ни про ╖хн╕ держслужбов╕ зобов’язання перед читачами ╕ державою.

Редакц╕я «КС»

ОФОРМИТИ ПЕРЕДПЛАТУ на всеукра╖нську загальнопол╕тичну ╕ л╕тературно-художню газету «Кримська св╕тлиця» та ╕нш╕ культуролог╕чн╕ видання ДП «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво» (газету «Культура ╕ життя», журнали «Укра╖нська культура», «Укра╖нський театр», «Театрально-концертний Ки╖в», «Музика», «Пам’ятки Укра╖ни: ╕стор╕я та культура») можна в будь-якому поштовому в╕дд╕ленн╕ зв’язку Укра╖ни. У кра╖нах далекого заруб╕жжя оформити передплату на ц╕ видання можна через сайт www.presa.ua на стор╕нц╕ «Передплата On-Line». Передплатити та придбати окрем╕ прим╕рники видань в електронн╕й верс╕╖ можна за адресою -
http://presspoint.ua/. Така послуга доступна в будь-як╕й кра╖н╕ св╕ту.
Дов╕дки за тел.: (044) 498-23-64; e-mail: nvu.kultura@gmail.com

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 30.10.2015 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16133

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков