Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3175)
З потоку життя (6386)
Душі криниця (3502)
Українці мої... (1463)
Резонанс (1499)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1671)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
Л╤ТН╢ СОНЦЕСТОЯННЯ
З 20 по 22 червня наста╓ пер╕од найвищого сонцестояння, коли день удв╕ч╕ перевищу╓ н╕ч, а сонце...


«╤ ОБР╤Й, ЩО ЛАВАНДОЮ ПРОПАХ…»
Крим… Червень 2019-го… На могил╕ Данила Кононенка у С╕мферопол╕ розцв╕ла...


ДЕ ВИ, УКРА╥НЦ╤, В СВО╥Й УКРА╥Н╤?
Де ви, укра╖нц╕, в сво╖й Укра╖н╕? Хто править над вами у ваш╕м краю?


ПЕРЕВ╤ЗНИК МР╤Й
«╤гор Павлюк. Перев╕зник мр╕й: Книга л╕рики. – Харк╕в: Майдан, 2019. – 352...


ДО ТР╤ЙЦ╤ Л╤ТА НЕ БУВА╢...
На 50-тий день п╕сля Великодня християни в╕дзначають величне свято З╕слання Святого Духа на...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 23.10.2015 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#43 за 23.10.2015
КАРТИНИ ╤З САМОГО ПЕКЛА В╤ЙНИ...

Культура ╕ життя

Бо╓ць 5-го окремого батальйону Добровольчого укра╖нського корпусу «Правий сектор» Валер╕й Пуз╕к не лише с╕м м╕сяц╕в захищав незалежн╕сть нашо╖ держави на передов╕й у зон╕ АТО, а й у перервах м╕ж боями малював картини.
Цей молодий дизайнер, живописець, к╕ноаматор художню осв╕ту здобув у Хмельницькому. Першою його художньою роботою на в╕йн╕ стала карикатура на бойового товариша-добровольця, який при╖хав захищати Укра╖ну з-за кордону. Для роботи Валер╕й використовував маркери для м╕шеней, фарбу для п╕длоги, лак, а п╕зн╕ше – отриман╕ в дарунок ол╕вц╕ та акрил. Нер╕дко малював на кришках в╕д ящик╕в для патрон╕в, а сво╖ роботи здеб╕льшого дарував бойовим побратимам, а деяк╕ пересилав у р╕дну Одесу.
Саме там 15 жовтня у прим╕щенн╕ MoreMusicClub ╕ в╕дкрилася його перша персональна виставка «В╕длуння», де представлено 28 роб╕т. Хоч це фактично ╓ документально-художн╕м в╕длунням в╕йни, Валер╕й не додав до назви експозиц╕╖ ненависного слова «в╕йна». Особлив╕стю його роб╕т ╓ те, що зроблен╕ вони у пер╕од найзапекл╕ших бо╖в п╕д Авд╕╖вкою, учасником яких був ╕ сам автор. Валер╕й в╕дображав все навкруги, в╕н малював портрети, пейзаж╕ та емоц╕йно наповнен╕ абстракц╕╖.
«Зараз до мене прийшло певне осмислення, — розпов╕да╓ митець. — Ран╕ше я створював картини, якими можна було лише прикрашати ст╕ни. Зараз сво╖ роботи я намагаюсь наповнити певним сенсом. Все, що я хочу в╕добразити, намагаюсь передати за допомогою кольору та динам╕ки. В пер╕од Майдану я створював роботи, схож╕ на плакати. Саме тод╕ до мене прийшло усв╕домлення, що в так╕ пер╕оди треба все ф╕ксувати: за допомогою фото, в╕део чи будь-чого ╕ншого. Я знайшов сво╓ в╕дображення д╕йсност╕ у малюнках».
Дати жанрове визначення картинам нелегко. Тут можна бачити ╕ ж╕ноч╕ образи, ╕ портрети брат╕в по збро╖, ╕ замальовки об’╓кт╕в, що оточують б╕йц╕в на фронт╕. Реал╕стичн╕ картини зм╕нюються складними образами — сприймання в╕йни автором.
«Виставка вразила певним новим аспектом реальност╕, — каже викладач Св╕тлана Бондар. — Картини Валер╕я дивують, передус╕м, сво╓ю правдив╕стю. Сво╓ю творч╕стю в╕н вкотре руйну╓ доречн╕сть висловлювання про те, що «коли лунають гармати, музи мовчать». Думаю, що в╕н там (на передов╕й) просто рятувався цим. ╤ хоча на цих картинах нема╓ жах╕ття, в╕д них в╕╓ природн╕м страхом, який виника╓ в╕д усв╕домлення того, що не зна╓ш, чи ╓ життя дал╕, а якщо ╕ ╓, то яке воно?».
В╕дв╕дувач╕ виставки мають змогу переглянути також робоч╕ матер╕али документального ф╕льму «Шахта», режисурою та монтажем якого також займа╓ться Валер╕й Пуз╕к. Д╕я розгорта╓ться на околицях Авд╕╖вки, а увагу сконцентровано на шахт╕ «Бутовка», яку б╕йц╕ прикривали у червн╕-липн╕. В╕део зняте за допомогою двох фотоапарат╕в Валер╕╓м ╕ двома б╕йцями його батальйону. За його словами, матер╕алу в╕дзнято багато, зараз в╕н працю╓ над монтажем. Ф╕льм стане ще одн╕╓ю можлив╕стю показати в╕йну зсередини. Сама ж виставка триватиме до к╕нця жовтня.

Серг╕й ГОРИЦВ╤Т

ШАНОВН╤ ЧИТАЧ╤!
Оск╕льки жодних оф╕ц╕йних наказ╕в або розпоряджень, що стосуються зм╕ни формату випуску «Кримсько╖ св╕тлиц╕», з моменту окупац╕╖ Криму ми не отримували (а зг╕дно з укра╖нським законодавством, так╕ р╕шення узгоджено приймаються лише сп╕взасновниками засоб╕в масово╖ ╕нформац╕╖ або судом), продовжу╓мо готувати до друку щотижнев╕ номери газети ╕ направляти ╖х до ки╖всько╖ друкарн╕. Як ╕ ран╕ше, починаючи з 2002 року, на редакц╕йному сайт╕ щоп’ятниц╕ виставля╓ться електронна верс╕я тижневика, зокрема у pdf-формат╕. Розм╕щену нижче ╕нформац╕ю про умови передплати «Кримсько╖ св╕тлиц╕» та ╕нших культуролог╕чних видань продовжу╓мо публ╕кувати як нагадування «борцям» за ╕нформац╕йний прост╕р Укра╖ни про ╖хн╕ держслужбов╕ зобов’язання перед читачами ╕ державою.
Редакц╕я «КС»

ОФОРМИТИ ПЕРЕДПЛАТУ на всеукра╖нську загальнопол╕тичну ╕ л╕тературно-художню газету «Кримська св╕тлиця» та ╕нш╕ культуролог╕чн╕ видання ДП «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво» (газету «Культура ╕ життя», журнали «Укра╖нська культура», «Укра╖нський театр», «Театрально-концертний Ки╖в», «Музика», «Пам’ятки Укра╖ни: ╕стор╕я та культура») можна в будь-якому поштовому в╕дд╕ленн╕ зв’язку Укра╖ни. У кра╖нах далекого заруб╕жжя оформити передплату на ц╕ видання можна через сайт www.presa.ua на стор╕нц╕ «Передплата On-Line». Передплатити та придбати окрем╕ прим╕рники видань в електронн╕й верс╕╖ можна за адресою -
http://presspoint.ua/. Така послуга доступна в будь-як╕й кра╖н╕ св╕ту. Дов╕дки за тел.: (044) 498-23-64; e-mail: nvu.kultura@gmail.com

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 23.10.2015 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16098

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков