Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПУТ╤Н ЗАГНАВ СЕБЕ У ПАСТКУ:
Дан╕лов попередив про наближення катастрофи в Рос╕╖…


УКРА╥НА ПРОТИ РАШИЗМУ
Рашизм – це як╕сно нова форма тотал╕тарно╖ ╕деолог╕╖ ╕ практики…


СТАЛЕВ╤ ДУХОМ
Фотовиставка Костянтина Сови «Сталев╕ духом» - це вираження шани б╕йцям ╕ розпов╕дь...


«ФАРС НА БОЛОТАХ»: п╕сля 17 березня пут╕н ма╓ стати «так званим президентом»
Як╕ ще зм╕сти та смисли можна знайти в беззм╕стовних рос╕йських «виборах»...


ПОСЛАННЯ ПУТ╤НА ПАРЛАМЕНТУ ТА ПОХОРОН НАВАЛЬНОГО
Як вони характеризують стан кремл╕вського режиму…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 23.10.2015 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#43 за 23.10.2015
ПАСПОРТНИЙ ПЕРЕПИС ДЛЯ КРИМЧАН

Окупац╕йн╕ будн╕...

У Криму пропонують зв╕льнити жител╕в п╕вострова в╕д необх╕дност╕ пов╕домляти ФМС Рос╕╖ про наявн╕сть укра╖нського паспорта. З такою ╕н╕ц╕ативою виступив заступник Аксьонова Андр╕й Козенко. В╕н запропонував попросити Держдуму зробити для кримчан виняток.
Для початку розберемося, про що йдеться.
У серпн╕ 2014-го Держдума ухвалила закон, за яким ус╕ громадяни Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, в яких ╓ на руках паспорти або посв╕дчення на проживання ╕нших держав, мають подавати пов╕домлення у Федеральну м╕грац╕йну службу Рос╕╖. Зробити вони це мали до початку жовтня 2014 року. Але для кримчан зробили виняток ╕ продовжили цей терм╕н — до к╕нця 2015 року.
За порушення терм╕н╕в пов╕домлення передбачена в╕дпов╕дальн╕сть. Так, наприклад, якщо громадянин Рос╕╖ самост╕йно пов╕домив ФМС про друге громадянство, але зробив це п╕зн╕ше в╕дведеного терм╕ну, то йому загрожу╓ адм╕н╕стративний штраф (500-1000 рубл╕в). А от якщо факт наявност╕ другого громадянства встановлений органами д╕знання, то людина вважа╓ться зл╕сним порушником ╕ ╖й уже загрожу╓ 200 тисяч рубл╕в штрафу. Причому цей штраф стягу╓ться не в рамках адм╕н╕стративно╖ справи, а в рамках крим╕нально╖. Тобто разом з╕ штрафом людина отриму╓ ще й крим╕нальну судим╕сть.
У Рос╕╖ подв╕йне громадянство формально не заборонене. Особлив╕сть у тому, що Рос╕йська Федерац╕я сприйма╓ людину з дек╕лькома паспортами як т╕льки ╕ виключно свого власного громадянина. Ухвалений закон правозахисники коментували як такий соб╕ перепис потенц╕йно ненад╕йних громадян, увага до яких ма╓ бути пильн╕шою.
З погляду процедури, пов╕домлення орган╕в ФМС про наявн╕сть другого паспорта досить просте. Потр╕бно заповнити спец╕альну анкету ╕ прикласти до не╖ коп╕╖ рос╕йського та ╕ноземних паспорт╕в. П╕сля чого сп╕вроб╕тники ФМС видають громадянинов╕ в╕дривний бланк, що п╕дтверджу╓ проходження процедури.
П╕сля ухвалення закону рос╕йськ╕ чиновники говорили про те, що потенц╕йна аудитор╕я нововведення — 5 м╕льйон╕в рос╕ян. Але, окр╕м них, ╓ ще ╕ два м╕льйони кримчан, як╕ за п╕дсумками березня 2014 року опинилися серед тих, хто носить у кишенях одразу два паспорти.
В ╕нтерв’ю «Комерсанту» Андр╕й Козенко — автор ╕де╖ про послаблення для кримчан — пов╕домив, що в нин╕шньому вигляд╕ закон призведе до «нагн╕тання соц╕ально╖ ╕ пол╕тично╖ напруженост╕». В╕н посила╓ться на те, що за два м╕сяц╕ подати пов╕домлення будуть зобов’язан╕ 1,7 м╕льйона повнол╕тн╕х жител╕в п╕вострова, що в перерахунку на дн╕ означа╓ 30 тисяч ос╕б на добу.
Щоправда, в Держдум╕ цей порив поки не оц╕нили. Той же «Комерсант» з посиланням на сво╖ джерела пише про те, що цей законопроект не санкц╕онований Москвою, а ╓ лише «кримською ╕н╕ц╕ативою». При цьому опитан╕ виданням рос╕йськ╕ депутати згодн╕ лише продовжити для кримчан терм╕ни, в╕дведен╕ на пов╕домлення ФМС. Але про скасування само╖ процедури для жител╕в п╕вострова поки не йдеться.
Кримчани в цьому сенс╕ виявилися в особлив╕й ситуац╕╖ пор╕вняно з ╕ншими. Тому що звичайний рос╕янин з двома громадянствами може спробувати не «св╕тити» св╕й паспорт, тим б╕льше, що ╕нш╕ кра╖ни не публ╕кують у в╕дкритому доступ╕ ╕нформац╕ю про те, хто ╓ ╖хн╕м громадянином. А мешканц╕ п╕вострова — як на долон╕, ╖м видавали рос╕йськ╕ документи за фактом наявност╕ у них укра╖нських паспорт╕в ╕з кримською пропискою.
Отже, будь-яка спроба в╕дкласти в╕зит до ФМС загрожу╓ штрафами. Невеликими — якщо у держорган╕в нема╓ мотив╕в «пресувати» людину. Або тим самим двохсоттисячним, який ╕де вкуп╕ з крим╕нальною судим╕стю, — якщо у влади ╓ бажання «натиснути» на неугодного. Тим б╕льше, що непогашена крим╕нальна судим╕сть обмежу╓ людину в правах на певний пер╕од. Та й п╕сля ╖╖ погашення ситуац╕я загрозлива.
Справа в тому, що в низц╕ випадк╕в — при отриманн╕ в╕зи, працевлаштуванн╕ або оформленн╕ кредиту — необх╕дно надати дов╕дку про в╕дсутн╕сть судимост╕. З 2012 року в Рос╕╖ у ц╕й дов╕дц╕ вказуються не т╕льки непогашен╕ судимост╕, а й погашен╕. Що ц╕лком може провокувати додатков╕ питання у в╕зовому центр╕, банку або при прийом╕ на роботу. Тобто фактично в под╕бному випадку людина ризику╓ отримати тавро, яке буде обмежувати ╖╖ д╕╓здатн╕сть усе життя.
У те, що кримчан позбавлять необх╕дност╕ пов╕домляти про наявн╕сть другого громадянства, — в╕ри небагато. Куди ц╕кав╕ше ╕нше: чи не захоче Кремль, зрештою, заборонити саму можлив╕сть для сво╖х громадян мати к╕лька паспорт╕в. У такому випадку тим же кримчанам доведеться вир╕шувати: або вони в╕дмовляються в╕д рос╕йських паспорт╕в ╕ стають ╕ноземцями у себе вдома, або ж виберуть можлив╕сть жити у себе вдома ╕ тод╕ втратять можлив╕сть в’╖жджати в Укра╖ну.
Нараз╕ з под╕бними ╕н╕ц╕ативами виступають лише рос╕йськ╕ марг╕нальн╕ парт╕╖. Наприклад, парт╕я «Комун╕сти Рос╕╖» оголосила, що готу╓ звернення до уряду з проханням скасувати право рос╕ян на отримання другого громадянства. Мовляв, «кра╖на вою╓», «навколо контра», «треба згуртуватися», та й взагал╕, «лукавим тут не м╕сце». Хтось — як, наприклад, рос╕йський пол╕тичний оглядач ╤ван Преображенський — вважа╓, що таким чином Кремль перев╕ря╓ громадську думку. ╤ що без в╕дмашки влади под╕бн╕ ╕н╕ц╕ативи не з’являються. ╤ що не варто дивуватися, якщо в 2016 роц╕ под╕бний законопроект ╕ справд╕ з’явиться в рос╕йському парламент╕.
Але поки що це не б╕льше, н╕ж прогнози. Як╕ до того ж не обов’язково мають збутися. Але ось та реальн╕сть, яка зовс╕м скоро буде доступна кожному кримчанину у в╕дчуттях, — це необх╕дн╕сть пов╕домити рос╕йську ФМС про наявн╕сть укра╖нського паспорта. ╤ найближчим часом ми зможемо зрозум╕ти — чи готовий рос╕йський парламент робити жителям п╕вострова поблажки, чи розраховувати на це не варто.

Павло КАЗАР╤Н,
оглядач «Крим.Реал╕╖»

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 23.10.2015 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16092

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков