Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3132)
З потоку життя (6348)
Душі криниця (3489)
Українці мої... (1461)
Резонанс (1491)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1666)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УРЯД ПРИСУДИВ ПРЕМ╤Ю ╤МЕН╤ МАКСИМА РИЛЬСЬКОГО ЮЛ╤╥ ДЖУГАСТРЯНСЬК╤Й
Книга вийшла у видавництв╕ «Навчальна книга - Богдан» у Тернопол╕. «К╕м»...


ШАНУЙМО НЕВТОМНИХ МАТЕР╤В!
Ц╕каве, зворушливе л╕тературно-мистецьке д╕йство «Весна сплела в дарунок ╖м в╕нок»,...


СМ╤ЮТЬСЯ, ПЛАЧУТЬ СОЛОВ'╥
Наш╕ традиц╕╖


НАТАЛКА ЯРЕМА: МЕН╤ ЗАПАХЛО ВЕСНАМИ
Ще тр╕шечки! О як втомились крила! Найкраща мить - ця мить серцебиття! О Укра╖но сонячна ╕ мила!...


МИ ПЕРЕМОЖЕМО
Нещодавно в м╕ст╕ Б╕ла Церква на Ки╖вщин╕ вийшла друком зб╕рка публ╕цистичних роздум╕в...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 23.10.2015 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#43 за 23.10.2015
У ЧЕРН╤ГОВ╤ В╤ДЗНАЧИЛИ 300-Л╤ТТЯ ХРАМУ СВЯТО╥ КАТЕРИНИ

Дорога до Храму

У Черн╕гов╕ 18 жовтня, п╕сля Покрови Пресвято╖ Богородиц╕, в╕дбулися святков╕ заходи з нагоди 300-л╕ття Катерининсько╖ церкви – святин╕, перлини козацького бароко, пам’ятки укра╖нсько╖ в╕йськово╖ звитяги п╕д Азовом, кафедрального собору Черн╕г╕всько╖ ╓парх╕╖ Ки╖вського патр╕архату. На запрошення арх╕╓пископа Черн╕г╕вського ╕ Н╕жинського ╢встрат╕я богослуж╕ння очолив Свят╕йший Патр╕арх Ки╖вський ╕ вс╕╓╖ Руси-Укра╖ни Ф╕ларет. Предстоятелю також сп╕вслужили Патр╕арший нам╕сник митрополит Переяслав-Хмельницький ╕ Б╕лоцерк╕вський Еп╕фан╕й, арх╕╓пископ Р╕вненський ╕ Острозький ╤лар╕он, керуючий справами Ки╖всько╖ патр╕арх╕╖ ╓пископ Вишгородський Агап╕т, духовенство ╓парх╕╖.
На кордон╕ м╕ста Черн╕гова патр╕арха зустр╕ли арх╕╓пископ ╢встрат╕й та представники влади – перший заступник голови Черн╕г╕всько╖ облдержадм╕н╕страц╕╖ Леон╕д Сахневич, директор Департаменту культури ╤рина Должикова, радник голови ОДА Андр╕й Л╕совий.
На але╖ б╕ля храму патр╕арха в╕тали голова Черн╕г╕всько╖ ОДА Валер╕й Кул╕ч, м╕ський голова Черн╕гова Олександр Соколов, народн╕ депутати Укра╖ни Владислав Атрошенко та Олександр Кодола. Урочисто, в супровод╕ духовенства ╓парх╕╖ предстоятель вирушив до храму, п╕д ст╕нами якого його «Молитвою за Укра╖ну» зустр╕ли д╕ти з центру «Над╕я», а Ра╖са Борщ в╕д ╕мен╕ громади прив╕тала складеним до свята в╕ршем ╕ запашним корова╓м.
Зранку б╕ля храму також почала д╕яти виставка-продаж вироб╕в майстр╕в декоративно-прикладного мистецтва «М╕стечко майстр╕в», а поруч розташувалася тематична виставка дитячих малюнк╕в.
На честь свята Черн╕г╕в також отримав подарунок в╕д в╕домого художника, ╕люстратора Андр╕я ╢рмоленка, який ╓ автором альтернативних герб╕в м╕ст Укра╖ни. Автор створив логотип ╕з зображенням Катерининсько╖ церкви, у притаманн╕й йому манер╕ використання укра╖нського орнаменту.
П╕д час Божественно╖ л╕тург╕╖ храм був ущерть наповнений богомольцями, серед яких були в╕це-прем’╓р-м╕н╕стр — м╕н╕стр культури Укра╖ни В’ячеслав Кириленко, Валер╕й Кул╕ч та Олександр Соколов, народн╕ депутати Владислав Атрошенко, Серг╕й Березенко, Олександр Кодола, представники добровольчого ╕ волонтерського рух╕в, орган╕в державно╖ виконавчо╖ влади й орган╕в м╕сцевого самоврядування област╕, учасники АТО та ╖хн╕ родини, козаки, паломники.
Оск╕льки Катерининська церква ма╓ пор╕вняно невелик╕ розм╕ри ╕ не могла вм╕стити ус╕х бажаючих, служба транслювалася на екран╕, що був встановлений б╕ля храму. Тож ус╕ в╕руюч╕ мали змогу ╕ почути, ╕ побачити богослуж╕ння.
П╕д час л╕тург╕╖ з нагоди юв╕лею храму патр╕арх нагородив: настоятеля кафедрального собору, секретаря Черн╕г╕вського ╓парх╕ального управл╕ння прото╕╓рея Романа К╕ника – правом нос╕ння митри, кл╕рик╕в храму прото╕╓рея Володимира Лящинського та прото╕╓рея ╢вгена Орду – правом нос╕ння хреста з прикрасами, священика Миколая Апанасенка – наперсним хрестом, протодиякона Серг╕я Кукур╕чку – правом нос╕ння камилавки.
На запричасному стиху арх╕╓пископ ╢встрат╕й виголосив пропов╕дь про силу Божу, яка звершу╓ться в немоч╕, показавши це на приклад╕ ╕стор╕╖ храму, боротьби за в╕дновлення у ньому богослуж╕нь. Також владика п╕дкреслив необх╕дн╕сть за все п╕дносити подяку Богов╕, бо Його сила, а не сам╕ лише наш╕ сили, приводить нас до перемоги над неправдою ╕ злом.
Наприк╕нц╕ л╕тург╕╖ з пропов╕ддю звернувся Патр╕арх Ф╕ларет, який пов’язав ╕стор╕ю храму ╕з сьогоденням, п╕дкресливши значення м╕цного духу для перемоги над невидимими ╕ видимими ворогами.
Завершилася святкова служба подячним молебнем, величанням св. Катерин╕ та многол╕ттям. Арх╕╓пископ ╢встрат╕й на знак подяки п╕дн╕с патр╕арху просфору ╕ букет троянд та просив прийняти для громади подарунки благод╕йник╕в – ╕кони Спаса Вседержителя ╕ Божо╖ Матер╕.
За благод╕йну д╕яльн╕сть ╕ п╕дтримку Церкви Патр╕арх Ф╕ларет нагородив Валер╕я Кул╕ча орденом Христа Спасителя. Також з нагоди юв╕лею регент хору кафедрального собору Микола Борщ та його пом╕чниця Руслана Скрипець отримали патр╕арш╕ в╕дзнаки, а хор собору та прац╕вниц╕ храму – благословенн╕ грамоти.
П╕сля зак╕нчення служби в╕дбулося погашення спец╕ально╖ марки та презентац╕я юв╕лейного конверту ╕з зображенням арх╕тектурно╖ в╕зит╕вки м. Черн╕гова, визначно╖ пам’ятки укра╖нського бароко, духовного символу козацько╖ звитяги, кафедрального храму Черн╕г╕всько╖ ╓парх╕╖ Укра╖нсько╖ православно╖ церкви Ки╖вського патр╕архату – церкви свято╖ великомучениц╕ Катерини.
Завдяки пожертв╕ патр╕ота-укра╖нця з╕ США Володимира Майченка патр╕арх╕я придбала чотири дзвони для В╕йськово-музичного центру Сухопутних в╕йськ Збройних Сил Укра╖ни. Предстоятель освятив ╖х та передав начальнику центру п╕дполковнику Олександру Шевчуку.
Дал╕ патр╕арх посп╕лкувався з журнал╕стами та благословив зварений козаками кул╕ш. Початок козацького свята ознаменувався постр╕лом з гармат. В╕дбулося д╕йство з трюками на конях, показовими виступами ╕з шаблями та нагайками в╕д козак╕в з «Соколиного хутора».
Почесна делегац╕я рушила до Красно╖ площ╕, де в╕дбулося покладання кв╕т╕в б╕ля пам’ятно╖ дошки загиблих в АТО во╖н╕в (131 житель Черн╕г╕вщини в╕ддав сво╓ життя у боротьб╕ з агресором на сход╕ Укра╖ни) та Геро╖в Небесно╖ Сотн╕, серед яких – тро╓ жител╕в С╕верського краю.
Патр╕арх також посп╕лкувався з родинами загиблих у АТО во╖н╕в. «Ви повинн╕ знати, що розлука з вашими д╕тьми, р╕дними – це не назавжди. Ви з ними зустр╕нетеся. ╤ нехай в╕ра допоможе вам перенести б╕ль втрати», – сказав Свят╕йший Владика. Батько загиблого во╖на ╤вана Томилка прочитав в╕рш, спец╕ально написаний ним до юв╕лею храму свято╖ Катерини.
Дал╕ в╕дбулася зустр╕ч Патр╕арха Ф╕ларета з головою обласно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ Валер╕╓м Кул╕чем у прим╕щенн╕ ОДА. Там же гост╕ мали змогу подивитися виставки св╕тлин Катерининсько╖ церкви в╕д Нац╕онально╖ сп╕лки фотохудожник╕в Укра╖ни та виставки роб╕т юних художник╕в з арт-студ╕╖ «Кол╕бр╕». Д╕ти-автори подарували Свят╕йшому Патр╕арху Ф╕ларету, м╕н╕стру культури В’ячеславу Кириленку, арх╕╓реям сво╖ роботи, як╕ спец╕ально були написан╕ до ц╕╓╖ под╕╖. Варто зазначити, що це не ╓дина тематична виставка, котра в╕дкрилася у Черн╕гов╕.
П╕сля об╕ду гост╕ урочистостей у хол╕ обласного академ╕чного укра╖нського музично-драматичного театру ╕мен╕ Т. Г. Шевченка оглянули фотовиставку в╕д Нац╕онально╖ сп╕лки фотохудожник╕в. Поруч були представлен╕ експонати в╕д Нац╕онального арх╕тектурно-╕сторичного запов╕дника «Черн╕г╕в стародавн╕й», Державного арх╕ву Черн╕г╕всько╖ област╕ та Черн╕г╕вського обласного художнього музею ╕м. Г. П. Галагана. Серед ╕ншого на гостей чекала презентац╕я книги «Катерининська церква м╕ста Черн╕гова» та буклета в╕д НА╤З «Черн╕г╕в стародавн╕й».
Продовжилися святков╕ заходи урочистими зборами вже в зал╕ обласного театру ╕мен╕ Т. Г. Шевченка.
У вступному слов╕ арх╕╓пископ Черн╕г╕вський ╢встрат╕й зазначив, що храм свято╖ Катерини був збудований козаками в пам’ять про перемогу п╕д Азовом, ╕ в подальш╕й його ╕стор╕╖ переплелися як часи слави, так ╕ занепаду та плюндрування. Але Господь у зовн╕шн╕й немоч╕ виявив Свою силу, св╕дченням чого ╓ й нин╕шн╕ урочистост╕.
У сво╓му в╕тальному слов╕ в╕це-прем’╓р-м╕н╕стр – м╕н╕стр культури Укра╖ни В’ячеслав Кириленко зазначив, що цей день – великий день не т╕льки для Черн╕гова, а й для вс╕╓╖ Укра╖ни, оск╕льки Катерининський храм не просто пам’ятка, а це храм козацький, це в╕зит╕вка не т╕льки Черн╕гова, а й одна з в╕зит╕вок Укра╖ни. В╕н також звернув увагу, що вперше за багато рок╕в урядом були вид╕лен╕ грош╕ на кап╕таловкладення для того, щоб зробити реставрац╕йн╕ роботи храму.
П╕д час урочистостей голова Черн╕г╕всько╖ облдержадм╕н╕страц╕╖ Валер╕й Кул╕ч вручив орден «За мужн╕сть» ╤╤╤ ступеня (посмертно) батькам Олега Бикова, а також ╕нш╕ нагороди: арх╕╓пископ ╢встрат╕й був в╕дзначений Почесною грамотою ОДА, низка священик╕в ╓парх╕╖ – подяками голови.
Звертаючись до присутн╕х у зал╕, Валер╕й Кул╕ч зазначив, що православна в╕ра завжди була для укра╖нського народу житт╓вою силою, яка допомагала вистояти та збагачувала добром ╕ милосердям.
Свят╕йший Патр╕арх Ф╕ларет звернувся до присутн╕х з╕ словами, що в╕йна на сход╕ спонука╓ до скор╕шого об’╓днання в ╓дину Пом╕сну церкву, бо люди бачать, яка саме Церква сто╖ть на позиц╕ях Укра╖ни ╕ ╖╖ захист╕.
Також Свят╕йший Владика вручив церковн╕ медал╕ «За жертовн╕сть ╕ любов до Укра╖ни» во╖нам з Черн╕г╕вщини, в тому числ╕ посмертно, та в╕дзначив активних волонтер╕в ╕ громадських д╕яч╕в.
Концертну частину свята продовжили симфон╕чний оркестр Черн╕г╕вського музичного училища ╕мен╕ Л. Ревуцького, духовий оркестр В╕йськово-музичного центру Сухопутних в╕йськ Збройних Сил Укра╖ни, народний аматорський фольклорний ансамбль п╕сн╕ «С╕веряни» м╕ського Палацу культури, дитячий зразковий хор «Сяйво» Н╕жинсько╖ музично╖ школи, Академ╕чний ансамбль п╕сн╕ ╕ танцю «С╕верськ╕ клейноди», народний хор та хор хлопчик╕в Академ╕чного камерного хору ╕мен╕ Д. Бортнянського Черн╕г╕вського обласного ф╕лармон╕йного центру фестивал╕в та концертних програм, а також народний артист Укра╖ни Василь Нечепа, заслужена артистка Укра╖ни Марина Гончаренко, сол╕ст Нац╕онально╖ опери Укра╖ни ╤гор ╢вдокименко та ╕нш╕.
П╕сля прощання з кер╕вництвом Черн╕г╕вщини на сходах б╕ля театру патр╕арх з арх╕╓реями в╕дбули до ╓парх╕ального управл╕ння, де гост╕ оглянули проведений протягом 2015 року внутр╕шн╕й ремонт. На згадку про под╕ю арх╕╓пископ ╢встрат╕й подарував патр╕арху та арх╕╓реям блоки юв╕лейно╖ марки з р╕зними зображеннями храму св. Катерини.
http://www.cerkva.info/uk/news/patriarkh/7558-300.html

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 23.10.2015 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16089

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков