Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2113)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УВАГА: ПОТР╤БЕН Д╤АГНОЗ!
Бахар╓в згодом став депутатом ╕ нав╕ть заступником голови ВР Криму, а «Крымскую...


ЧИ СТАНЕ ЛЕБЕДЕМ БРЕХЛИВЕ КАЧЕНЯ?
Антирейтинговий конкурс "Гидке жовте каченя" можна було б вважати просто приколом...


ПРО ТАРАСА ГРИГОРОВИЧА ТА AМАТОРА-ПЕРЕСМІШНИКА
...духовний мікроклімат Криму потерпає не тільки від місцевих...


УКРАЇНОФОБІЯ "ОТ ГАСПАДІНА НОБЕЛЯ"
Якось рік тому знайомі зі США показали мені текст злобного віршика...


У Києві - бузина. Чи не в Москві "дядько"?
"А на москалів не зважайте, нехай вони собі пишуть по-своєму, а ми...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 06.01.2004 > Тема "Писав писака"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#1 за 06.01.2004
НОВОРІЧНА ІСТЕРІЯ
Лідія СТЕПКО.

Існує думка, що критика, на відміну від похвали, гріє душу і стимулює, надає безцінну допомогу, несправедлива ж критика - взагалі сприймається як прихований комплімент. Таким новорічним компліментом на адресу міської державної адміністрації та її керівника - Леоніда Жунька стала публікація А. Щербакова під назвою "Украинизация по-севастопольски" у часописі "Русский Севастополь" місцевого осередку партії "Русский блок". Автор досить злісно виписав портрет севастопольського керівництва, піддаючи нищівній критиці його державотворчу діяльність. Для українців Севастополя це шипіння у бік керівника та його команди стало найкращим новорічним і різдвяним подарунком, спонукаючи до переоцінки досить непростого і тривалого періоду утвердження державності у місті. Автор публікації не знаходить "печатных и цензурных слов, чтобы выразить чувства отвращения, презрения" до української влади, яка "всё увереннее чувствует себя в Севастополе", більше того - почала переходити до конкретних дій з втілення державотворчих засад. Дуже дратують автора "киевские назначенцы, говорящие, заметьте, по-русски, но с украинским акцентом", а їх висловлювання про незалежність держави сприймаються ним як вульгаризми.
"Никогда еще город не видел столько турецких шаровар и бандеровских флагов жовто-блакитного колира с ненавистным трезубом... Город существует как бы в двух ипостасях: одна - мы, горожане, плюс Черноморский флот России. Наши! Другая - это они, чужие - городская администрация и ВМСУ".
Далі автор скаржиться, як вони, ті чужі, залазять до їхніх осель зі сторінок місцевих газет, з телеекрана та радіо (генеральний директор телерадіокомпанії також з Києва). А вони, оті бідолахи з найменням "наши", чекають і чекають, коли це все скінчиться. "Мы боимся их псевдокультуры, как заразы, и стойко держимся за великую русскую культуру..." (Спробували б українці висловлюватися так на теренах Росії! Хоч би й в місцях їхнього найбільш компактного проживання).
Далі автор каже, що зла на чужаків не тримає, бо і в його жилах тече половина української крові. І в радянські часи ця українська частка ніскільки не дратувала, бо тоді "обе части были наши, Русские!" А в сьогоднішніх українцях кров, бачте, не та. "Это не потомки славных жителей Киевской Руси, а насквозь ополяченные последыши Мазепы и Бандеры".
Серед чужих найчужішим виявився міський голова: "...чужой он нам! Городом моряков впервые правит специалист сельского хозяйства! Его назначение на должность - прямой вызов русским жителям города".
Ним, міським головою, - каже автор публікації, - навіть не виконуються рішення міськради. "Решение сессии горсовета о свободном функционировании русского языка в делопроизводстве города опротестовывается назначенным Киевом прокурором и саботируется чиновниками города... И всё это происходит в Год России в Украине".
Завдяки авторові вищезгаданої публікації у нас є привід оглянути ще раз наше славне місто. Як по-святковому майорять жовто-блакитні прапори з древнім тризубом, як з кож-ним роком утверджується на цій землі наша державність. І будемо пам'ятати, ціною яких зусиль це відбувається.
Отже, цитуючи Ільфа і Петрова, "наших в городе много", але є й патріоти-державотворці. Ми пишаємося ними і зичимо їм здоров'я в новорічні та різдвяні свята.

м. Севастополь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 06.01.2004 > Тема "Писав писака"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1606

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков