Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3579)
З потоку життя (6822)
Душі криниця (3673)
Українці мої... (1499)
Резонанс (1576)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1749)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
Володимир Балух: ЯКЩО ЗАБРАТИ З КРИМУ АРМ╤Ю, МИ ПОБАЧИМО, ЯКИХ ПРАПОР╤В НАД БУДИНКАМИ БУДЕ Б╤ЛЬШЕ
Володимир Балух – один з найв╕дом╕ших укра╖нських пол╕тв’язн╕в, кримчанин ╕, як в╕н...


"УКРЗАЛ╤ЗНИЦЯ" ЗАПУСТИЛА Ш╤СТЬ ПО╥ЗД╤В ДО КУРОРТНИХ М╤СТ
Зокрема, з цього тижня в╕дновлять курсування по╖зди до Херсона, Бердянська та Новоолекс╕╖вки.


УКРА╥НА В ОБС╢: ДО ОКУПАЦ╤╥ У КРИМУ БУЛО ТРИ ТИСЯЧ╤ ЗМ╤, П╤СЛЯ – 232
Рос╕я зачистила ╕нформац╕йне поле окупованого Криму, скоротивши к╕льк╕сть мед╕а ╕з 3 тисяч до 232...


"ТР╤УМФ" ПУТ╤НА НА ГОЛОСУВАНН╤: КРЕМЛЬ ПООБ╤ЦЯВ РОС╤ЯНАМ "КРАЩЕ МАЙБУТН╢"
У Кремл╕ назвали «тр╕умфом» президента Рос╕╖ Володимира Пут╕на голосування щодо...


«КРИМСЬКОТАТАРСЬКИЙ ПРАПОР - СИМВОЛ ОПОРУ ОКУПАЦ╤╥»
Минуло╖ п'ятниц╕ у Ки╓в╕ на Майдан╕ Незалежност╕ в╕дбувся м╕тинг, присвячений Дню...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 25.09.2015 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#39 за 25.09.2015
РОС╤ЙСЬКИЙ СУД НАД САВЧЕНКО: ПОЧАВСЯ ЕТАП СУДОВОГО СЛ╤ДСТВА

За що ж нам «брат» такий?!

Донецький м╕ський суд Ростовсько╖ област╕ Рос╕╖ у в╕второк, 22 вересня, почав розглядати по сут╕ справу громадянки Укра╖ни, народного депутата Над╕╖ Савченко.
Над╕я Савченко п╕сля заслуховування обвинувального висновку заявила, що не визна╓ сво╓╖ провини, ╕ назвала написане у висновку «брехнею». Також вона заявила, що вимага╓, аби ╖╖ допитували з використанням детектора брехн╕, ╕ так само допитували вс╕х ╕нших св╕дк╕в у ц╕й справ╕.
Справу Савченко розгляда╓ колег╕я з трьох судд╕в. Судов╕ слухання в╕дбуваються у в╕дкритому режим╕, але журнал╕ст╕в безпосередньо до зали суду не пустили, зранку вони стежили за слуханням через в╕деотрансляц╕ю, а б╕льш╕сть м╕сць у зал╕ судових зас╕дань зайняли «казаки».
П╕сля перерви на оголошення обвинувального висновку до зали суду пустили оператор╕в.
Сестра Над╕╖ В╕ра Савченко назвала суд закритим, попри заявлену в╕дкрит╕сть. «Цей суд – г╕рший ╕ б╕льш затягнутий, н╕ж той, що був у справ╕ Сенцова ╕ Кольченка, – сказала В╕ра Савченко в ╕нтерв’ю Рад╕о «Свобода» п╕д час перерви в зас╕данн╕. – В╕н заявлений як в╕дкритий, але ╓ б╕льш закритим, н╕ж будь-який, що я бачила в Рос╕╖. ╤ «вишенькою на торт╕» стала заява прокурора про видалення адвокат╕в Савченко (держобвинувачення пропонувало в╕дсторонити ус╕х трьох адвокат╕в Савченко – Фейг╕на, Новикова ╕ Полозова)».
П╕д час ранкового зас╕дання захист Савченко клопотав про повернення справи на дорозсл╕дування. «Сл╕дчий ком╕тет намагався приховати, що той артобстр╕л був по груп╕ бойовик╕в», – написав у Twitter один ╕з захисник╕в Савченко Микола Полозов. Водночас сторона обвинувачення не знайшла мотив╕в для направлення справи на додаткове розсл╕дування.
Суд також в╕дмовився виключати з числа потерп╕лих у справ╕ ш╕стьох громадян Укра╖ни, у замаху на вбивство яких звинувачують громадянку Укра╖ни.
У переб╕гу слухань суд ма╓ вивчити 39 том╕в крим╕нально╖ справи, допитати потерп╕лих – родич╕в загиблих журнал╕ст╕в, св╕дк╕в та експерт╕в. За даними адвоката Миколи Полозова, сторона обвинувачення заявила близько 60 св╕дк╕в, серед яких л╕дер угруповання «ЛНР» ╤гор Плотницький.
На думку Полозова, процес «буде стр╕мким», ╕ до к╕нця жовтня суд уже винесе вирок. Ран╕ше ╕нший адвокат Над╕╖ Савченко ╤лля Новиков заявив Рад╕о «Свобода», що вирок укра╖нськ╕й льотчиц╕ вже написаний, ╕ терм╕н буде максимальним. Захист не спод╕ва╓ться здобути перемогу в рос╕йському суд╕, але розрахову╓ на п╕дтримку м╕жнародно╖ сп╕льноти. За словами Новикова, дипломатичний тиск буде наростати ╕ «рано чи п╕зно» Савченко зв╕льнять.
Адвокат Савченко Марк Фейг╕н перед початком зас╕дання написав у сво╓му Twitter, що Савченко вряту╓ «лише публ╕чний, гучний та абсурдний за ступенем розб╕жност╕ доказ╕в ╕ вироку процес».
Укра╖нську громадянку, народного депутата Над╕ю Савченко вже понад р╕к утримують у С╤ЗО в Рос╕╖. ╥╖, зокрема, обвинувачують у вбивств╕ двох сп╕вроб╕тник╕в рос╕йського телебачення, як╕ тор╕к ул╕тку без дозволу укра╖нсько╖ влади перебували п╕д Луганськом.
Савченко та ╖╖ захист звинувачення в╕дкидають ╕ стверджують, що на момент загибел╕ рос╕йських журнал╕ст╕в ╖╖ вже захопили сепаратисти, як╕ пот╕м примусово переправили ╖╖ до Рос╕╖.


УКРА╥НА ПРОТЕСТУ╢ ПРОТИ СУДИЛИЩА

М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни висловлю╓ р╕шучий протест у зв’язку з початком розгляду по сут╕ крим╕нально╖ справи над громадянкою Укра╖ни, депутатом Верховно╖ Ради Над╕╓ю Савченко.
«Заклика╓мо св╕тове сп╕втовариство посилити пол╕тичний ╕ дипломатичний тиск на Рос╕йську Федерац╕ю з метою зв╕льнення Над╕╖ Савченко та вс╕х громадян Укра╖ни – пол╕тичних в’язн╕в, як╕ продовжують незаконно утримуватися на територ╕╖ Рос╕йсько╖ Федерац╕╖», – йдеться в коментар╕ укра╖нського зовн╕шньопол╕тичного в╕домства.
«Порушуючи взят╕ на себе зобов’язання в рамках Ради ╢вропи, рос╕йська сторона продовжу╓ ╕гнорувати статус Над╕╖ Савченко як члена Парламентсько╖ асамбле╖ Ради ╢вропи, що користу╓ться в╕дпов╕дним ╕мун╕тетом, наявн╕сть якого п╕дтверджено в╕дпов╕дним висновком Ком╕тету ПАР╢ з питань правил, процедури, ╕мун╕тет╕в та ╕нституц╕йних справ», – наголосили у в╕домств╕.
«Виклика╓ обурення, що звинувачення ╕гнору╓ вс╕ надан╕ захистом докази ╖╖ непричетност╕ до ╕нкрим╕нованих злочин╕в, намага╓ться вивести з╕ справи Над╕╖ Савченко ╖╖ захисник╕в ╕ обмежу╓ доступ ЗМ╤ до цього пол╕тичного процесу», – наголошу╓ться в коментар╕ МЗС Укра╖ни.


У КОНГРЕС╤ США СХВАЛИЛИ РЕЗОЛЮЦ╤Ю З ВИМОГОЮ ЗВ╤ЛЬНИТИ НАД╤Ю САВЧЕНКО

Палата представник╕в США (нижня палата Конгресу) закликала Рос╕ю зв╕льнити укра╖нську льотчицю ╕ народного депутата Над╕ю Савченко.
Про це посол Укра╖ни в США Валер╕й Чалий пов╕домив на сво╖й стор╕нц╕ в соцмереж╕. «Палата представник╕в Конгресу США одностайно ухвалила резолюц╕ю H.Res.50 «Заклик до зв╕льнення укра╖нського п╕лота Над╕╖ Савченко, захоплено╖ рос╕йськими силами у Сх╕дн╕й Укра╖н╕, яка незаконно утриму╓ться в рос╕йськ╕й в’язниц╕ з липня 2014 року», — пов╕домив Валер╕й Чалий.
Дипломат зазначив, що документ, сп╕вавторами якого виступили 36 конгресмен╕в в╕д Демократично╖ та Республ╕кансько╖ парт╕й, зокрема, засуджу╓ Рос╕йську Федерац╕ю за незаконне ув’язнення Над╕╖ Савченко та заклика╓ негайно ╖╖ зв╕льнити.
Також у резолюц╕╖ м╕ститься заклик до США, ╖хн╕х ╓вропейських союзник╕в та м╕жнародного сп╕втовариства наполегливо п╕дтримати зусилля, спрямован╕ на зв╕льнення Над╕╖ Савченко та ╕нших незаконно ув’язнених Рос╕╓ю ос╕б.
Проект резолюц╕╖ був представлений конгресменами Сандером Лев╕ним, Марс╕ Каптур, Майком Ф╕тцпатриком, Майком Кв╕гл╕ та Б╕лом Паскрелем.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 25.09.2015 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=15939

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков