Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3569)
З потоку життя (6812)
Душі криниця (3670)
Українці мої... (1499)
Резонанс (1574)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1749)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КРИМСЬКИЙ "СУД" ПЕРЕН╤С РОЗГЛЯД "СПРАВИ ЧУБАРОВА"
В окупованому Криму розгляд «справи Чубарова» по сут╕ перенесено на невизначений...


У КРИМУ ╤ СЕВАСТОПОЛ╤ - ВЖЕ 853 ВИПАДКИ COVID-19
За останню добу виявлено с╕м нових випадк╕в, 1 людина померла.


СУХОПУТНИЙ КОРИДОР ДО КРИМУ ЗАЛИША╢ТЬСЯ В ПЛАНАХ РОС╤╥
Про це заявив у ╕нтерв’ю Укр╕нформу представник Головного управл╕ння розв╕дки М╕н╕стерства...


РФ МОЖЕ ЗАХОПИТИ ДАМБУ В ХЕРСОН╤, ЩОБ ПОВЕРНУТИ ВОДУ ДО КРИМУ
Таку думку висловив екскомандувач силами США в ╢вроп╕ генерал Бен Ходжес в еф╕р╕ програми...


РОС╤Я ПОСИЛЮ╢ БЛОКУВАННЯ УКРА╥НСЬКИХ МЕД╤А В КРИМУ
Про це експерт Кримсько╖ правозахисно╖ групи ╤рина С╓дова пов╕домила на проведеному у В╕дн╕...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 25.09.2015 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#39 за 25.09.2015
ПОЛЬСЬКИХ ШКОЛЯР╤В ЗАМ╤СТЬ ПЕТЕРБУРГА ЗАВЕЗЛИ В ОКУПОВАНИЙ КРИМ

За що ж нам «брат» такий?!

Лауреат╕в конкурсу знань про Рос╕ю використали як знаряддя, що лег╕тим╕зу╓ окупац╕ю Кримського п╕вострова

Яким чином група польських старшокласник╕в, яка мала по╖хати на екскурс╕ю до Петербурга, опинилася у Криму? Чому рос╕йський фонд, який орган╕зував цю по╖здку, не попередив польських осв╕тян про планований в╕зит учн╕в на окуповану територ╕ю Укра╖ни? Понад 30 польських, укра╖нських та кримськотатарських д╕яч╕в звернулися з цими запитаннями до польських м╕н╕стерств осв╕ти та закордонних справ. Представник Св╕тового конгресу кримських татар у Польщ╕ назива╓ справу «м╕жнародним скандалом».
К╕льканадцять учн╕в та св╕жоспечених випускник╕в с╕мох шк╕л ╕з П╕дляського во╓водства перебувають цими днями в окупованому Рос╕╓ю Криму. Юн╕ поляки потрапили на п╕востр╕в п╕д час по╖здки до Рос╕╖. Спершу ╖м показали Москву, а зв╕дти л╕таком перевезли до С╕мферополя. Програму ╖хнього в╕зиту висв╕тлюють р╕зн╕ рос╕йськ╕ ЗМ╤, зокрема, прокремл╕вський пропагандистський телеканал «LifeNews».
Новина про нелегальну по╖здку польсько╖ молод╕ на окуповану укра╖нську територ╕ю обурила представник╕в укра╖нських та кримськотатарських середовищ у Польщ╕. Група актив╕ст╕в звернулася з цього приводу до Йоанни Клюз╕к-Ростковсько╖, м╕н╕стра осв╕ти Польщ╕, та ╫же╜ожа Схетини, м╕н╕стра закордонних справ Польщ╕. Автори звернення до польсько╖ влади вимагають пояснень ╕ наголошують на тому, що по╖здка польських школяр╕в у Крим – протиправна, оск╕льки вона в╕дбулася з порушенням норм м╕жнародного законодавства.

Рос╕йська сторона ввела польських осв╕тян в оману?

Як розпов╕ла Рад╕о «Свобода» Анна Марек, речниця П╕дляського управл╕ння осв╕ти, до Рос╕╖ по╖хали учн╕ та випускники семи п╕дляських шк╕л, здеб╕льшого з м╕ста Б╕лосток. Ц╕╓ю екскурс╕╓ю, каже Марек, нагородили лауреат╕в рег╕онального конкурсу знань про Рос╕ю. Ут╕м, наголошу╓ вона, польськ╕ державн╕ установи не мають жодного стосунку до орган╕зац╕╖ по╖здки. Мовляв, роль управл╕ння осв╕ти та во╓водсько╖ влади зводилася лише до надання патронату конкурсу знань про Рос╕ю, який проводився вже вдванадцяте.
Цей конкурс проводить польська громадська орган╕зац╕я «Рос╕йське культурно-просв╕тницьке товариство». Натом╕сть екскурс╕ю орган╕зував рос╕йський державний фонд «Рос╕йсько-польський центр д╕алогу ╕ згоди». Вт╕м, каже Анна Марек, коли до управл╕ння осв╕ти д╕йшли чутки про те, що польських учн╕в збираються везти у Крим, кер╕вник управл╕ння над╕слав листа до шк╕л, у якому попередив про протиправн╕сть такого в╕зиту. Управл╕ння звернулося також до товариства, яке орган╕зову╓ щор╕чний конкурс знань про Рос╕ю.
«11 вересня кер╕вника управл╕ння запевнили, що товариство над╕слало листа до рос╕йських орган╕затор╕в по╖здки з вимогою зм╕нити програму екскурс╕╖, тож це прозвучало як об╕цянка, що така зм╕на в╕дбудеться. Зам╕сть Криму мала бути по╖здка до Петербурга, тобто в програм╕ екскурс╕╖ мали бути Москва ╕ Петербург. Принаймн╕ так нас ╕нформували 11 вересня. Кер╕вник управл╕ння просив надати йому к╕нцеву верс╕ю програми по╖здки, та ми ╖╖ не отримали», – розпов╕ла речниця. Анна Марек говорить, що в майбутньому П╕дляське управл╕ння осв╕ти дв╕ч╕ подума╓, перш н╕ж надати комусь св╕й патронат.

Цей в╕зит – м╕жнародний скандал

Нед╕м Усейнов, представник координац╕йно╖ ради Св╕тового конгресу кримських татар у Польщ╕, робить припущення, що рос╕йська сторона св╕домо ввела польських осв╕тян в оману. В╕н поясню╓, чому групу польсько╖ молод╕ повезли до Криму.
«Рос╕йська влада, яка зд╕йсню╓ окупац╕ю Криму, намага╓ться показати св╕тов╕, а може, перш за все, людям, як╕ живуть у Криму, створити таку фальшиву картинку, що все нормал╕зу╓ться, що св╕т потихеньку визна╓ анекс╕ю Криму ╕ все йде за планом кремл╕всько╖ адм╕н╕страц╕╖», – сказав Нед╕м Усейнов.
Водночас кримськотатарський д╕яч зверта╓ увагу на те, що опубл╕кована в ╤нтернет-мереж╕ програма перебування польсько╖ молод╕ в Криму сконструйована таким чином, аби наголошувати на рос╕йськост╕ п╕вострова. Анонсовану «Рос╕йсько-польським центром д╕алогу ╕ згоди» зустр╕ч польсько╖ молод╕ з «владою» окупованого Криму Усейнов квал╕ф╕ку╓ як м╕жнародний скандал.
У свою чергу, у варшавському «Центр╕ польсько-рос╕йського д╕алогу» орган╕зац╕ю по╖здки польсько╖ молод╕ до Криму назвали «аморальною та намаганням створити видим╕сть того, шо окупований п╕востр╕в – це рос╕йська територ╕я».
Групу польсько╖ молод╕, яка перебува╓ в Криму, супроводжу╓ Анджей (Андрей) Романчук, д╕яч «Рос╕йського культурно-просв╕тницького товариства» (м╕сто Б╕лосток). У березн╕ 2014 року в╕н був серед закордонних «спостер╕гач╕в» кримського псевдореферендуму. Романчук ╓ одним ╕з п╕дписант╕в заяви «М╕жнародно╖ ради рос╕йських сп╕вв╕тчизник╕в» про те, що «референдум» у Криму повн╕стю в╕дпов╕дав м╕жнародн╕й правов╕й практиц╕.

Юр╕й САВИЦЬКИЙ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 25.09.2015 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=15938

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков