Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4466)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4143)
Українці мої... (1670)
Резонанс (2147)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1087)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (343)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (215)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 25.09.2015 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#39 за 25.09.2015
БЛОКАДА КРИМУ — ЯК СПРОБА ПОВЕРНЕННЯ Г╤ДНОСТ╤ УКРА╥НСЬК╤Й ВЛАД╤

«Покращення» по-кримськи

Анонсована на полудень минуло╖ нед╕л╕ товарна блокада Криму розпочалася вчасно ╕ практично без ексцес╕в, якщо не враховувати видимого невдоволення вод╕╖в фур, зупинених на адм╕н╕стративному кордон╕ при в’╖зд╕ до Криму, ╕ не видимого, але в╕дчутно б╕льшого роздратування власник╕в того б╕знесу та ╖хн╕х високих покровител╕в. Облишивши на якийсь час ╖хн╕ негативн╕ емоц╕╖ ╕ спроби, поки що ╕нформац╕йн╕, пустити блокаду п╕д ук╕с, погляньмо на суть проблеми, яка викликала цю акц╕ю.
На мо╓ глибоке переконання, проблема поляга╓ в неадекватних д╕ях т╕╓╖ дворово╖ команди, яка уособлю╓ сьогодн╕ укра╖нську владу. Не зробивши, всупереч вимогам Конституц╕╖ Укра╖ни, жодних д╕╓вих крок╕в для недопущення в╕дторгнення Криму наприк╕нц╕ лютого 2014 року, наш╕ владц╕ ╕ надал╕ поводилися в тому ж ключ╕. Згадаймо хоча б нездарн╕ спроби закрити три морськ╕ порти, функц╕онування яких було фактично заборонене лише навесн╕ 2015 р. Але ж при тому «забули» якимось дивом про порт Чорноморськ, базу технолог╕чного флоту Чорноморнафтогазу, який на ц╕лком законних п╕дставах функц╕ону╓ й до сьогодн╕. Що вже там казати про обернення кримчан на нерезидент╕в у власн╕й кра╖н╕! Але найв╕дворотн╕ша ╕стор╕я стосу╓ться сумнозв╕сного закону про створення в╕льно╖ економ╕чно╖ зони «Крим». Якщо прикладемо пальця до лоба ╕ спита╓мо себе, для чого, власне, створюють у св╕т╕ в╕льн╕ економ╕чн╕ зони, ми не знайдемо ╕ншо╖ в╕дпов╕д╕, як давно вс╕м в╕дому ╕стину, – задля розвитку територ╕╖, яка оголошу╓ться ВЕЗ. ╤ншими словами, дозволивши без спротиву анексувати частину територ╕╖ Укра╖ни, б╕льшу за площею, н╕ж Словен╕я, Македон╕я чи ╤зра╖ль, б╕льшу за Л╕ван, К╕пр, Люксембург, Андорру, Л╕хтенштейн та Монако разом взятих, наша неймов╕рно талановита влада ухвалю╓ закон, яким змушу╓ збезчещену, обкрадену кра╖ну допомагати окупантов╕ розвивати поцуплену територ╕ю! Найогидн╕ше, що все те подавалось ╕ дос╕ пода╓ться як захист ╕нтерес╕в укра╖нських громадян Криму – тих самих, яких та ж сама влада п╕втора року тому скинула, без довгих роздум╕в, мов непотр╕бний баласт. Невже хтось, перебуваючи при здоровому глузд╕, пов╕рить тим людинолюбцям? Куди прост╕ше пов╕рити в захланне бажання наживи. Наживи будь-якою ц╕ною. Грош╕ не пахнуть… Справд╕, грош╕ не пахнуть, але п╕дл╕ вчинки смердять.
У той час, коли молоденьке д╕вча добров╕льно йде на в╕йну ╕, потрапивши в полон, ста╓ для всього св╕ту символом ст╕йкост╕, патр╕отизму, символом нескореного духу Укра╖ни, в той час, коли кримських укра╖нц╕в м╕сяцями, а декого вже б╕льше року тримають за ╜ратами, ╕ вони не благають сво╖х поневолювач╕в про мил╕сть, коли на батьк╕вськ╕й земл╕ викрадають ╕ вбивають киримли, що не згинаються перед сво╖ми вбивцями нав╕ть на краю в╕чност╕, коли вдираються з обшуками в ╖хн╕ будинки, в мечет╕, коли спалюють оселю священика ╕ намагаються закрити храм, наш╕ крамарчуки, розмазавши по виду густе харкотиння агресора, продовжують гендлювати з ним, п╕дтримуючи тим самим ус╕ злочини, як╕ в╕н ско╖в ╕ продовжу╓ скоювати. Грош╕ не пахнуть… Але ж тому, хто дума╓ найперше про грош╕, варто знати сво╓ м╕сце, адже державна пол╕тика, хто б там що не думав, ма╓ мало сп╕льного з непереборним бажанням наповнювати власн╕ кишен╕. В цьому сенс╕ акц╕я, з╕н╕ц╕йована л╕дерами киримли, хто б там що не казав, ряту╓ честь держави, ряту╓ нашу з вами г╕дн╕сть, мо╖ укра╖нц╕… Н╕хто ж, насправд╕, не ставить за мету заморити голодом нещасних кримчан, тим паче, що с╕м’╖ самих ╕н╕ц╕атор╕в, ╖хн╕ родич╕, ╖хн╕й народ перебува╓ н╕де ╕нде, а в Криму. Йдеться про припинення ганебного гендлювання з ворогом, про припинення економ╕чного п╕дживлювання його. Блокада не ╓ ан╕ провокац╕╓ю, як ╖╖ дехто пода╓, ан╕ самоц╕ллю. Постачання продовольчих товар╕в для потреб населення може бути в╕дновлено в розумних обсягах, у раз╕ виконання всього чотирьох вимог, висунутих до окупант╕в. Ось вони:
1. Зв╕льнення укра╖нських пол╕тв’язн╕в, яких тримають п╕д арештом як у Криму, так ╕ на територ╕╖ Рос╕╖: Ахтема Чийгоза, Мустафи Дегермендж╕, Ал╕ Асанова, Та╖ра Смедля╓ва, Олександра Костенка, а також Над╕╖ Савченко, Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннад╕я Афанась╓ва та ╕н.
2. Припинення пол╕тично мотивованого крим╕нального та адм╕н╕стративного пересл╕дування громадян Укра╖ни в Криму.
3. Усунення незаконних перешкод для роботи кримськотатарських та укра╖нських ЗМ╤, безперешкодного допуску в Крим ╕ноземних журнал╕ст╕в ╕ м╕жнародних спостер╕гач╕в.
4. Зняття заборони на в’╖зд до Криму л╕дерам кримськотатарського народу Мустаф╕ Джем╕л╓ву ╕ Рефату Чубарову, актив╕стам нац╕онального руху ╤смету Юкселю ╕ С╕наверу Кадирову.
Саме тому нашим крамарчукам варто серйозно задуматись над суттю т╕╓╖ подв╕йно╖ гри, яку вони ведуть нин╕. Задуматись ╕ зробити висновки, доки не зап╕зно. Не можна прохати союзник╕в про посилення санкц╕й проти агресора, в той час, коли сам╕ продовжу╓те гендлювати з ним. Не можна на словах п╕дтримувати р╕шуч╕ д╕╖ ╕н╕ц╕атор╕в блокади, а на д╕л╕ не скасовувати безсоромний закон про колаборантство з агресором, розсилаючи тим часом по тотально контрольованих вами каналах рад╕о та телебачення козачк╕в, як╕ переконують, найперше, далекого в╕д пол╕тики обивателя в недоц╕льност╕, в нульов╕й результативност╕ будь-яких блокад.
Не встигла акц╕я розпочатися, зрушити з м╕сця, а вже у в╕второк на Перш╕й програм╕ Укра╖нського рад╕о ╖й ставив палиц╕ в колеса, ратуючи за ╕нтереси нещасних заблокованих кримчан, екс-координатор реформування транспортно╖ галуз╕ Координац╕йного центру щодо впровадження економ╕чних реформ при Адм╕н╕страц╕╖ президента Януковича, а нин╕ директор центру економ╕чного та пол╕тичного анал╕зу пан Олександр Кава. Та що там говорити за в╕второк, коли вже в понед╕лок, себто наступного дня в╕д початку акц╕╖, на телеканал╕ «112 Укра╖на» з т╕╓ю ж м╕с╕╓ю дебютувала пан╕ ╤рина Крес╕на, доктор пол╕тичних наук, професор. Шановна пан╕ в╕дверто ╕ вельми енерг╕йно озвучила ставлення наших привладних крамарчук╕в до блокування безсов╕сно╖ торг╕вл╕ з владою анексованого Криму. З марксистською прямол╕н╕йн╕стю вона категорично заперечила ╕снування будь-якого сенсу в такому блокуванн╕. Виявля╓ться, пан╕ Крес╕на дуже бол╕сно сприйняла закид пана ╤слямова щодо того, що укра╖нська влада мала б врешт╕ п╕днятися ╕ д╕яти.
На ╖╖ думку, татар ще з домайданних час╕в не влаштовувала жодна укра╖нська влада, ╕ тут з нею важко не погодитись, адже жоден укра╖нський уряд, упродовж вс╕х рок╕в незалежност╕, не поставився належно до потреб кор╕нного народу Криму. ╤нф╕кована невил╕ковним, напевно, для не╖ в╕русом сов╓цького сприйняття св╕топорядку в ц╕лому ╕ цього гнаного й до сьогодн╕ народу зокрема, пан╕ професорка майже звинувачувала киримли в бажанн╕ в╕дновлення сво╓╖ державност╕: «Вони вже зараз говорять, що якщо ми повернемо Крим, ╕ укра╖нц╕ повинн╕ нам у цьому допомогти, то в╕н буде кримськотатарським ╕ в нас буде своя кримськотатарська державн╕сть». «Це неприпустим╕ деструктивн╕ заяви, як╕ не консол╕дують ╕ не ведуть до гармон╕╖ в нашому розколотому, розбурханому сусп╕льств╕», — вважа╓ вона.
Не дуже зрозум╕ло, щоправда, яка гармон╕я може бути в «розколотому, розбурханому сусп╕льств╕», та очевидно, що для не╖, як ╕ для тих сов╓цьких по сут╕ сво╖й уряд╕в, про як╕ вона згадувала, бажання киримли почуватися господарем у власному дом╕ було (великою м╕рою й дос╕ ╓) справд╕ неприпустимим. А проте ж ц╕каво було б запитати шановну пан╕ професорку (яка, певно, не розум╕ючи того сама, насправд╕ займалася тим, що в простонародд╕ зветься ман╕пулюванням людською св╕дом╕стю), хто саме от╕ «вони», як╕ вже сьогодн╕ вимагають в╕дновлення кримськотатарсько╖ державност╕? Пан Джем╕л╓в? Пан Чубаров? Очевидно ж, н╕, бо це — пол╕тики, як╕ в╕др╕зняють найпалк╕ш╕ бажання в╕д можливостей ╕ в╕дпов╕дально ставляться до сво╖х заяв. Зв╕сно, в╕дродження державност╕ – то мр╕я кожного народу, який був позбавлений ╖╖, ╕ киримли тут не виняток. Народний Рух, як ╕ парт╕я, що виникла з нього, до слова, з повним розум╕нням ставиться до того ╖хнього бажання, п╕дтримував ╕ п╕дтриму╓ ╖х у тому. Але х╕ба пан╕ чула, щоб хтось ╕з л╕дер╕в киримли закликав уже сьогодн╕ до в╕дновлення кримськотатарсько╖ державност╕ чи вимагав того в╕д укра╖нсько╖ влади? Под╕л шкури невбитого ведмедя не ╓ тим, чим займаються реальн╕ пол╕тики. Навпаки, вони вчиняють нараз╕ конкретн╕ д╕╖ в ╕нтересах Укра╖нсько╖ держави, задля в╕дновлення ╖╖ ц╕л╕сност╕ та захисту прав ╖╖ громадян.
Чи ж варто дивуватись, що таке гаряче несприйняття кримськотатарсько╖ самост╕йност╕ вилилося у в╕дпов╕дному ставленн╕ до гендлярства з окупантами! На просте запитання ведучого, як╕ ж ефективн╕ способи повернення Криму пан╕ професорка бачить, якщо вона не сприйма╓ акц╕╖, з╕н╕ц╕йовано╖ л╕дерами киримли, пан╕ дек╕лька раз╕в намагалась заховатися за загальними фразами, але, змушена до в╕дпов╕д╕ нев╕дв’язним ведучим, заявила, що, виявля╓ться, «населення Криму ма╓ виступити ╕н╕ц╕атором повернення Криму в лоно Укра╖ни». Пан╕ вважа╓, що Укра╖на ма╓ «готувати це населення, щоб воно само визр╕ло до того, аби повернутися». Для цього, вважа╓ пан╕, досить вести ╕нформац╕йне просв╕тництво, бо ж б╕дн╕ кримчани, на ╖╖ думку, нараз╕ в╕др╕зан╕ в╕д укра╖нського ╕нформац╕йного продукту.
Слухаючи пан╕ професорку, не знав, см╕ятися чи плакати. Я далеко не на╖вна людина ╕ знаю, що поле укра╖нсько╖ науки облягли м╕сцями бездонн╕ болота ялово╖ м╕м╕кр╕╖ п╕д не╖, безкра╖ пустел╕ в╕двертого неуцтва, провалля того, що зветься антинаукою, але коли хтось, прикриваючись вченим званням, спираючись на його авторитет, почина╓ говорити чи то дурниц╕, чи, й того г╕рше, видавати б╕ле за чорне ╕ навпаки, я ледь стримуюсь в╕д нег╕дного в╕дчуття гн╕ву. Але ж як ставитись до того, коли пан╕ професорка на повному серйоз╕ вважа╓, що орган╕зований просв╕тленими правдивою ╕нформац╕╓ю кримчанами с╕мферопольський Майдан поверне Крим у лоно (?!) Укра╖ни? Як ставитись до того, що ╓дина за п╕втора року д╕╓ва спроба якось вплинути на, сказати б дуже м’яко, непросту в правовому сенс╕ ситуац╕ю в Криму п╕дда╓ться критиц╕, причому критиц╕ неконструктивн╕й, некомпетентн╕й, критиц╕ образлив╕й, критиц╕, в╕д яко╖ в╕дгонить нафтал╕новим душком есересеру?
На жаль, пан╕ професорка не ╓дина в сво╓му бажанн╕ в╕дгородитися в╕д непотр╕бного ╖й Криму з його фоб╕ями, пов’язаними з сов╓цькими казками про татар, в╕д агресивного, матюкливого Донбасу – хто там ще на вих╕д? Таких, як вона, вочевидь, ляка╓, коли от╕ татари починають докоряти безд╕яльн╕стю справд╕ безд╕яльному, справд╕ злод╕йкуватому, справд╕ ╕мпотентному в сенс╕ в╕дродження Краю, але ж такому патр╕отичному, такому нашому уряду! Той страх ще сильн╕ший, коли до страшних татар долуча╓ться ще страшн╕ший «ПС». «Хочете того, що було в Мукачевому?» – пита╓ вона, зовс╕м не задумуючись над тим, а що, власне, по╓дну╓ мукач╕вськ╕ под╕╖ з блокуванням Криму. Мотиви новоявленого директора центру ╕мен╕ якогось там анал╕зу ╕ тих у влад╕, хто за ним сто╖ть, зв╕сно, ╕нш╕, але вони ще б╕льш несимпатичн╕.
П╕дм╕на понять, пересмикування факт╕в, залякування ескалац╕╓ю – ескалац╕╓ю чого, хочеться запитати? – чи не нагаду╓ все те болота, з якого не так давно ледь виборсались? Це вони, чуйн╕, вбол╕вають за укра╖нських кримчан, за кримських татар, яких перед тим по-зрадницьки здали окупантов╕ й яких сьогодн╕ т╕ затримують за вдягнену вишиванку, за п╕днятий жовто-блакитний прапор, засуджують, кидають до в’язниць за надуманими звинуваченнями, б╕льше, ан╕ж т╕, хто залишив у Криму с╕м’╖ чи й сам живе в окупац╕╖? Це вони краще за нас знають про нашу ╕нформац╕йну заблокован╕сть, сприймаючи Крим за якийсь Закорюпинськ, де н╕ сном н╕ духом не чули ан╕ про супутникове телебачення, ан╕ про таку «дивовижу», як ╤нтернет? Певно ж, вони свято в╕рять, що щирими закликами красномовного м╕нстеця колись, як п╕дростуть ╖хн╕ правнуки, таки п╕дн╕меться кримський Майдан ╕ так наляка╓ клятих окупант╕в, що т╕ випаруються, мов зл╕ духи. А доти вони вимагають в╕д нас стояти ╕ не провокувати. Не провокувати блокадами, не провокувати закликами про чимскор╕ше повернення… Задля цього можна чимось ╕ пожертвувати, чи не так? Скаж╕мо, Надею Савченко, Ал╕ Асановим, Геннад╕╓м Афанась╓вим, Мустафою Дегермендж╕, Олександром Кольченком, Олександром Костенком, Та╖ром Смедля╓вим, Олегом Сенцовим, Ахтемом Чийгозом, чи, скаж╕мо, якимось там тижневиком на ╕м’я «Кримська св╕тлиця», який, попри п╕вторар╕чну окупац╕ю в╕д РФ та восьмим╕сячну ф╕нансову блокаду в╕д М╕ннеслави Кириленка, ще не загнувся ╕ дос╕ залиша╓ться чи не ╓диною, нехай ╕ в╕ртуальною, незданою територ╕╓ю Укра╖ни в Криму...
То, кажете, не треба блокувати, аби не спровокувати г╕ршого, пан╕ Крес╕на, пане Кава? Кажете, правнуки Яценюков╕ зв╕льнять нас? Ну, ну…

Валентин БУТ
Крим
23 вересня 2015 р.

Станом на 23 вересня вс╕ фури, як╕ ран╕ше були заблокован╕ актив╕стами на адм╕нкордон╕ з окупованим Кримом, по╖хали назад на територ╕ю материково╖ Укра╖ни. Про це на сво╖й стор╕нц╕ у Facebook пов╕домив заступник начальника ГУМВС у Херсонськ╕й област╕ ╤лля Кива.
«Ситуац╕я на КПП з окупованою територ╕╓ю Криму: 1) Чонгар — 0 вантажних авто; 2) Чаплинка — 0 вантажних авто; 3) Каланчак — 0 вантажних авто», — зазначив в╕н. При цьому ╤. Кива наголосив, що з 24 вересня акц╕я протестувальник╕в переноситься на 10 км у глиб материка.
Як пов╕домляв УН╤АН, Меджл╕с кримськотатарського народу 20 вересня розпочав безстрокову акц╕ю ╕з блокування вантажного транспорту, який пряму╓ до Криму. За ╕нформац╕╓ю координац╕йно╖ ради акц╕╖, через адм╕н╕стративний кордон безперешкодно пропускають п╕шоход╕в ╕ легковий транспорт.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 25.09.2015 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=15928

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков