Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3175)
З потоку життя (6386)
Душі криниця (3502)
Українці мої... (1463)
Резонанс (1499)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1671)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«ТРЕБА РОЗБИРАТИ»: ВЧЕНИЙ ЗАБИВ НА СПОЛОХ ЧЕРЕЗ КРИМСЬКИЙ М╤СТ
Кримський м╕ст виклика╓ прос╕дання р╕вня Керченсько╖ протоки, що зменшу╓ глибину фарватеру та ╓...


НАШ ФУТБОЛ В РЕЖИМ╤ ДИВА
╤сторичну перемогу зб╕рно╖ Укра╖ни на чемп╕онат╕ св╕ту U-20 необх╕дно кап╕тал╕зувати.


МАЙСТРИН╤ ТЕРНОП╤ЛЬЩИНИ ВИШИВАЮТЬ СОРОЧКУ ДЛЯ БАЛУХА
За словами зав╕дувачки методичного сектора музею Натал╕╖ Николин, в╕дшиватимуть в╕зерунки ╕з...


«КРИМСЬКИЙ Д╤М» ЗАПУСКА╢ КАМПАН╤Ю З╤ ЗБОРУ СВ╤ДЧЕНЬ ПРО ДЕПОРТАЦ╤Ю
"Кримський д╕м" у Ки╓в╕ запуска╓ масовий проект "Тамирлар" (Кор╕ння) з╕ збору в╕део з╕...


ЗАГИНУВ НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ ДМИТРО ТИМЧУК
46-р╕чного нардепа в╕д фракц╕╖ "Народний фронт" знайшли у його квартир╕ в Ки╓в╕ мертвим з...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 18.09.2015 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#38 за 18.09.2015
НАПАВШИ НА УКРА╥НУ, ПУТ╤Н ЗНИЩУ╢ РОС╤Ю

За що ж нам «брат» такий?!

ПОЗИЦ╤╥ ПУТ╤НА стають все б╕льше ╕ б╕льше слабкими. Тому в╕н так активно шука╓ конфл╕кт╕в ╕ зовн╕шн╕х ворог╕в, як один з╕ способ╕в утриматися при влад╕. Але в╕н хоче ув╕йти в св╕тову ╕стор╕ю не т╕льки рядками у дов╕дков╕й л╕тератур╕ про роки свого правл╕ння. А оск╕льки н╕чим хорошим прославитися в╕д природи йому не дано, то Пут╕н вибрав для себе шлях Герострата. Але чи можна дозволити йому спалити Храм св╕тово╖ демократ╕╖?
Та найг╕ршим ╓ те, що Пут╕н хоче зруйнувати св╕т, такий, яким ми його зна╓мо. Це — д╕╖ агресивно╖ ╕ небезпечно╖ людини, котра розпочала в╕йну в ╢вроп╕ для того, щоб за будь-яку ц╕ну утриматися при влад╕.
Без во╓н, ненавист╕, брехн╕ ╕ п╕длост╕ так╕ «л╕дери» впадають у в╕дчай та чахнуть. Узурпатор давно зрозум╕в, — щоб залишатися при влад╕ дов╕чно, треба обов’язково без к╕нця з кимось воювати, конфл╕ктувати з Заходом, дружити ╕ допомагати кра╖нам-╕згоям, через п╕дконтрольн╕ ЗМ╤ весь час нагн╕тати ╕стерику на адресу Укра╖ни.
Дуже схоже на те, що одн╕╓ю з наст╕льних книг Пут╕на, як ╕ Стал╕на, ╓ книга Н╕коло Мак╕авелл╕ «Державець».
Цей тв╕р, написаний на початку ХV╤ стол╕ття, про те, як «володарев╕» у будь-як╕ способи утриматися при влад╕, ╓ чудовим пос╕бником для вс╕х диктатор╕в ╕ тиран╕в.

Головний урок ╕стор╕╖ — у тому, що рос╕йська влада не вчить урок╕в ╕стор╕╖

Корпорац╕я КДБ ╕ Пут╕на, який представля╓ ╖╖ на посту президента Рос╕╖, завела Рос╕йську Федерац╕ю до глухого кута, ╕ вих╕д з нього може бути лише один — перем╕щення «л╕дера» на лаву М╕жнародного суду в Гааз╕.
Але ол╕гарх╕я завжди спиралася на натовп. За сучасних рос╕йських реал╕й — це отуплен╕ обивател╕, котр╕ буквально живуть б╕ля екран╕в телев╕зор╕в.
Рос╕йська чернь вимага╓ хл╕ба ╕ видовищ. Коли хл╕ба ста╓ менше, правитель дода╓ видовищ. Коли й цього замало, в╕н намага╓ться влаштувати «невелику звитяжну в╕йну».
У 1904 роц╕ м╕н╕стр внутр╕шн╕х справ ╕ шеф Корпусу жандарм╕в Плеве переконав царя, що для запоб╕гання революц╕╖ сл╕д влаштувати невелику звитяжну в╕йну з Япон╕╓ю. Цар послав навколо п╕всв╕ту ескадру, а через Сиб╕р — в╕йсько. Результат в╕домий: ганебна поразка ╕ революц╕я 1905-1907 рок╕в.
Вже у наш час рос╕йський м╕н╕стр оборони Павло Грачов переконав колишнього президента Рос╕╖ Бориса ╢льцина, що в╕зьме Грозний силами одного десантного полку за дек╕лька годин. Результат теж в╕домий. Але головний урок ╕стор╕╖ у тому, що рос╕йська влада не вчить урок╕в ╕стор╕╖.
Пут╕н шука╓ конфл╕кт╕в тому, що його (╕ сил, як╕ його поставили) не влаштову╓ статус Рос╕╖ в сучасному св╕т╕, а головне — ще б╕льше не влаштову╓ сумна перспектива Рос╕йсько╖ Федерац╕╖.

Рос╕я витрача╓ сили на блокування розвитку ╕нших держав

Можна припустити, що анал╕тики Кремля не змогли розробити сценар╕й прийнятного природного зростання, тому була зроблена ставка на радикальн╕ д╕╖, як╕ можуть упов╕льнити зб╕льшення в╕дриву Рос╕╖ в╕д цив╕л╕зованого св╕ту, хоча б за рахунок упов╕льнення розвитку його економ╕ки.
╤ншими словами, зам╕сть того, щоб дбати про розвиток сво╓╖ кра╖ни, Пут╕н витрача╓ сили на блокування розвитку ╕нших держав.
Пут╕н не може повернути всю Укра╖ну п╕д контроль Москви, як це було за радянських час╕в, в╕н не може повернути ╖╖ статус нейтрально╖ кра╖ни, як за час╕в президентства Януковича, але в╕н може, розпочавши в╕йну з укра╖нцями, блокувати економ╕чний ╕ соц╕альний розвиток Укра╖нсько╖ держави.
Необх╕дно визнати, добров╕льно Пут╕н н╕коли не в╕дчепиться в╕д Укра╖ни. Совок оруду╓ по-старому, звалюючи сво╖ власн╕ гр╕хи на опонент╕в. Так в╕д самого початку Кремль намага╓ться видати в╕йну на Донбас╕ за громадянську.
Але нема╓ жодно╖ громадянсько╖ в╕йни, тому що нема╓ причини. Не ╕сну╓ жодних расових, нац╕ональних, рел╕г╕йних в╕дм╕нностей м╕ж Донбасом ╕ ╕ншими частинами Укра╖ни, а ╓ неспровокований збройний напад Рос╕╖ на ╕ншу державу з метою загарбання ╖╖ територ╕╖ ╕ л╕кв╕дац╕╖ ╖╖ незалежност╕.
Пут╕н хоче дов╕чно залишитися при влад╕, щоб не нести в╕дпов╕дальност╕ за все ско╓не ним за роки правл╕ння: Чечню, Груз╕ю, Карабах, Придн╕стров’я, Абхаз╕ю та П╕вденну Осет╕ю, Укра╖ну, п╕дриви житлових будинк╕в у сам╕й Рос╕╖, «Норд-Ост», потоплення п╕дводного човна «Курськ», малайз╕йський «Бо╖нг», Пол╕тковську, Н╓мцова та ╕нших супротивник╕в цього злочинного режиму.

Геопол╕тичний ман╕акальний психоз Пут╕на

Пут╕н навмисно розпалю╓ ╕ ф╕нансу╓ збройний конфл╕кт у Сир╕╖, щоб м╕льйони б╕женц╕в заповнили ╢вропу. Це ╓ та╓мна зброя Кремля, котра покликана зруйнувати ╓вропейську ╓дн╕сть ╕ викликати непримиренн╕ суперечност╕ в ╢вропейському Союз╕. Що, на думку Пут╕на, ма╓ в к╕нцевому п╕дсумку призвести до розвалу ╢С. По сут╕, б╕женц╕ — це м╕на спов╕льнено╖ д╕╖.
Можна припустити, що м╕грац╕йна криза не планувалася Москвою спочатку, а стала додатковою пох╕дною сир╕йсько╖ кризи, як при╓мний бонус, що руйну╓ ╓дн╕сть ╕ силу ╢вросоюзу.
╢С в голов╕ Пут╕на — це американський проект, зруйнувавши який, в╕н зможе прибрати п╕д св╕й вплив (для початку) хоча б кра╖ни колишнього соцтабору, в╕дновивши таким чином «╕сторичну справедлив╕сть». Пут╕н спить ╕ бачить себе таким, що сидить на р╕вних ╕з президентом США Бараком Обамою ╕ д╕лить з ним ╢вропу навп╕л.
Але все може вийти у нього з похибкою до навпаки. У 2014 роц╕ сво╖ми агресивними д╕ями Пут╕н, по сут╕, розпочав операц╕ю з╕ знищення Рос╕╖ — в╕йна проти Укра╖ни, криза, санкц╕╖, зниження ц╕н на нафту. За р╕к Рос╕я втратила майже все, що отримала за останн╕ 15 рок╕в.
Геопол╕тичний ман╕акальний психоз призв╕в до того, що, реал╕зуючи сво╖ нав’язлив╕ ╕де╖, Пут╕н уявив себе «Володарем св╕ту», ╕ пнеться з ус╕х сил, щоб у це пов╕рив ще хто-небудь, кр╕м нього.
З анекс╕╓ю укра╖нського Криму ╕ в╕йськовим вторгненням на Донбас Рос╕я розпочала потужну, добре п╕дготовлену, але погано продуману кампан╕ю з насильницько╖ зм╕ни св╕тового порядку.
Але нав╕ть у «заагентурен╕й шрьодерством» ╢вроп╕ багато хто почав прозр╕вати п╕сля нападу Рос╕╖ на Укра╖ну.
╢С почина╓ робити все для того, щоб якомога менше закуповувати природн╕х ресурс╕в у Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, оск╕льки грош╕, котр╕ отриму╓ Москва за ц╕ ресурси, йдуть на п╕дрив, корумпування ╕ розхитування ╓дност╕ ╢вросоюзу, а останн╕м часом Рос╕я почина╓ створювати пряму в╕йськову загрозу державам ╢С. Тож нав╕що ф╕нансувати ВПК Рос╕╖, який спрямований проти ╢вропи?
Але розкриття Рос╕╓ю сво╖х справжн╕х нам╕р╕в ╕ спроба Пут╕на перевернути св╕товий порядок змусить ╓вропейц╕в (╕ не т╕льки) замислитися над проблемою ефективност╕ ╢вропейського Союзу.
Адже ╢С сьогодн╕ фактично перетворився на ╓вропейський ООН — не дуже ефективне ╕ забюрократизоване утворення, яке роздирають внутр╕шн╕ суперечност╕.
Таким чином, можна зробити висновок: напад Рос╕╖ на Укра╖ну висв╕тлив ╕ оголив ус╕ недол╕ки ╕ больов╕ м╕сця не лише ╢вросоюзу, а й Орган╕зац╕╖ Об’╓днаних Нац╕й. ООН не здатна ефективно впливати на Рос╕ю, яка явно зловжива╓ сво╖м правом вето.
То ж чи не варто (п╕сля ц╕лком прогнозовано╖ поразки Кремля в протистоянн╕ з ус╕м цив╕л╕зованим св╕том) буде переглянути функц╕╖ ╕ структуру управл╕ння цих орган╕зац╕й таким чином, аби унеможливити впливи на них тотал╕тарних диктаторських режим╕в на кшталт пут╕нського?

В╕ктор КАСПРУК,
незалежний пол╕толог
http://www.radiosvoboda.org/content/article/27244301.html

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 18.09.2015 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=15905

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков