Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3132)
З потоку життя (6348)
Душі криниця (3489)
Українці мої... (1461)
Резонанс (1491)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1666)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«ДИВОВИЖН╤ ╤СТОР╤╥ КРИМУ» У МИСТЕЦЬКОМУ АРСЕНАЛ╤
26 лютого у Мистецькому арсенал╕ в╕дкри╓ться виставка «Дивовижн╕ ╕стор╕╖ Криму».


УРОКИ КРИМУ: ПОПРИ ТРАВМУ, МИ МА╢МО ЗНАЙТИ СИЛИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Виступ учасника Нестор╕всько╖ групи ╢вгена Гл╕бовицького у Кримському дом╕ п╕д час вечора,...


ОДИНОЧН╤ П╤КЕТИ В КРИМУ: ВИКЛИК ОКУПАНТАМ
Б╕льше 80 суд╕в у справах кримськотатарських патр╕от╕в провела в один день т.зв. "кримська влада"...


ЗА «КРИМСЬКУ СВ╤ТЛИЦЮ» В КРИМУ!
Поширюйте цього листа. Ма╓мо застоювати себе, св╕й Край. Хто, як не ми?


КОР╤ННЕ НАСЕЛЕННЯ ВИТ╤СНЯЮТЬ З КРИМУ
Про це йдеться в допов╕д╕ "Пол╕тичн╕ пересл╕дування в Рос╕╖": ш╕сть м╕сяц╕в 2017 року.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 11.09.2015 > Тема "Крим - наш дім"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#37 за 11.09.2015
КРИМСЬК╤ ТАТАРИ БЕРУТЬСЯ ЗА БЛОКАДУ «ТОРГ╤ВЛ╤ НА КРОВ╤» З ОКУПОВАНИМ П╤ВОСТРОВОМ

Л╕дери кримських татар заявили про нам╕р розпочати громадянську блокаду окупованого Криму з метою припинення постачання туди укра╖нських продукт╕в та ресурс╕в. Вони назвали неприпустимою та абсурдною ситуац╕ю, коли Укра╖на продовжу╓ забезпечувати окупований п╕востр╕в ус╕м необх╕дним. Л╕дери кримських татар також наголосили, що за тепер╕шн╕х умов Укра╖на не ма╓ морального права вимагати в╕д ╕нших держав дотримуватися блокади Криму, адже сама продовжу╓ торг╕влю.

Розпочати блокаду окупованого п╕вострова кримськотатарськ╕ актив╕сти планують у двадцятих числах вересня. Про це на прес-конференц╕╖ у Ки╓в╕ заявили л╕дер кримських татар Мустафа Джем╕л╓в, голова Меджл╕су кримськотатарського народу Рефат Чубаров та в╕це-президент Св╕тового конгресу кримських татар Ленур ╤слямов. За ╖хн╕ми словами, метою акц╕╖ ╓ захист прав укра╖нських громадян у Криму, як╕ зазнають пересл╕дувань з боку окупант╕в.
Укра╖нська держава, не маючи важел╕в впливу на окупант╕в, одночасно надала преференц╕╖ укра╖нському б╕знесу щодо торг╕вл╕ ╕з окупованим п╕востровом. В╕дтак склалася ситуац╕я, коли, з одного боку, мало не щодня ф╕ксуються випадки утискання та репрес╕й проти укра╖нських громадян, а з ╕ншого, — укра╖нський б╕знес продовжу╓ постачання товар╕в ╕ продукт╕в на окупований п╕востр╕в. Зокрема, укра╖нськ╕ продукти йдуть на забезпечення окупац╕йних рос╕йських в╕йськ та репресивних структур.
«Продовжують зникати люди, знову ми двох знайшли вбитими. ╤ водночас укра╖нський б╕знес зд╕йсню╓ постачання… Укра╖нський б╕знес торгу╓ на кров╕», — заявив Рефат Чубаров.
За словами Мустафи Джем╕л╓ва, ситуац╕я, коли Укра╖на забезпечу╓ окупант╕в ус╕м необх╕дним, ╓ неприпустимою та абсурдною. Кримський п╕востр╕в окуповано. Встановлений наджорсткий, г╕рший за радянський, терористичний режим. Надзвичайно великий тиск на тих, хто не змирився ╕з цим режимом. Та водночас Укра╖на справно постача╓ на окуповану територ╕ю ╕ воду, й електрику, ╕ продукти харчування», — заявля╓ л╕дер кримських татар. В╕н уточнив, що близько 80% продукт╕в харчування, 85% електроенерг╕╖ та 80% поливно╖ води окупований Крим отриму╓ з материково╖ Укра╖ни.
За словами л╕дер╕в кримських татар, в╕дпов╕дних заход╕в для блокування постачання на окуповану територ╕ю мала би вжити укра╖нська влада.
Мустафа Джем╕л╓в та Рефат Чубаров кажуть, що неодноразово порушували це питання перед президентом та прем’╓р-м╕н╕стром ╕ на словах знаходили розум╕ння. Але дал╕ сл╕в розум╕ння справа не п╕шла. В╕дтак кримськотатарськ╕ актив╕сти, як╕ змушен╕ були залишити окупован╕ територ╕╖, вир╕шили взяти ╕н╕ц╕ативу у сво╖ руки.
Ситуац╕я ускладню╓ться ще й тим, що не лише оч╕льники окупац╕йно╖ адм╕н╕страц╕╖, а й великий укра╖нський б╕знес зац╕кавлений у постачанн╕ укра╖нсько╖ продукц╕╖ до Криму.
«У цьому зац╕кавлен╕ деяк╕ наш╕ ол╕гархи. П╕сля дач╕ хабар╕в укра╖нським прикордонникам та рос╕йським там лиша╓ться велика маржа, яка аж н╕як не потрапля╓ до укра╖нсько╖ скарбниц╕», – стверджу╓ Мустафа Джем╕л╓в.
До початку акц╕╖ кримськотатарськ╕ актив╕сти мають нам╕р узгодити сво╖ д╕╖ з владою. Зокрема, вони зазначають, що з боку Укра╖ни мають бути забезпечен╕ умови, щоби перес╕чн╕ кримчани на прилегл╕й до п╕вострова територ╕╖ могли закупити за прийнятними ц╕нами необх╕дн╕ товари. Також кримськ╕ татари спод╕ваються, що ╕н╕ц╕йована ними акц╕я буде п╕дтримана укра╖нськими патр╕отами ╕ набуде загальноукра╖нського характеру. Адже йдеться про в╕дновлення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни.
Невдовз╕ п╕сля цього про п╕дтримку ╕н╕ц╕йовано╖ кримськими татарами блокади заявив «Правий сектор». Також прихильно до нам╕р╕в кримськотатарських актив╕ст╕в поставився заступник голови УМВС у Херсонськ╕й област╕ ╤лля Кива.
«П╕дтримую позиц╕ю цих патр╕от╕в Укра╖ни. Блокада окупованих територ╕й – це одна з передумов ╖хнього повернення. Ситуац╕ю ми трима╓мо над контролем. Зараз ми повинн╕ перейматися поверненням окупованих територ╕й, а з ус╕ма труднощами ми впора╓мося», – запевнив в╕н в ╕нтерв’ю Рад╕о «Свобода».
Позиц╕ю укра╖нських б╕знесмен╕в, як╕ торгують ╕з окупованим п╕востровом, ╤лля Кива охарактеризував як зрадницьку.
╤н╕ц╕атива кримських татар може призвести до ускладнення ситуац╕╖ як на адм╕н╕стративному кордон╕, так ╕ безпосередньо на окупованому п╕востров╕. Як зазнача╓ колишн╕й заступник голови СБУ Олександр Ск╕пальський, «безумовно, це викличе невдоволення рос╕йських окупант╕в». Ут╕м, за його словами, рос╕йське кер╕вництво, з огляду на п╕дготовку в╕зиту Володимира Пут╕на на Генасамблею ООН, зараз не зац╕кавлене в ескалац╕╖ конфл╕кту.

Дмитро ШУРХАЛО
http://ua.krymr.com
Пункт пропуску «Чонгар» на адм╕н╕стративному кордон╕ з Кримом


«НЕ МА╢МО МОРАЛЬНОГО ПРАВА ГОДУВАТИ ОКУПАНТ╤В»
НА ХЕРСОНЩИН╤ П╤ДТРИМАЛИ ╤ДЕЮ БЛОКАДИ КРИМУ

У Ген╕чеському район╕ Херсонсько╖ област╕, який безпосередньо межу╓ з окупованою територ╕╓ю Кримського п╕вострова, ╕дею блокади Криму п╕дтримали ╕ в м╕сцевих органах влади, ╕ у структур╕ нац╕онального самоврядування кримських татар.
Голова Ген╕чесько╖ районно╖ держадм╕н╕страц╕╖ Олександр Воробйов в ╕нтерв’ю для «Крим.Реал╕╖» п╕дтримав цю ╕дею: «Крим окупований в╕йськами Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, в╕н напханий всяким видом збро╖, а ми ще й поставля╓мо ╖м продукти, як╕ вони направляють в Рос╕ю, а пот╕м розпов╕дають, яка погана Укра╖на, хоча, насправд╕, годуються за наш рахунок. Зараз люди намагаються висловити св╕й протест проти постачання продовольства до Криму. Я думаю, що в цьому ╓ сенс. ╤ я як голова адм╕н╕страц╕╖ ╖х п╕дтримую».
Голова Ген╕чесько╖ райдержадм╕н╕страц╕╖ звернув увагу ╕ на те, що в акц╕╖ мають брати участь не т╕льки кримськ╕ татари. «Вс╕, хто ╓ в родин╕ укра╖нського народу, повинн╕ п╕дтримати цю акц╕ю. Ми не ма╓мо морального права годувати окупант╕в укра╖нсько╖ земл╕», – п╕дкреслив в╕н.
З ╕де╓ю, що на такий протест можуть п╕днятися не т╕льки представники кримськотатарського народу, погодилася ╕ його заступник Гульнара Бек╕рова. «Розум╕ю, що це болюче питання, але люди п╕дн╕муться ╕ п╕дуть. Сьогодн╕ п╕дуть не т╕льки кримськ╕ татари, а й ус╕ патр╕оти. Тому що не можна так», – сказала вона.
Г. Бек╕рова запевнила, що як заступник голови адм╕н╕страц╕╖ докладе вс╕х зусиль для забезпечення громадського порядку п╕д час проведення протестних заход╕в.
Голова Херсонського рег╕онального меджл╕су Асан Ал╕╓в розпов╕в, що в раз╕ ухвалення М╕лл╕ Меджл╕сом р╕шення про блокаду ╕ м╕сцев╕, ╕ Херсонський рег╕ональний меджл╕си будуть його виконувати. В╕н обурений тим, що п╕сля перетину адм╕нкордону з Кримом б╕льше половини укра╖нсько╖ продукц╕╖ отриму╓ кримське маркування ╕ пряму╓ в Рос╕ю. На його думку, протестна акц╕я стане сигналом для укра╖нсько╖ влади для б╕льш адекватного вир╕шення проблем, пов’язаних з окупац╕╓ю Криму.
«Якщо М╕лл╕ Меджл╕с ухвалить р╕шення про блокаду, будемо блокувати», – п╕дтвердив у коментар╕ для сайту «Крим.Реал╕╖» голова меджл╕су селища Новоолекс╕╖вка Вейсер Сариб╓лялов. – Ми не згодн╕ з тим, щоб наша кра╖на годувала окуповану територ╕ю». В╕н також висловив спод╕вання, що до акц╕╖ при╓днаються й ╕нш╕ патр╕оти Укра╖ни.

Саб╕ха САФАР


«ПРИПИНЕННЯ ПОСТАВОК УКРА╥НСЬКИХ ПРОДУКТ╤В ДО КРИМУ – СПРАВА ЧЕСТ╤ КИ╢ВА»

Заступник голови Меджл╕су кримськотатарського народу ╤льм╕ Умеров вважа╓, що за час, який минув п╕сля анекс╕╖ Криму Рос╕╓ю, розв’язати питання з «блокадою» п╕вострова не дозволяли корупц╕я ╕ нер╕шуч╕сть укра╖нсько╖ влади.
«Нехай кожен соб╕ з╕зна╓ться, адже нерозумно вести в╕йну з Укра╖ною ╕ розраховувати на не╖ в розв’язанн╕ якихось проблем. Вир╕шити це дос╕, мабуть, не дозволяли корупц╕я ╕ нер╕шуч╕сть укра╖нсько╖ влади. Думаю, що питання припинення поставок товар╕в з Укра╖ни в окупований Крим ма╓ вир╕шитися без п╕кету, це — справа чест╕ укра╖нсько╖ влади, ще ╓ к╕лька тижн╕в для орган╕зац╕╖ всього необх╕дного», – сказав ╤. Умеров одному з ╕нформац╕йних агентств, пов╕домля╓ прес-служба Меджл╕су.
На його думку, рос╕йська влада Криму ма╓ сприймати блокаду з боку Укра╖ни як належне: «Якщо Аксьонов заявив, що Крим готовий до блокади з боку Укра╖ни, то чого вони сполошились, не розум╕ю. Взагал╕, рос╕йська влада Криму ма╓ сприймати цю блокаду як належне. За все, що в╕дбува╓ться на окупован╕й територ╕╖, в╕дпов╕дальн╕сть несуть окупанти ╕ ╖хня влада. То нехай ╕ в╕дпов╕дають», – п╕дкреслив в╕н.
╤. Умеров зазначив, що населення, яке п╕дтримало «референдум» п╕д час анекс╕╖, чека╓ в╕д «сво╖х кумир╕в» на покращення стандарт╕в життя, а не п╕двищення ц╕н ╕ зниження зарплат ╕з пенс╕ями. Поки, за його словами, в╕дбува╓ться останн╓.

╤Н╤Ц╤АТОРАМ «ПРОДОВОЛЬЧО╥ БЛОКАДИ» ПОГРОЖУЮТЬ КРИМ╤НАЛЬНИМИ СПРАВАМИ

Голова Громадсько╖ палати Криму Григор╕й ╤оффе заявив, що ╕н╕ц╕аторам «продовольчо╖ блокади» Криму — голов╕ Меджл╕су кримських татар Рефату Чубарову, л╕деру кримськотатарського народу Мустаф╕ Джем╕л╓ву ╕ в╕це-президентов╕ Всесв╕тнього конгресу кримських татар Ленуру ╤слямову загрожують крим╕нальн╕ справи. Про це в четвер пов╕домило «РИА Крым».
За його словами, таким чином вони «заз╕хають на територ╕альну ц╕л╕сн╕сть Рос╕╖». «Сво╖ми заявами вони ставлять п╕д сумн╕в територ╕альну ц╕л╕сн╕сть Рос╕╖, для цього ╓ певн╕ статт╕ крим╕нального кодексу. ╥м варто про це подумати», – заявив Г. ╤оффе.
Прим╕тно, що напередодн╕ «голова» Державно╖ ради Криму Володимир Константинов заявив, що у раз╕ продовольчо╖ блокади з боку Укра╖ни Крим не постражда╓, оск╕льки в╕н готовий до «украинозамещения».

НА САЙТ╤ ПРЕЗИДЕНТА УКРА╥НИ ЗБИРАЮТЬ П╤ДПИСИ ЗА ПРИПИНЕННЯ ПОСТАВОК ЕЛЕКТРОЕНЕРГ╤╥ ДО КРИМУ

На сайт╕ Президента Укра╖ни заре╓стрували петиц╕ю про припинення подач╕ електроенерг╕╖ до окупованого Криму. «Припинити подачу електроенерг╕╖, вироблено╖ в Укра╖н╕, на тимчасово окуповану територ╕ю АР Крим», – таку назву ма╓ петиц╕я, заре╓стрована 8 вересня.
Документ вже набрав б╕льше 1200 п╕дпис╕в ╕з 25000 необх╕дних. Ц╕ п╕дписи треба з╕брати за 90 дн╕в для того, щоб петиц╕ю розглянув Глава держави.
«Брехня може бути якою завгодно, але правда одна – без Укра╖ни Криму не прожити. ╤ якщо вс╕ кримчани це зрозум╕ють, з’явиться над╕я на повернення якнайшвидше п╕вострова п╕д контроль нашо╖ держави. На жаль, нин╕шня пол╕тика укра╖нського уряду не дозволя╓ Криму усв╕домити вс╕ м╕нуси життя без Укра╖ни. Б╕льше того, доходить до абсурду, – постачаючи електроенерг╕ю окупац╕йному ладу в Криму, Укра╖на сама змушена купувати електрику в сус╕да-агресора», – пише автор петиц╕╖.
http://ua.krymr.com

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 11.09.2015 > Тема "Крим - наш дім"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=15864

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков