Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3677)
З потоку життя (6894)
Душі криниця (3705)
Українці мої... (1510)
Резонанс (1606)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1756)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
╤СТОР╤Я КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ МА╢ ШАНС ЗАЗВУЧАТИ УКРА╥НСЬКОЮ
30 липня на платформ╕ “Велика ╤дея” стартувала кампан╕я збору кошт╕в про╓кту...


ФЛЕШМОБ «БУДЕМО РАЗОМ»
У Ки╓в╕ запущено флешмоб «Будемо разом» на п╕дтримку людей, що проживають на...


«ДИВОВИЖН╤ ╤СТОР╤╥ КРИМУ» У МИСТЕЦЬКОМУ АРСЕНАЛ╤
26 лютого у Мистецькому арсенал╕ в╕дкри╓ться виставка «Дивовижн╕ ╕стор╕╖ Криму».


УРОКИ КРИМУ: ПОПРИ ТРАВМУ, МИ МА╢МО ЗНАЙТИ СИЛИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Виступ учасника Нестор╕всько╖ групи ╢вгена Гл╕бовицького у Кримському дом╕ п╕д час вечора,...


ОДИНОЧН╤ П╤КЕТИ В КРИМУ: ВИКЛИК ОКУПАНТАМ
Б╕льше 80 суд╕в у справах кримськотатарських патр╕от╕в провела в один день т.зв. "кримська влада"...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #52 за 26.12.2003 > Тема "Крим - наш дім"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#52 за 26.12.2003
ЦЕ БУВ НАЙКРАСИВІШИЙ РІК, БО ВІН ЗАВЕРШИВСЯ "КРИМЧАНОЧКОЮ"!
Віктор ХОМЕНКО.

А як ще можна сказати про рік, який закінчується конкурсом краси? Та ще й таким феєричним! Майже щономера впродовж року "Кримська світлиця" публікувала на своїх сторінках фотографії та коротенькі розповіді про чарівних дівчат-претенденток на перемогу у конкурсі краси "Кримчаночка". У грудні читачі дружно голосували за тих фотокрасунь, яких вони хотіли б бачити у фіналі змагання. З-понад півсотні учасниць були відібрані для участі у заключній частині цього красивого конкурсу 10 кримчаночок, за яких читачі віддали найбільше голосів (до слова, за одну з дівчат проголосувало майже півтори сотні прихильників!).
І ось на чергових "Вечорницях у "Світлиці" в наповненій гостями-вболівальниками, веселощами, піснями і гарним настроєм залі, конкурс краси і досяг свого епогею.
Хоча попадання у "десятку" - вже неабияка перемога, але за умовами змагання ще належало визначити трьох найвідповідніших ідеалу дівочої краси на чергових вечорницях у "Світлиці".  Звісно, впоратися з нелегким завданням об'єктивного поцінування такої витонченої естетичної категорії було під силу лише чоловічому складу поважного журі. До того ж довірили зважувати цю витончену субстанцію людям з професійно виграненим відчуттям краси і не байдужим до неї за покликанням і талантом: поетові Данилу Кононенку, співакові й музиканту Оресту Мартиніву, майстру влучного слова і помічнику голови кримської організації "Блоку Ющенка" Андрієві Іванцю та двом офіцерам військ берегової охорони - капітану з гетьманським прізвищем Олексію Мазепі з фахом "організатор дозвілля" і старшому лейтенанту - психологу Дмитру Долгополову, які прийшли на цей "урок естетики" з потужною групою підтримки - вояками української армії.
...Треба віддати належне головним героїням свята, котрі відразу ж змусили всіх відчути силу їх принадності, краси і вроди, обдарувань і талантів, ще раз довели, хто насправді володіє світом, не знітилися перед хоча й строкатою, але приязною залою. Вона ж, переповнена читачами-вболівальниками, друзями, вчителями і рідними красунь, відразу відверто схвально, доброзичливо і солідарно оцінила натхненне палахкотіння їх очей, настроєність на перемогу, готовність лише до чесного і завзятого змагання. Найперше враження: незабутні посмішки кримчаночок і зацікавлені погляди зали. Порадував і спектр зі смаком підібраного вбрання чарівних юнок: від майстерно гаптованих національною вишивкою традиційних народних святкових дівочих костюмів і ніжних віночків на граціозних голівках до витончених вечірніх суконь, а в декотрих і демократичних джинсовок. Проте урочистість атмосфери не зменшувала хвилювання учасниць фінальних змагань. Адже лише від самих дівчат залежало, наскільки успішно кожна з них зможе показати свій рівень культури й освіченості, розкрити особисті таланти і вдачу, врешті, відповісти на спільне питання усієї зали - "хто є хто?".
...П`ять номінацій - "візитка", "поштарочка", "історико-літературна", "господарочка" і "караоке" покликані були розкрити, наскільки гармонійний особистісний потенціал кожної красуні. Милу зовнішність мали доповнити міцні знання, артистизм, вихованість, духовне багатство і винахідливість. Впоралися наші бідові й сором'язливі козачки різних національностей з усіма завданнями на славу. Кілька швидкоплинних годин ледве вмістили барвисті, колоритні номери різних жанрів обдарованих і веселих юних красунь півострова. Як щиросердно вболівали вони одна за одну, допомагали, чим могли! Треба було бачити, як цікаво і неповторно кожна з них представилася публіці: одній було досить іронічного спічу чи власного вірша, інша домальовувала свій образ піснею під власний акомпанемент на бандурі.
А як енергійно і вигадливо вони розрекламували "хоча єдиний український в Криму, та улюблений багатьма рідний часопис - "Світлицю"! Як блискуче, а дехто й не дуже, відповідали на запитання історико-мистецької тематики! Як кумедно і знічено плуталися у відповідях на питання здавалося б найпростішого конкурсу - рецепту приготування вареників! Як натхненно під оплески і підспівування усієї зали виконували народні пісні! Тут поза конкурсом були студентки музучилища Гульнара Рахімова і Тетяна Бєлова та представниця уславленого мистецько-артистичного роду дев'ятикласниця Олена Безкоровайна. Багатьох здивувало,
що їй з таким яскравим обдаруванням і високим рівнем благородного вишколу не поталанило потрапити до кола переможниць. Та конкурс завжди трішки лотерея...
Головне ж бо не перемога, а цікаве і змістовне спілкування і товаришування з незвичайними людьми, багатьох з яких подружили саме вечорниці у "Світлиці", як одностайно заявили в телекамери і переможниці, й призерки "Кримчаночки". Дійсно, переможених тут не було. Визначені найкращі з кращих. Та в цій атмосфері веселощів і розваг, співпереживання і вболівання за успіх кожного, розкриленості від почуття гарно й змістовно проведеного часу, співів хором усього збратаного вдалим святом загалу інакше бути й не могло.
"Тут всі переможці!" - влучно сказала, приймаючи квіти і цінні подарунки, дев'ятикласниця Марія Бодунова - володарка першого призу, вихованка вчительки української мови і літератури 29-ї сімферопольської середньої школи Тетяни Захарової.
Дві другі премії вручили Ірині Гришняєвій і Тетяні Бєловій. Третє місце посіла Аліса Почерніна. Два четвертих поділили Гульнара Рахімова і Світлана Хачадурова. "Пятірка" дісталася Олені Безкоровайній і Тетяні Павловій. Шостою, та не останньою стала Світлана Борисенко. Бо "світличанські" Дипломи шани красі вручено всім фіналісткам незабутньої "Кримчаночки", і жодна з них не пішла зі свята без подарунка завдяки спонсорській допомозі представника блоку "Наша Україна" в Криму і за сумісництвом директора Кримської філії банку "Мрія" Валерія Пробий-Голови.
...Зачарованим вродою учасниць незабутнього дійства гвардійцям, які, крім автографів, дехто червоніючи (о, нездоланна сила дівочої краси!), прохали адреси й телефони кримчаночок, за прекрасне багатоголосся під час хорового виконання українських народних пісень вручено диск та касету із записаним у "Світлиці" українським народним караоке.
...Конкурс, який вийшов справді красивим, відтепер просто не може закінчитися. Недаремно ж кажуть, що саме краса здатна врятувати світ. На одностайне прохання всіх учасників вечорниць свято кримської, української, чистої, духовної, багатої, справжньої краси, яке придумав і провів за дружньої підтримки свого редакційного колективу головний редактор газети Віктор Качула, редакція "Кримської світлиці" пообіцяла продовжити вже з першого дня Нового року. Тож, пошвидше відгукуйтеся, чарівні учасниці! Незалежно від віку і національності, чекаємо тих, у кого спориться танок, навчання, пісня, робота і жарт на вічному святі краси "Кримчаночка"!

Фото Юрія ЖАГЛІНА.

АНОНС! Телевізійний репортаж зі свята дивіться 30 грудня в авторській передачі Олександра Польченка "Рідна хата" на ДТРК "Крим" (початок о 17-й год. 20 хв.).
Переможниці!
У центрі - Марійка Бодунова, зліва - Ірина Гришняєва, справа - Таня Бєлова.


А ось таким запам`яталося свято краси потенційній учасниці конкурсу (а чом би й ні - у наступному році?), студентці ТНУ Валентині Носовій.

За гарним настроєм - на вечорниці!

З давніх-давен славиться кримська земля казковими пейзажами та щедрістю врожаїв. А ще - дівочою вродою. Південним красуням притаманна своєрідна грація та вишуканість. Музами митців завжди ставали ці неповторні, з іскорками в очах таврійські дівчата. І як же складно було журі конкурсу кримської краси "Кримчаночка" вибрати найкращих! Та судді, серед яких були виключно чоловіки, на мій погляд, впоралися з цим завданням гідно.
Атмосфера в залі панувала як на справжніх вечорницях. Тут були і чарівні дівчата, і веселі парубки-військовослужбовці. Вболівали за конкурсанток всією душею,  тож свято відбулося!
До вирішального етапу, на жаль, дійшло лише дев'ять претенденток. Дівчата зачарували аудиторію своїми талантами. Так, у першому конкурсі "візитка" в нас тамувало подих від звуків бандури, від магії дівочих голосів  та художнього читання. Лунала українська мова, змішуючись із кримськотатарською піснею, виливаючись на глядачів дивограєм емоцій. Отакі вподобання мають нинішні кримчаночки.
Наступний конкурс вимагав від красунь знання української історії та культури. Їм було запропоновано на п'яти портретах впізнати видатних жінок України. Дівчата старалися, але завдання було не з легких. Непросто далися їм запитання про старовинне національне жіноче вбрання та про... вареники (напевне, рідко варять?).
А от заключний акорд дійства, а це було українське  "караоке", на мій погляд, вдався найліпше. Звучали найрізноманітніші за настроєм та характером пісні у виконанні фіналісток. Яскравим моментом для всіх стала пісня "Ой на горі та женці жнуть". Оленку Безкоровайну, що співала цю пісню, підтримало зі своїх місць усе "солдатське буйство". Так чудово вийшло! Потім, поки журі підбивало підсумки та підраховувало бали, усі учасниці, заручившись підтримкою головного редактора і ведучого конкурсу Віктора Качули та військових, під глядацькі овації, виконали пісні "Ти ж мене підманула" та "Ой, Марічко, чичері".
Звичайно, не обійшлося без заключних промов. Ще до оголошення підсумків, кожна з дівчат вітала присутніх з Новим роком та Різдвом Христовим, ділилась враженнями від конкурсу. І всі, як одна, були вдячні "Кримській світлиці" за проведене свято.
Але конкурс є конкурс, в ньому завжди є переможці і переможені. На "вечорницях" переможницею стала Марійка Бодунова, яка тепер насолоджується кавою, приготованою у призовій кавоварці. Два других місця розділили між собою Ірина Гришняєва та Тетяна Бєлова. Кожна з учасниць отримала диплом та подарунок. Приємно було, що дівчатам дарували не символічні сувеніри, а справжні цінні призи.
"Вечорниці у Світлиці" - джерело гарного настрою та позитивних емоцій. Може, якщо буде більше подібних заходів, то життя стане більш яскравим та барвистим?
Валентина НОСОВА,
студентка 2-го курсу філологічного факультету ТНУ ім. В. І. Вернадського.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #52 за 26.12.2003 > Тема "Крим - наш дім"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1585

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков