Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3139)
З потоку життя (6354)
Душі криниця (3492)
Українці мої... (1462)
Резонанс (1492)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1669)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
Данило КОНОНЕНКО: «НЕХАЙ ЖИТТЯ ЙОГО Н╤КОЛИ НЕ ЗАСТУПА╢ СМУТКУ ДИМ. ЛИШАЙТЕСЬ НАЗАВЖДИ, МИКОЛО, ВКРА╥НЦЕМ ЧЕСНИМ ╤ ПРЯМИМ!»
З╕ святом, Миколо ╤вановичу! Хай в╕риться й можеться!


ЩЕДР╤СТЬ ДУШ╤, ЩЕДР╤СТЬ ТАЛАНТУ В╤РИ РО╥К
25 кв╕тня в б╕бл╕отец╕-ф╕л╕╖ № 22 ╕мен╕ Т. Г. Шевченка в м. Ялта в╕дбулась етнограф╕чна...


«СВЯТИЙ ВОГОНЬ, ЩО ЙОГО МИ СМ╤ЛИВО ЗАПАЛИЛИ, УЖЕ Н╤КОЛИ НЕ ПОГАСНЕ»…
Знати власну ╕стор╕ю… Бути самим собою ╕ до к╕нця залишиться в╕дданим сво╖й Нац╕╖… Чи...


60-Л╤ТТЯ РОМАНА КОВАЛЯ
Час показав, що державне мислення ма╓ Роман Коваль, а не наш╕ можновладц╕.


В╤ЗЕРУНКИ ПАМ’ЯТ╤
25 кв╕тня виповнилося б 108 рок╕в мо╖й мам╕ – Герою Укра╖ни, заслуженому майстру народно╖...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 07.08.2015 > Тема "Українці мої..."
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#32 за 07.08.2015
Олег СЕНЦОВ: «Я БУВ НА МАЙДАН╤, ╤ ЦЕ ГОЛОВНИЙ ВЧИНОК У МО╢МУ ЖИТТ╤...»

Судилище...

Укра╖нський режисер Олег Сенцов, якого РФ звинувачу╓ в тероризм╕, виступив у П╕вн╕чнокавказькому окружному в╕йськовому суд╕ в Ростов╕.
На початку виступу в╕н заявив, що не вважа╓ цей суд лег╕тимним. «Я — громадянин Укра╖ни, який був незаконно захоплений сп╕вроб╕тниками ваших спецслужб», — сказав Олег Сенцов, переда╓ «Укра╖нська правда».
Олег Сенцов також розпов╕в, що брав участь у под╕ях на Майдан╕ у Ки╓в╕, а п╕сля окупац╕╖ Рос╕╓ю Криму повернувся туди. «Я був на Майдан╕, ╕ це — головний вчинок у мо╓му житт╕. Ми виступали проти злочинця-президента», — сказав в╕н.
Укра╖нський режисер заявив, що займався в Криму волонтерською д╕яльн╕стю. «П╕сля того, як ваша кра╖на окупувала мою Батьк╕вщину, ми продовжили волонтерську роботу. Але я н╕коли не закликав до насильства. Я займався допомогою журнал╕стам, як╕ висв╕тлювали под╕╖ в Криму, допомагав перекладачами, орган╕зовував бриф╕нги», — сказав Олег Сенцов.
В╕н пов╕домив суду, що з ус╕х ф╕гурант╕в у ц╕й справ╕ знайомий т╕льки з Геннад╕╓м Афанась╓вим ╕ з Олександром Кольченком, але знав його ран╕ше за позивним Тундра, а його пр╕звище д╕знався т╕льки в суд╕. «Я знаю т╕льки Гену Афанась╓ва ╕ Сашу Кольченка. ╤нших не знаю. Я розум╕ю, що мо╖ пояснення не вплинуть на вирок», — сказав режисер.
В╕н п╕дкреслив, що вони п╕дтримували заблокован╕ рос╕йським спецназом укра╖нськ╕ в╕йськов╕ частини.
У сво╓му виступ╕ Олег Сенцов докладно розпов╕в про сво╓ затримання ╕ допит: «Мене кинули в м╕кроавтобус, з м╕шком на голов╕ привезли в буд╕влю колишнього СБУ на бул. ╤вана Франка. Почався дуже жорсткий допит, мене питали, кого я знаю з актив╕ст╕в, хто збирався п╕дривати пам’ятники. Мене почали бити ногами, руками, палицями, лежачи ╕ сидячи. Коли я в╕дмовлявся говорити, почали застосовувати удушення. Мене душили пакетами. Душили 4 рази.
Я багато раз╕в бачив це у к╕но, ╕ не розум╕в, як люди на цьому ламаються. Але це дуже страшно, Ваша честь. Вони погрожували з╜валтувати мене палицею, вивезти в л╕с ╕ там закопати. Години через чотири вони стомилися ╕ повезли мене на обшук. Т╕льки там я д╕знався, що це — сп╕вроб╕тники ФСБ. Вони там оч╕кували побачити терорист╕в ╕ зброю, а знайшли лише мою дитину — вона була присутня при обшуку, про що в протокол╕ не йдеться. Знайден╕ грош╕ — це грош╕ мо╓╖ к╕ностуд╕╖ для зйомок ф╕льму «Носор╕г».
За словами Сенцова, рос╕йськ╕ спецслужби йому запропонували дати св╕дчення проти кер╕вництва Майдану. «Мен╕ запропонували дати св╕дчення на кер╕вництво Майдану й отримати 7 рок╕в або стати кер╕вником ╕ отримати 20», — сказав в╕н.
«Через 3 дн╕ вже знайшли зброю, тому що яка терористична група без збро╖... Через п╕вроку ФСБ дивним чином виявила на мо╓му ноутбуц╕ 2 файли про виготовлення вибухових речовин», — сказав в╕н.
«Сказав усе, що хот╕в, дал╕ в цьому концерт╕ брати участь не буду. Роб╕ть, що хочете, я буду тихенько сид╕ти, на запитання не в╕дпов╕м», — заявив Олег Сенцов.
* * *
Укра╖нський актив╕ст Олександр Кольченко, якого разом ╕з режисером Олегом Сенцовим звинувачують у тероризм╕, в╕дкинув ус╕ звинувачення.
«У жодному терористичному сп╕втовариств╕ я не брав участ╕. За пол╕тичними поглядами я ╓ антифашистом ╕ анарх╕стом», – сказав Олександр Кольченко на зас╕данн╕ суду в П╕вн╕чнокавказькому окружному в╕йськовому суд╕ в рос╕йському Ростов╕-на-Дону, переда╓ Рад╕о «Свобода». В╕н стверджу╓, що Олега Сенцова бачив усього к╕лька раз╕в ╕ «заклик╕в до протиправних д╕й н╕коли в╕д нього не чув».
Актив╕ст заявив, що визна╓, що брав участь у п╕дпал╕ оф╕су пол╕тично╖ парт╕╖ в С╕мферопол╕, але не б╕льше. «Я не був згоден ╕з тим, що в╕дбува╓ться в Криму. Парт╕я рег╕он╕в дозволила Пут╕ну введення в╕йськ до Криму», – сказав Олександр Кольченко.
«Укра╖на й ╕нш╕ кра╖ни висували вимоги зв╕льнити Крим, але п╕дпал не м╕г вплинути на р╕шення уряду Рос╕╖», – зазначив в╕н.
Олександр Кольченко розпов╕в, як ╕ ким проводився п╕дпал, а пот╕м в╕дмовився в╕дпов╕дати на запитання суду ╕ державного обвинувача.
* * *
Геннад╕я Афанась╓ва, який заявив про те, що, не витримавши тортур, обмовив Олега Сенцова та Олександра Кольченка, етапували з Ростова. Про це пов╕домля╓ Рад╕о «Свобода».
П╕сля того, як Афанась╓в заявив, що обмовив Сенцова та Кольченка, не витримавши тортур, на нього тиснули, аби в╕н заявив, що це адвокати намовили його розпов╕сти про тортури. Також йому сказали: тепер «по╖деш дуже далеко».
П╕д час етапування Федеральна служба виконання покарань РФ може тривалий час не пов╕домляти про м╕сце перебування ув’язненого.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 07.08.2015 > Тема "Українці мої..."


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=15681

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков