Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3670)
З потоку життя (6890)
Душі криниця (3703)
Українці мої... (1509)
Резонанс (1604)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1756)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УЧАСНИКИ МАРШУ НА ЧЕСТЬ ДНЯ ЗАХИСНИК╤В ПРИЙШЛИ П╤Д ОП ╤ ОГОЛОСИЛИ ВИМОГИ
Б╕ля буд╕вл╕ Оф╕су президента перебували дек╕лька тисяч учасник╕в маршу. Вони скандують "Слава...


У КРИМУ ЗАЛИШИЛОСЯ Ш╤СТЬ БАНК╤В ╤ ВС╤ ВОНИ - П╤Д САНКЦ╤ЯМИ
«Станом на 1 вересня 2020 року на п╕востров╕ залишилося 6 д╕ючих банк╕в РФ. Вс╕ вони...


У КИ╢В╤ ВСТАНОВИЛИ ПАМ’ЯТНИК ВИЗВОЛИТЕЛЮ КРИМУ
4 жовтня в Ки╓в╕ було урочисто в╕дкрито пам’ятник полковнику Арм╕╖ Укра╖нсько╖ Народно╖...


ДЕРЖКОМТЕЛЕРАД╤О РОЗПОЧАВ ПРИЙОМ ЗАЯВОК НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМ╤╥ ╤МЕН╤ М. РИЛЬСЬКОГО
Розм╕р прем╕╖ за кожною з ном╕нац╕й становить 20 тис. гривень.


НА ХЕРСОНЩИН╤ ВСТАНОВЛЯТЬ ПОСТИ ДЛЯ МОН╤ТОРИНГУ СИТУАЦ╤╥ З КРИМСЬКИМ «ТИТАНОМ»
про це у п’ятницю, 9 жовтня, на бриф╕нгу у Херсон╕ заявив заступник м╕н╕стра захисту...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 19.12.2003 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#51 за 19.12.2003
"Відтепер хворіти стає вдвічі небезпечніше..."
Андрій Масальський.

Бюджет-2004, який у єдиному пориві прийняли депутати з пропрезидентської більшості, продовжує підносити сумні і неприємні несподіванки. Спочатку малозабезпечені громадяни не дорахувалися 32 гривні після того, як уряд Януковича зменшив мінімальну зарплатню з 237 до 205 гривень. Наступними жертвами "найбільш соціального бюджету", як його не без гумору назвали в уряді, стали всі українські громадяни, які мають нещастя час від часу недужати. Відтепер хворіти стає вдвічі небезпечніше, адже внаслідок бюджетних маніпуляцій Кабміну ціна на деякі ліки має зрости аж удвічі. Так заявив в інтерв'ю нашому кореспонденту лідер блоку "Наша Україна" Віктор Ющенко, фракція якого і вдарила на сполох з цього неприємного приводу. 
Раніше "Наша Україна" одноголосно виступила проти ухвалення антинародного бюджету, який все ж таки проштовхнули уряд та  так звані "більшовики".

"Наша Україна" вимагає скасувати урядовий ПДВ на ліки

"Товариство пропрезидентських винахідників та раціоналізаторів" з парламенту та уряду відзначилося двома винаходами у сфері охорони здоров'я. Зокрема, з 1 січ-ня  запроваджується податок на додану вартість (ПДВ) на ліки та збільшується  з 2 до 16 гривень акцизний збір на медичний спирт, з якого виготовляють більшість фармацевтичних препаратів.
Віктор Ющенко вкрай негативно оцінює ці "новації" Кабміну. За його словами, запровадження ПДВ на ліки спричинить їхнє подорожчання щонайменше на 15 - 25 відсотків. Уряд, щоправда, обіцяє визначити список найголовніших препаратів, які не обкладатимуться ПДВ. Однак, на думку Ющенка, це суттєво не покращить ситуацію, а тому від цього податку взагалі треба відмовитися. Однак у будь-якому випадку "Наша Україна" бере під пильний контроль дії уряду щодо визначення  переліку ліків, які не повинні обкладатися ПДВ.
Наслідки від збільшення акцизного збору на медичний спирт ще більше вдарять по кишені та здоров'ю пересічного громадянина. Ющенко, посилаючись на розрахунки фахівців,  прогнозує, що подорожчання спирту спричинить підвищення цін на ліки у два - три рази. Це загрожує як здоров'ю мільйонів українців, так і  крахом фармацевтичної промисловості в Україні, особливо з огляду на доступність дешевих препаратів з Росії та Індії.
Ющенко наголосив, що його фракція боротиметься з некомпетентними рішеннями уряду Януковича у сфері охорони здоров'я. Так народний депутат від "Нашої України" Павло Жебрівський вже зареєстрував у парламенті законопроект, що запроваджує нульову ставку акцизу на медичний спирт.

Уряд відмовився фінансувати програми з лікування діабету, СНІДу, раку, туберкульозу 

Загалом на фінансування медицини уряд передбачив лише десяту частину від суми, яку пропонував парламентський комітет з питань охорони здоров'я.
Ющенко відзначив, що уряд відмовився фінансувати більшість спеціальних медичних програм. Зокрема не передбачено жодної гривні на програму лікування серцево-судинних захворювань. "Це рішення виглядає цинічним, адже сьогодні Україна посідає перше місце у Європі за поширенням серцево-судинних захворювань", - наголосив Ющенко. В той же час парламентський комітет з питань охорони здоров'я пропонував виділити на ці потреби 25 мільйонів гривень. Цей комітет, до речі, очолює депутат "Нашої України", відомий нейрохірург Микола Поліщук. За його словами, уряд Януковича відмовився виділити кошти на закупівлю обладнання за програмою "Онкологія", на програму соціально-медичного забезпечення ветеранів війни та інвалідів, на закупівлю обладнання для програми розвитку донорства крові та її компонентів, на програму  "Цукровий діабет". Крім того, Кабмін значно недофінансував лікування СНІДу та туберкульозу. На цьому тлі показовим виглядає рішення влади виділити 600 мільйонів гривень на ремонт резиденції президента на Банковій чи мільярд на Адміністрацію Президента.
І це ще не все. Уряд у бюджеті зменшив допомогу матерям при народженні дитини.
Відповідно до раніше прийнятого закону, одним із авторів якого був "більшовик" Губський, ця виплата сягала 700 гривень. Натомість у бюджеті-2004 її знизили до 360 гривень. За це, до речі, з радістю проголосував і сам Губський.

У лікарнях не буде ані ліків, ані хліба

Ющенко зазначає, що за такого бюджету держава не зможе фінансувати лікування пацієнта, а спроможна буде лише рятувати медичну галузь від краху. "Доля фінансування хворого у Держбюджеті-2004 складає лише 5 відсотків. Решта коштів піде на мізерні зарплати медичним працівникам та утримання самих лікувальних установ. До речі, середня заплата у медицині нині сягає 306 гривень і є найнижчою серед бюджетників", - говорить Ющенко.
Віктор Ющенко підтримує ідею закону "Про фінансування охорони здоров'я та медичне страхування", розробленого Миколою Поліщуком та групою депутатів. Закон має створити єдину систему фінансування охорони здоров'я через бюджет, обов'язкове та добровільне медичне страхування і дозволить подвоїти витрати на охорону здоров'я. "Такої системи зараз немає, - вважає Ющенко, - існують лише окремі пункти надання медичної допомоги, в які треба йти із своїми бинтами, простирадлами, подушками та ліками. Держава розписалася у повній свої немочі". Особливо жахливо ситуація виглядає на селі, де протягом останніх років закрито близько 3500 фельдшерських пунктів.
"Нинішній уряд - перший в історії України, який свідомо зменшив витрати на охорону здоров'я. Влада забирає кошти у найменш захищених для того, щоб накопичити мільярди на вибори. "Більшість" та уряд навмисно приймали бюджет без постатейного обговорення, щоб використовувати державні фінанси на власний розсуд", - підкреслив Віктор Ющенко.
Іншими словами зайвий мільярд, кинутий з "барського плеча" на вугільну галузь, не означає, що його отримають шахтарі. Вони можуть розраховувати у кращому випадку на десяту частину цієї суми, оскільки основну частину грошей або витратять на вибори спадкоємця Кучми, або вкрадуть.
Звісно, така практика не має нічого спільного з побудовою демократичної держави та громадянського суспільства. Очевидно, люди, які приймають подібні бюджети, або лікуються в спецлікарнях, або мають страхові поліси за кордоном. "Наша Україна" це усвідомлює, а тому наполягатиме на перегляді бюджету на 2004 рік і скасуванні низки його антисоціальних статей.

м. Київ.

ТИМ ЧАСОМ...

Міністр охорони здоров'я України планує провести моніторинг цін у столичних аптеках. Для оцінки ситуації, що склалася на фармацевтичному ринку, Андрій Підаєв особисто відвідає київські аптеки, повідомила кореспондентові Укрінформу прес-секретар міністра Уляна Лозан.
Незважаючи на запевнення з боку уряду, ситуація з можливим подорожчанням ліків залишається напруженою. Стурбованість засобів масової інформації та населення пов'язана з прийняттям Закону України "Про державний бюджет України на 2004 рік", в якому передбачається введення з 1 січня 2004 року податку на додану вартість на лікарські засоби.
Минулого тижня МОЗ України висловило свою позицію, яка не може бути змінена за будь-яких обставин - ліки не повинні дорожчати. Як зазначив міністр Підаєв в інтерв'ю засобам масової інформації: "Ми чітко розуміємо, що результатом введення ПДВ на лікарські засоби буде неминуче зростання цін, що призведе до зменшення доступності лікарських засобів для населення України".
Міністерство охорони здоров'я України мобілізувало наявні ресурси для забезпечення позитивного варіанту розвитку подій: підготовлено пропозиції, які полягають у звільненні від сплати ПДВ операцій купівлі-продажу лікарських засобів, що зареєстровані в Україні в установленому порядку і дозволені до медичного застосування. Це той реальний крок, який дозволить зберегти ціни на медикаменти на існуючому рівні, вважають у Міністерстві.
(УКРІНФОРМ).

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 19.12.2003 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1565

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков