Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3670)
З потоку життя (6890)
Душі криниця (3703)
Українці мої... (1509)
Резонанс (1604)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1756)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УЧАСНИКИ МАРШУ НА ЧЕСТЬ ДНЯ ЗАХИСНИК╤В ПРИЙШЛИ П╤Д ОП ╤ ОГОЛОСИЛИ ВИМОГИ
Б╕ля буд╕вл╕ Оф╕су президента перебували дек╕лька тисяч учасник╕в маршу. Вони скандують "Слава...


У КРИМУ ЗАЛИШИЛОСЯ Ш╤СТЬ БАНК╤В ╤ ВС╤ ВОНИ - П╤Д САНКЦ╤ЯМИ
«Станом на 1 вересня 2020 року на п╕востров╕ залишилося 6 д╕ючих банк╕в РФ. Вс╕ вони...


У КИ╢В╤ ВСТАНОВИЛИ ПАМ’ЯТНИК ВИЗВОЛИТЕЛЮ КРИМУ
4 жовтня в Ки╓в╕ було урочисто в╕дкрито пам’ятник полковнику Арм╕╖ Укра╖нсько╖ Народно╖...


ДЕРЖКОМТЕЛЕРАД╤О РОЗПОЧАВ ПРИЙОМ ЗАЯВОК НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМ╤╥ ╤МЕН╤ М. РИЛЬСЬКОГО
Розм╕р прем╕╖ за кожною з ном╕нац╕й становить 20 тис. гривень.


НА ХЕРСОНЩИН╤ ВСТАНОВЛЯТЬ ПОСТИ ДЛЯ МОН╤ТОРИНГУ СИТУАЦ╤╥ З КРИМСЬКИМ «ТИТАНОМ»
про це у п’ятницю, 9 жовтня, на бриф╕нгу у Херсон╕ заявив заступник м╕н╕стра захисту...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 19.12.2003 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#51 за 19.12.2003
НЕ ТАКІ ВОНИ ВЖЕ Й "ОБ'ЄДНАНІ"...
Арсеній ВІКЕНТЬЄВ.

КРИМСЬКІ СОЦІАЛ-ДЕМОКРАТИ "ДРЕЙФУЮТЬ" ДО "НАШОЇ УКРАЇНИ"?

Незважаючи на всі зусилля опонентів по очорненню лідера "Нашої України" Віктора Ющенка, народні симпатії залишаються на його боці вже понад три роки. Про це свідчить й успіх блоку на парламентських виборах, що дозволило створити найбільшу фракцію у Верховній Раді України. Найвищий серед українських державних діячів і особистий рейтинг В. Ющенка. Чимало наших співгромадян дійсно покладають великі надії на цю людину у питанні виходу країни з кризи. Не випадково в блок "Наша Україна" об'єдналися настільки різні за ідеологією політичні сили - ліберали і християнські демократи, соціал-демократи, націонал-патріоти і просто демократи. Не байдужі і кримчани до В. Ющенка - його блок упевнено увійшов у трійку переможців виборчих перегонів 2002 року в автономії.
Останнім часом кримські політичні сили знову визначали своє ставлення до В. Ющенка, особливо "відзначилися" у цьому соціал-демократи. Правда, якщо Кримська республіканська організація СДПУ спокійно і по-діловому підтримала заяву, ініційовану кримським представництвом "Нашої України" про необхідність внесення поправок в антисоціальний держбюджет-2004, то реакція об'єднаних соціал-демократів була набагато бурхливішою і суперечливішою.

"ЮЩЕНКО - ОПТИМАЛЬНИЙ ЛІДЕР ДЛЯ ДЕРЖАВИ"

Саме з такою заявою, як повідомила журналістська група "Кримпартінформ", 8 грудня виступив організатор і лідер найбільшого первинного осередку СДПУ(о) у державі Віктор Невірко. Ця "первичка" у сел. Гвардійському Сімферопольського району нараховує 1 700 членів - такій кількості однопартійців можуть позаздрити загальнокримські організації багатьох партій.
Ще коли парторганізація в Гвардійському перейшла рубіж у 100 членів, до її керівника В. Невірка приїхали кримські лідери СДПУ(о) і в урочистій обстановці вручили партійний прапор за створення найбільшої "первички" в Україні.
А сьогодні есдек-"гвардієць" переконаний, що В. Ющенко "довів своєю діяльністю на посадах глави Нацбанку і прем'єра, що здатний реально змінити ситуацію в країні на краще". У зв'язку з цим В. Невірко запропонував СДПУ(о) висунути кандидатом у Президенти лідера "Нашої України". "Сьогодні країна має потребу в обранні главою держави людини з високими морально-діловими якостями. А лідер "Нашої України" має популярність у співгромадян ще і завдяки своїй порядності", - підкреслив соціал-демократ.
Через кілька днів "Кримпартінформ" повідомив, що свого однопартійця підтримав секретар Білогірської районної організації СДПУ(о) і депутат Білогірської райради Едуард Алібутаєв. За його словами, "якщо партія не висуне кандидата в Президенти зі своїх рядів, то вона повинна підтримати В. Ющенка". Стало очевидним, що частина об'єднаних есдеків автономії починає серйозну дискусію про необхідність союзу з лідером найбільшої фракції в парламенті України.

"ВІДПОВІДЬ ЧЕМБЕРЛЕНУ" ВІД РЕСКОМУ СДПУ(о)

Те, що дискусія усередині партії буде непростою, було очевидним, але усе-таки швидкі і круті заходи кримського керівництва есдеків змушують припустити, що вони серйозно побоюються поширення симпатій до провідного "нашоукраїнця".15 грудня секретар Кримського рескому СДПУ(о) Юхим Фікс на прес-конференції, присвяченій В. Невірку і Е. Алібутаєву, заявив, що повідомлення "Кримпартінформу" "від початку до кінця помилкові". За його словами, ті, "хто підшукував Невірка як попа Гапона", розраховували "внести сум'яття в ряди соціал-демократів". "Однак організатори провокації, - сказав Ю. Фікс, - не знали, а Невірко від них приховав, що він уже більше року як виключений з партії й у грудні 2002 р. секретарем парторганізації Гвардійського обраний і працює Микола Локтюшин". Глава об'єднаних есдеків автономії також заявив, що
В. Невірко "відразу після програшу на виборах у Верховні Ради України і Криму покинув партійну організацію", під час "партійної звірки" влітку 2002 р. "відмовився підтвердити своє членство в партії", після чого був виключений.
На цій же прес-конференції Ю. Фікс усе-таки змушений був визнати істинність частини повідомлень "Кримпартінформу". "10 грудня керівник Білогірського райкому Алібутаєв дійсно зробив публічну заяву на підтримку Невірка, а заодно і Ющенка, майже слово в слово повторюючи те, що говорив  його начальник Невірко", - сказав секретар рескому. За його версією, "Невірко очолює фірму "Агросвіт", до складу якої входить підприємство, очолюване Е. М. Алібутаєвим". 13 грудня лідер Білогірської парторганізації був виключений з рядів СДПУ(о) "за дискредитацію партії".
Ю. Фікс думає, що за діями його колишніх однопартійців стоїть блок В. Ющенка. Більше того, він стверджує, що за підтримку В. Ющенка Е. Алібутаєва "призначають керівником виборчого штабу блоку "Наша Україна" у Білогірському районі". "Ми неодноразово заявляли, що лідери "Нашої України", намагаючись наростити свій політичний рейтинг, використовують найнизькопробніші методи обману населення", - заявив голова рескому СДПУ(о). Правда, на мій погляд, хоч яких-небудь переконливих доказів своєї заяви він так і не навів.  Зате жваво став міркувати про "ідеологічну, політичну і практичну" несумісність блоку Ющенка і СДПУ(о). У хід пішли гучні фрази про "Нашу Україну", "нашизм" і загрозу фашизму. Забавні були й екскурси в політекономію. Виявилося, що виплата заборгованості по пенсіях і зарплатах у часи прем'єрства Ющенка проводилася "насамперед за рахунок інфляції", а її середньорічний рівень був "рекордно високим - 26%". Що стосується інфляції, то так і хочеться запитати: а де ви, товаришу Фіксе, були 1994 р., коли інфляція в часи президентства одного з ваших нинішніх лідерів досягла 10 000% на рік? Призабув товариш соціал-демократ і скасування прем'єром В. Ющенком 256 пільг великим комерційним структурам і ліквідацію бартеру, що дозволило додатково залучити в держбюджет протягом року 5 000 000 грн.
Наприкінці прес-конференції Ю. Фікс висловив надію, що В. Невірко і Е. Алібутаєв будуть останніми, хто з кримських членів СДПУ(о) буде підтримувати В. Ющенка. Але журналісти щось не дуже йому повірили...

ПАНЕ ЮХИМЕ, ВИ НЕ ПРАВІ!

Для того, щоб розібратися в ситуації, ми зустрілися з "винуватцями" скандалу в соціал-демократичному сімействі.
"Я розцінюю виключення з партії як покарання за інакомислення", - сказав Е. Алібутаєв. За словами соціал-демократа, його, делегата двох партійних з'їздів, ніхто навіть не поінформував про виключення з рядів СДПУ(о). Він довідався про це тільки після прес-конференції Ю. Фікса 15 грудня. Е. Алібутаєв також повідомив, що кримський реском партії порушує основні принципи соціал-демократичної ідеології: свободи слова, справедливості і незалежності. "Мені подобаються ідеї соціал-демократії, але в Криму це подається по-іншому, - заявив Е. Алібутаєв. - Виявляється, ніхто не має права висловлювати свою особисту думку". Він підкреслив, що висловився на підтримку В. Ющенка тоді, коли партія ще не назвала кандидатуру на президентську посаду, яку буде підтримувати. Екс-лідер Білогірської парторганізації розцінив заяву Ю. Фікса про те, начебто він виконував вказівку керівника Невірка, коли робив такі заяви, як брехню. "Віктор Сергійович мені партнер, а не начальник. Моє підприємство не входить до складу "Агросвіту", - сказав він.
Чимало "сюрпризів" прес-конференція Ю. Фікса піднесла і В. Невірку. "Тільки кілька днів тому я довідався, що мене виключили з партії ще в 2002 р. А на прес-конференції мені вперше довелось почути, начебто я відмовився підтвердити своє членство в партії під час партійної звірки. Це відверта брехня", - сказав він. В. Не-вірко також підкреслив, що, всупереч словам Фікса, вибори у Верховну Раду Криму виграв, "тільки безсовісна влада відібрала у мене мандат". "Я доведу в суді, що правий. Недавно міжнародний суд у Страсбурзі прийняв мою справу до розгляду", - сказав соціал-демократ.
Е. Алібутаєв і В. Невірко мають намір домагатися відновлення в партії. З цією метою вони звернулися до глави СДПУ(о) В. Медведчука з відкритим листом. У ньому кримчани запропонували лідеру партії "розглянути на з'їзді можливість підтримки під час президентських виборів кандидатури В. Ющенка". "Об'єднання зусиль СДПУ(о) і "Нашої України" по відродженню країни здатне призвести до швидкого поліпшення життя співгромадян і торжества демократії в державі", - вважають автори листа.

"РЕСКОМУ СДПУ(о) ВАРТО ПРИСЛУХАТИСЯ ДО РЯДОВИХ СОЦІАЛ-ДЕМОКРАТІВ"

Коментар на заяви Ю. Фікса представника блоку "Наша Україна" у Криму Валерія Пробийголови був лаконічний: "Коли чуєш заяви секретаря рескому СДПУ(о) про те, що проти його партії хтось влаштовує брудні провокації, то мимоволі пригадується народна мудрість про те, хто голосніше усіх кричить: тримай злодія... Обвинувачуючи "Нашу Україну" ледве не в змові проти його партії, Юхим Зісьйович, імовірно, хоче перестрахуватися перед своїм київським начальством. До нас дійсно звертається багато членів різних партій, які не увійшли в блок, у тому числі і СДПУ(о), але не тому що ми їх перетягуємо до себе, просто особистість В. Ющенка приваблива для багатьох. Невдало Ю. Фікс виступив і в ролі ерудита, заявивши, що Е. Алібутаєва призначено керівником штабу "Нашої України" у Білогірському районі. Ми найближчим часом навіть не збиралися там взагалі призначати нашого представника. А керівникам Кримської організації СДПУ(о) замість того, щоб робити сумнівні заяви, слід відкинути сите самовдоволення і прислухатися до рядових членів своєї партії".

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 19.12.2003 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1561

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков