Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3670)
З потоку життя (6890)
Душі криниця (3703)
Українці мої... (1509)
Резонанс (1604)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1756)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УЧАСНИКИ МАРШУ НА ЧЕСТЬ ДНЯ ЗАХИСНИК╤В ПРИЙШЛИ П╤Д ОП ╤ ОГОЛОСИЛИ ВИМОГИ
Б╕ля буд╕вл╕ Оф╕су президента перебували дек╕лька тисяч учасник╕в маршу. Вони скандують "Слава...


У КРИМУ ЗАЛИШИЛОСЯ Ш╤СТЬ БАНК╤В ╤ ВС╤ ВОНИ - П╤Д САНКЦ╤ЯМИ
«Станом на 1 вересня 2020 року на п╕востров╕ залишилося 6 д╕ючих банк╕в РФ. Вс╕ вони...


У КИ╢В╤ ВСТАНОВИЛИ ПАМ’ЯТНИК ВИЗВОЛИТЕЛЮ КРИМУ
4 жовтня в Ки╓в╕ було урочисто в╕дкрито пам’ятник полковнику Арм╕╖ Укра╖нсько╖ Народно╖...


ДЕРЖКОМТЕЛЕРАД╤О РОЗПОЧАВ ПРИЙОМ ЗАЯВОК НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМ╤╥ ╤МЕН╤ М. РИЛЬСЬКОГО
Розм╕р прем╕╖ за кожною з ном╕нац╕й становить 20 тис. гривень.


НА ХЕРСОНЩИН╤ ВСТАНОВЛЯТЬ ПОСТИ ДЛЯ МОН╤ТОРИНГУ СИТУАЦ╤╥ З КРИМСЬКИМ «ТИТАНОМ»
про це у п’ятницю, 9 жовтня, на бриф╕нгу у Херсон╕ заявив заступник м╕н╕стра захисту...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 19.12.2003 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#51 за 19.12.2003
ЛУБЧЕНКО СТУРБОВАНИЙ ДОЛЕЮ ВІТЧИЗНЯНИХ ЗМІ
КС

Ще задовго до "срібноперих" кримських конкурсних урочистостей, після того, як було затверджено Закон України "Про державний бюджет на 2004 рік", "Кримській світлиці" довелося терміново звертатися до київських властей: як і торік, знову десь запропастився окремий "світличний" рядок у Держбюджеті України, задекларований рекомендаціями травневих парламентських слухань. Відбулася, зокрема, і зустріч з головою Національної Спілки журналістів України Ігорем Лубченком, котрий пообіцяв підтримку "Світлиці".
Та як згодом виявилося, рятувати треба не тільки єдину українськомовну кримську газету, а взагалі всю вітчизняну пресу. Про це і йшлося під час недавньої зустрічі І. Лубченка з прем`єр-міністром України В. Януковичем.
У ході зустрічі були обговорені найбільш актуальні питання діяльності вітчизняних мас-медіа.  Зокрема, голова НСЖУ висловив стурбованість з приводу введення у наступному році сплати податку на додану вартість з продажу, передплати та доставки періодичних друкованих видань засобів масової інформації, що передбачено Законом України "Про державний бюджет на 2004 рік". На думку Ігоря Лубченка, це призведе до збільшення вартості переплати, підвищення ціни на друковані ЗМІ та, в кінцевому підсумку, може негативно вплинути на розвиток вітчизняних друкованих мас-медіа.
Голова Національної Спілки журналістів подякував Прем'єр-міністрові за оперативне реагування на його лист, надісланий на ім'я глави уряду 9 грудня цього року, в якому привертається увага до цієї проблеми. Віктор Янукович наголосив, що уряд завжди намагається йти назустріч представникам засобів масової інформації і створювати необхідні умови для розвитку вітчизняних ЗМІ.
Глава уряду повідомив, що ним підписано окреме доручення керівникам Міністерства фінансів та Державної податкової адміністрації стосовно врегулювання цього болючого питання. За словами Прем'єр-міністра, у разі прийняття Верховною Радою Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про Державний бюджет на 2004 рік" буде надане офіційне роз'яснення про те, що з сум, внесених громадянами в 2003 році на передплату газет і журналів на 2004 рік, та з коштів, отриманих редакціями від продажу друкованих періодичних видань у наступному році за договорами, укладеними в 2003 році, податок на додану вартість не стягується. Крім того, дано доручення голові Державного комітету зв'язку та інформатизації до 1 лютого 2004 року забезпечити розрахунки підприємств поштового зв'язку з редакціями газет та журналів за передплату на 2004 рік друкованих засобів масової інформації. Віктор Янукович також зазначив, що ці рішення підтримані Президентом України.

P. S. Власне, "Кримську світлицю" також свого часу підтримав Президент: у березні будемо урочисто відзначати вже другу річницю від дня підписання главою держави Доручення про створення належних умов діяльності для газети. Як вони створюються, бачимо хоча б по ситуації із загубленим "Світличним" рядком у Держбюджеті-2004...

ЗАМІСТЬ КОМЕНТАРЯ

Євген ЖОВТЯК: "БЮДЖЕТ-2004... ВЖЕ ЛЯГАЄ НА ОПЕРАЦІЙНИЙ СТІЛ ЗМІН І ДОПОВНЕНЬ"
 "Наступного вівторка, 23 грудня, списи у сесійному залі парламенту ламатимуться не лише довкола конституційних законопроектів. На голосування також буде винесено багатостраждальний "паровозик" за номером 4000-1, який ще місяць тому мав бути пристикований до бюджету, однак не судилося", - таким є прогноз на наступний тиждень пленарних парламентських засідань народного депутата, члена політичної групи Української народної партії фракції "Наша Україна", члена Бюджетного комітету Євгена ЖОВТЯКА.
 "Йдеться про 100-сторінковий законопроект, яким запропоновано внести десятки змін не лише до базових податкових законів, але й до проголосованого більшістю менше місяця тому Державного бюджету України на 2004 рік. Таким чином, підтверджується думка опозиції про те, що у тому вигляді, у якому бюджет було проголосовано 27 листопада, він є нежиттєздатним і небезпечним і для економіки, і для добробуту українців", - говорить Євген ЖОВТЯК. За його словами, першими оговталися лоббісти тих галузей, пільги для яких було скасовано разом із ухваленням Держбюджету. Тож, законопроект 4000-1 відновлює податкові пільги для автомобільної промисловості, суднобудівництва, виробництва бронетехніки,  боєприпасів та авіаційної промисловості. Окрім того, ті ж самі депутати, котрі покірно голосували за те, щоб аграрії були позбавлені права на відшкодування ПДВ у випадку експорту сільськогосподарської продукції за митні межі України, тепер вимагають, щоб ця вбивча для конкурентоздатності вітчизняних товарів норма була ска-сована. Якщо законопроект буле проголосовано, то одна з його статей "поновить у правах" Закон про державну підтримку книговидавничої справи в Україні, і вітчизняні книговидавці користуватимуться пільгами з ПДВ, податку на прибуток та по митному тарифу і наступного року - бюджет-2004, як відомо, наразі їм в цьому праві відмовляє. І останнє, на що звертає увагу Євген ЖОВТЯК, це спроба юридично впорядкувати питання оподаткування ПДВ житла, оскільки прямолінійне скасування відповідної пільги може призвести до виникнення зобов'язань по ПДВ не лише на первинному ринку новозбудованого житла, але й, як би абсурдно це не виглядало, також при оборудках на вторинному ринку. Законопроект 4000-1 чітко встановлює, що базою оподаткування є "перша поставка житла" - чи то готового новозбудованого, чи "першого продажу реконструйованого або капітально відремонтованого житла (об'єкта житлового фонду) покупцю, який є особою іншою, ніж власник такого об'єкта на момент виведення його з експлуатації".
 Окрім законопроекту 4000-1, підсумовує Євген ЖОВТЯК, на сьогодні у Верховній Раді України зареєстровано вже понад десяток інших законодавчих ініціатив, спрямованих на  латання дірок у бюджеті-2004.
 Ігор ВОЛЧАНЕЦЬКИЙ.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 19.12.2003 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1554

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков