Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 10.07.2015 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#28 за 10.07.2015
ЧИМ ЗАГРОЖУ╢ АКСЬОНОВУ КРИМСЬКИЙ «М╤Н╤СТРОПАД»

«Покращення» по-кримськи

«У д╕ях Андр╕я Скринника складу злочину не бачу, питання з його затриманням роздуте необ╜рунтовано. Вивчивши попередн╕ в╕домост╕ та пояснювальн╕, як╕ з╕брали з трудового колективу, ми бачимо, що питання висв╕тлювалися в публ╕чному пол╕ на нарадах. Просто пан Скринник у певн╕й ситуац╕╖ неправильно сформував позиц╕ю. Я його усувати з посади не буду», — оголосив «голова» Криму Серг╕й Аксьонов, пов╕домля╓ прес-служба «уряду» Криму. Нав╕що ж Аксьонову знадобилося рятувати опального кримського «м╕н╕стра»?
У незалежних спостер╕гач╕в у ц╕й ситуац╕╖ виника╓ к╕лька запитань. Чому Аксьонов так р╕зко зм╕нив позиц╕ю практично на протилежну, хоча к╕лькома днями ран╕ше говорив, що «ФСБ узгоджувала сво╖ д╕╖ ╕ з постпредом президента, ╕ з╕ мною особисто. Ми в╕дразу сказали, що недоторканних у нас нема╓. Вт╕м, матер╕ал╕в справи я не бачив». Не бачив матер╕ал╕в, але дав згоду на притягнення до в╕дпов╕дальност╕? А постпред президента теж не бачив ╕ теж дав згоду або бачив, але дав згоду? Що ж це такий серйозний орган, як ФСБ, дав маху, порушив крим╕нальну справу ╕ заарештував невинного, адже у нас без причини не затримують?
Б╕льше того, коментуючи нову справу в╕дносно голови «управл╕ння Федерально╖ податково╖ ╕нспекц╕╖ у Республ╕ц╕ Крим» Миколи Кочанова, Серг╕й Аксьонов явно з╕псував ╕м╕дж ФСБ, наголосивши, що не допустить «пересл╕дування сп╕вроб╕тник╕в орган╕в виконавчо╖ влади через необ╜рунтован╕ мотиви в ╕нтересах приватних ос╕б» ╕ «фабрикувати крим╕нальн╕ справи н╕хто тут не буде». Це в╕домство, як в╕домо, под╕бних натяк╕в не проща╓.

КОЛИ ПРИЙДУТЬ ЗА АКСЬОНОВИМ?

Серйозн╕ роздуми над цими питаннями приводять до висновку, що «герой кримсько╖ весни» Серг╕й Аксьонов в якийсь момент злякався масштаб╕в «м╕н╕стропада» ╕ в╕дчув, що запитання, «а коли ж ФСБ в╕зьметься за самого Аксьонова?», поставлене в соцмереж╕ одним ╕з читач╕в, таки ма╓ п╕дстави, ╕ ФСБ надто вже близько п╕д╕бралося до нього самого. Швидше за все, в буд╕вл╕ на площ╕ Дзержинського вже лежить товста папка з його ╕м’ям, де описане все в подробицях, ╕ потр╕бна т╕льки команда.
Як зауважив в ╕нтерв’ю «РБК» професор факультету пол╕толог╕╖ Вищо╖ школи економ╕ки Юл╕й Н╕сневич, кримський «м╕н╕стропад», арешти – за п╕вроку було порушено 120 крим╕нальних справ! – це не викриття ╕ н╕яка не «кадрова чистка», ╕ до боротьби з корупц╕╓ю вони не мають жодного в╕дношення. Це — зовн╕шн╕й прояв боротьби за перед╕л власност╕ ╕, з ╕ншого боку, це — насл╕док суперечностей м╕ж в╕це-прем’╓ром (ма╓ться на уваз╕ Дмитро Козак) ╕ постпредом президента (Олег Белавенцев).
Юл╕й Н╕сневич сказав, що якби в╕н був на м╕сц╕ рос╕йсько╖ влади, то першим, кого в╕н притягнув би до в╕дпов╕дальност╕, був Аксьонов. Тому що, грубо кажучи, якщо вс╕ навколо крадуть, то не можна допустити, що найвище кер╕вництво цього не зна╓, «такого просто в природ╕ не бува╓». До того ж у Москв╕ добре в╕домо, що Серг╕й Аксьонов у 90-х активно брав участь у рейдерських захопленнях ╕ був засуджений за це. «Ось рейдерськ╕ захоплення ╕ тривають!» – резюму╓ професор.
Звичайно, не можна уявити, що питання про арешти м╕н╕стр╕в у Криму ФСБ погоджу╓ т╕льки з Олегом Белавенцевим ╕ Серг╕╓м Аксьоновим, як╕ до цього моменту нав╕ть справ на обвинувачених не бачили. Швидше за все, спецслужби просто доводять ╖х до в╕дома, а узгоджуються ц╕ питання з вищим кер╕вництвом у Москв╕, з представниками Кремля. ╤ в перший момент у б╕локам’ян╕й не знали, хто такий Скринник, ╕ зв’язку з самим Аксьоновим не побачили. Справа про якесь там Бахчисарайське районне споживче товариство (райпо), мабуть, н╕як про под╕бний зв’язок «рядового м╕н╕стра» з «головою» Криму не говорила.
А в цьому ╕ вся причина. Якщо п╕дняти ╕нформац╕ю за лютий 2015 року, то з’ясу╓ться, що справа щодо Бахчисарайського райпо надто вже багатопланова. Хоча основними п╕дозрюваними у н╕й ╓ Василь Хмелевський та ╤гор Карпов, сл╕дч╕ вважають, що вони не об╕йшлися без допомоги «м╕н╕стра» Скринника, за допомогою якого з держвласност╕ було виведене майно на загальну суму близько 48 м╕льйон╕в рубл╕в. В╕дносно Карпова ╕ Хмелевського порушена крим╕нальна справа за статтею 159 КК Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ (шахрайство, вчинене групою ос╕б за попередньою змовою в особливо великому розм╕р╕), а щодо Скринника – про пособництво. Але справа в тому, що сл╕дч╕ трохи промахнулися.
У перш╕ хвилини справа йшла дуже впевнено. Було оголошено, що Скринник затриманий, була гучно названа причина, «╢дина Рос╕я» тут же призупинила його членство, незважаючи на те, що незадовго перед цим нагороджувала його медалями «За повернення Криму» ╕ «За доблесну працю». Але як т╕льки Серг╕й Аксьонов зрозум╕в, що «справа Скринника» веде безпосередньо до нього, в╕н постарався застопорити вже запущену машину репрес╕й. Дзв╕нок до Москви, пояснення, прохання, приниження, об╕цянки.
Один анал╕тик висловив думку, що, швидше за все, ╕сну╓ санкц╕я самого Володимира Пут╕на особисто Аксьонову на будь-як╕ дов╕льн╕ д╕╖ в Криму, зокрема ╕ на дерибан власност╕, ╕ водночас табу на його затримання для спецслужб. Тому Москва дала згоду на задн╕й х╕д. Тут же пов╕домили, що Скринник не арештований, а т╕льки викликаний на допит, Аксьонов не в╕дсторонить його в╕д об╕ймано╖ посади, хоча допускав таку можлив╕сть «у раз╕ його арешту в суд╕». Його нав╕ть, н╕би н╕чого не сталося, внесли до складу м╕жгалузево╖ ради з туризму, що було явним сигналом благополучного результату справи.

ЦЕ — ПЕРШИЙ ТОМ СПРАВИ ПРОТИ АКСЬОНОВА

Хто ж сто╖ть за «справою Бахчисарайського райпо»? Якщо п╕дняти под╕╖ лютого 2015 року, то ста╓ зрозум╕ло, що якщо Андр╕й Скринник ╕ вчинив там шахрайство у вигляд╕ допомоги у привласненн╕ кимось 48 м╕льйон╕в рубл╕в, то вже на останньому етап╕ ╕ не з╕ сво╓╖ вол╕, а за вказ╕вкою зверху.
«Приватизац╕я» Бахчисарайського райпо в╕дбувалася шляхом захоплення його силами «самооборони», яка не д╕╓ не т╕льки без в╕дома, а й без вказ╕вок самого Серг╕я Аксьонова. В операц╕╖ також брали участь б╕йц╕ силового п╕дрозд╕лу в форм╕ з нашивками «Леви Криму». А директор п╕дпри╓мства Григор╕й Бур’янов тод╕ розпов╕дав журнал╕стам, що б╕льше шести рок╕в тому «Кримспоживсп╕лка» виключила райпо з╕ свого складу, тому де-юре воно не ╓ членом «Кримспоживсп╕лки», майно яко╖ передбачалося нац╕онал╕зувати.
За його словами, п╕дпри╓мство отримало рос╕йську ре╓страц╕ю ще 21 листопада 2014 року. В╕дтод╕ воно п╕дпада╓ п╕д д╕ю федерального закону про споживчу кооперац╕ю, зг╕дно з яким майно охороня╓ться державою. На цей момент у товариства 260 пайовик╕в, ус╕ вони, за словами голови, ╓ жителями м╕ста та району Бахчисарая. Пайовики обирають правл╕ння й голову.
За словами Бур’янова, т╕льки п╕сля його наполегливих запитань ╕ аргументац╕╖ ввечер╕ 2 лютого йому надали «насп╕х п╕дготовлене», як в╕н вважа╓, розпорядження Ради м╕н╕стр╕в з печаткою яко╖сь «Кримсько╖ торгово╖ компан╕╖», як╕й н╕бито ╕ ма╓ перейти управл╕ння Бахчисарайською райспоживсп╕лкою. Разом ╕з «самообороною» при╖хали й «нов╕» кер╕вники п╕дпри╓мства. За словами пайовик╕в, вони вп╕знали в них сво╖х колишн╕х сп╕вроб╕тник╕в.
В╕н розпов╕дав журнал╕стам: «Я не хочу називати жодних ╕мен ╕ пр╕звищ. Але я бачу людину, яку вони привезли сюди як виконувача обов’язк╕в, – це шахрай. ╤нший – колишн╕й сп╕вроб╕тник служби безпеки, якого називали «Толя-п’ятдесят-на-п’ятдесят». Це — м╕сцев╕, доморощен╕ кадри, як╕ тепер хочуть керувати цим п╕дпри╓мством. А хто дал╕ там за цими людьми сто╖ть – мен╕ нев╕домо. Бачив тут вчора представник╕в Радм╕ну. Я вважаю, що чиновники мають займатися роботою в Рад╕ м╕н╕стр╕в, а не ╖здити на рейдерськ╕ захоплення», – обурювався тод╕ голова правл╕ння райпо.
Таким чином, справа проти Скринника — це, по сут╕, перший том справи не т╕льки проти Михайла Шеремета, а й проти самого Серг╕я Аксьонова.
П╕дтверджу╓ такий висновок ╕ в╕домий кримський пол╕тик Леон╕д Грач. Як голова ради Рег╕онально╖ орган╕зац╕╖ «Кримський форум захисту конституц╕йних прав громадян» в╕н написав листа Президенту Рос╕╖ Володимиру Пут╕ну, в якому, як ран╕ше зазначали «Крим.Реал╕╖», стверджу╓, що кримський закон «Про народне ополчення» був ухвалений «в порушення Конституц╕╖ Рос╕╖» ╕ створю╓ «паралельну структуру МВС ╕ прокуратури, п╕дпорядковану особисто голов╕ Республ╕ки Крим Серг╕ю Аксьонову та його попл╕чнику Михайлу Шеремету».
Леон╕д Грач пише, що «рейдерське захоплення майна пайовик╕в Бахчисарайського райпо проведене свав╕льниками в камуфляж╕ з нашивками «Леви Криму». Ця група, яка не ма╓ жодних правових п╕дстав, без надання документ╕в, озбро╓на кийками, в масках, ув╕рвалася в адм╕н╕стративну буд╕влю Бахчисарайського райпо. Прим╕щення було заблоковане, робота вс╕х служб райпо припинена. ╤ ц╕ ж люди за вказ╕вкою Михайла Шеремета привезли так званих «нових кер╕вник╕в» райпо».
Коли вже арешт м╕н╕стра отримав широкий розголос, мабуть, рятуючись, Андр╕й Скринник, якому загрожувало 10 рок╕в позбавлення вол╕, розпов╕в Серг╕ю Аксьонову, що в╕н, нав╕ть якби ╕ хот╕в, нав╕ть якби Аксьонов ╕ просив, благав, намагався купити його за грош╕, в╕н все одно не може взяти цю справу на себе. Просто тому, що якщо вона розглядатиметься в суд╕, то перш, н╕ж питання д╕йде до Скринника, судове розсл╕дування розгляне процес захоплення райпо, ╕ за «самообороною» спливуть пр╕звища ╕ Михайла Шеремета, ╕ Серг╕я Аксьонова. П╕сля райпо спливуть рейдерськ╕ захоплення банк╕в, санатор╕╖в ╕ панс╕онат╕в, завод╕в, приватних п╕дпри╓мств. Тому Аксьонов ряту╓ зараз Скринника зовс╕м не з благородних мотив╕в, а лише для того, щоб врятуватися самому ╕ врятувати Шеремета. Леон╕д Грач, мабуть, врахував нав╕ть табу Пут╕на на притягнення до в╕дпов╕дальност╕ Аксьонова, тому ╕ спрямову╓ удар не на нього, а на його «праву руку» – Шеремета ╕ на «л╕ву» – Константинова, однак забуваючи, що на притягнення до в╕дпов╕дальност╕ ╕ Шеремета, ╕ Константинова поки ╕снують ╕нш╕ табу.

ОЧИЩЕННЯ СВ╤ДОМО «ЧЕСНО╥» ВЛАДИ

Професор Юл╕й Н╕сневич каже, що корупц╕я – «процес латентний», ╕ поки йдуть закул╕сн╕ домовленост╕ й усп╕шний под╕л чужого майна, простим смертним н╕чого д╕знатися не вдасться, тому що ц╕ справи п╕дкилимн╕. Наверх спливають т╕льки т╕ випадки, коли корупц╕онери не домовилися м╕ж собою, й одн╕ починають здавати ╕нших, йдуть гучн╕ в╕дставки й арешти. Якщо корупц╕я – явище крим╕нальне, то така «боротьба з корупц╕╓ю» – явище чисто пол╕тичне. Зрозум╕ло, що Тем╕ргал╕╓ва з украденим золотом, яким в╕н не под╕лився, здали Аксьонов ╕ Константинов. Хоча крим╕нальна справа про крад╕жку золота ╕ грошей з банк╕в так поки ╕ не дала результату – мабуть, у вищих колах д╕ють як╕сь ╕нш╕ домовленост╕.
Але в останн╕й м╕сяць як╕сть ╕ причини «м╕н╕стропаду» зм╕нилися, хоча суть процесу – збереження влади в руках поки недоторканних Аксьонова ╕ Константинова – залиша╓ться такою ж, як ╕ ран╕ше. В╕дставки «м╕н╕стра курорт╕в» Олени Юрченко, «м╕н╕стра транспорту» Анатол╕я Цурк╕на ╕ переведення його на посаду радника «голови» Криму, «м╕н╕стра економ╕ки» Миколи Коряжк╕на, а пот╕м «м╕н╕стра майнових ╕ земельних в╕дносин» Олександра Гордецького, к╕лькох «гол╕в адм╕н╕страц╕й» с╕льських рад, «депутат╕в» с╕льських рад – це «громов╕дв╕д», який перетягнув обурення «усп╕хами» Криму з «геро╖в кримсько╖ весни» на «м╕н╕стр╕в», як╕ впали. Це вони, виявля╓ться, винн╕ в тому, що ц╕ни в Криму стали в десять раз╕в вищ╕, н╕ж за Укра╖ни, ╕ зараз нав╕ть вищ╕, н╕ж у Москв╕. Це вони винн╕ у зрив╕ курортного сезону, негараздах ╕з транспортом, з водою, з електрикою, з медичним обслуговуванням, ╕з затримками ╕ без того низьких зарплат бюджетникам.
Але зв╕льняти, не пояснюючи причин, неск╕нченно не можна. Потр╕бн╕ були ╕нш╕ методи. Тому друга сер╕я – показова боротьба з корупц╕╓ю, боротьба за очищення т╕╓╖ влади, яку заздалег╕дь оголошували «чесною». Арешт начальника податково╖, що н╕с хабар якомусь сп╕вроб╕тнику ФСБ, взагал╕ схожий на п╕дставу тих, хто не домовився, як це багато раз╕в бувало в Криму. З якого дива головний податк╕вець покривав мах╕нац╕╖ якогось п╕дпри╓мства, при тому, що про притягнення до в╕дпов╕дальност╕ кер╕вник╕в самого п╕дпри╓мства н╕чого не пов╕домля╓ться? Хабар, швидше за все, за дорученням податк╕вця ╕ н╕с би представник п╕дпри╓мства. Затримання начальника Ялтинського порту, начальника ╕ головного бухгалтера ╢впатор╕йського трамвайного управл╕ння, зав╕дувача якогось дитсадка зд╕йснен╕ за ╕снуючою ще з радянських час╕в схемою, якщо людина пропрацювала директором три роки, то за нею вже ╓ ст╕льки порушень, що можна см╕ливо заарештовувати. Будь-яке розсл╕дування знайде пару-тр╕йку порушень, за як╕ можна судити.
Щоб залишитися при влад╕, Аксьонов ╕ Константинов не зупиняться н╕ перед чим. Ось чому сп╕кер «держради» наголосив, що «якщо виникне необх╕дн╕сть оновити команду на сто в╕дсотк╕в, ми це зробимо». Поки «Крымские известия», засуджуючи виявлених «корупц╕онер╕в», стверджують, що вони «набивали кишен╕», поки «геро╖ кримсько╖ весни» думали про батьк╕вщину, розкрит╕ справи св╕дчать, що саме «геро╖» ╕ набивали кишен╕ найпершими ╕ б╕льше за вс╕х. В ╕нтерв’ю рос╕йському ╕нформагентству «ФедералПресс» Володимир Константинов сказав, що «конфл╕кт м╕ж мною та Аксьоновим був би образою кримчан», ╕ це звучить як застереження. Свого часу голова Радм╕ну АРК Серг╕й Куницин з трибуни сес╕╖ запевняв, що конфл╕кт м╕ж ним ╕ на той час сп╕кером Верховно╖ Ради АРК Борисом Дейчем неможливий, ╕ що «ми прийшли разом, ╕ п╕демо разом». Однак зак╕нчилося все саме конфл╕ктом, ╕ Куницину довелося п╕ти набагато ран╕ше. Тому думки Константинова про конфл╕кт св╕дчать, що, по-перше, конфл╕кт уже поставлений до порядку денного ╕, по-друге, що його нема╓, можливо, т╕льки доти, доки насильно в╕дставлен╕ ╕ викрит╕ «корупц╕онери» мовчать про те, хто ╕ як крав п╕д час «кримсько╖ весни».
Але вони ж не мовчатимуть в╕чно, рано чи п╕зно вони розкажуть, наск╕льки «чесною» була та влада, яка п╕шла на порушення вс╕х закон╕в ╕ принесла Криму ст╕льки випробувань.
Явний переляк Серг╕я Аксьонова та його заходи ╕з самопорятунку св╕дчать, що «геро╖ кримсько╖ весни» — не самогубц╕, ╕ поки сезон «м╕н╕стропаду» буде припинений, у всякому раз╕, його ╕нтенсивн╕сть буде значно зменшена. 120 справ достатньо для того, щоб здобути славу принципових борц╕в за чистоту влади. Той факт, що влада в╕д цього не стала н╕ чист╕шою, н╕ усп╕шн╕шою, для пол╕тично╖ кон’юнктури н╕чого не значить. Якщо треба залишитися в кр╕сл╕, владу «очищатимуть» пост╕йно.

Род╕он СТАРОС╢ЛЬСЬКИЙ,
пол╕тичний оглядач
«Крим.Реал╕╖»

КРИМЧАНИ ЗАВАЛИЛИ ОКУПАЦ╤ЙНУ ВЛАДУ СКАРГАМИ НА ЗАТРИМКУ ПЕНС╤Й ╤ ЗАРПЛАТ
Найб╕льше звернень на «гарячу л╕н╕ю» нелег╕тимно╖ Ради м╕н╕стр╕в окупованого Рос╕╓ю Криму стосуються затримки виплат пенс╕й та зароб╕тних плат, а також в╕дсутност╕ в медустановах д╕агностичного обладнання, заявила «заступник голови уряду» п╕вострова Лариса Опанасюк, передають «Новости Крыма».
За ╖╖ ╕нформац╕╓ю, продовжують надходити звернення з питань невиплати пенс╕й та неправильного нарахування пенс╕й пенс╕онерам, як╕ при╖хали в анексований Крим з ╕нших рег╕он╕в Рос╕╖. У зв’язку з цим вона пооб╕цяла провести спецнараду найближчим часом.
Опанасюк також пов╕домила, що велика к╕льк╕сть скарг над╕йшла на невиплату зароб╕тних плат у держустановах ╕ школах окупованого Криму. Зокрема, у школах виплати проходять у неповному обсяз╕, затримуються прем╕╖ та виплати на оздоровлення.
Опанасюк також звернула увагу, що багато скарг громадян надходить на в╕дсутн╕сть д╕агностично╖ медично╖ техн╕ки в кримських л╕карнях.

В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ НА ОХОРОНУ ЗДОРОВ’Я НЕ ВИСТАЧА╢ 10 М╤ЛЬЯРД╤В
У Криму в 2016 роц╕ деф╕цит бюджету на охорону здоров’я складе 10 м╕льярд╕в рубл╕в. Про це заявив глава «МОЗ» Криму Олександр Могилевський, пов╕домляють «Новости Крыма».
Як зазначив Могилевський, такий деф╕цит виник через те, що при розробц╕ бюджету не врахували деяк╕ питання: подушне ф╕нансування, забезпечення л╕ками та медпрепаратами п╕льгових категор╕й громадян, як╕ под╕ляються на три групи — федеральну, суб’╓ктову ╕ рег╕ональну. В╕н також нагадав, що у другому п╕вр╕чч╕ у Криму будуть застосовуватися норми федерального законодавства, зг╕дно з якими ф╕нансування зд╕йсню╓ться 50% на 50%, що призведе до зменшення ф╕нансування л╕кувальних установ для оплати прац╕ деяких категор╕й прац╕вник╕в.
Ран╕ше прем’╓р-м╕н╕стр Рос╕╖ Д. Медвед╓в визнав, що з ц╕нами на л╕ки ╓ проблеми, а також складно налагодити виробництво багатьох медикамент╕в у Рос╕╖.
(УН╤АН)

У КРИМУ ЗНОВУ П╤ДВИЩИЛИСЯ ТАРИФИ НА КОМУНАЛЬН╤ ПОСЛУГИ
У Криму з 1 липня починають д╕яти нов╕, п╕двищен╕, тарифи на низку комунальних послуг. Зокрема, п╕двищення стосу╓ться газопостачання, енергозабезпечення та водопостачання, пов╕домля╓ сайт «Крим.Реал╕╖».
Зг╕дно з ран╕ше опубл╕кованою ╕нформац╕╓ю Держком╕тету з ц╕н ╕ тариф╕в рос╕йського уряду Криму, з липня ц╕ни на воду та електрику зростають на 15%, на газ — на 10%. Так, роздр╕бна ц╕на на газ для населення, за умови споживання менше 6000 куб. м газу на р╕к, з липня 2015 року становитиме 3225 рубл╕в за тисячу куб. м газу. К╕нцева ц╕на на газ для населення з р╕чним споживанням понад 6000 куб. м газу на р╕к з 1 липня залишиться на р╕вн╕, встановленому ран╕ше, ╕ складе 8267 рубл╕в за тисячу куб. м газу.
Ран╕ше пов╕домлялося, що з 1 с╕чня 2015 року в ц╕лому ц╕на на вс╕ комунальн╕ послуги в Криму зросла на 8-17%.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 10.07.2015 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=15531

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков