Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 12.12.2003 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#50 за 12.12.2003
Новини Криму і України
журналісти

РОСІЮ ЗНОВУ ПОТРЯСЛИ ТЕРАКТИ

З п'ятниці, коли пролунав вибух в електричці "Кисловодськ - Мінеральні Води", кількість жертв теракту зросла з 36 до 44 чоловік. З 127 госпіталізованих, за даними "Інтерфаксу",  двадцять двоє перебували у важкому стані.
За вихідні ФСБ Росії встигла провести розслідування і встановила, що терористів було четверо (а не, як повідомлялося в перший день, - тільки жінка-камікадзе): один чоловік і троє жінок. Одна керувала операцією і була, з усього, свідомою шахідкою, бо загинула, а ще двоє встигли вистрибнути з фатального вагона. Чоловік, за свідченням очевидців, у останні хвилини теж намагався залишити вагон, але до його ніг було прив'язано гранати - і співучасника теракту розірвало на шматки так, що встановити його особу вже неможливо. Повідомивши про це російським ЗМІ, керівник ФСБ Микола Патрушев додав, що в терористичну зграю входили ще кілька чоловік, позаяк біля місця вибуху, за залізничним насипом, стояли машини, з яких велося спостереження за електричкою. Хто ці люди? Версію, яку слідство вважає найвірогіднішою, назвав міністр юстиції РФ Юрій Чайка: "Це чеченські терористи, які хотіли деморалізувати населення напередодні вибо-рів".            ("Україна молода").
* * *
Четверо осіб (за іншими даними - п'ятеро) загинули і семеро отримали поранення внаслідок вибуху у центрі Москви біля готелю "Національ".
Представник міського управління внутрішніх справ Москви повідомив, що вибух стався зовні будівлі, наявна велика площа ураження. Вибито скло на першому і другому поверхах готелю і у чотирьох припаркованих неподалік автомобілів. За попередніми даними міського УВС, потужність вибухового пристрою - 400  - 500 грамів у тротиловому еквіваленті.
Мер Москви Юрій Лужков, за інформацією "Інтерфаксу",  кваліфікує вибух біля готелю "Національ" як терористичний акт. За його словами, біля будівлі "Націоналю", можливо, були дві смертниці. Мер Москви також повідомив, що у вівторок зранку дві жінки підійшли до перехожого і запитали, як пройти в Державну Думу. "Вибуховий пристрій спрацював в позаштатному режимі, і готель "Національ" -  не те місце, де смертниці планували здійснити вибух", - зазначив Ю. Лужков.
* * *
Президент України Леонід Кучма гостро засудив терористичні акти, що сталися останнім часом у Росії і призвели до людських жертв, та надіслав телеграму Президентові Російської Федерації, у якій висловив співчуття Володимиру Путіну, рідним та близьким загиблих, повідомила прес-секретар глави держави Олена Громницька.


СВЯТО ВІЙСЬКА УКРАЇНСЬКОГО
Минулої п'ятниці в приміщенні гарнізонного Будинку офіцерів м. Сімферополя відбулося урочисте святкування Дня Збройних сил України, який відзначається в нашій державі 6 грудня.  На святі були присутні представники командирського, офіцерського та рядового складу армії, а також офіцерські сім'ї. Ведучими урочистого заходу були зачитані привітання від керівників української, і зокрема, кримської влади. Традиційно звучали урочисті вітання з приводу нагородження офіцерів та командирів за професіоналізм та високу військову підготовку.
Серед запрошених в залі були і ветерани Другої світової війни, які теж від свого імені привітали колег, підкреслюючи, яку значущу роль відіграє армія у державотворенні, а також яке складне завдання стоїть перед державою з реформування і розвитку Збройних сил України. На святі української армії була присутня сім'я Олександра Корковецького, який проходить службу в п'ятій окремій бригаді в Іраку.
Між офіційними виступами та нагородженнями присутніх вітали сімферопольські творчі колективи, зокрема, танцювальний та вокальний Будинку офіцерів. Серед митців особливо відзначилася нова зірка кримської естради Вікторія Воєвода, яка своїм співом перетворювала урочисто-офіційний настрій присутніх військовослужбовців на святковий. 
Юлія ДОРОФЕЙ.

ПРЕЗИДЕНТ ПРИВІТАВ...
Президент України Леонід Кучма привітав особовий склад та ветеранів Збройних сил України.
"Вітаю вас із Днем Збройних сил України - всенародним святом оборонців рідної землі, які стоять на варті державного суверенітету, цілісності та недоторканності нашої країни,  - говориться в привітанні. - Народжене у вікопомному 1991 році, Українське військо пройшло історичним маршем складний шлях становлення. Нині триває процес реформування Збройних сил, які мають відповідати інтеграційним устремлінням держави та вимогам сучасного демократичного суспільства.
Наші військові виконують бойові завдання з охорони миру і спокою в різних куточках світу, демонструючи високий професіоналізм та підносячи міжнародний авторитет України. Сьогодні миротворча місія є однією з визначальних рис нашої ролі на світовій арені, провідною прикметою нашої воєнної політики. Український прапор у гарячих точках планети став символом миролюбності, стабільності та відповідальності.
Держава високо цінує почесну і благородну працю тих, хто обрав своєю професією - захищати Батьківщину. Сподіваюся, що українські воїни сумлінно виконуватимуть покладені на них завдання, завжди підтримуватимуть високу бойову готовність і з честю та гордістю носитимуть військовий мундир", - йдеться у привітанні.


...І ПОСЛАВ У ЛІБЕРІЮ
Народні депутати 234 голосами підтримали проект закону про схвалення рішення Президента України щодо направлення миротворчого контингенту для участі України в місії Організації Об`єднаних Націй у Ліберії.
Загальна чисельність миротворчого контингенту становитиме 350 військовослужбовців. Наголошувалося, що всі миротвор-ці входять до цього загону лише за контрактом і за письмовою згодою як власною, так і  членів своїх сімей.
Народний депутат України Олександр Кузьмук вважає, що схвалення цього рішення сприятиме підвищенню авторитету України в міжнародній політиці та створить передумови для її участі у формуванні нових засад співробітництва з перехідним урядом Ліберії, сприятиме поліпшенню відносин та прискоренню реалізації цілей євроатлантичної та європейської інтеграції України. Проте він виступив за відкликання українських миротворчих контингентів із Сьєрра-Леоне, Балкан та Лівану, мотивуючи це тим, що "там свою історичну місію ми вже виконали". Рішення прийнято із застереженням, у якому чітко виписано, що українські миротворці не братимуть участі в бойових діях на боці жодної з конфліктуючих сторін Ліберії.

ВІДДАЄМО ОРЕНДОЮ
Коментарі з приводу оприлюднення в Росії сум боргів перед нею з боку колишніх радянських республік і, зокрема, України, які з'явилися в деяких ЗМІ, принаймні, дивують своєю некомпетентністю. Про це заявив власному кореспонденту Укрінформу в РФ радник-посланник Посольства України в Російській Федерації Анатолій Іскра. За його словами, ніхто і ніколи в Україні і не приховував суму державного боргу перед Росією. Не є секретом, що станом на 1 січня 2003 року держборг України перед Росією становив 1 млрд. 681 млн. доларів США. За своїм характером названа сума є заборгованістю України по державних технічних кредитах, раніше отриманих від Російської Федерації на придбання енергетичних ресурсів. Ця сума заборгованості вивірена й узгоджена, підкреслив Анатолій Іскра.
За його словами, особливістю врегулювання даної заборгованості є те, що вона гаситься не живими коштами, а шляхом зарахування зустрічних платіжних зобов'язань Російської Федерації. Відповідно до міжурядової угоди, борг України перед Росією щорічно зменшується на суму орендних платежів за перебування Чорноморського флоту РФ на території України аж до повного погашення боргових зобов'язань у 2017 році. Наприклад, у 2001 -  2003 роках державний борг України перед Росією зменшився у такий спосіб більше ніж на 293 млн. доларів США.

МІЛІЦЕЙСЬКА  АРИФМЕТИКА
7 членів міжрегіонального злочинного угруповання "Башмаки" затримано в ході міліцейського опрацювання півострова. На рахунку бандитів 5 резонансних вбивств і 20 розбійних нападів, здійснених на території чотирьох областей країни.
За словами правоохоронців, найближчими днями в автономії затримають членів ще кількох банд. 
Підсумком 9-денного рейду в Криму силовиків з центрального апарату МВС, які були відряджені сюди після серії резонансних злочинів, стало 144 затримання злочинців, які знаходилися в розшуку. Розкрито 1156 (!) злочинів. Особливу увагу в ході відпрацювання було приділено проблемі самозахоплень. Адже нині в Криму самовільно зайнято 113 гектарів землі, половина з яких на рахунку кримських татар. Місцеві прокуратури порушили з цього приводу 14 кримінальних справ. А Генпрокуратура за тиждень відкрила 33 кримінальні справи щодо посадових осіб, які зловживають службовим становищем у вирішенні земельних питань на Південнобережжі. Адже кримську прокуратуру рішенням Колегії Генпрокуратури визнано такою, що не відповідає завданням нагляду за дотриманням законів. Бо в автономії кількість тяжких злочинів зросла на 10%, нерозкрито ж їх на 42% більше, ніж торік. За словами Генпрокурора, до адміністративної відповідальності буде притягнуто прокурора Криму Олександра Доброріза, його заступника Віктора Галюка та прокурора Ялти Олега Махньова. Порушено питання про доцільність перебування на посаді першого заступника прокурора автономії Сергія Левіна.
Після останніх подій з  самопривласнення земельних ділянок на особливому контролі у правоохоронців Партеніт. За даними оперативників, на півострові залишаються нерозкритими понад 100 тисяч (!) злочинів. Найгірше розкривають їх у Судацькому, Чорноморському і Первомайському районах, які привернули до себе особливу увагу силовиків у ході подальшого оперативно-профілактичного відпрацювання Криму.
Віктор ХОМЕНКО.

КОМУНІСТИЧНИЙ ПІКЕТ

10 грудня активісти Сімферопольського міського комітету КПУ провели пікет перед будівлею Ради міністрів Автономної Республіки Крим.
Акція, участь в якій взяли понад сто чоловік, проходила під лозунгами: "Кучма і Янукович садять Україну на блокадний пайок", "Хліб - це наше життя і ми за нього боремось", "Ліки за доступними цінами", "Кучмі - нашу пенсію" та ін. В резолюції учасників пікету - вимога про відставку голови Ради міністрів АРК С. Куницина, повернення цін на продукти харчування і тарифів на комунальні послуги на рівень 1 січня 2003 р. і законодавча заборона їхнього підвищення,  заборона продажу землі та негайна ратифікація угоди про створення ЄЕП.

ЗА СЕБЕ Й ЗА ТОГО ХЛОПЦЯ

На сьогоднішній день у всіх галузях економіки Сімферополя зайнято 176 тис. чоловік, що складає майже 49% від чисельності постійного населення міста, або приблизно 75% працездатного населення. Про це повідомив заступник міського голови Сімферополя Ігор Кортюков на засіданні Сімферопольського міськвиконкому.
За його словами, подібна ситуація на ринку зайнятості населення спостерігалася в Сімферополі в "доперебудовчі часи". І. Кортюков також повідомив, що в січні поточного року в міському Центрі зайнятості на кожне вакантне місце було до 7 претендентів. В даний час співвідношення цих показників стабілізувалося і складає приблизно один до одного. За словами І. Кортюкова, найбільш затребувані на сьогоднішній день кваліфіковані робітники різних спеціальностей.

Є НАДІЯ НА УРОЖАЙ

Порадував стан засіяних 466,2 тис. га кримських ланів (94% від прогнозованого). Сьогодні добре й задовільно зійшло 85% озимих. Дружно зазеленіли всі 430 тис. гектарів.
На осінню посівну господарства отримали 38 млн. грн. кредитних ресурсів. Компенсовано відсотки по кредитах комерційних банків.  Їх брали під 18%, а держава відшкодувала 16%. Тож протягом 10 місяців хлібороби платитимуть лише 2% - біля 0,18% щомісяця.
До нового року уряд компенсує їм біля 8 млн. грн. З коштів Держбюджету України уже відшкодовано частину витрат на сівбу озимини на площі 266 тис. га - понад 80%. Щойно господарства отримали і 20,5 млн. грн. "живими" грошима на закупівлю засобів захисту рослин, пального та запчастин. Нині Крим має тримісячний резерв продовольчого зерна і впевненість у тому, що цей баланс збережеться до нового врожаю.

ПРЕМІЯ, ЯКІЙ НЕМА ЦІНИ

Як повідомила прес-служба Севастопольської міської держадміністрації, за особистий внесок у зміцнення українсько-російської дружби  голова Севастопольської міської держадміністрації  Леонід Жунько удостоєний Міжнародної премії Петра Великого.
Премія не має грошового еквівалента  і є вищою громадською нагородою  Російської Федерації. Нею нагороджуються  громадяни як Росії, так й інших держав за особистий внесок  у розвиток міжнародної співпраці, толерантності та демократії.
Голова виконавчої влади Севастополя був висунутий на здобуття премії Міжнародним клубом менеджерів нової епохи ім. Петра Великого (м. Москва)
Севастопольська міська держадміністрація сьогодні є учасником двосторонніх домовленостей та угод з 12 регіонами Росії. У Севастополі відкрито філії семи російських ВНЗ. На думку членів Міжнародної громадської комісії, на розвиток економічних та культурних стосунків двох держав впливала погодженість дій держадміністрації та міськради.

У ПРОГНОЗАХ ГРИП НЕ СТРАШНИЙ

За прогнозами фахівців, інтенсивність захворювання грипом у Криму в 2003 - 2004 рр. не перевищить рівня торішніх показників. Про це повідомила головний лікар-інфекціоніст АРК Світлана Хайтович.
Вона відзначила, що в даний час у Криму не зареєстровано навіть поодиноких випадків грипу. Зареєстровані лише гострі респіраторні захворювання, кількість яких не вище рівня середніх показників протягом останніх років. На сьогоднішній день кількість захворювань нижче епідеміологічного порога в 1,3 раза.
За словами С. Хайтович, у поточному році в Україні очікуються ті ж збудники грипу, що й у минулому. "Поява нових не виключена, але, в основному, це будуть віруси типу "А" і "У", - повідомила інфекціоніст. - Тому інтенсивність захворювання буде не вищою, ніж торік, коли в Криму перехворіло 4,5% населення".
"Контекст-медіа".

"УКРАЇНСЬКА ХВИЛЯ" У МОСКВІ

Вийшов в ефір перший випуск радіопрограми "Українська хвиля" - спільного проекту медіа-структури "Національна інформаційна група" (Москва) та Об'єднання українців Росії.
Двогодинна програма транслюватиметься щонеділі з 15-ї до 17-ї години для Москви та Московської області радіостанцією "Радіо-1. Центр" в діапазоні ультракоротких хвиль на частоті 68,3 мГц. Керівником проекту та ведучим програми став відомий російський та український публіцист Олександр Руденко-Десняк.
Програма ставить за мету повно та об'єктивно інформувати радіослухачів про події в Україні, життя українців Російської Федерації, пропагувати українську культуру та літературу.
У Росії українські радіопрограми зараз транслюються також в Оренбурзькій та Самарській областях.
(УКРІНФОРМ).

ДО 100-ЛІТТЯ БОРИСА ГМИРІ
У Грацькому університеті мистецтв, за ініціативи Посольства України в Австрії, відбувся вечір пам'яті всесвітньо відомого українського співака Бориса Гмирі з нагоди 100-ї річниці з дня його народження.
Звертаючись до присутніх на заході представників культурних та мистецьких кіл, а також громадськості міста Грац, радник Посольства Євген Чорнобривко відзначив визначний внесок Бориса Гмирі до скарбниці вітчизняного та світового вокального мистецтва, який складає сотні симфонічних, камерних творів та оперних партій української, російської і західної класики. Він наголосив, що Маестро по праву увійшов до числа ста найславетніших українців за всю історію України та вважається одним з найвидатніших співаків ХХ століття.
Про життєвий шлях та творчість Бориса Гмирі, а також значення його творчості для світової культури розповів відомий австрійський музикант українського походження професор Лео Вітошинський.

ОБРАНИЙ НЕВОЛЕЮ?!

"Якщо парламентська більшість все-таки зуміє протягнути визнане КС "конституційним" право парламенту обирати Президента, то першою брехнею новообраного гаранта може стати... складена ним присяга", - попереджає народний депутат України, член фракції "Наша Україна", політичної групи Української народної партії Валерій Асадчев, аналізуючи Конституцію. Він нагадує, що "закріплений Конституцією текст присяги (ст.104) починається словами: "Я (П. І. Б.) волею народу обраний Президент...". Щоб уникнути конфузу з невідповідністю присяги реаліям, вважає В. Асадчев, парламентській більшості слід було б подумати над змінами до тексту присяги.
"Якщо КС вважає можливим скасувати всенародні вибори Президента, то ні про яку народну волю мова йти не може. Тому я пропоную розглянути такий варіант: "Я (П. І. Б.), неволею народу обраний Президент...", - заявляє депутат. На його думку, "це, принаймні, буде правдою".
(Прес-служба УНП).

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 12.12.2003 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1538

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков